Deel 13 : wat zag jij voor bijzonders vandaag

In Zwanenburg was laatst een klassiekerevenement aan de gang, toen het me opviel dat veel oude Opels gewoon voorbij reden.
Blijkbaar ging er die dag door de straat dus een rondrit van een Opel-club. Ik heb er slechts twee weten vast te leggen; een Opel GT uit 1970 en een Opel Manta uit 1972.





Deze Bristol Lodekka LD6G uit 1955 is in 1976 geïmporteerd door de Heinekenbrouwerij in Zoeterwoude-Rijndijk en heeft sindsdien het terrein niet meer verlaten. Hij is zelfs nooit bij de RDW geweest voor een NL-kenteken. Hij rijdt er nog altijd vrolijk zijn rondjes voor groepen die de brouwerij bezoeken.



Deze zeldzame Ford Taunus 17M Turnier Lieferwagen uit 1970 had ik laatst al eens gepost, maar nu heb ik ook het origineel NL-kenteken op de foto.



Een origineel Nederlandse Mercedes 240D uit 1982.



Een Citroën BX uit 1991.



Een origineel Nederlandse Citroën Visa tweecylinder uit 1984, laatst gespot bij mijn garage.



Daarnaast staat een Citroën DS uit 1973.



Voor de garage stond deze Citroën Xantia automatic uit 1998 in een zeldzaam lichtblauwe kleur.



Een Opel Vectra uit 1994 uit Alicante (Spanje).



En een Buick Riviera uit 1972.

 
Gistermiddag deze Lada Priora station uit Oekraïne gezien.
53304697823_af36434a28_o.jpg
 
  • Leuk
Waarderingen: XBXG
Het aantal Visa's in Nederland loopt aardig terug. Een jaar of tien geleden zag ik er nog regelmatig een, nu kan het zomaar twee jaar geleden zijn (afgezien van meetings). Alle Visa's die hier in de omgeving stonden, zijn ook weg. Eens kijken of ik nog foto's kan vinden en de kentekens natrekken.
 
Die garage is zeker Ordas in Diemen? In 2009 bracht ik mijn leaser van destijds, een C1, daarheen voor een beurtje. Ik werkte er om de hoek. Echt een ouderwets autobedrijf, de showroom leek precies op die uit de scene in Flodder. Toen ik mijn auto ophaalde rook ie heerlijk naar tectyl! :D
 
Die garage is zeker Ordas in Diemen? In 2009 bracht ik mijn leaser van destijds, een C1, daarheen voor een beurtje. Ik werkte er om de hoek. Echt een ouderwets autobedrijf, de showroom leek precies op die uit de scene in Flodder. Toen ik mijn auto ophaalde rook ie heerlijk naar tectyl! :D

Jazeker!

Helaas zal het binnenkort over zijn met de pret. Deze garage, waar de tijd heeft stil gestaan, is binnenkort gesloten.
De 88-jarige eigenaar is recent overleden en de erven willen niet doorgaan met de garage.
 
Over mijn spots van afgelopen week kan ik kort zijn, die zijn er niet. Het seizoen is hier duidelijk weer voorbij. Wel favorieten vanaf 27-10.
Thema90: leuk spul staat daar, met de Flaminia als topper.
MCW: dat is inderdaad een hele nette Kever.
JFR: leuke E30, ook een behoorlijk net ding. VW Jetta is ook erg leuk.
Klassiekerrijder: leuke 900!
The Dude: gave Patrol zeg, dat hij er goed gebruikt bij staat maakt hem voor mij alleen maar leuker.
406c: leuke 505, die zie ik hier praktisch nooit. Die Giardiniera is ook erg leuk en laat zo'n Zoë er als een heel hoog ding uitzien.
XBXG: leuke bus en goede actiefoto's van die Mercedes en Buick.
BMW auto: dat is toch een bijzondere spot, zo'n Priora, nog nooit gezien.
HarmenA: leuke 205 en wat je zegt, mooi kleurrijke omgeving ook.
 
Erg gaaf die Golf!

Ik fietste hier voorbij en dacht 'goh, een eerste generatie Santa Fe'. Toen realiseerde ik me hoe lang geleden ik de laatste had gezien. Toch maar even terug gefietst
ANp5gDG.jpg


Tja, zelfs met een goede telefooncamera is het in het donker lastig foto's maken van rijdende auto's. Desondanks wil ik jullie deze Alfa Romeo 1900 van 1953 niet onthouden
XhhU8Md.jpg
 
Grappig dat je zegt dat je niets spot, ik heb het gevoel hier juist weer meer te zien.
Volgens mij is hier in het dorp het meeste bijzondere spul weer in de garage verdwenen. Nu moet ik eerlijk zeggen dat ik deze week wel minder op de fiets naar pak 'm beet het werk ben gegaan dan normaal, combinatie van het weer en mijn net-niet-verkoudheid. Vanmiddag wel en toen stond er gelukkig ook meteen weer iets leuks. Volgt volgende week.
 
