Mwah, ik denk dat forummer Irwin precies weet in wat voor staat deze 330d zich bevindt.
Medeforummer heeft de neiging om te overdrijven... er zit onder de kofferklep een heel klein oppervlakkig plekje met een blaasje, het is niet zo dat e46's echt doorrotten ofzo.
De V40 is (ook) een erg fijne auto. Lekkere stoelen, mooi interieur, lekker stabiel op de snelweg. Ik kick enorm op het klokkenspel (heb ik anders nooit

):
Maar het uiterlijk mag er ook wezen:
Ik had wel het idee dat het ding maar weinig grip had. In de bocht van de A59 uit Oss naar de A2 richting Eindhoven voelde een snelheid van 120 al niet meer vertrouwenwekkend aan. Bij het opdraaien van de snelweg bij Doetinchem viel het me ook al op. Er zitten winterbanden onder, maar wel de Conti's die ik zelf ook heb. De Kia stond ook op winterbanden en die voelde met 120 in dezelfde bocht gewoon heel stabiel. Met mijn eigen auto doe ik die bocht op de cruise control met 120, maar harder moet ook kunnen.
De Focus voelde met 140 nog aan alsof ie me uitlachte omdat ik niet harder durfde...
Verder valt op dat de navigatie niet van het snelste soort is: pas na een relatief lange tijd heeft ie door dat ik niet op de afrit rijd maar op de hoofdrijbaan. Daar kwam ik achter omdat het ding me nogal een andere route wilde laten rijden dan de route die ik normaal neem.
Ook niet van de snelste is het startstopsysteem. Pas als je één of twee seconden stilstaat, slaat de motor af. De andere slachtoffers die ik heb geprobeerd sloegen al tijdens het uitrollen of anders al meteen zodra ik stilstond af.
Verbruik van dit ritje (bijna alleen snelweg, half uurtje file) was 1 op21, dus da's niet heel slecht. De motor voelt niet geknepen en lekker sterk, dus het is geen knakendieseltje om mee onderweg te zijn.