Politie Berlijn onderzoekt weren Tesla's om camera's

'Schending van de privacy'

Tesla Model 3

Tesla's zijn op bepaalde politieterreinen in Berlijn binnenkort misschien niet meer welkom. De politie van de Duitse hoofdstad heeft namelijk bezwaar tegen de camera's van Tesla's, die de omgeving permanent filmen, en is bang voor privacyschendingen. De politie onderzoekt momenteel het invoeren van een verbod voor auto's die hun omgeving filmen, zoals Tesla's, maar het is nog niet duidelijk of dat er ook definitief gaat komen.

Voorlopig mag je nog gewoon parkeren met een Tesla bij de politiebureau's in de Duitse hoofdstad, maar eigenlijk ziet de politie in Berlijn dat liever niet. In een interne memo van de Berlijnse politie stond dat er vrees is voor privacyschendingen en men daarom Tesla's wil verbieden op hun eigen parkeerterreinen. Ook zijn er bezwaren tegen het opslaan van de beelden bij Tesla's Europese hoofdkantoor in Nederland. De politie stelt namelijk dat het onduidelijk is wat Tesla vervolgens met die beelden doet. Eerder dit jaar bleek bijvoorbeeld dat het Openbaar Ministerie in Berlijn video-opnamen had gekregen van Tesla waarop ongelukken te zien waren. In Duitsland valt dat slecht, want dashcams zijn daar al enige tijd verboden.

Het is nog niet bekend of de Berlijnse politie de Tesla's en andere auto's die hun omgeving filmen ook echt gaat weren van hun parkeerterreinen. Later trok de men de memo namelijk in. Op het twitteraccount van de Polizei Berlin dat het verbod nog niet in werking is getreden, maar dat men momenteel bezig is met een intern onderzoek naar zo'n verbod en de informatie in de memo ongeldig is. Het is dus nog geen uitgemaakte zaak en ook is het nog niet duidelijk of er een juridische grondslag is voor een dergelijk verbod.

Aan de andere kant van de wereld is er ook onvrede over de filmende Tesla's, maar dan vanwege een andere reden. In China zijn Tesla's vanaf 1 juli namelijk niet meer welkom in de kustregio Beidaihe, waar de jaarlijkse zomerbijeenkomst van hooggeplaatste functionarissen van de communistische partij plaatsvindt. Een precieze reden geeft de Chinese overheid niet, maar vermoedelijk ligt de vrees voor pottenkijkers ten grondslag aan het besluit. Sinds vorig jaar zijn Tesla's al verbannen van de terreinen van het Chinese leger om mogelijke spionage tegen te gaan.

Update: eerder ging het om een definitief verbod van de Berlijnse politie voor Tesla's op bepaalde terreinen, maar die berichtgeving bleek naderhand onjuist te zijn. Daarom is de strekking van het artikel aangepast ten opzichte van het oorspronkelijke bericht.

Lezersreacties (42)

Reageren

Maak melding van misbruik

Let op! Deze functie is niet bedoeld om zelf een commentaar toe te voegen. Optioneel kun je er een opmerking bij plaatsen.

Er is iets mis gegaan. Probeer het later nog eens of e-mail ons.