Teutonia LXV :Geschwindigkeit

Ook de prijzen van de E36 zitten duidelijk in de lift wat betreft de knappe originele exemplaren.
Helemaal de M3 en de 325i/328i. Ook best een fijn rijdende auto, heb zelf een E36 coupe 323i gehad.
Maar persoonlijk doet een E36 mij helemaal niets meer, vind ze niet mooi oud worden zoals de E30 en de E46 dat wel doen.

Idd Barri wat een kleurtje!! heel erg schaars/uniek op een E85 Z4.
 
Iedere BMW -oud en nieuw- heeft de potentie om met een paar ingrepen te veranderen in een proletenbak. Bij de E36 lijkt dat nog net iets makkelijker te gaan dan bij andere types.



1-F4-D04-BA-5-BCA-4-E07-8037-0-B41-ED819-F59.jpg


Zo zie ik ‘m trouwens graag.
En tegen een groene E36 M3 sedan zeg ik ook geen nee:T
 
Ik kijk af en toe met een schuin oog naar de E36 cabrio. Ik blijf dat een mooi slank model vinden.
 
Er is hier dit jaar nog niet gepost. Ik trap af: iedereen die leest, meeleest en post (behalve Luap) in dit topic een gezond en succesvol 2022 gewenst!
 
Allen een goed nieuwjaar !
Benieuwd naar wat het jaar ons gaat brengen. In 2021 is er naar mijn mening teveel kapot gemaakt, zowel op menselijk vlak (tweedeling in de samenleving) als op economisch vlak (zinloze lockdowns). Ik hoop dat we met z’n allen snel weer een beetje normaal kunnen gaan doen, zodat we weer wat kunnen opbouwen van wat er allemaal is afgebroken. Spanje heeft al besloten om de pandemie als griepgolven te gaan beschouwen, Engeland lijkt te volgen. Laten we weer gaan leven, leuke dingen doen, winkels en horeca open, stoppen met vaccinatie als enige uitweg te beschouwen etc. etc.

En dan niet vervolgens in een klimaat-kramp schieten, ik weet niet wat daar straks alle plannen mee zijn maar met de grootste klimaatdrammer als minister belooft dat niet heel veel goeds. Binnenkort allemaal aan de EV? Benzine nóg duurder? Of krijgen we na de corona-lockdowns straks de klimaat-lockdowns…?
Ik hoop in elk geval op een mooi 2022 ! :D
 
HarmenA zei:
Barri zei:
Oei, op die Z4 staat dat wel lekker!

Grappig, ik vind het helemaal niet staan namelijk. Terwijl ik bij de introductie toch erg enthousiast was over de Z4 en ik vind het nog steeds een fris ontwerp. In het grijs of zilver komt het design het beste tot z'n recht vind ik.

Je vergeet de beste kleur:

RaPuS62.jpg

FxCSV0e.jpg


;)
 
Nog een wensenlijstje voor de Z4 dit jaar? Kleur staat 'm goed!(y)

Hier in winter nr. 3 met de W211 toch maar eens op zoek naar een wintersetje. 18 inch breedset moet het worden en wat een beetje past bij de AMG-optik. Zag eerder eens dit exemplaar met een setje CLS wielen eronder:

95-D2221-A-5791-4-A2-D-818-D-A6-AC43900109.jpg


Voor mijn gevoel wat aan de foute kant maar ze zitten er maar een paar maanden per jaar onder.
 
Iets te laat (alhoewel, nooit te laat om iemand iets goeds te wensen toch?), allemaal nog de beste wensen en een 2022 waar we eindelijk eens een echte stap voorwaarts maken!

Een prachtige kleur voor die Z4. Plaatjes van hobby auto's in de bergen doen het altijd goed. Daar zijn ze voor, heerlijk.
Gezien alle corona perikelen en onzekerheid die daar nog bij samenhangt m.b.t. echte verre reizen en het plannen van vakantie op werk heb ik toch maar besloten met mijn vriendinnetje een roadtrip te maken.

Zij werkt op de IC (de verhalen zijn niet overdreven kan ik jullie melden) en kan alleen nog 2 weekjes in september krijgen. We hebben het plan opgevat om etappes van zo'n 500 / 600 km max te maken op de dagen dat we ons echt verplaatsen. Vooralsnog is het idee: Nurnberg - Wenen - Bled - Trento - Luzern - tussenstop? - thuis.
Dat gaan we doen met de cabrio. Met wat geluk moet begin september nog wel genoeg mooie dagen hebben om er van te profiteren.

