Het grote Volkswagen Golf/Jetta II topic

Rush2112 zei:
Kever1 zei:
Aha, nu gaat mij een licht op. Die zit al tijden bij mijn favorieten. Die rode Golf CL heb ik ook het verslag van gelezen. Ik zou best eens bij ze willen kijken en misschien kopen, maar de Golfjes zijn vaak met automaten... En Emmen is redelijk ver weg. Laatst hadden ze nog een mooie Golf Bistro. Maar ik blijf ze volgen.
Die Audi's zijn trouwens ook mooi, een mooie 90 staat er al tijden meet een over-heerlijke vijfcilinder. Ook een paar fraaie 80 B3 - exemplaren. ik aarzel zelfs nog tussen een Golf en een 80.

Slap gelul, Emmen ver weg. Eerst zeg je nog dat je zo naar Duitsland rijd met eventuele ambulance en dan is Emmen te ver?
:D
Gewoon via Emmen naar die Golf in Duitsland rijden B)
 
Wat een gave Golf GT!

En hier nog een Passat-met de dichte neus-fan!

https://ww3.autoscout24.nl/classified/264147195?asrc=st|as
0264147195001.jpg
 
Die Country is leuk zeg! Mooi verhaal ook, van de ex-directeur van Pon dus!

Die 1.8 hierboven is ook top! Jammer van de automaat, anders had ik 'm serieus overwogen.
 
Ach, ongeveer mijn vroegere Jetta uit '84! Mooie ding, maar op een aantal punten volgens mij wel (netjes) gemodificeerd. En wéér een automaat: die Duitsers kochten ze blijkbaar toch veel als automaat.
 
Min golfje had dr gisteren geen zin meer in.... ik kon dus met alternatief vervoer naar huis (td) Hij wou niet meer starten, ook niet met behulp van startkabels. Het enige dat je hoort is een hoog gepiep/gezoem van de startmotor en thats it. Het lijkt dr op dat de accu leeg is, maar eergister was ik toevallig vergeten de stekker van de stoelverwarmingmat dr uit te halen en die heeft de hele dag aangestaan. Maar hij startte nogwel direct zonder haperen of protesteren.

Ik had al wel vaker wat last van stotteren/haperen in de regen, en volgens mn schoonvader zou t goed kunnen zijn dat de verdelerkap of bougiekabels nat geworden zijn en hij daar stroom heeft "gelekt".

Ik moest net toch naar de sloop om een gordel van mn polo op te halen(waarvan ik ook geen idee heb hoe te vervangen, tips zijn welkom! :P gordel linksachter btw) maar die hadden geen golf 2 staan dus helaas geen "nieuwe"bougiekabels en verdelerkap mee kunnen nemen.

Heeft iemand van hier toevallig nog wat spullen liggen of weet iemand of er een sloop in de buurt van Barneveld is waar wel golf2's staan?
 
Pieper in Putten wellicht?

Het klinkt trouwens meer alsof de startmotor kaduuk is, aangezien die niet meer ronddraait en alleen piept. Of is dat het draaien van de startmotor?
Verdelerkap koop je voor een paar euro bij een automaterialenzaak.

@Polo: wat voor Polo? Over het algemeen is het als volgt: kappen weghalen en dan de bouten van de gordel losdraaien. Let daarbij wel even op hoe alle ringetjes er op zitten.
 
een bluemotion van 2011, een gordel zelf vervangen is de moeite niet. Maar bij die moderne auto's is alle zo strak afgewerkt dat je bijna niet meer kan zien waar je moet gaan schroeven of waar je wel/niet aan kan trekken zeg maar. En ik zal toch eerst de bekleding van de kofferbak los moeten krijgen....

Ik denk niet dat t aan de startmotor ligt, de accu was overduidelijk leeg: de ruitenwissers stonden nog aan en die gingen in slowmotion, lampjes op t dash branden ook erg zwak en zodra we de startkabels aansloten begon de andere auto ook zwaarder te lopen. Het klonk ook niet echt alsof t aan de startmotor lag.

