Het algemene Lada-topic deel 2

  • Onderwerp starter Onderwerp starter -
  • Startdatum Startdatum
Hier dan toch wat foto's van de Priora. Inmiddels zijn we vijf weken en 4000 kilometer zonder problemen verder.

--- Foto's verwijderd ---
 
@ Lada Priora,

Wat een mooie auto heb je toch!(tu)
Goed dat de auto nog steeds zo goed bevalt en leuk dat je er toch nog een paar foto's van plaatst.(tu)

Het lijkt me leuk om een auto te hebben die in Nederland nauwelijks voorkomt.
Word je wel eens aangesproken door voorbijgangers die zich afvragen wat voor auto het is?


@ Lada 111,

Goed dat het probleem verholpen kan worden.(tu)
Ben benieuwd naar de verdere aanpassingen aan de Kalina.

Nog 2 vragen over je oude Lada:
- Wat was het verbruik van je 111 ongeveer?
- Waar is de 111 eigenlijk gebleven? Op internet staat hij niet...

Lada 111 zei:
Een vriend van me reed een Kalina op LPG...

Deze toevallig: https://www.autoweek.nl/autoreview/17816/Lada-Kalina-16

Je zegt 'reed'... Heeft deze persoon de Kalina inmiddels niet meer?
 
@ Bentley Arnage
Het is inderdaad leuk om in de Priora te rijden. De auto wordt niet zo vaak als Lada herkend, het is eerder dat mensen eerst de merknaam achterop zien en me dan aanspreken of dat ze eerst op de snelweg passeren, dan gas loslaten om toch even de achterkant nog een keer te bekijken. Op parkeerplaatsen is het wel regelmatig neusafdrukken van de zijramen poetsen voordat ik wegrijd. Vorige week reed ik van Brussel naar Luik en de auto is ook daar meerdere keren door Belgische automobilisten of hun passagiers gefotografeerd. De aandacht is er zeker!
 
@Lada Priora

Leuke foto's van de Priora. Als je er nog meer hebt......
Het is vast een koppendraaier op de snelweg.

In de basis is de Priora een verbeterde 110, omdat je ook een 111 hebt gehad kun je vast heel duidelijk aangeven wat jij als verbeteringen ervaart.

Het dasboard van de Priora is een gigantische verbetering zeg, wat ziet dat er mooi uit. Zie ik daar ook een cruisecontrole van John Gold?

Ik zucht maar weer eens diep.....waarom mag dit geen goede auto zijn en waarom is er geen importeur die deze auto's naar Nederland haalt? Er is vast een markt voor.
 
Bentley Arnage zei:
@ Lada 111,

Nog 2 vragen over je oude Lada:
- Wat was het verbruik van je 111 ongeveer?
- Waar is de 111 eigenlijk gebleven? Op internet staat hij niet...

De 111 "deed" ongeveer 1 op 14 en op langere stukken, met de cruisecontrole aan, 1 op 15.
Dat verbruikt de Kalina niet, die loopt iest duurder maar dat zal wel beter worden op het moment dat we de motor weer los hebben. Bovendien heeft de Kalina nog geen cruisecontrole en zal het brandstofverbruik daar ook iets hoger door zijn.

Ik weet dat ze het op dit moment bij Snippe erg druk zijn, mogelijk is dat de reden dat de site nog niet is aangepast.

Bentley Arnage zei:
Lada 111 zei:
Een vriend van me reed een Kalina op LPG...

Deze toevallig: https://www.autoweek.nl/autoreview/17816/Lada-Kalina-16

Je zegt 'reed'... Heeft deze persoon de Kalina inmiddels niet meer?

Dat is hem.
De Kalina is ingeruild op zo'n Dacia MCV geval. OMG wat vind ik dat een lelijke auto zeg. Maar goed, hij is er blij mee en daar gaat het om.
 
@ Lada Priora

Nette Lada hoor!
Die stoelverwarming is echt luxe.. ! Is dat een optie of zit dat er standaard in?
 
Ben het helemaal eens met Lada kalina, hier moet toch echt wel een markt voor zijn in NL.
Het zullen echt geen duizenden zijn per jaar, maar met goede marketing moetje toch een 700 stuks (incl kalina's ) kunnen afzetten!
Priora ziet van binnen 100 keer beter uit als een 110 en ook van buiten, is gewoon netjes. 1 ding valt me wel op (beetje kritiek mag altijd wel he), het frame van de stoelen...... dat vind ik toch wel wat uit de tijd, maar das mijn mening.
 