Er is nog niks gepland het is nog ver weg, de route is altijd nog aan te passen. Dus als er nog mooie tips zijn van de ervaringsdeskundigen hier dan hoor ik die graag :T
 
Roy R zei:
Zij werkt op de IC (de verhalen zijn niet overdreven kan ik jullie melden

De verhalen over situaties op IC’s zullen zeker niet overdreven zijn, maar we moeten de zaken wel in perspectief blijven zien. En dat laatste is naar mijn mening in NL inmiddels totaal uit z’n verband getrokken.

Mooie trip! Onderweg kom je dan veel moois tegen. Zoals de Fränkische Schweiz (bij Nürnberg), de route langs de Donau naar Wenen, het gebied rondom Kranjska Gora (bij Bled), de Dolomieten en wellicht de Stelviopas.
 
De beste wensen voor iedereen, laten we hopen dat 2022 voor iedereen weer eens wat perspectief biedt.

Mooie vooruitzichten Roy! Zelf heb ik eind februari een weekje wintersport op het programma staan, maar voor de zomer hebben we nog geen concrete gedachten. Iets in de zon, dat staat wel vast.

Op autogebied overweeg ik de Mini dit jaar in te ruilen. Die wordt in augustus drie en de ervaring leert me dat dat een mooi moment is voor wat anders. De vraag is dan alleen: wat komt er voor terug? Tot mijn verrassing bevalt het hybride rijden me wel goed, dus ik schat zo in dat er een hybride bij komt. Dat beperkt de keuze wel, zeker bij Mini. Ik heb wel een beetje bagageruimte nodig, maar zo'n Countryman vind ik niet echt mooi. Voer voor gedachten dus...
 
Roy zei:
Er is nog niks gepland het is nog ver weg, de route is altijd nog aan te passen. Dus als er nog mooie tips zijn van de ervaringsdeskundigen hier dan hoor ik die graag

Ik zou tussen Wenen en Bled in ieder geval nog een middag en nachtje Graz meepikken.

En laten we inderdaad hopen dat er snel wat perspectief komt. Ik laat de keuzes graag over aan de mensen die er verstand van hebben, maar ik heb wel wat zorgen over de huidige situatie. We hadden vorige week 8 man in quarantaine, zonder dat ze ziek waren, en dat zorgde bij ons voor enorme problemen en ik denk dat we niet de enige zijn. We moeten uitkijken dat straks niet het halve land in quarantaine zit en de infrastructuur piepend en krakend tot stilstand komt.

Moeilijke dingen hoor.
 
Dat soort dingen ja. Maar laat ze dan ook kijken naar landen om ons heen, en beleid meer op elkaar afstemmen. In België, Duitsland, Denemarken en Engeland is alles gewoon open en draait de economie volop door. En als bonus krijgen die er nu nog eens een flink stuk omzet bij door alle NL-ers die de grens over gaan. Ik kan mij de woede van ondernemers in de getroffen sectoren dan ook heel goed voorstellen.
 
Dank voor de tips, de tussenstop Graz is wel een goede, redelijk kans dat die etappe in 1x zou zijn gekozen.

Eens hoor, er is meer in de wereld dan IC en dat maakt het zo lastig. Zo lang we maar niet onderschatten wat de maatschappij van die zorgtak de laatste 2 jaar verlangt heeft.
Gelukkig komt er steeds meer geluid op breder kijken en daar de problemen erkennen en die betrekken in de besluitvorming.
 
Vriendin van mijn vrouw werkt ook op een IC, dus ik onderschat het ook niet. Maar wat MB 300 SL ook zegt, ik hoop wel dat we een gemeenschappelijk Europees beleid gaan regelen, voor de lange termijn. Maar goed, ik heb maar van een paar dingen een beetje verstand, virussen en alles wat daar uit voortvloeit horen daar niet bij.
 
Iedereen het beste dit jaar, we maken er weer iets moois van. Hopelijk dit jaar meer focus op een gezonde lifestyle vanuit de overheid. Dat lijkt me uiteindelijk meer opleveren dan iedereen opsluiten en blijven volspuiten.

