AutoWeek.nl heeft je steun nodig
We zien dat je een adblocker gebruikt. Dat vinden we jammer, want alleen dankzij advertenties kunnen we autoweek.nl gratis toegankelijk houden. We willen je vragen voor autoweek.nl een uitzondering te maken. Wil je jouw adblocker voor ons pauzeren? Zo werkt het
Bosch: diesel worden nog zuiniger
Bosch is bezig de common rail diesel-inspuitingstechniek te verbeteren zodat de motoren in de toekomst nog schoner en zuiniger worden.
Bosch bouwt per jaar acht miljoen common rail inspuitingsystemen voor de automarkt. Een moderne diesel verbruikt gemiddeld dertig procent minder brandstof en 25 procent minder CO2 dan een benzinemotor. Bosch ontwikkelt op het moment technieken die de motoren nog zuiniger en schoner maakt.
Bosch is de injectoren aan het doorontwikkelen zodat die in het vervolg een inspuitdruk van 2.000 bar. Daarmee moet een diesel in de toekomst ook een hoge injectiedruk kunnen geven bij lage snelheden. Vandaag de dag wordt bij een moderne diesel een druk van 1.700 tot 1.800 bar gebruikt.
Bosch rekent op een flinke productietoename in de toekomst. De Duitse fabrikant heeft namelijk becijferd dat in 2015 het aandeel dieselauto's is gegroeid tot vijftien procent. Nu is dat nog vijf procent. Ook op de Aziatische markt en in China verwacht Bosch in de nabije toekomst meer diesels op de weg.
Plaats een reactie
Lees ook
Klassiekers
Toen deze Opel Rekord op kenteken ging, stond de Omega al in de showrooms - Liefhebber gezocht
Nieuws
Noord-Holland verhoogt provinciale motorrijtuigenbelasting
Nieuws
De Toyota bZ4X verliest de helft van zijn naam in de VS
Nieuws
Nieuwe Mercedes-Benz CLA Shooting Brake is alleen nog gecamoufleerd waar het telt
Nieuws