@Lada Kalina

In de basis een verbeterde 110, maar ik merk niet zo veel van een 110 en 111 in de Priora. De vering is veel beter, de afwerking heb ik nooit zo goed meegemaakt bij alle Lada's die ik hiervoor heb gehad, de stoelen met de steunen voor de lenden (zijn echt anders dan de 110 en 111) zitten werkelijk fantastisch tijdens de lange (en korte) ritten. De Samara's en zeker de 110 uit 2000 wilden nog wel eens kraken en piepen, maar dat is hier absoluut niet aan de orde. Ook het aantal opbergvakken is toegenomen (twee vakken tussen de stoelen, een vak voor een zonnebril boven de binnenspiegel, ruime vakken in de deuren, het normale vak aan de passagierszijde en, jawel en erg nodig als je stopt bij McDonalds, een houder voor de milkshake). Uiteraard is ook het kunnen openen van alle deuren en de kofferbak met de afstandsbediening (standaard) een verbetering. Binnen en buiten is weinig tot niets van de 110 en 111 te merken, behalve, zoals c-coupe schrijft, het frame van de stoelen.
Een aardige verbetering is de verlichting onderaan de deuren. Bij het openen van de deuren 's avonds heb je een voldoende licht op straat om uit te stappen en te kijken of je bv. niet in een regenplas stapt. Ook is die verlichting prettig voor passerende auto's.

De dealer heeft een goede radio ingebouwd (met MP3, CD, SD-card en Bluetooth) en 4*80W speakers. Inderdaad zit er een John Gold cruisecontrol in, ook door Wolfs ingebouwd.

Eigenlijk kan ik deze auto niet vergelijken met de 110 en 111. Het is een volledig andere wagen.

Ik kan het alleen maar met je eens zijn, hier moet een markt voor zijn.

Als ik de andere foto's heb verkleind, zet ik ze ook hier.

@ Davidoff

De stoelverwarming is in deze versie standaard. De verwarming zelf werkt, zoals bij elke Lada, zeer snel en de airco is natuurlijk heerlijk.
 
Er zal uiteindelijk (met een goede importeur) zeker een markt zijn voor LADA's in Nederland.
De Priora is aantrekkelijk geprijsd.(tu)

Best bijzonder dat je voor relatief weinig geld zo'n ruime en luxe auto kunt kopen.
Voor nog geen 13.000 euro heb je de meest luxe Priora, terwijl je bij de meeste andere merken dan een klein en minder luxe autootje met een kleine motor krijgt.


Lada Kalina zei:
Dat is hem.
De Kalina is ingeruild op zo'n Dacia MCV geval. OMG wat vind ik dat een lelijke auto zeg. Maar goed, hij is er blij mee en daar gaat het om.


Goh wat zonde, ik dacht dat deze persoon zo tevreden was met de Kalina.
Hij/zij was ook al een lange tijd LADA-rijder las ik in de review.

Mag ik vragen wat de reden van inruil was?
Voldeed de Kalina toch niet aan de verwachtingen?
 
Ik zie trouwens dat Wolfs nog een mooie metallic-rode 1117 in de luxe-versie heeft staan.

0007325607.jpg

(Zie de showroom)


Ziet er chique uit met die chromen sierlijst.(tu)
 
Is 'ie nou zwart of blauw?
Ik meen me te herinneren dat je eens zei dat hij blauw was, maar het lijkt op de foto's net zwart.;)
 
@ Bentley Arnage

De auto is heel donkerblauw, maar helaas was het op de dag van de foto's geen goed weer. Zeker bij zonlicht is de donkerblauwe gloed mooi zichtbaar.

De autopapieren geven gelukkig ook aan dat-ie blauw is.
 
Bentley Arnage zei:
Lada Kalina zei:
Dat is hem.
De Kalina is ingeruild op zo'n Dacia MCV geval. OMG wat vind ik dat een lelijke auto zeg. Maar goed, hij is er blij mee en daar gaat het om.

Goh wat zonde, ik dacht dat deze persoon zo tevreden was met de Kalina.
Hij/zij was ook al een lange tijd LADA-rijder las ik in de review.

Mag ik vragen wat de reden van inruil was?
Voldeed de Kalina toch niet aan de verwachtingen?

De Kalina voldeed uitstekend zeker op LPG. Het vertrouwen over de toekomst van Lada in Nederland is volledig zoek.
Ik vind het ook erg jammer dat iemand die 28 jaar Lada rijdt overstapt naar een ander merk en eerlijk gezegd kan ik me niet echt vinden in de redenen die hij er voor heeft.
Wij hebben ook getwijfeld over de Kalina. Niet vanwege de auto of de kwaliteit ervan maar meer over de beschikbaarheid van onderdelen e.d. Bij Snippe kregen we de garantie dat we probleemloos jaren met de Kalina kunnen rijden. Hadden we die garantie niet gekregen was de 111 voor ons de laatste Lada geweest.
 
