Fiat 500L Living is langverwachte zevenzitter

Fiat 500L MPW
De Fiat 500 heeft er weer een nieuw familielid bij. De benjamin is echter meteen ook de grootste 500 ooit: de 500L Living.

De 500L Living is de langverwachte zevenzits mpv van de 500-familie. De auto is 4,35 meter lang, 1,78 meter breed en 1,67 meter hoog. De auto heeft een bagageruimte met een inhoud van 638 liter. Wie met minder bagageruimte genoegen kan nemen, heeft de optie om van de 500L Living een 5+2 te maken.

We hebben vooralsnog alleen de Engelse informatie en daarin spreekt Fiat over twee benzinemotoren: de 1,4-liter zestienklepper met 95 pk en de 0.9 TwinAir Turbo met 105 pk. Er zijn daar ook twee diesels beschikbaar: de 1.3 Multijet met 85 pk en de 1.6 Multijet met 105 pk.

De nieuweling debuteert nu eens niet op de IAA in Frankfurt. Nee, Fiat gunt het jaarlijkse 500-treffen in juli de wereldprimeur van deze auto. De productie vindt plaats in het Servische Kragujevac en de Italiaanse marktintroductie is in juli. In de maanden erna volgt geleidelijk de rest van Europa. Prijzen zijn nog niet bekend.

*Update: de Nederlandse naam van de zevenzits 500L is 500L Living en dus niet 500L MPW zoals in Engeland.*

Lezersreacties (138)

Reageren

Maak melding van misbruik

Let op! Deze functie is niet bedoeld om zelf een commentaar toe te voegen. Optioneel kun je er een opmerking bij plaatsen.

Er is iets mis gegaan. Probeer het later nog eens of e-mail ons.