Ophef in Frankrijk over miljoenenbonus Stellantis-topman Tavares

Macron vindt bonus 'schokkend'

PSA Carlos Tavares

Carlos Tavares, de CEO van Stellantis, heeft vorig jaar een miljoenenbonus ontvangen. De Portugees leidt daarvoor weliswaar een megaconcern met grote merken als Peugeot, Opel en Fiat, maar komen er geschokte reacties. De Franse president Emmanuel Macron en zijn rivaal Marine Le Pen eisen verandering.

Carlos Tavares haalde vorig jaar als topman van Stellantis €19 miljoen binnen. Het vaste loon bedroeg €2 miljoen, de rest ging om bonussen. Daarnaast heeft Tavares recht op een aandelenpakket ter waarde van €32 miljoen. Stellantis heeft ook nog langetermijnafspraken met Tavares staan van bij elkaar €25 miljoen. Deze bedragen hebben in Frankrijk voor de nodige opschudding gezorgd. President Emmanuel Macron noemde de beloning van tientallen miljoenen euro's schokkend. Hij kreeg bijval van zijn uitdager voor de presidentsverkiezingen Marine Le Pen.

Macron noemde de beloning niet alleen schokkend maar ook buitensporig. "We hebben het hier over astronomische bedragen", aldus de zittend president tegen radiozender Franceinfo. Hij repte daarnaast over het instellen van een salarisplafond. Dat zou volgens hem Europees breed handen en voeten moeten krijgen. Volgens Le Pen zou er werk gemaakt moeten worden van aandelenpakketten voor personeel om dit soort beloningen in de toekomst te voorkomen.

Lezersreacties (82)

Reageren

Maak melding van misbruik

Let op! Deze functie is niet bedoeld om zelf een commentaar toe te voegen. Optioneel kun je er een opmerking bij plaatsen.

Er is iets mis gegaan. Probeer het later nog eens of e-mail ons.