[size=medium]
Deport it - Import it: Deel 17[/size]
Poll: Deport it - Import it: BYD F3DM
De toekomstige Nederlandse importeur van BYD, Autobinck, verwacht eind 2010 de eerste auto's te ontvangen. Het belangrijkste model zou weleens de BYD F3DM kunnen worden. De BYD F3DM is gebaseerd op de best verkochte auto van China (januari t/m februari 2009), de BYD F3.
BYD heeft als grote fabrikant van accu's veel kennis van lithium-ion accu's en hieruit is de eerste in massaproductie te vervaardigen plug-in hybride ter wereld uit ontstaan. De auto heeft een 1.0 liter benzinemotor gekoppeld aan een elektromotor, die gezamenlijk moeten zorgen voor 125 kW/168 pk en 400 Nm aan koppel. Met deze combinatie bedraagt de actieradius 580 km en de acceleratie van 0-100 km/h verloopt in 10,5 sec, de topsnelheid is 150 km/h. Rijden op alleen de elektromotor kan ook: dan bedraagt de actieradius 100 km. Het volledig opladen van de accu's duurt 7 uur, terwijl de auto ook snel geladen kan worden tot 50% van zijn capaciteit: dat kost slechts een halfuur. Omgerekend naar de Nederlandse prijsstelling zou de F3DM ongeveer 16.000 euro moeten gaan kosten. Is de F3DM een extra reden voor Autobinck om de export naar Europa zo snel mogelijk op gang te brengen?
[*]
Deport it
[*]
Import it
[sup]Tussenstand:[/sup]
[sup]Ook een poll maken? Klik
hier[/sup]
Poll: Deport it - Import it: Dacia Logan Van
De Dacia Logan is sinds kort ook als Pick-up en Van leverbaar, in België en Duitsland welteverstaan. De Nederlandse importeur ziet geen martpotentieel in deze varianten. De Van en Pick-up hebben 1.5 dCi motoren met 70 of 85 pk. Dat de importeur geen marktpotentieel in de Pick-up ziet, is misschien logisch: hoe vaak zie je nu een Fiat Strada? Velen zullen 'm waarschijnlijk niet eens kennen!
Maar moet Dacia Nederland misschien niet heroverwegen om de Logan Van, met een laadvermogen van 2,5 kubieke meter, in Nederland te gaan voeren?
[*]
Deport it
[*]
Import it
[sup]Tussenstand:[/sup]
[sup]Ook een poll maken? Klik
hier[/sup]
Poll: Deport it - Import it: Hyundai ix55
Een andere auto die wél bij onze zuider- en oosterburen wordt verkocht, maar niet in Nederland, is de Hyundai ix55. De ix55 is een voor de Europese markt aangepaste Hyundai Veracruz zoals de Amerikanen 'm al een paar jaar kennen. De ix55 is niet leverbaar in Nederland omdat er geen roetfilter leverbaar is, maar rond de zomer moet er wel een roetfilter beschikbaar zijn. Hyundai weet echter niet of 'ie dan wel komt. De vanafprijs is in België 43.499 voor de enig leverbare motor, de 3.0 CRDi met 240 pk, 451 Nm en een verbruik van 9,4 l/100 km, terwijl de CO2-uitstoot 249 g/km bedraagt. Moet de ix55 mét roefilter wél naar Nederland komen?
[*]
Deport it
[*]
Import it
[sup]Tussenstand:[/sup]
[sup]Ook een poll maken? Klik
hier[/sup]
Poll: Deport it - Import it: Mercury Milan Hybrid
De vernieuwde Amerikaanse Ford Fusion (niet te verwarren met de Europese Fusion!) is een misschien wat gedateerd ogende sedan, maar de Hybrid is wél de beste in zijn klasse, zo bleek uit recente vergelijkingstests van Car and Driver en Motor Trend. De Fusion Hybrid moest het opnemen tegen de Toyota Camry Hybrid, Nissan Altima Hybrid en Chevrolet Malibu Hybrid. Nu is de Fusion misschien niet interessant voor Ford (die hebben immers al een modernere Mondeo), maar de op de neus en achterkant na identieke Mercury Milan is er óók als Hybrid. De uitstoot bedraagt slechts 141 g (0.50 lb/mile), haal er voor de folder één grammetje vanaf en de auto valt in de 20% bijtellingscategorie. Zou de 4.841 mm lange Mercury Milan Hybrid dan in Europa enig zakelijk succes kunnen boeken?
[*]
Deport it
[*]
Import it
[sup]Tussenstand:[/sup]
[sup]Ook een poll maken? Klik
hier[/sup]
Poll: Deport it - Import it: Volvo S80L
Volvo Nederland
ziet de S80L graag komen. Door de toegenomen lengte (+14 cm) zou het milieulabel voor de verlengde S80 extra gunstig uitvallen. De 4.99 meter lange S80L is reeds in China verkrijgbaar, maar heeft de Nederlandse importeur gelijk en moet 'ie ook naar Nederland komen?
[*]
Deport it
[*]
Import it
[sup]Tussenstand:[/sup]
[sup]Ook een poll maken? Klik
hier[/sup]