Lada Kalina zei:
Niet vanwege de auto of de kwaliteit ervan maar meer over de beschikbaarheid van onderdelen e.d. Bij Snippe kregen we de garantie dat we probleemloos jaren met de Kalina kunnen rijden.


Dat is een mooie belofte.
Vraag me alleen wel af hoe deze belofte wordt nagekomen.

LADA Holland en het tijdig leveren van onderdelen gaan namelijk niet echt goed samen, toch?
 
@ Lada Priora en Peter,

Dit is dus de kleur "Kosmos", nummer 665. Ik had dus gelijk dat er in Kosmos een beetje blauw zit. :D

Ziet er chique uit met die chromen sierlijst

Ziet er slecht uit met die spiegels.... (td)

Ik weet dat ze het op dit moment bij Snippe erg druk zijn, mogelijk is dat de reden dat de site nog niet is aangepast.

Nooit gedacht... Zijn ze vooral bezig met LADA's of met andere merken?
 
Bentley Arnage zei:
Dat is een mooie belofte.
Vraag me alleen wel af hoe deze belofte wordt nagekomen.
LADA Holland en het tijdig leveren van onderdelen gaan namelijk niet echt goed samen, toch?

Ze zijn niet afhankelijk van Lada Holland als het gaat om onderdelen / auto's. De luchtinlaat die we voor de 111 bij hen bestelde kwam ook niet bij Lada Holland vandaan. Als we een nieuwe 1119 hadden willen hebben was de auto uit Duitsland gehaald. Geen probleem: U vraagt wij leveren.

Als Ladadealer kun je twee dingen doen:
1. Wachten tot het ooit weer beter gaat met de import
2. Initiatief nemen en zoeken naar andere bronnen.

Er zijn een paar dealers (lees twee) die voor optie twee hebben gekozen en er alles aan doen om hun Lada klanten te helpen. De rest zit te slapen en geeft alleen maar af op de importeur.
 
Lada Kalina zei:
Er zijn een paar dealers (lees twee) die voor optie twee hebben gekozen en er alles aan doen om hun Lada klanten te helpen.


Als ik jou verhalen zo hoor is Snippe idd goed bezig met LADA.(tu)
Welke bedrijf bedoel je, naast Snippe, nog meer?

De Residentie is de laatste tijd trouwens ook wel goed bezig en Wolfs doet het blijkbaar ook goed.(tu)


Lada Kalina zei:
Als we een nieuwe 1119 hadden willen hebben was de auto uit Duitsland gehaald.

Voor de Nederlandse prijs of volgens de Duitse prijslijst?
Dan hadden ze de kosten van bijv. garantiereparaties ook op de Duitse importeur moeten verhalen, neem ik aan?
 
Lada Priora.

Wat een mooie auto heb je. Ben blij dat je er zo tevreden over bent.
Wij zijn ook erg tevreden met onze 1117 en ook wij moeten op een parkeerplaats wel eens neusafdrukken weg poetsen.
Ik zie dat je een lada 111 hebt ingeruild op de priora.Wij hebben een 1119 en een 111 ingeruild op de 1117.Graag zou ik van je willen weten hoe jij het motorgeluid ervaart van de priora.
Is de priora stiller dan je ingeruilde 111 tijdens het rijden??
Wij ervaren dat de 1117 1.4 16v veel stiller is dan de 1119 en de 111 die we gehad hebben.:)
 
Dat zijn dan wel nog ECHTE dealers, "schijt" aan de geweldige importeur, als de klant maar tevreden is, en zo hoort het!!
Als je met een collega dealer in duitsland, belgie of waar dan ook goede afspraken daarover kunt maken, hoeft het de klant zelf denk ik geen cent meer te kosten, of weet 1117 en priora daar wel iets meer over te zeggen?
 
Toch kun je wel goed zien dat de Priora gebaseerd is op de 110/112. Deze 5-deurs bijvoorbeeld heeft nog steeds vergelijkbare lijnen als de 112. 't heeft wel wat :)
 
Bentley Arnage zei:
Lada Kalina zei:
Er zijn een paar dealers (lees twee) die voor optie twee hebben gekozen en er alles aan doen om hun Lada klanten te helpen.

Als ik jou verhalen zo hoor is Snippe idd goed bezig met LADA.(tu)
Welke bedrijf bedoel je, naast Snippe, nog meer?
Ze zijn nu drie of vier jaar dealer en al volledig besmet met het Lada virus.
Welke het tweede bedrijf is weet ik niet

Bentley Arnage zei:
De Residentie is de laatste tijd trouwens ook wel goed bezig en Wolfs doet het blijkbaar ook goed.(tu)
Ik kan het inititief van De Residentie wel waarderen alleen kunnen ze ook leveren? Ik weet niet beter dan dat de Kalina uit het filmpje de enige Kalina 1.4 is die ze hebben. Ik ben benieuwd wat ze kunnen leveren en waar ze de auto's dan vandaan halen.