Prachtige Alfa zeg, bijzonder dat hij met dit weer in November nog buiten rijdt..

Ik kwam de afgelopen 2 weken voor mij doen best veel leuke dingen tegen:

Frisse Opel Commodore Caravan uit 1982:
20231014-153424.jpg


Daarna dit bijzonder duo, een Citroen Type-H uit 1957 met een moderne diesel erin en een autoambulance er achter waar weer een Austin FX4 uit 1969 opstond:
20231014-151709.jpg


Fraaie Belgische Rijkswacht Porsche:
20231026-104211.jpg

20231026-104236.jpg


En als laatste deze prachtige Lancia Flaminia GT uit 1960 naast een 911 die me dan weer gek weinig doet..:
IMG-20231031-WA0008.jpg
 
Het aantal Visa's in Nederland loopt aardig terug. Een jaar of tien geleden zag ik er nog regelmatig een, nu kan het zomaar twee jaar geleden zijn (afgezien van meetings). Alle Visa's die hier in de omgeving stonden, zijn ook weg. Eens kijken of ik nog foto's kan vinden en de kentekens natrekken.
Het zijn er pak 'm beet 120 minder dan 10 jaar geleden, met nu nog zo'n 365 geldige kentekens waarvan 114 met geldige apk. Alleen weet ik natuurlijk niet hoeveel van de Visa's van 10 jaar geleden een geldige apk hadden. In het wild zijn ze inderdaad wel verdwenen, de tijd van Visa's als pekelbak of studentenauto is echt wel voorbij.
 
Daarna dit bijzonder duo, een Citroen Type-H uit 1957 met een moderne diesel erin en een autoambulance er achter waar weer een Austin FX4 uit 1969 opstond:
Zonder een moderne diesel had ie die combinatie ook nooit op snelheid gekregen :)
 
AH-81-05 by CitroenAZU, on Flickr
RV-870-B by CitroenAZU, on Flickr
AL-10-85 by CitroenAZU, on Flickr
SN-24-ZX by CitroenAZU, on Flickr
850 by CitroenAZU, on Flickr
HR-62-SF by CitroenAZU, on Flickr
ZL-26-NF by CitroenAZU, on Flickr
61-DX-ZG by CitroenAZU, on Flickr
K-443-TF by CitroenAZU, on Flickr
67-RX-ZD by CitroenAZU, on Flickr
AE-47-44 by CitroenAZU, on Flickr
R-509-SB by CitroenAZU, on Flickr
AL-44-96 by CitroenAZU, on Flickr
02-35-FK by CitroenAZU, on Flickr
_IMG9071 by CitroenAZU, on Flickr
_IMG9069 by CitroenAZU, on Flickr
_IMG8839 by CitroenAZU, on Flickr
_IMG8762 by CitroenAZU, on Flickr
GR-NR-80 by CitroenAZU, on Flickr
09-GT-NL by CitroenAZU, on Flickr
 
Favorieten vanaf 3-11.
HarmenA: leuke spot is die Golf zo.
Klassiekerrijder: wat een geweldige Alfa! Ik sluit me bij 300CE aan, wat apart dat hij nog buiten rijdt.
300CE: gaaf duo zijn die Citroën en Austin!
citroenAZU: leuke Civic Shuttle (toch?) en Chevelle!
MCW: ik vind de ontwerpen van Genesis wel wat hebben, leuk ding, worden ze hier ook verkocht? Ik zie ze bijna nooit.




1991 Renault Master
Mierlo: ik krijg bijna een hippiebusgevoel bij deze fotogeniek geparkeerde Renault.


1987 Citroën 2CV
Nuenen: een keurige Eend die eens in de zoveel jaar eens naar Zwitserland lijkt te rijden.


Jeep Gladiator (2019-23)
Nieuw spul, wat een imposant ding blijft zo'n Gladiator.


2002 MG ZR
Eindhoven: een strakke ZR, waarbij ik alleen even twijfel of de 'sideskirts' origineel zijn.


1963 Volkswagen Transporter
En een keurige T1 in de file.
 
Oh ja, dat had ik even niet als bijzonder herkend. De anderen uit de jaren '80 die ik op de foto gezet heb hadden inderdaad wel derde zijruiten. Ik ben geen eendenkenner, kan dit origineel zijn geweest of is het huisvlijt?
 
Kwestie van een oudere koets plaatsen i.p.v. het originele. Regelmatig worden de derde zijruitjes ook dichtgelast voordat de desbetreffende Eend een spuitbeurtje krijgt.
 
