Autonieuws  |  Ford test met gefacelifte Fiesta

Ford Fiesta facelift
30 januari 2012  |  11:40  |  Tekst:

Na een aantal jaren trouwe dienst is het traditioneel tijd voor een facelift in autoland. Zo ook bij de Ford Fiesta. In Zweden maken de prototypes hun eerste buitenkilometers in de kou.

Ford neemt de term ‘facelift’ heel letterlijk: de wijzigingen vinden vooral plaats aan de voorzijde. We noteren een nieuwe motorkap, led-dagrijverlichting en een andere voorbumper. Op het logboek in de auto (foto 8) zien we interessante informatie staan: het prototype heeft de nieuwe driecilinder van Ford onder de kap. In deze test-Fiesta is het vermogen 80 pk, maar in de prijslijsten komen ook andere versies met meer vermogen te staan.
We verwachten de gefacelifte Fiesta later dit jaar. Ford introduceert tegelijkertijd ook de snelle ST-versie. Die krijgt een 180 pk sterke 1,6-liter turbomotor onder de kap en gaat het opnemen tegen auto’s als de Volkswagen Polo GTI. De Fiesta ST Concept (foto 10), die we al op de IAA konden bewonderen, gaf al de nodige details van het nieuwe Fiesta-front prijs.

 mail naar een vriend plaats dit bericht op nujij plaats dit bericht op hyves plaats dit bericht op linkedin plaats dit bericht op digg maak een bookmark op delicious
 
 
Gedragsregels AutoWeek.nl:
  1. Gebruikers zullen geen misleidende, racistische, beledigende, seksistische, discriminerende, bedreigende of anderszins kwetsende uitingen doen, grof taalgebruik hanteren, misplaatste grappen maken of andere gebruikers op een andere manier lastig vallen.
  2. Gebruikers zullen elkaar met het nodige respect behandelen. Schelden, beledigen of op de man spelen zijn niet toegestaan. Ook onrust stoken of berichten die de sfeer bedreigen zijn niet toegestaan.
  3. Het plaatsten van privé-informatie, privécorrespondentie of iemands beeltenis zonder de uitdrukkelijke toestemming van die persoon is niet toegestaan.
  4. Misleiding, oplichting of je voordoen als iemand anders is niet toegestaan.
  5. Het maken van reclame en het doen van commerciële aanbiedingen is niet toegestaan.
  6. Het is niet toegestaan auteursrechtelijk beschermde foto's te gebruiken of foto's van een webserver zonder toestemming van de hostende partij.
De redactie kan uitingen die niet voldoen aan de gedragsregels of onrechtmatig zijn te allen tijde afkeuren voor plaatsing, verwijderen of aanpassen. Gebruikers die zich (herhaaldelijk) niet aan bovenstaande regels houden kan de schrijftoegang ontzegd worden.

 

 

Foto's en video's bij dit artikel

Volg AutoWeek

AUTOWEEK TRIOTEST

Citroen DS3 1.6 VTi So Chic - Ford Fiesta 1.6 Metal - Suzuki Swift 1.6 Sport
 
© 2012 Sanoma Media Netherlands B.V.
Adverteren - Abonneren - Colofon - Contact - Copyright - Disclaimer - Privacy en cookiebeleid - RSS - Twitter - Sitemap
AutoWeek.nl - onderdeel Sanoma Media Netherlands groep