Bentley Arnage zei:
Lada Kalina zei:
Als we een nieuwe 1119 hadden willen hebben was de auto uit Duitsland gehaald.

Voor de Nederlandse prijs of volgens de Duitse prijslijst?
Dan hadden ze de kosten van bijv. garantiereparaties ook op de Duitse importeur moeten verhalen, neem ik aan?

Er gelden europese verplichtingen voor garantie, ik neem aan dat er in Duitsland aanspraak op garantie gedaan kan worden als zij de auto hebben geleverd.
Overigens wil de dealer in Papenburg Nederlandse klanten graag helpen.
 
Dat is dus het nadeel van een versnipperd merk. Welke Lada's zijn nu leverbaar? Waar zijn ze leverbaar?
 
lada 1117 zei:
Is de priora stiller dan je ingeruilde 111 tijdens het rijden??

De Priora is zeker op de snelweg een stuk rustiger dan de 111. In de stad maakt het niet zoveel uit, maar daarbij moet ik zeggen dat de 111 die we hadden een briljante en rustige wagen was. Die auto is nou echt alleen naar de garage gegaan voor de grote beurten. Wat ik hierboven als verbetering ben vergeten aan te geven is dat de stuurbekrachtiging van de Priora verbeterd is ten opzichte van de stuurbekrachtiging in de 111.

Hier nog een foto van de 111 op inruildag

Foto verwijderd
 
Vandaag moest ik lang op de trein wachten. Rustig liep ik door het station en zag toen dit:

5b27571bfd96.jpg


Ik kon mijn ogen niet geloven - reclame van Lada Holland! Op de website van Lada Holland vond ik het origineel:

e180f7d8430c.jpg


Snel stuurde ik Noordman een berichtje via de "live-chat" en kreeg binnen een minuut deskundig advies over een nieuwe Kalina. Snel bestelde ik er een - Kalina 1.4 Luxe in de kleur Jam(bruine metallic) met als extra parkeersensoren en audiosysteem met bluetooth. De Kalina zou binnen twee maanden geleverd worden door dealer "De Residentie".

En toen werd ik wakker...

:,(
 
Tja, "dromen zijn bedrog" aldus een bekende zanger die veelal in het Nederlands zingt!
 
@ ; )

Je had niks te doen???;)


@ Iedereen,

Ik heb geen antwoord van Noordman gekregen op de mail die ik op 12 november naar hem stuurde.
Toch vreemd dat hij jullie altijd zo snel antwoord geeft...:S

Bentley Arnage zei:
Geachte heer/mevrouw,


Mijn naam is ....... en al geruime tijd heb ik een grote hobbymatige interesse in het merk LADA.
De Russische degelijkheid en de lage prijs die het merk LADA kenmerken spreken mij aan.

Ik heb een aantal vragen met betrekking tot het merk LADA:
- Op de site van uw dealer “De Residentie” is namelijk een prijslijst te vinden waaruit blijkt dat de Kalina- en de Priora-modellen leverbaar zijn als standaard, S, C en Luxe. Kunt u mij vertellen welke standaarduitrusting de verschillende uitvoeringen hebben?

- Wat is op dit moment de levertijd van een nieuwe LADA Kalina of Priora?

- Welke kleuren kunt u op dit moment leveren?

- Is er op korte termijn een uitbreiding van het aantal dealers te verwachten? Ik zou graag eens een Kalina bekijken, maar helaas zijn er in mijn regio (...........) helemaal geen LADA-dealers meer te vinden.

Ik zou het op prijs stellen als u mij een antwoord kunt geven op mijn vragen.
Bij voorbaat dank.


Met vriendelijke Groet,

.....................
 
Je had niks te doen???winking smiley

Hoe raad je het?;)

Ik heb geen antwoord van Noordman gekregen op de mail die ik op 12 november naar hem stuurde.
Toch vreemd dat hij jullie altijd zo snel antwoord geeft...confused smiley

Vast veel te veel directe vragen...