Ik loop al enkele weken achter met mijn spots, dus het zijn er wat meer dan gebruikelijk.

Ik begin met deze Brabus 800 Widestar:
spot2023244.jpg

Deze generatie Renault Megane Sedan is hier nooit geleverd:
spot2023245.jpg

In de categorie: die zich je echt nooit meer. Deze Vitara had bovendien nog leuke '90s graphics:
spot2023246.jpg

Een leuk staaltje huisvlijt, ware het niet dat er van deze generatie A6 geen RS6 Sedan bestaat:
spot2023247.jpg
spot2023248.jpg

Grappige proporties op deze Renault Master B90 4x4:
spot2023249.jpg

Ook alweer 20 jaar oud, deze generatie Lexus LS430:
spot2023250.jpg

Een heuse Seat Ibiza Cupra in passend kanariegeel, uit de tijd dat Cupra nog geen afzonderlijk merk was:
spot2023251.jpg
Helaas wat onscherpe foto van een zeer fraaie Alfa Romeo 166:
spot2023252.jpg

De eerste Lotus Eletre die ik in het wild zie. Ondanks de mooie kleur, word ik er helaas niet wild van:
spot2023253.jpg

Deze generatie Ford Mustang zie je best vaak in België, alleen niet in Mach 1-trim:
spot2023254.jpg

Nog een Ford Mustang, maar dan van de eerste generatie:
spot2023255.jpg

In de etalage van een Mercedes-specialist (zie de Pagode op de achtergrond) stond deze BMW Z8:
spot2023256.jpg

Wat mij betreft de leukste Abarth-uitvoering, deze 695 "Rivale":
spot2023257.jpg
Bij de US-specialist stond deze Ford Country Sedan Wagon (wie heeft die naam ooit bedacht) uit 1959:
spot2023259.jpg
spot2023258.jpg

BMW M3 (E92):
spot2023260.jpg

En ik rond af met deze prachtige Sunbeam Rapier, waarmee blijkbaar klassieke rally's worden gereden:
spot2023261.jpg
spot2023262.jpg
 
Gave Rapier! Aan de Peugeot 405 heb ik goede herinneringen, enige tijd zakelijk mee rondgereden. Een witte sedan en een Break in precies die kleur. (y) Fijne auto's.

Best aardig gelukt ondanks het donker
5NDlQxY.jpg


De HHR zie je ook steeds minder, was nieuw al niet zo'n succes als de vergelijkbare maar kwalitatief mindere PT Cruiser
rnfjGsC.jpg


Dit had ik echt niet verwacht te spotten!
t3Hwyjv.jpg
 
  • Leuk
Waarderingen: XBXG
Kwestie van een oudere koets plaatsen i.p.v. het originele. Regelmatig worden de derde zijruitjes ook dichtgelast voordat de desbetreffende Eend een spuitbeurtje krijgt.
Deze is zeker niet origineel zo geleverd, kenteken hoort bij een 2CV6 Club uitvoering volgens RDW en die dichte C-stijl is alleen op de (nog) kale(re) Special uitvoering kortstondig geherintroduceerd ergens rond die tijd ... en waarschijnlijk alleen vóór die tijd, lees net dat de Special zonder derde ruitje al in 1975 werd geïntroduceerd en weet vrijwel zeker dat die extra beknibbeling niet heel lang heeft geduurd.
 
Laatst bewerkt:
Een ruim jaar geleden kwam ik deze goed gebruikte Sunny al tegen, toen geen foto van de achterkant, nu wel: (klik!)

Favorieten vanaf 10-11.
Klassiekerrijder: leuke Thunderbird! Die zie je inderdaad zelden meer.
Escher: inderdaad leuke stickers op die Vitara! Mooie Sunbeam ook.
HarmenA: ik weet niet of ik wil weten wat de riempjes op de velgen van die Trabant te zoeken hebben, maar een leuk kleurrijk ding is het.
citroenAZU: prachtige 75!




2011 Abarth Punto Evo
Mierlo: volgens mij aanmerkelijk zeldzamer dan de 500, deze snelle Punto.


1979 Opel Monza
Een keurige Monza.


1990 Mercedes-Benz 300TD + Saab 900 (1986-93)
Dubbelspotje, beiden beginnen steeds zeldzamer te worden.


2012 Alpina D5 Biturbo
Nuenen: matige foto maar cool nieuw spul, altijd leuk om een Alpina te zien.


1968 Volvo Amazon
Aarle-Rixtel: deze Amazon is net 2mnd bij zijn nieuwe eigenaar. Ik hoop dat hij staat te wachten op een opknapbeurt.
 