Ik heb de eerste aankoop al gedaan dus mogelijk heb ik de primeur hier. De groene Cooper S heeft me een beetje ingepakt maar het werd nogal een project dus ik ben hem al sinds begin november kwijt. Eerst bij de spuiter en nu al een hele tijd bij de garage. Flink wat delen rondom de motor die vervangen moesten worden zoals koppeling, remleidingen, draagarmen etc. Dit was dus makkelijker:


Eindelijk klaar, kan m morgen ophalen! Moest natuurlijk wel wielen hebben ondertussen en nu ik wat meer in de Mini's zit moest ik een Cooper S Works proberen. Eind december opgehaald bij Frankfurt. Facelift 2006, 91.500km gelopen, Met leuke opties zoals JCW motortuning pakket (211pk), JCW remmen en optioneel Recaro interieur. Leuk ding, in zeer mooie staat ook! Gelijk maar leuk weekendje weg van gemaakt met vriendin. Zo stond ie erbij:


Gelijk langs de RDW gegaan. Ging supersoepel trouwens dit keer, kon gelijk de dag erna een afspraak inplannen.


Ik vermaak me wel de komende maandeno_O
 
Nu is ie vol inderdaad:D 1 Mini past nog voor de Town Car. Maar ik bedacht me; er komt nog een 4 koloms-brug in dus dan past er nog een nr. 5 in(y)
 
Zo’n Park Avenue wordt ook met de jaren steeds mooier! Doet mij weer denken aan die prachtige roadtrip met zo’n ding door de USA (y)
 
Ja de collectie begint leuke vormen aan te nemen:D Is ook wel een beetje verraderlijk als je eenmaal die ruimte hebt. De drempel om een nieuwe auto te kopen is zo laag, je wilt de ruimte gewoon opvullen. Dus ben benieuwd wat 300SL nog gaat doen straks:cool: Ik mis qua diversiteit eigenlijk nog wel een echte sportwagen maar daar komt dit jaar verandering in denk ik.

Vind de Park Avenue zelf echt prachtig qua lijnen, mooie langgerekte en stijlvolle limousine met veel klassiek Amerikaanse details.
 
MB 300SL zei:
Bij de brochures van Ente horen eigenlijk ook een paar showroomplaatjes uit die tijd

RAILdlg.jpg


mW6s7Vx.jpg


X5jOC3G.jpg

Wat zijn dit toch heerlijke plaatjes! Ondanks dat ik dat nooit heb meegemaakt (ben ik niet oud genoeg voor), kan ik het mij zo voorstellen. Een showroom heden ten dage is zoveel killer en saaier. Plaatjes van originele 'oude Benzen' doen het trouwens altijd wel goed.

Inmiddels al zo een 10dkm met de W212 afgelegd, ben echt héél erg tevreden. Wel een 'klein' defect gehad, de elektronische startonderbreker is kapot gegaan. Prijzig grapje, vooral vervelend omdat het om 23u op zaterdagavond gebeurde. Laten doen bij Mercedes-Specialist Edwin in krimpen a/d lek, moet nu ik in 'het zuiden' woon even wat nieuwe adressen proberen. Iemand bekend met die garage? Heeft goed werk gedaan m.i.

Gemiddeld verbruik 8,1L/100 km, ook niet slecht trouwens. Op sommige langere stukken duikt hij ruim onder de 7L/100km.
 
Pagina 215: W215

85JuEGD.jpg


Of eigenlijk C215. Destijds een prachtige coupé, daarna toch een beetje een pauper-imago, maar inmiddels met de jaren steeds mooier! @TYN: Ik ben het ff kwijt, heb je de 500 nog?
 
Zo dan Ibud nog een Mini erbij en dan ook direct de geweldige JWC, echt super :cool:(y)
Leuke hal heb je daar, super!

Ja de W215, geweldige auto!
Tijdloos, de knappe exemplaren die nu overblijven gaan gegarandeerd in waarde stijgen.
 
Ik ben jaloers op die hal, Ibud! En gewoon ook even een Mini erbij en dan ophalen in Frankfurt, haha :D
Op een trailer, of rijdend gedaan?
 
MB 300SL zei:
Pagina 215: W215

85JuEGD.jpg


Of eigenlijk C215. Destijds een prachtige coupé, daarna toch een beetje een pauper-imago, maar inmiddels met de jaren steeds mooier! @TYN: Ik ben het ff kwijt, heb je de 500 nog?


Pagina 215 is natuurlijk de uitgelezen kans om m'n neus weer even te laten zien. :D Lees hier nog af en toe mee om op de hoogte te blijven van eenieders beslommeringen- blijft toch het leukste topic op AW, waar echte auto's nog gewaardeerd worden.

