A
Anoniem
Guest
De stappen kloppen. Je kunt overigens ook een exportkenteken voor 9 dagen krijgen. Scheelt iets.Mona zei:De volgende stappen moet ik doorlopen: klopt dit?
1. verzekering (doppelkarte, grune karte), geldig 14 dagen
2. exportkenteken bij Strassenverkehrsambt/Kfz zulassungsstelle
3. platen laten maken bij Schildermacher
4. rijden naar Nederland
5. RDW keuring
6. BPM aangifte
Strikt genomen mag je niet rijden als je geen BPM hebt betaald, maar dat risico loop ik dan maar. Hoe moet ik anders in Nederland komen. Vanuit Duitsland kan je geen aangifte doen, want je moet eerst door de RDW keuring. Bij aanhouding, krijg ik waarschijnlijk een waarschuwing o.i.d.
Hoop dat jullie mij met name met het verzekeringsgedeelte kunnen helpen.
De verzekering kun je ter plekke bij de schildermacher afsluiten. Bij de Schildermacher in kleve kost dat 117 euro incl. de 2 kentekenplaten. Mocht je goedkoper willen, dan raad ik je www.nondos.de aan. Nadeel van online aanvragen, is dat de verzekering voor een exportkenteken toch per post verstuurd moet worden. Gewoon even bellen of dat nog lukt om op tijd te krijgen.
Voor meer info kun je ook een hier kijken:
https://www.bpmberekenen.com/procedure-exportkenteken.html
https://www.bpmberekenen.com/import-auto-uit-duitsland-naar-nederland-op-exportkenteken-of-ausfuhrkennzeichen.html
https://www.bpmberekenen.com/tenaamstellen-duitsland.html