Aftellen naar Genève - Deel 6: Conceptueel

Audi Nuvolari (2003)
Audi Nuvolari (2003)Audi Nuvolari (2003)Audi Nuvolari (2003)Audi Nuvolari (2003)Subaru B11s (2003)Subaru B11s (2003)Subaru B11s (2003)Subaru B11s (2003)Kia KCD-1 Slice (2003)Kia KCD-1 Slice (2003)Kia KCD-1 Slice (2003)Kia KCD-1 Slice (2003)Kia KCD-1 Slice (2003)Kia KCD-1 Slice (2003)
We blikken dagelijks terug op de knallers van de Autosalon van Genève door de jaren heen. Primeurs, concept-cars en andere vreemde vogels. In dit derde deel een bijzondere Audi en twee eigenzinnige Aziaten.

Op de Audi-stand kwamen we deze bijzondere heer uit Ingolstadt tegen. De Nuvolari, vernoemd naar autocoureur Tazio Nuvolari, toonde een design dat we later op veel (zoniet alle) Audi's terug zouden zien. Walter de'Silva tekende de voorbode van Audi's nieuwe designtaal. Onder de kap lag een 5.0-liter V10 biturbo die 600 pk naar alle vier de wielen stuurde. Het maximale koppel was vastgesteld op 750 Nm. Dat wil dus wel van z'n plek. De carrosserie was uit aluminium vervaardigd, waardoor het gewicht relatief laag gehouden werd. Een sprintje naar de 100 km/h was in 4,1 seconden achter de rug. Z'n topsnelheid lag, hoe kan het ook anders, begrensd op 250 km/h. Het ding trok veel bekijks, en ook wij vonden hem verre van lelijk.

Andere bijzonderheden zagen we onder andere bij Subaru en Kia. Eerstgenoemde had de B11s meegesleept naar Zwitserland: een vierdeurs coupé met een op papier geweldige biturbo boxermotor met een inhoud van 3.0-liter. De opvallende Subaru, met suicide-doors, had zo de beschikking over 400 pk en 550 Nm koppel. Opvallen deed de witte Japanner zeker met zijn 21-inch lichtmetalen wielen. Het wat muizige neusje zagen we later terug op de Tribeca, een suv die nou niet bepaald de boeken in is gegaan als een van de mooiste auto's ooit. Zo kan het dus ook lopen.

Kia toonde ook een dosis lef met zijn KCD-1 Slice. Naast de Opirus, waar we het voor onze en jullie nachtrust even niet over gaan hebben, stond deze opvallende Koreaan. Met een beetje fantasie kunnen we de basislijnen van de Soul terugvinden in deze 'Slice'. Onder de kap? Een 2,7-liter V6, waarmee je met zes inzittenden behoorlijke snelheden had kunnen halen. Deze penoefening heeft nooit het daglicht mogen zien.

Wat kwamen we verder tegen in 2003? Een heleboel! Mitsubishi toonde een coupé-cabrio concept van de Colt. We waren weg van de concept-car: 'laat maar komen!'. Bij z'n uiteindelijke introductie waren we toch minder gecharmeerd van de Colt met stalen klapdak. Lamborghini onthulde z'n Gallardo en Volvo liet met de VCC-concept zien dat het ook grote stationwagens kon tekenen die niet puur hoekig waren. Meer pk-geweld kwam van Ferrari, die de Challenge Stradale uit de hoge hoed toverde. De Italianen hadden ook bij Pagani de smaak te pakken, zij zaagden het dak van de Zonda en boden hem aan voor bijna vijf ton. Porsche had de Carrera GT met jankende V10 naar Zwitserland gesleept en BMW stuurde z'n M3 op dieet, wat de CSL tot gevolg had.

Lezersreacties (8)

Reageren

Maak melding van misbruik

Let op! Deze functie is niet bedoeld om zelf een commentaar toe te voegen. Optioneel kun je er een opmerking bij plaatsen.

Er is iets mis gegaan. Probeer het later nog eens of e-mail ons.