De CL heb ik zeker nog- blijft een fantastische bak en elke rit is weer een genoegen. Zojuist weer voor een jaar MOT erop (zonder aanmerkingen). Wordt wel langzaam tijd voor wat anders, en de opvolger wordt vrijwel zeker een W221 (320 CDI of 500, afhankelijk van waar ik tegenaan loop).

Snel kiekje van vanmiddag:
FJy8Oma.jpg
 
Mooie en bijzondere auto! Waarom inruilen voor een W221? De C215 wordt ongetwijfeld snel een echte klassieker (is al aardig op weg), een W221 sowieso in veel mindere mate.
 
Klopt helemaal MB, de C215 wordt inderdaad ongetwijfeld een gewilde klassieker.

In mijn situatie is het een combinatie van redenen:
- Nu is het beslismoment- verkopen of investeren (grote beurt is nodig, en hij begint langzaam door z'n ABC te zakken als 'ie meer dan 2 weken stil staat)
- 2 deuren blijft af en toe onhandig, zeker als familie of vrienden langskomen.
- De W221 staat in alles toch weer even op een hoger plan, voornamelijk qua interieurdesign en -kwaliteit. Daarbij zijn ze geweldige value for money momenteel; voor £5k heb je een nette S320 CDI met <200k km.
- Ik heb 'm 1,5 jaar nu en iets anders is ook weer eens leuk!
 
@Ibud: Leuke MINI's! Ik heb een R56 JCW gehad, maar dat was drama. Een R53 is veel leuker ook.

@TYN: Blijft wel echt een heel mooie auto, zo'n C215. Ben benieuwd wat er voor W221 gaat komen.

Zelf heb ik aan het eind van 2021 de Mini verkocht en weer een teutoon bemachtigd in de vorm van een E90 335i.
 
funf zei:
Tot mijn verrassing bevalt het hybride rijden me wel goed, dus ik schat zo in dat er een hybride bij komt. Dat beperkt de keuze wel, zeker bij Mini. Ik heb wel een beetje bagageruimte nodig, maar zo'n Countryman vind ik niet echt mooi. Voer voor gedachten dus...

Zou je daar eens wat meer over willen schrijven? Want je schrijft 'tot mijn verrassing'. Had je minder positieve verwachtingen?

De reden dat ik het vraag is omdat ik een BMW PHEV overweeg. Vanwege hobby heb ik graag trekvermogen over range, en een BMW 3 of 5 PHEV zouden voor mij een mooie tussenoplossing zijn alvorens over een aantal jaar naar volledig elektrisch over te gaan. Ik twijfel wel vanwege het gewicht van die wagens, of dat niet nadelig voor het rijgedrag is, en wat zo'n auto over een aantal jaar nog waard is.
 
Tegenwoordig lees ik hier meer dan dat ik post, maar: mooi om te zien waar iedereen z'n garage mee vult!

En om een positief geluid te laten horen over dat waarover gediscussieerd werd: ik vind een E36 eigenlijk steeds mooier worden, met name de coupé. En dat Urban Green bevalt me wel, al zouden ze er natuurlijk ook een mooie Duitse naam voor moeten hebben.
 
Caspian zei:
Zelf heb ik aan het eind van 2021 de Mini verkocht en weer een teutoon bemachtigd in de vorm van een E90 335i.

Lekker hoor! Single of twinturbo? Handbak?

Ik was vandaag voor een opvolger op pad (DEZE), maar de desbetreffende garage had geen zin om een auto te verkopen. "Viewing by appointment (maar alleen als ik zin heb om de deur uit te gaan)", ofzoiets. Ik kon wel aan andere keer langskomen...

Enfin, vanmiddag nog naar The British Motor Museum geweest, en hoewel dit helemaal niks met Teutonia te maken heeft, ga ik ervan uit dat niemand het me kwalijk gaat nemen als ik hier een foto van een D-type neerplemp. :T

1nJ58V4.jpg

RQGPyEb.jpg

xl6Auue.jpg

YxoxgkO.jpg

ebxcYLS.jpg

r7aGHD3.jpg

JWtRFoU.jpg

The Green Goddess, wat een machine.
zsgFrQ2.jpg


In de categorie 'wat gruwelijk jammer dat ze dit nooit in productie hebben genomen':
MglBpBU.jpg

NiVvKaY.jpg


En ten slotte, (@bofkont, niet verder scrollen) als ze er zo geweldig mooi vies bijstaat na een heerlijk stuk snelweg, begin ik serieus te twijfelen of ik haar wel weg moet doen..
DrWix00.jpg

DUVMZdP.jpg
 
TYN zei:
Ik was vandaag voor een opvolger op pad (DEZE), maar de desbetreffende garage had geen zin om een auto te verkopen. "Viewing by appointment (maar alleen als ik zin heb om de deur uit te gaan)", ofzoiets. Ik kon wel aan andere keer langskomen...

