We zien dat je een adblocker gebruikt. Dat vinden we jammer, want alleen dankzij advertenties kunnen we autoweek.nl gratis toegankelijk houden. We willen je vragen voor autoweek.nl een uitzondering te maken. Wil je jouw adblocker voor ons pauzeren? Zo werkt het
De Mini is er al als Cabrio en binnenkort ook als Stationwagon, maar wie denkt dat BMW het daarbij laat, komt bedrogen uit. Mini praat namelijk met het Canadese Magna International over de productie van een SUV.
Dat meldt het gezaghebbende Automotive News. Als BMW en Magna tot overeenstemming komen, wordt de avontuurlijke Mini in het Oostenrijkse Graz geproduceerd. Het merk zet in op een jaarproductie van 65.000 stuks, wat de Oostenrijkse pijn om het verlies van de BMW X3-productie moet verzachten. De productie van die SUV is onlangs namelijk verplaatst naar het Amerikaanse Spartanburg.
Magna Steyr produceert momenteel modellen van verschillende autofabrikanten. Tot het modellenpallet behoren onder meer de Chrysler 300C, Jeep Cherokee, Mercedes G-Klasse en BMW X3.