Morgen ga ik sowieso weer aan de slag, ik zal wel ff een filmpje maken van t geluid(als ik geen oplossing kan vinden). Kan ik geen oplossing vinden dan bel ik de wegenwacht wel btw. ben niet voor niets lid :P en in t ergste geval kunnen ze m dan iig naar de hobbyclub brengen en kan ik daar op mn gemak storing gaan zoeken.

Pieper ga zo gelijk ff bellen!
 
Maar als je de startkabels aansluit, dan zouden bijvoorbeeld de ruitenwissers het toch ook weer gewoon moeten gaan doen? Is eventueel je dynamo gaar? Heb ik vorig jaar ook gehad.
Waar staat je Golf nu?
 
Barri zei:
Maar als je de startkabels aansluit, dan zouden bijvoorbeeld de ruitenwissers het toch ook weer gewoon moeten gaan doen? Is eventueel je dynamo gaar? Heb ik vorig jaar ook gehad.
Waar staat je Golf nu?

De ruitenwissers/electra deden t ook normaal toen ie aan de startkabels hing. De golf staat nu in Tharde :)

Het is bijna gelukt met de polo, ik kan nu bij de gordel maar heb alleen geen passende torx dop dus dat kan ik morgen pas afmaken. Ik hoop dat straks alles nog past en er niks afgebroken is, dat plastic kan vrij weinig hebben.....
 
Gisteren toch maar de ANWB gebeld, het was dus toch de startmotor icm een lege accu. En uiteraard komt iets nooit alleen, het mechaniekje van de vergrendeling van de motorkap is afgebroken en het glas van mn linkerkoplamp is compleet losgelaten van de behuizing.

Maar de auto staat nu te wachten bij de hobbyclub, ik heb voor morgenavond een brug gereserveerd en morgen in mn pauze ga ik ff bij de sloop in nunspeet(van Olst) langs om onderdelen te halen en hopelijk lukt t me in een avond om alles te veravangen (tu)
 
Inderdaad, klinkt als een leuk werkje!

Ik werd eergisteren verrast dat de monteur de Golf had laten keuren. Uiteraard goedgekeurd!
Vandaag even de Golf snel netjes gemaakt en wat fotootjes voor de verkoop geschoten. Net nog 20km mee gereden, en dan slaat de twijfel weer toe :D Technisch is ie top, en het rijdt gewoon lekker. Simpel, degelijk. Gewoon zoals het hoort in een auto! De Kever is een stuk primitiever, maar moderne auto's zijn eigenlijk weer te modern. Heerlijk voor de afstanden en de dagelijkse ritten, maar zo'n mk2 is echt fijn voor de afwisseling!
In de huidige staat zal ie nooit meer opbrengen dan €750 denk ik. Verkeerd bouwjaar (1988), 1.3 met een 4-bak, deuk achterin, een paar roestplekken, wat deukjes, ga zo maar door. Ik zit in dubio...








Bekende locatie? :)


Excuses voor het grote aantal foto's, maar ik hoop dat jullie ze toch waarderen! :)
 
Ik begrijp je dilemma, Barri. Zo lang je er geen grote onkosten aan krijgt zou ik 'm niet wegdoen. Echt veel waard zijn ze niet dus dat is een goed argument om hem te houden. Omdat ik mijn Golf sinds kort bijna dagelijks gebruik, zit ik ook met een dilemma. Onlangs die koelvloeistoflekkage gehad (zie een van mijn eerdere posts) , dat was gelukkig makkelijk en goedkoop te verhelpen. Ik ben er nu achter dat de kachel niet warm wordt, het bekende probleem. Ik ga het foam van de kachelkleppen vervangen en preventief de kachelradiateur (is al besteld). Alles moet toch los, en zo'n radiateurtje kost niet zo veel. Sinds en paar dagen hoor ik een licht gierend geluid. Ik verdenk de dynamolagers. Dat wordt dus reviseren/ruildynamo/dynamo op de sloop halen. Alles bij elkaar niet zo spannend allemaal en qua kosten redelijk in de hand te houden (zolang je alles zelf repareert). Maar ja, waar gaat dit naar toe?. Je weet het niet met zo'n 25 jaar oud Golfje. Brandstofverbruik was voor mij nooit zo'n issue. Nu ik hem vaker gebruik speelt het ook mee. Zo'n 1.6 automaat lust natuurlijk wel een slokje. Anderzijds heb ik er de afgelopen 10 jaar al van alles aan vervangen of gerepareerd. Kortom houden of wegdoen? Op dit moment zeg ik houden en hoop ik dat ik na de genoemde reparaties voorlopig weer even probleemloos kan rijden. En anders? Misschien tijd voor een opvolger, goedkoop, zuinig in gebruik en geschikt voor dagelijks gebruik, een Twingootje misschien? ;)
 