Zoiets had ik laatst ook. Ik wilde bij een auto kijken, maar dat ging niet want hij was gereserveerd. Is een paar weken geleden nu, staat nog steeds op de site van dat bedrijf. Nou, dan maar niet...
 
Bimmert zei:
funf zei:
Tot mijn verrassing bevalt het hybride rijden me wel goed, dus ik schat zo in dat er een hybride bij komt. Dat beperkt de keuze wel, zeker bij Mini. Ik heb wel een beetje bagageruimte nodig, maar zo'n Countryman vind ik niet echt mooi. Voer voor gedachten dus...

Zou je daar eens wat meer over willen schrijven? Want je schrijft 'tot mijn verrassing'. Had je minder positieve verwachtingen?

De reden dat ik het vraag is omdat ik een BMW PHEV overweeg. Vanwege hobby heb ik graag trekvermogen over range, en een BMW 3 of 5 PHEV zouden voor mij een mooie tussenoplossing zijn alvorens over een aantal jaar naar volledig elektrisch over te gaan. Ik twijfel wel vanwege het gewicht van die wagens, of dat niet nadelig voor het rijgedrag is, en wat zo'n auto over een aantal jaar nog waard is.

Wij hebben een X5 PHEV en dat bevalt prima. Zo is de overgang van elektrisch naar brandstof en andersom hem soepel en vergeet je soms gewoon wat de aandrijving op dat moment is.

Dit is ook de eerste auto waar ik me niet erger aan een start-stop-systeem. Doordat de elektro motor de eerste beweging in gang zet, is het heel erg soepel wegrijden.

Het gewicht voel je wel natuurlijk. Maar de X5 is al zwaar, dus ach...
 
Bimmert zei:
funf zei:
Tot mijn verrassing bevalt het hybride rijden me wel goed, dus ik schat zo in dat er een hybride bij komt. Dat beperkt de keuze wel, zeker bij Mini. Ik heb wel een beetje bagageruimte nodig, maar zo'n Countryman vind ik niet echt mooi. Voer voor gedachten dus...

Zou je daar eens wat meer over willen schrijven? Want je schrijft 'tot mijn verrassing'. Had je minder positieve verwachtingen?

De reden dat ik het vraag is omdat ik een BMW PHEV overweeg. Vanwege hobby heb ik graag trekvermogen over range, en een BMW 3 of 5 PHEV zouden voor mij een mooie tussenoplossing zijn alvorens over een aantal jaar naar volledig elektrisch over te gaan. Ik twijfel wel vanwege het gewicht van die wagens, of dat niet nadelig voor het rijgedrag is, en wat zo'n auto over een aantal jaar nog waard is.

Heel eerlijk: een zescilinder icm met een elektromotor leek mij een beetje een gimmick. Ik had verwacht dat ik in de praktijk standaard in de Hybrid-modus zou rijden, wat betekent dat de auto zelf bepaalt wanneer er elektrisch gereden wordt, en wanneer op benzine. En dat kan natuurlijk prima werken, maar heel revolutionair vond ik die gedachte niet. Het was in mijn geval de samenstelling van de auto zelf, die me over de streep trok.

Inmiddels rijd ik er nu een paar maanden mee. Gewoon de dagelijks ritjes en twee keer heen en weer naar Spanje. Wat opvalt: in het dagelijks gebruik rijd ik bijna volledig elektrisch. "s ochtends rijd ik met een volle accu weg en eigenlijk lukt het me bijna elke dag om volledig elektrisch te rijden. Dat had ik niet verwacht en ik merk dat ik het motorgeluid dan niet mis. Op langere ritten gebruik ik wel die Hybrid-modus en dan werkt dat ook prima. Dus ja, alles bij elkaar ben ik toch wel positief verrast.

Zo'n auto is inderdaad wel wat zwaarder, maar voor het rijgedrag maakt dat niet uit. Ik vind ook dit weer een echte BMW qua rij- en stuurgedrag. Bij de 5 en de 7 ligt de nadruk tegenwoordig wel echt meer op comfort, meer dan vroeger. De drie is echt nog wat scherper. Ik zou met zowel de drie als de vijf echt even gaan proefrijden. De een is niet beter dan de ander, het is maar net wat je prettig vindt.

