On Topic: Bellen in auto moet verboden worden
Onlangs hebben we al eens het whatsappen tijdens het rijden behandeld. De meeste reageerders waren het er wel over eens dat dat gewoon onverantwoord is. Maar hoe zit het überhaupt met het gebruik van een telefoon, of dat nu in de hand is of handsfree? Uit onderzoek van Ci2N van de Universiteit van Straatsburg blijkt namelijk dat bellende automobilisten 30 tot 50 procent minder meekrijgen van wat er om hen heen gebeurt. In totaal zijn er 3.500 weggebruikers onderzocht, met dramatische cijfers tot gevolg.
Hoewel de meeste automobilisten claimen prima handsfree te kunnen bellen, zorgt de focus op het telefoongesprek ervoor dat je aandacht voor het verkeer aanzienlijk afneemt. Bovendien neemt de reactiesnelheid van een bellende automobilist enorm af, waardoor de remweg 100 meter langer is dan die van niet-bellers. Frappant detail: een gesprek aan de telefoon zorgt bij de bestuurder voor gemiddeld 50 procent minder aandacht voor het verkeer dan wanneer die in gesprek is met een passagier in de auto.
Wat dat betreft is het misschien beter het bellen in de auto helemaal te verbieden – dus ook handsfree. Dat klinkt misschien rigoureus, maar het verkeer zal er absoluut veiliger op worden.
De stelling luidt zodoende:
'Er moet een algeheel verbod komen op bellen in de auto. Ook handsfree kunnen bestuurders hun aandacht kennelijk niet bij het verkeer houden!'
Ben je het eens of oneens met deze stelling, heb je een vraag hierover of wil je gewoon je ei kwijt, laat het in de reacties hieronder weten. De drie meest relevante inzendingen krijgen een mooi plekje in ons blad en worden van repliek gediend door één van onze redacteuren.