alfa romeo 4c
i1t9FWB1myP7epOx1HYLR_5W_ECf9mvDIesB1oJOOoQYqKESQ-bf2jq4LIAJ5ozAyESPXzjxwAEyS-tedyIPHV76W0QJ_7fOJYYP_kAc2iKax_lFQLVOfVxBinGTdP6viw=w1280

XR4jBBBckU0VyuV_YYIMsokdnDONOFB-u-9Mqz21JPYQjGssMmCFq5SwCZTtebMG3lCVKUehSTcnX5ZYD9qjRLqbqGrf6bNhyCfg2LKx4u2umHBZjMJ-c1IXQxxdgIBBuQ=w1280
9ECYYQyMV0ohQMDkec4QAmR_iUU9YjawK00RADG3WnZgKFMBNnARFNjAa1pwDG3KExrovUKblf6yyXo4Cs22KzlSn5dlXNBN8hEfAQcd9OL5YzSkS8cj9hmZNkSNgFq91Q=w1280

een jaar geleden spotte ik deze prachtige alfa romeo 33 hij is van iemand die bij ons in de buurt woont. helaas heeft hij hem een poosje geleden verkocht
 
Laatst bewerkt:
Die rode Eend met XR-94-JT staat origineel nieuw sinds 30-8-'89 op Nederlands kenteken. Dan is het er een uit de laatste twee bouwjaren sinds 1948, toen de productie was verhuisd van Frankrijk naar Mangualde, Portugal.
Ergens in juli 1990 hield het na dik 40.000 Portugese eenden ook daar op. Da's ongeveer 55 van die karren per dag.
Yep, 165 wielmoeren :coffee:
 
Volvo 340 '87 & Fiat 850 Sport Coupé '70
vtyvI76.jpg


LRcO9jj.jpg


Fiat Strada '03
qWlBdFp.jpg


XQeeZAK.jpg


Opel Corsa '84

Z8Y4amZ.jpg


Bentley Arnage
Ev12DfP.jpg


BMW 525i Touring '98
QTFB1DZ.jpg


Na mijn vakantiespots is het weer tijd voor spots in eigen land. Ik heb nog 2,5 week vakantie en vandaag was een relatief goeie dag dus lekker op pad geweest. Kwam meer leuk spul tegen dan ik had verwacht.
 
Vandaag een prachtige dag met zon, weinig wind en hoogwater. Tijdens wandeling kwam ik ook nog wat leuke auto's tegen:

Saab 99 '84. In erg mooie staat!
slYCcbf.jpg


chOZwyD.jpg


Volvo Amazon '67. Jammer van die stickers. Die ANWB-schildjes (hebben we t/m 1999 ook op onze auto's gehad) zijn wel weer leuk.
a67CnIt.jpg


zcX39D3.jpg


Citroën BX '87. Fraaie kleur voor die auto.
yiO5F0V.jpg


2HkqItp.jpg


Mercedes-Benz 200D. Ook in zeer nette staat.
FZB6VSy.jpg


B6D5k4o.jpg


Citroën Xantia '00. Nog altijd een ijzersterk ontwerp. En de juiste kleur.
hk3vz8T.jpg


Voor degene die wat met bussen heeft.
843UBr7.jpg
 
He, die Moskvitch is ineens gegroeid en zwart geworden…?

BY-95-YB by CitroenAZU, on Flickr
25-YB-58 by CitroenAZU, on Flickr
21-SGD-5 by CitroenAZU, on Flickr
61-FE-07 by CitroenAZU, on Flickr
HS-73-VK by CitroenAZU, on Flickr
EH-80-31 by CitroenAZU, on Flickr
AM-73-79 by CitroenAZU, on Flickr
BE-31-31 by CitroenAZU, on Flickr
SL-62-YX by CitroenAZU, on Flickr
VP-36-JR by CitroenAZU, on Flickr
HZ-078-L by CitroenAZU, on Flickr
98-05-XJ by CitroenAZU, on Flickr
DR-15-85 by CitroenAZU, on Flickr
68-ER-88 by CitroenAZU, on Flickr
PZ-67-TK by CitroenAZU, on Flickr
VH-11-ZH by CitroenAZU, on Flickr
LB-RP-43 by CitroenAZU, on Flickr
85-DH-23 by CitroenAZU, on Flickr
07-VA-56 by CitroenAZU, on Flickr
56-YB-32 by CitroenAZU, on Flickr
DH-05-67 by CitroenAZU, on Flickr
ZA-45-51 by CitroenAZU, on Flickr
46-06-MT by CitroenAZU, on Flickr
GH-BD-03 by CitroenAZU, on Flickr
DZ-72-24 by CitroenAZU, on Flickr
FJ-ZZ-98 by CitroenAZU, on Flick

HF-82-DS by CitroenAZU, on Flickr
 
Terug
Bovenaan