@ Noordman, Als u dit topic leest, mag u die plaatje van boven best wel gebruiken, hoor. (:P)
 
Tsja , zo gaat het toch al sinds Noordman de boel overnam :,(...het had zo mooi kunnen zijn !
Mijn droom was het een tijdje om de eerste witte(!) Priora 2171 combi van NL te mogen kopen....dankzij de enorme inzet van Lada Holland mocht het ook dit keer weer niet zo zijn , wéér geen Lada dus !
Voor het alternatief wat ik heb uitgezocht hoef ik me ook niet te schamen geloof ik , hij is van de week bij de dealer gearriveerd !
SDC16126.jpg

SDC16127.jpg

Deze Skodadealer in een klein provinciestadje heeft het afgelopen jaar trouwens meer nieuwe auto's op de weg gezet dan Lada Holland in de afgelopen 8 jaar , een goed produkt-klantvriendelijkheid en een eerlijke prijs kan dus enorm scoren(tu) .
 
Op die achterruitverwarming na zou je bijna zeggen dat het echt is!
Voor de rest ziet dat gewoon goed uit, hoe moeilijk is dat nou voor LH???????
 
@Peter Argenta: gefeliciteerd met je nieuwe Skoda. Kleur, beschermplaten in combinatie met de lichtmetalen velgen maken er een mooie combinatie van!
 
@ Peter,

Gefeliciteerd met je Roomster. Lichtmetaal is inderdaad heel mooi. :)

@ c-coupe/DDCNL_Pascal

Eigenlijk lijkt het nu juist net echt - Noordman maakt zelf veel kleine foutjes... Maar ik heb het niet expres gedaan)
 
@ Peter,

Ziet er stoer uit!!(tu)
De gefacelifte Roomster ziet er een stuk beter uit dan de versie van voor de facelift.

Nu moeten alleen de 4-season-banden er nog op?
 
Bentley Arnage zei:
@ Peter,

Ziet er stoer uit!!(tu)
De gefacelifte Roomster ziet er een stuk beter uit dan de versie van voor de facelift.

Nu moeten alleen de 4-season-banden er nog op?


Op deze Comet 16" velgen zitten 205 / 45 - 16 banden , deze zijn niet leverbaar als 4 seizoenenband dus de originele banden blijven erop .
Omdat ik in de wintermaanden soms onderweg ben in Hongarije / Roemenië is het wel handig dat er toch winterbanden onder zitten dus nu 4 originele stalen velgen met winterbanden besteld : de dealer doet zijn best om deze ook op 6 Januari onder mijn Roomster te krijgen .
Mocht dit niet lukken dan regel ik weer wel een ticket bij Malév / Hertz om daar te komen....
 
Ze zijn er wel:
https://ssl.delti.com/cgi-bin/rshop.pl?details=Ordern&cart_id=26623329.107.12062&typ=R-194647&ranzahl=4&Breite=205&Quer=45&Felge=16&Speed=H&weiter=0&Ang_pro_Seite=10&Transport=P&dsco=107&sowigan=GAN

Ik ken alleen het merk Maxxis niet...
 
Bentley Arnage zei:
Ze zijn er wel:
https://ssl.delti.com/cgi-bin/rshop.pl?details=Ordern&cart_id=26623329.107.12062&typ=R-194647&ranzahl=4&Breite=205&Quer=45&Felge=16&Speed=H&weiter=0&Ang_pro_Seite=10&Transport=P&dsco=107&sowigan=GAN

Ik ken alleen het merk Maxxis niet...

Ik heb wél uitdrukkelijk om een goed merk gevraagd , geen Chinese - of andere inferieure troep . Maxxis ?? Nee bedankt , Autobild test zegt genoeg !
 
Peter Argenta. zei:
Ik heb wél uitdrukkelijk om een goed merk gevraagd , geen Chinese - of andere inferieure troep . Maxxis ?? Nee bedankt , Autobild test zegt genoeg !

Op de Priora's zitten Kama-Euro banden, zijn ook niet bepaald van een A-merk...
 
peter argenta.

Mooie auto heb je zeker een blikvanger.
Enkele pagina,s terug las ik dat je graag een priora wou hebben om zijn bagageruimte omdat je er iets van 1,5 meter in moest kunnen vervoeren.
De skoda op de foto,s lijkt me kleiner dan een priora en na sneupen op google klopt het inderdaad dat de priora 12 cm langer is.
Gaat dit met de skoda wel lukken??
Wij kunnen met onze kalina 1117 probleemloos 2 matrssen van 80x2 meter vervoeren en deze is 17 cm korter dan jou skoda.
Dus waarom ben jij niet voor een 1117 gegaan??

