Abt maakt Volkswagen Amarok krachtiger
Hou je vast
Abt kennen we al sinds jaar en dag als dé huistuner van de Volkswagen Groep. De wildste creaties kwamen in de tussentijd voorbij, maar de laatste tijd houdt de tuner zich wat in. Behalve op motorisch vlak.
We kregen namelijk eerder een bescheiden aangepakte Urus voorgeschoteld en nu is het tijd voor een volgende ‘milde’ sportieveling. Het betreft de Volkswagen Amarok die in handen van de Duitse ombouwer is gevallen. Naast een speciale lak en lichtmetalen wielen valt er aan de buitenkant weinig op. We moeten onder de motorkap van de pick-up kijken voor de Abt-aanpassingen. Daar ging de tuner namelijk aan de slag met de 3.0 TDI 4Motion. Door een upgrade beschikt dat blok nu over 48 pk extra.
Het vermogen komt uit op 306 pk in plaats van 258 pk. Het maximum koppel neem van 580 Nm toe naar 630 Nm. Een sprint vanuit stilstand naar de 100 duurt door dit extra vermogen 0,2 seconden korter, want de stopwatch klokt een Abt-tijd van 7,8 seconden. Bestuurders van mildere Amaroks kunnen bij Abt aankloppen voor een Sportline, waardoor de 224 pk TDI er 41 pk bij krijgt. De 2.0 TDI (180 pk) komt door wat aanpassingen op 200 pk uit.
Had je deze auto's al gezien?

Volkswagen Amarok 2.0 TDI DUBBEL CABIN HIGHLINE A/T 5 SITZ 4WD VAN
- 2015
- 188.903 km

Volkswagen Amarok 3.0 TDI 4Motion DC Aventura 259pk Navigatie Stoelverwarming vol leer interieur trekhaak afdekbak 20LMV
- 2018
- 112.603 km

Volkswagen Amarok 3.0 TDI 4Motion 204 pk Highline Automaat Airco
- 2019
- 117.079 km