Een benzine-auto zal ik hierna niet meer kopen, verwacht ik. Daarvoor bevalt me hybride goed genoeg. Met volledig elektrisch wacht ik nog even.
 
Fijne plaatjes TYN(y) Interclassics weer moeten missen afgelopen weekend, zulke foto’s zijn dan een mooie schrale troost...

@ Bimmert: de 3-serie hybrid serieus naar gekeken en uitvoerig getest. Het had maar zo m’n auto kunnen zijn geweest. Heerlijk rijden! Uiteraard is ie zwaarder maar niet hinderlijk, dat weten ze wel goed te maskeren bij de 3.
Met mijn dagelijkse kilometers wel vlot door de elektrische lading heen, dat viel meteen op.
De wagenparkbeheerder had toch gelijk....niets voor jou; jij moet diesel of benzine:T
 
Interessant Funf! Aan de ene kant lijkt een PHEV mij interessant, maar aan de andere kant vind ik het ook een matige tussenoplossing. Best zwaar, een vrij kleine accu en een stuk minder efficiënt dan een EV. Daarom goed om jouw ervaring te lezen. Wat is ongeveer het verbruik in elektrische modus? Want als dat vrij hoog is, en je stekkert ergens openbaar, dan is op benzine rijden niet veel duurder.
 
Het is toch juist een uitstekende tussen oplossing? Als je het verhaal van funf leest, zijn woon-werk etc. kan hij elektrisch rijden maar hij kan ook nog op en neer Spanje in alle rust zonder laadstress. Juist die korte stukjes zijn ideaal elektrisch, want dan zijn de benzine- en dieselmotoren niet efficiënt. En voor de lange afstanden is een EV (nog) onhandig.
 
Barri zei:
Wat is ongeveer het verbruik in elektrische modus? Want als dat vrij hoog is, en je stekkert ergens openbaar, dan is op benzine rijden niet veel duurder.

Met 13 Kwh rijd ik ongeveer 45 kilometer elektrisch, met wat kouder weer zakt dat terug naar ongeveer 40 kilometer. Dan vertrek ik wel met een voorverwarmd interieur van huis. Als je publiek gaat stekkeren, is dat inderdaad duurder dan wanneer je dat thuis doet, in de praktijk hang ik hem alleen aan een publieke stekker als ik daar makkelijker mee kan parkeren.
 
W212 zei:
Het is toch juist een uitstekende tussen oplossing? Als je het verhaal van funf leest, zijn woon-werk etc. kan hij elektrisch rijden maar hij kan ook nog op en neer Spanje in alle rust zonder laadstress. Juist die korte stukjes zijn ideaal elektrisch, want dan zijn de benzine- en dieselmotoren niet efficiënt. En voor de lange afstanden is een EV (nog) onhandig.

Precies dit. Vol elektrisch vind ik voor die langere afstanden nog niet fijn, dan heb ik liever benzine. Overigens is het benzineverbruik op die lange ritten een ruime 1 op 13. Ook prima dus.
 
funf zei:
Barri zei:
Wat is ongeveer het verbruik in elektrische modus? Want als dat vrij hoog is, en je stekkert ergens openbaar, dan is op benzine rijden niet veel duurder.

Met 13 Kwh rijd ik ongeveer 45 kilometer elektrisch, met wat kouder weer zakt dat terug naar ongeveer 40 kilometer. Dan vertrek ik wel met een voorverwarmd interieur van huis. Als je publiek gaat stekkeren, is dat inderdaad duurder dan wanneer je dat thuis doet, in de praktijk hang ik hem alleen aan een publieke stekker als ik daar makkelijker mee kan parkeren.
Dan zit je dus op ongeveer 30kWh/100km. Met thuisladen kost dat €7,50 per 100km. Met openbaar laden zit je al snel op €12 per 100km. Dat komt overeen met een benzineverbruik van 1:16,6. Het thuisladen zit op het kostenniveau van benzine 1:26,6.
Dus financieel is openbaar laden niet zo interessant. Maar ik snap dat het lekker rijdt :)
 
Wat denk je dat een 7 serie aan benzine verbruikt bij korte stadsritjes met koude motor? Dat komt niet in de buurt bij 1:16 denk ik.
 
Terug
Bovenaan