Inbraak in duurtest-Golf
 
Nieuws

Dit jaar al dik 24.000 keer ingebroken in auto's

Vooral in Rotterdam gaat het hard

Als er wordt ingebroken in een auto, is dat lang niet altijd om de hele auto mee te nemen. Dit jaar is er al meer dan 24.000 keer in auto's ingebroken om spullen uit de auto's te stelen.

Tot en met juli zijn er dit jaar al 24.079 auto-inbraken met diefstal van spullen geweest in ons land. Dat becijfert Autoverzekering.nl op basis van politiecijfers. Vrijwel hetzelfde aantal als vorig jaar in die periode. Enorm vaak, dus, maar gelukkig is het op landelijk niveau niet toegenomen. Op lokaal niveau is het een ander verhaal. Vooral in Rotterdam steeg het aantal diefstallen uit auto's hard, met maar liefst 29,8 procent. In absolute zin is Amsterdam koploper, met 3.533 gevallen. Dat is wel 546 minder dan vorig jaar.

Niet alleen in Rotterdam is het aantal diefstallen uit auto's tegen de trend in flink gestegen. Ook in Den Haag (+179) en Utrecht (+136) was het vaker raak. Procentueel waren er Ridderkerk en Leeuwarden buitengewone stijgingen. In Ridderkerk was er een toename van 160 procent en in Leeuwarden verviervoudigde het aantal zelfs. Zulke enorme stijgingen kunnen volgens een expert van Autoverzekering.nl toe te schrijven zijn aan een reeks incidenten in één wijk, terwijl het relatieve risico op zo'n inbraak over de hele plaats gezien heel anders ligt.

Lees ook

Lezersreacties (0)

Reageren

Maak melding van misbruik

Let op! Deze functie is niet bedoeld om zelf een commentaar toe te voegen. Optioneel kun je er een opmerking bij plaatsen.

Er is iets mis gegaan. Probeer het later nog eens of e-mail ons.