Het is gewoon een leuke en goede auto, en dat zal iemand anders ook wel inzien. Gewoon voor een nette prijs te koop zetten en zien wie er op af komt!
 
@Hans: kachelradiateur en dynamo heb ik ook gehad. Kachelradiateur onlangs, dynamo vorig jaar.
Gewoon houden die mk2! Het is dat de Twingo M erg goed bevalt, anders zou ik 'm er weer uitgooien :D

@Nick: inderdaad, ik denk dat ik dat maar doe. Het is geen auto voor iemand die gewoon een goedkope auto zoekt. Een mk2 moet gewoon gekocht worden door een liefhebber, eigenlijk geldt dat voor elk redelijk exemplaar.
 
Ook leuk, een rijtje met de mk2's die ik gehad heb:

mijn eerste auto:


gered van de sloop:


ook gered van de sloop:


huidig:
 
De SP-10-LR heeft echt een geweldige uitstraling, mocht ik ooit nog eens een Golf kopen in deze kleur maak ik hem in die stijl. (tu)
 
Dankjewel!
Ik zou graag een GTI kopen in die kleur en 'm die uitstraling geven. Ik vind 'm ook nog steeds helemaal top!
 
Hallo mede forummers,

vandaag met mijn neef naar InterClassics & TopMobiel in Maastricht geweest.
Hij mocht kiezen: Altea XL of Golf. Werd de Golf (natuurlijk).
Ik vond het best nog spannend, hoe brak zouden we uitstappen na 2 uur rijden, komen er problemen onderweg?
Het is voor ons (Golfje en ik) de eerste keer dat we samen 400 km op 1 dag gaan rijden.
Ik moest gisteren weer wat KVS bijvullen, waarschijnlijk zat er ergens toch nog een luchtbel :S
Nou: het is me 100% meegevallen! Geen lage rugpijn, geen tintelende tenen, gewoon fris en fruitig uitgestapt.
Wel veel wind onderweg en lekker de geldende maximum snelheden aangehouden, ik heb ervan genoten.
Verbruik was keurig, 1:12,6 (bewust even afgetankt voor en na de rit). Geen KVS gebruikt, geen noemenswaardig olieverbruik.
Usio conclusio: ik ben rete wijs met mijn Golf.

Naast het bekijken van al het moois op de beurs ging ik ook met een lege rugzak op reis om deze eens lekker te vullen met
onderdelen en accessoires die ik nog wil hebben of vervangen.
Dat viel tegen!! :O
Er stond bijna niemand met onderdelen! Een paar boeken- en folderstandjes, wat modelautoleveranciers en een stand met radio's.
Ik was echt teleurgesteld. Achteraf bedachten we ons dat ik misschien een beeld had gevormd van de Essen Motorshow
waar we ook wel eens geweest zijn.
Nou ja, al met al een hele leuke dag geweest en die kunnen ze ons niet meer afnemen.
 
Ik ben nog nooit op die beurs geweest. Maar wat ik hoor allemaal is wel positief.
Klinkt wel als een ander soort beurs dan Essen inderdaad!
 