Ook wij hebben serieus naar een skoda gekeken en wel de fabia 1.2 combi. Om deze auto in dezelfde uitvoering te krijgen als de kalina [ boardcomp,
elektrische ramen etc etc] kwamen wij op een totaal bedrag uit van 14.000 euro.[konden voor dat geld ook een priora station uit duitsland over laten komen] we wilden onze 1119 2,5 jaar oud 20 duizend gelopen en onze 111 5 jaar oud met 40 duizend op de teller inruilen op de fabia.
we kregen voor onze lada,s 5000 EURO aan inruil en moesten 9000 bij betalen:,( ik heb de verkoper gezegd dat ik de inruil maar een fooi vond en heb hem gezegd dat ik de lada,s liever tegen zijn pand totall loss kon rijden omdat ik aan de dagwaarde meer krijg dan van hun inruil krijg.
Ik werd vriendelijk gevraagd het pand te verlaten omdat ze met mij geen zaken konden doen. dus de klantvriendelijkheid moet je met een korreltje zout nemen.Dat zijn ze allemaal als ze nieuw kunnen verkopen.

Ook ik ben het absoluut niet eens met de gang van zaken van de lada importeur. maar wij hebben toch weer voor een lada gekozen omdat oa door de bovengenoemde ervaringen geen vertouwen in hadden om met importeurs/ garagebedrijven van andere merken in zee te gaan. een ander merk wil niet altijd zeggen dat de service er altijd je van het is.
We hebben het ook gehad met de importeur van deawoo[chevrolet] En hoor ook regelmatig klachten van klanten die een dacia bezitten.[hebben we ook naar gekeken].
Wij hebben de kalina gekocht bij Snippe in nieuwlande die absoluut garant staat voor de auto en onderdelen is absoluut geen probleem.
En met een behoorlijke inruilprijs vergeleken bij de skoda dealer rijden we voor een paar centen weer nieuw
Dus schijt aan de lada importeur ik koop een auto voor mezelf die ik [contant] kan betalen en stap niet op een ander merk over omdat hij m,n mailtjes niet beantwoord.

Update van onze kalina

In de kou periode van de afgelopen weken heeft onze kalina incl veel stadsritjes weer een verbruik van 1 op 15.3.
We hebben er 4 seizoenen banden onder [ over laten zetten van de 1119] en konden dit tijdens het rijden in de sneeuw goed merken.
De kalina heeft het enorm naar z,n zin in de kou en hoeft de sleutel maar te ruiken en hij loopt.
Ben vorige week gevraagd door een buurman die veel commentaar op onze kalina heeft of ik hem even wilde helpen met overstarten.
Heb dit niet gedaan want iemand die zoveel commentaar over lada heeft en onze kalina hoeft in de wintermaanden niet te profiteren van onze betrouwbare rus. :D
 
Lada 1117 zei:
In de kou periode van de afgelopen weken heeft onze kalina incl veel stadsritjes weer een verbruik van 1 op 15.3.

Is dat verbruik zelf berekend of afgelezen van de boordcomputer?


Lada 1117 zei:
ik heb de verkoper gezegd dat ik de inruil maar een fooi vond en heb hem gezegd dat ik de lada,s liever tegen zijn pand totall loss kon rijden omdat ik aan de dagwaarde meer krijg dan van hun inruil krijg.
Lada 1117 zei:
Heb dit niet gedaan want iemand die zoveel commentaar over lada heeft en onze kalina hoeft in de wintermaanden niet te profiteren van onze betrouwbare rus.


Haha, geweldige opmerkingen.(tu):D
 
Het verbruik is zelf berekend.
Het aantal kilometers delen door de aantal liters.
Maar de boardcomp kwam op het zelfde uit dus die werkt perfect.(:B
 
lada 1117 zei:
Het verbruik is zelf berekend.
Het aantal kilometers delen door de aantal liters.
Maar de boardcomp kwam op het zelfde uit dus die werkt perfect.(:B


Dan verbruikt zo'n Kalina 1.4 lekker weinig.(tu)
En dat voor zo'n ruime auto!

De 1.4 motor is dus duidelijk zuiniger dan de 1.6 variant.
 
lada 1117 zei:
peter argenta.

Mooie auto heb je zeker een blikvanger.
Enkele pagina,s terug las ik dat je graag een priora wou hebben om zijn bagageruimte omdat je er iets van 1,5 meter in moest kunnen vervoeren.
De skoda op de foto,s lijkt me kleiner dan een priora en na sneupen op google klopt het inderdaad dat de priora 12 cm langer is.
Gaat dit met de skoda wel lukken??
Wij kunnen met onze kalina 1117 probleemloos 2 matrssen van 80x2 meter vervoeren en deze is 17 cm korter dan jou skoda.
Dus waarom ben jij niet voor een 1117 gegaan??

