ACEA over importheffingen Chinese auto's: 'Slechts deel van de puzzel'
Andere zaken nóg belangrijker
De Europese branchevereniging voor de auto-industrie, de ACEA, heeft gereageerd op de door de EU voorgenomen importheffingen op Chinese auto's. De ACEA ziet nog zat andere manieren om de Europese auto-industrie te beschermen.
De ACEA zegt niet met zoveel woorden dat het blij is met de door de Europese Commissie voorgenomen hogere importheffingen op Chinese auto's. Wel onderstreept de ACEA het belang van vrije en eerlijke handel, waarbij dat laatste lijkt te slaan op de reden achter de hogere importheffingen. De ACEA wenst een 'gelijk speelveld voor alle concurrenten' en dat zou volgens de Europese Commissie in het geding zijn vanwege Chinese overheidssubsidies voor fabrikanten. Vandaar de extra importheffingen.
De ACEA komt met de aanbeveling aan de EU om bij het weerbaarder maken van de Europese auto-industrie niet alleen naar protectionisme te grijpen. Topvrouw Sigrid de Vries: "Wat de Europese auto-industrie bovenal nodig heeft om wereldwijd te kunnen concurreren is een robuuste industriële strategie voor elektromobiliteit. Dit betekent dat we moeten zorgen voor toegang tot essentiële materialen en betaalbare energie, een samenhangend regelgevend kader, voldoende infrastructuur voor het opladen en bijvullen van waterstof, marktprikkels en nog veel meer."
De Europese Commissie waarschuwt nu in eerste instantie nog met de voorgenomen importtarieven 'als er niets verandert' in China. Per 4 juli zouden er dan al hogere tarieven van kracht worden, mocht er inderdaad niets veranderen. De ACEA benadrukt dat er voorlopig nog 'maanden' onderzoek wordt gedaan voordat de Commissie definitieve maatregelen voorlegt aan de lidstaten.