@Barri

Een aardige reeks auto's waarvan de eerste in mijn ogen de mooiste is van het geheel, deze was uit bouwjaar 1987 en volgens de huidige regels zou hij in het kwarttarief vallen helaas gedemonteerd , de rode Golf is reeds ook gedemonteerd kwam uit 1990.

De laatste twee waarvan de laatste nog bij jullie in bezit is, zijn allebei uit 1988, ze worden als alles meezit 27 jaar oud, toch een aardige hoge leeftijd voor een auto (tu).
 
Met de kennis van nu had ik die eerste inderdaad nooit weg moeten doen. September '87, nu april '88. Een vervelend verschil, die paar maanden...
 
Waren die dikke bumpers toen standaard? Ik vind het nog steeds een vreemd gezicht altijd, een mk2 met dikke bumpers.
 
Het is een '91er, maar een CL en alleen de GL en GTI hadden dikke bumpers. Ik geef ook de voorkeur aan de dunne bumpers, maar deze auto kocht ik voor 300 euro en in een half uurtje, omdat ik geen zin had om met het OV te reizen. :) De handelaar had er drie, een PN die niet stationair liep en een andere NZ waar de koppeling uitlag. Toen werd het deze, de minste van de drie qua uiterlijk. Met de BBS-velgen vond ik 'm wel aardig opgeknapt, er zaten lelijke 13" vijfspaaks onder en zwarte achterlichten in, die heb ik vervangen door GTI-achterlichten.
 
Barri, ik heb gewoon serieus zitten denken om die Golf van je over te nemen en de 106 eruit te doen.... M'n vriendin doet een klein beetje moeilijk alleen, *kuch* mischien omdat ik euh... de 106 al te koop had gezet *kuch*. Maar ik ga 't haar toch eens sturen :P
 
Nee, die is een half jaar later naar de sloop verdwenen. Waarom weet ik niet, ik weet dat er nog een nieuwe koppeling in is gezet. Hij koppelde al vrij zwaar toen ik 'm kocht, de nieuwe eigenaar trapte er vlot doorheen blijkbaar.
 
Ik ga ook voor de SP-10-LR. Vooral de velgen vind ik prachtig. Waarom heb je hem eigenlijk weggedaan?
 
@Barri,
Mooi rijdtje auto's, mijn voorkeur gaat uit naar de memphis.
Mooie kleur en leuke wielen.
Maar stiekum heb ik er iets mee natuurlijk, mijn broertje had precies zo eentje, maar dan een 70 pk sterke turbodiesel, helaas zette hij er al snel dikke bumpers onder.
Toen de wagen het met nat weer niet droog kon houden is hij rap weg gegaan.
idd er kwam een golf III 1,9 TD.
 
Ik had overigens geen foto van de rode meer met kenteken (computercrash) maar de vrijwaring vertelt me dat het kenteken ZK78TY was. Zoek ik 'm op bij vwe, dan staat daar inderdaad Gedemonteerd, maar bizar genoeg een laatste APK-datum in 1994. Toen ik de auto kocht en verkocht in '11 zat er een courante APK op...
 
Het is me al eens opgevallen dat als een kenteken op gedemonteerd komt te staan, de laatste apk-vervaldatum verdwijnt... M.a.w. hij verspringt naar de eerste datum dat de auto oorspronkelijk gekeurd had moeten worden *-)
 
Klassiekerrijder zei:
Gedemonteerd, maar bizar genoeg een laatste APK-datum in 1994
Dit is volgens mij een administratief iets in het systeem bij VWE, bij demontage komt de datum waarop de auto toen voor het eerst gekeurd diende te worden, dus 3 jaar nadat voor het eerst het kenteken was afgegeven in 22-04-1991 .
 
https://www.marktplaats.nl/a/auto-s/oldtimers/m889684468-volkswagen-golf-1-6-55kw-cl-automaat-stuurbekrachtiging-29dk.html?c=df2f21f683612b45d62c413c0ca719df&previousPage=lr
$_85.JPG

Op de eigen site wat extra foto's. Hoofdsteunen achter zijn wel stoer.
 