Ook wij hebben serieus naar een skoda gekeken en wel de fabia 1.2 combi. Om deze auto in dezelfde uitvoering te krijgen als de kalina [ boardcomp,
elektrische ramen etc etc] kwamen wij op een totaal bedrag uit van 14.000 euro.[konden voor dat geld ook een priora station uit duitsland over laten komen] we wilden onze 1119 2,5 jaar oud 20 duizend gelopen en onze 111 5 jaar oud met 40 duizend op de teller inruilen op de fabia.
we kregen voor onze lada,s 5000 EURO aan inruil en moesten 9000 bij betalen:,( ik heb de verkoper gezegd dat ik de inruil maar een fooi vond en heb hem gezegd dat ik de lada,s liever tegen zijn pand totall loss kon rijden omdat ik aan de dagwaarde meer krijg dan van hun inruil krijg.
Ik werd vriendelijk gevraagd het pand te verlaten omdat ze met mij geen zaken konden doen. dus de klantvriendelijkheid moet je met een korreltje zout nemen.Dat zijn ze allemaal als ze nieuw kunnen verkopen.

Ook ik ben het absoluut niet eens met de gang van zaken van de lada importeur. maar wij hebben toch weer voor een lada gekozen omdat oa door de bovengenoemde ervaringen geen vertouwen in hadden om met importeurs/ garagebedrijven van andere merken in zee te gaan. een ander merk wil niet altijd zeggen dat de service er altijd je van het is.
We hebben het ook gehad met de importeur van deawoo[chevrolet] En hoor ook regelmatig klachten van klanten die een dacia bezitten.[hebben we ook naar gekeken].
Wij hebben de kalina gekocht bij Snippe in nieuwlande die absoluut garant staat voor de auto en onderdelen is absoluut geen probleem.
En met een behoorlijke inruilprijs vergeleken bij de skoda dealer rijden we voor een paar centen weer nieuw
Dus schijt aan de lada importeur ik koop een auto voor mezelf die ik [contant] kan betalen en stap niet op een ander merk over omdat hij m,n mailtjes niet beantwoord.

Update van onze kalina

In de kou periode van de afgelopen weken heeft onze kalina incl veel stadsritjes weer een verbruik van 1 op 15.3.
We hebben er 4 seizoenen banden onder [ over laten zetten van de 1119] en konden dit tijdens het rijden in de sneeuw goed merken.
De kalina heeft het enorm naar z,n zin in de kou en hoeft de sleutel maar te ruiken en hij loopt.
Ben vorige week gevraagd door een buurman die veel commentaar op onze kalina heeft of ik hem even wilde helpen met overstarten.
Heb dit niet gedaan want iemand die zoveel commentaar over lada heeft en onze kalina hoeft in de wintermaanden niet te profiteren van onze betrouwbare rus. :D

De lengte van de auto zegt weinig over de lengte van je laadvloer , bij opgeklapte bank heeft mijn huidige Cordoba een laadlengte van 1,55 m.
Bij de 3 cm kortere Roomster kun je de aparte achterstoelen (heel handig !) simpel helemaal uitnemen en is de lengte ca. 1,70 m .
Een matras meenemen is mijn vrouw pas ook gelukt met haar nieuwe Alto : kwestie van bankje opklappen - matras erin duwen en tegen de voorstoelen én achterklep iets buigen . Zeker zal dit ook in een 1117 passen maar 2 meter laadlengte heb je ook écht niet hoor dan zit je minstens in een maatje Mondeo als die 't al haalt .

Over autobedrijf Snippe heb ik meer positieve reacties gehoord , wanneer ik daar in de buurt gewoond had dan had ik ook zeker nu een Lada gekregen , helaas is dat bedrijf het enige wat nog zo serieus met Lada bezig is . Hier in de regio zijn alleen op papier nog dealers en de laatste Lada's zijn nu ook allemaal wel zo'n beetje gesloopt of geëxporteerd .
De 1117 heb ik altijd al mooi gevonden maar mist nog steeds de achterste hoofdsteunen .De Priora vind ik ook heel mooi en was ik serieus mee bezig , helaas kreeg de dealer in Axel (én Rilland én Oud-Gastel) geen enkele ondersteuning van de importeur waarmee de aankoop een groot avontuur wordt qua service en garantie . Bovendien zijn mijn favoriete vakantielanden ook landen waar Lada niet of net als hier amper vertegenwoordigd is .
Ook ben ik bezig geweest in Duitsland én België , die zo konden leveren maar de prijs kwam met BPM er bovenop én aflevering/transport op dik 14 mille . (hierbij had ik trouwens ook fatsoenlijke banden bedongen , Conti's uit D / Michelin uit B )
Ik had voor mezelf een deadline gesteld : 30 September-lukte het mij niet voor die datum om een Priora te regelen zou ik een alternatief zoeken .
Na 6 weken mailen , bellen en dealers /garage's bezoeken was ik het wel zat ook hoor , als het dan zo moeilijk moet dan maar niet...

