'Saudi's praten met Tesla over buyout'

Mogelijk beëindiging beursnotering

Tesla logo
Het Saudische staatsinvesteringsfonds is volgens ingewijden in gesprek met Tesla over een rol bij het mogelijk beëindigen van de beursnotering van de maker van elektrische auto's. Tesla-baas Elon Musk meldde eerder via Twitter dat hij Tesla van de beurs wil halen bij een koers van 420 dollar per aandeel.

Het investeringsfonds heeft de afgelopen maanden een belang van 5 procent in Tesla opgebouwd. Momenteel zou gepraat worden over welke rol de Saudi's kunnen spelen bij een eventuele buyout. Om Tesla van de beurs te halen zou meer dan 60 miljard dollar nodig zijn. Musk zei overigens de financiering rond te hebben.

Het Twitterbericht van Musk leidde tot flinke commotie op de beurs in New York. Verschillende investeerders hebben Musk en zijn bedrijf Tesla aangeklaagd. De eisers noemen de tweets van Musk vals en misleidend en een 'kernaanval' bedoeld om shortsellers (mensen die speculeren op koersdalingen) uit te schakelen. Beurswaakhond SEC kondigde een onderzoek aan.

PRIVATE LEASE Tesla

Lezersreacties (55)

Reageren

Maak melding van misbruik

Let op! Deze functie is niet bedoeld om zelf een commentaar toe te voegen. Optioneel kun je er een opmerking bij plaatsen.

Er is iets mis gegaan. Probeer het later nog eens of e-mail ons.