Die witte ziet dr erg netjes uit! maar wat een bedragen zeg.... Ik denk dat ik erg blij moet zijn dat die golf van mij maar €400,- was!


van de week de startmotor vervangen en een to-do lijstje gemaakt :) Hij start gelukkig weer.


11gis04.jpg


24do9bs.jpg


Oude startmotor controleren, om zeker te zijn dat ie echt stuk is. conclusie? hij is echt stuk, bijna 1cm speling :P

24315ah.jpg


toch maar op de brug

whim53.jpg


En met mn lompe vingers heb ik de koperen bout die van binnen in plastic gegoten zit kapot getrokken door een combi van verkeerde moer en te grote(lengte) ratel. Dus de bout draait door, moer zit muurvast maar moet nog bijna een cm verder om de kabels goed vast te drukken. Dit heb ik opgelost door ringetjes open te zagen en daarmee de ruimte op te vullen. Binnenkort als ik meer tijd heb maar eens een constructieve oplossing zoeken.

2eltaua.jpg



To-do:

Kleppendekselpakking vervangen
distributieriem+spanrol vervangen
radiateur vervangen
bougiekabels vervangen
motorkapvergrendelmechanisme fixen
paar stofrubbertjes vervangen
remvloeistof vervangen
Nieuwe koplamp(pit/ster)
onderkant goed schoonmaken en in de tectyl zetten

Tegen de tijd dat ik bovenstaande gedaan heb vind ik vast wel weer wat nieuws om te doen.

Edit:

ik heb nergens last van, op 2 laptops en mn desktop worden de foto's gewoon verkleind en klikbaar gemaakt.
 
Mooi ding, die witte, maar weer een automaat, kaal en duur.

@ Hobbelpaard: mooie kleur, die Golf, de Golf van mijn schoonzoon was er precies zo een, maar is destijds van achteren aangereden. Volgens mij was die op zich te herstellen. Had ene trekhaak die veel heeft opgevangen, maar er was wel iets ontzet. Het zal hem toch niet zijn?
 
Kever1 zei:
Mooi ding, die witte, maar weer een automaat, kaal en duur.

@ Hobbelpaard: mooie kleur, die Golf, de Golf van mijn schoonzoon was er precies zo een, maar is destijds van achteren aangereden. Volgens mij was die op zich te herstellen. Had ene trekhaak die veel heeft opgevangen, maar er was wel iets ontzet. Het zal hem toch niet zijn?

Deze heeft zover ik weet geen schade gehad en de trekhaak heb ik er pas geleden zelf opgezet. Weet je t kenteken nog? ik heb m in apeldoorn gekocht.
 
M'n dochter meldt net dat toch een ander kenteken was: XT-22-PB, een 1.6 CL 5-deurs. Maar hij is idd gedemonteerd.
 
Ook weer mankement aan mijn Golfje.. gordel rechts rolde ineens niet meer op. Zometeen nieuwe (sloop) gordel erin zetten. (tu)

@ hobbelpaard.. ik heb evt. nog MK2 koplampen liggen.
 
Wat wil je voor die koplampen hebben?

En ik heb weer een probleem, mn golf start niet. De startmotor draait wel gewoon rond, maar hij slaat niet aan. Het lijkt erop alsof hij geen brandstof krijgt, er kwam net eventjes een heel klein roffeltje uit en dat was t. Niet genoeg om op te pakken. Het brandstoffilter is wel gevuld dus er komt iig benzine bij de motor.

Het enige dat ik zo 123 zag/kon vinden was dat er wel wat water her en der op het motorblok ligt en dat het vanochtend behoorlijk koud was. Ik snap t echt niet, eergisteren heb ik m weggezet en gewoon zonder ook maar een enkel probleem gereden. Ik heb nog nog niet kunnen kijken of hij wel vonkt, ben op het moment alleen en om dat te doen heb ik toch echt ff hulp nodig van iemand die de sleutel om wil draaien (:B
 
Terug
Bovenaan