Ik werd keurig netjes geholpen bij de Skoda dealer , geen gladde praatjes maar gewoon recht voor zijn raap - ik vertelde wat ik zocht en hij ging voor me aan het werk . De Fabia combi vind ik een lelijk ding dus die viel af , de Roomster vond ik vanaf het begin al prachtig ( ik rijd graag in een auto die je niet op iedere straathoek ziet). Ik had aangegeven dat ik ongeveer de ANWB richtprijs voor mijn Seat terug wou krijgen...een weekje later werd ik netjes teruggebeld zoals afgesproken en kreeg ik ca. € 500,- meer terug !
Ik ben de volgende dag teruggegaan en de koop was in 10 minuutjes gesloten(tu)

Een Lada inruilen is voor een garagebedrijf heel moeilijk omdat ze weinig gevraagd zijn en dus lang blijven staan vandaar die lage inruil , voor Snippe ligt dat anders want die is goed bezig met het merk en heeft een schare liefhebbers aan zich weten te binden waardoor hij ze wel simpel kwijtraakt .
Jammer dat er in heel Nederland maar eentje zo is , wees er maar zuinig op !
 
@lada 1117

super-opmerking op het laatste van je stukje over de kalina, is idd echt zuinig die 1.4, wat verbruikt een priora gemiddeld???

jammer dat niet elke Lada-dealer in NL (die enkele nog....) niet zo werkt als Snippe (of ook Wolfs?), lekker zijn eigen gang gaan, zo hou je je wel je klanten!!

Onder het motto: gaat niet bestaat niet!
 
Oja nog even over winterbanden: daarin maakt mij het merk nog niet eens zo heel veel uit, ik heb vorig jaar een setje nieuwe winterbanden gehaald (van het merk Savon of Avon, kan dat?) voor 220 (dus stalen velgen en de banden) euro voor onze focus, maar zijn echt prima bandjes, goede grip in de sneeuw en ook in de bochten (tja met een focus wil je af en toe wel eens iets sneller de bochten pakken duur zijn wegligging). Voor zomerbaden vind ik het weer ander verhaald, dan wil ik ook echt goede banden hebben.
 
Peter Argenta. zei:
Over autobedrijf Snippe heb ik meer positieve reacties gehoord , wanneer ik daar in de buurt gewoond had dan had ik ook zeker nu een Lada gekregen , helaas is dat bedrijf het enige wat nog zo serieus met Lada bezig is . Hier in de regio zijn alleen op papier nog dealers en de laatste Lada's zijn nu ook allemaal wel zo'n beetje gesloopt of geëxporteerd .

Ik deel die mening niet helemaal.
Je doet nu een beetje voorkomen alsof je wekelijks met je auto naar de garage moet.
Een bezoekje aan Autobedrijf Snippe levert ons ook een extra 110 km op. Uitgaande van twee beurtjes per jaar zijn dat niet veel kilometers.
Overigens was men bij Snippe bereid geweest om voor onderhoud de auto op te halen en te brengen als je bij hen een 2171 zou bestellen.
Jammer dat je geen contact met ze hebt opgenomen, dan had je nu in de eerste Priora 2171 gereden.

De exportmarkt voor Lada ligt op zijn r..t. Ik heb de 111 aangeboden voor export er is geen enkele reaktie op gekomen. heel af en toe is er nog wel wat belangstelling voor een Samara 1.5I 5 deurs of een 110.
 
Een bezoekje aan Autobedrijf Snippe levert ons ook een extra 110 km op. Uitgaande van twee beurtjes per jaar zijn dat niet veel kilometers.
Overigens was men bij Snippe bereid geweest om voor onderhoud de auto op te halen en te brengen als je bij hen een 2171 zou bestellen.
Jammer dat je geen contact met ze hebt opgenomen, dan had je nu in de eerste Priora 2171 gereden.

Geen auto gaat voor altijd mee. Stel nou dat een van de elektrische ramen kapot gaat of een andere kleine dingetje(bijvoorbeeld een lampje die je niet zelf kan vervangen). Dan moet je wel 200km naar de dealer en 200km terug rijden..... 400km - kost wel wat aan brandstof of kilometerheffing.... Ook is het maar 2 keer per jaar, het lijkt me vervelend om zo ver te moeten rijden... :,( Als je nou voor onderhoud ook bij De Residentie (ietsje dichterbij Zeeland) kon, zou het nog misschien overwegen waard zijn. Kan dit eigenlijk?

P.S. Eigenlijk heb ik het wel erg makkelijk in mijn regio - 2 "werkende" dealers(De Residentie en Wolfs) binnen een straal van 75km. :D
 
Terug
Bovenaan