Renault Megane IV

  • Onderwerp starter Onderwerp starter -
  • Startdatum Startdatum
Prima bak. Mooi om te zien. Zie trouwens dat ie een sharkfin heeft? Ik dacht dat dat niet meer kon bij digitale radio uitvoeringen?
 
2018-renault-megane-rs-official-1.JPG

2018-renault-megane-rs-official-8.JPG

2018-renault-megane-rs-official-5.JPG

2018-renault-megane-rs-official-10.JPG

2018-renault-megane-rs-official-9.JPG

2018-renault-megane-rs-official-7.JPG

2018-renault-megane-rs-official-13.JPG
 
Erg fraai. De gewone Megane vind ik al erg mooi maar deze is net even ruiger. Wel vreemd dat de Megane meer vermogen heeft dan de nieuwe Alpine. Je zou toch denken dat die auto meer een topversie dan de Megane.
 
Je weet dat de Alpine honderden kilo's lichter is en dus rondjes om de Megane rijdt (figuurlijk hè).

Domweg vermogen is niet alles...
 
Dat klopt, dat verklaard een hoop. We gaan het zien. Ik vind in ieder geval dat Rebaukt goed bezig is de laatste tijd. Prachtige modellen.
 
Megane RS live @ IAA Frankfurt 2017:

renault-al-salone-di-francoforte-2017-3e43a6860c281c251ab07ea18258f3ce.jpg


renault-al-salone-di-francoforte-2017-bc635738c26686c358cdd38d88db6349.jpg


renault-al-salone-di-francoforte-2017-d5e7e78e8336d5f42e5c1c8e0828c899.jpg


renault-al-salone-di-francoforte-2017-d17581c1c790811e32598197ed4c7db0.jpg


renault-al-salone-di-francoforte-2017-2c9133b770759349e2d43744e4dcf131.jpg


renault-al-salone-di-francoforte-2017-c33fedc2bfd478343fc1da88d8742150.jpg


renault-al-salone-di-francoforte-2017-cf5462fe1a3319ae742a5292a54de648.jpg


renault-al-salone-di-francoforte-2017-5825ba6acdd31ad5a65d39d0f44f84f8.jpg


renault-al-salone-di-francoforte-2017-73b571ad8c44ab8b329747064dbe9c76.jpg


Renault stand: https://www.omniauto.it/salone/francoforte2017/stand/1881/renault
 
Roder zei:
Huh? Nee, hoezo? Een nieuwe RS heeft niks met een vernieuwde GT te maken.
Klopt, maar als ie op de beurs staat, kan het prima zijn dat het een 2018 update betreft. Al hebben ze daar niks van aangekondigd. Toch is het opvallend dat ie daar zo staat. Meestal is het een Bose uitvoering.
 
Een fabrikant zet meestal alle modellen op de beurs, niet enkel nieuwe modellen hoor... Niks opvallends aan, is doodnormaal.
 
Misschien nu juist express de GT naast de RS gezet zodat je overduidelijk de verschillen kan zien tussen het topmodel en de GT.
 
Roder zei:
Een fabrikant zet meestal alle modellen op de beurs, niet enkel nieuwe modellen hoor... Niks opvallends aan, is doodnormaal.

Onzin Roder. Kijk maar eens naar de stand op Genève, daar stonden zeker niet alle modellen van Twingo tot Espace.

Overigens snap ik de vraag van Martin wel want op de patentschetsen van de RS was ook een iets aangepaste GT te zien. Daar komt het idee wellicht vandaan.
 
Met de GT hebben we reeds meer dan 22000km voor de boeg. De wagen is bijna 1 jaar oud. Weliswaar zouden de banden al versleten zijn. (de dealer zegt dat dit normaal is bij zo sportieve wagen) Volgende week moeten er nieuwe op samen met een klein onderhoud. Nog 1 negatief kantje: Er is al instapschade aka ontrafeling van het strookje leder op de zijkant van de sportstoelen.
 
Over een maandje word mijn Megane Estate 110 DCI Série Signature Exclusiv geleverd.
Mijn vorige auto was er eentje uit de VAG stal.
Nu is mijn vraag: Weet iemand of het bij Renault ook mogelijk is om softwarematig aanpassingen te maken à la VAGCOM VCDS bij Volkswagen/Skoda/Audi ?
 
SN- zei:
Met de GT hebben we reeds meer dan 22000km voor de boeg. De wagen is bijna 1 jaar oud. Weliswaar zouden de banden al versleten zijn. (de dealer zegt dat dit normaal is bij zo sportieve wagen) Volgende week moeten er nieuwe op samen met een klein onderhoud. Nog 1 negatief kantje: Er is al instapschade aka ontrafeling van het strookje leder op de zijkant van de sportstoelen.
Ook een keer een klein leer scheurtje gehad in de Megane 3; dat loopt op den duur uit tot een flinke scheur. Oppassen dus
 
@interminded,
Volgens mij niet of nauwelijks. In de boordcomputer kun je wat dingen aan en uitzetten (wel of geen ruitenwisser achter aan bij inschakelen achteruitversnelling)

@SN
Heb je de stoffen bekleding? Of alcantara of leer? Toch zonde, en gaat de dealer er nog iets aan doen / naar kijken.

Ik heb in mijn III GTline ook een scheurtje in de zittingwang waar je instapt. Was me eerst niet opgevallen, maar het is toch al een 5 cm nu. Binnenkort maar even 'plakken' zodat het niet verder kan scheuren. De auto moet nog mee tot februari want daarna schrap ik ook de 'line' en is het tijd voor een GT. Vandaag wordt een aardig volle IV Estate GT205 besteld. Uiteraard in Iron Bleu, met: Bose, Rlink potrait, stoelverwarming, panoramadak, head-up-display, elektrische handrem, Easy Life-pakket. Als accessoires verder de 18" om te dienen als zomerset en afneembare trekhaak.

Mocht iemand tips hebben, laat maar komen. Kreeg van Marcelca al de tip even te letten t.z.t. op de montage van de trekhaak i.v.m. de inkeping in de grijze 'diffuser'.
 
adinsx zei:
@interminded,
Volgens mij niet of nauwelijks. In de boordcomputer kun je wat dingen aan en uitzetten (wel of geen ruitenwisser achter aan bij inschakelen achteruitversnelling)

okay, dank je
 
Stefan- zei:
Ik heb vandaag de offerte voor een Estate Bose ingediend bij de wagenparkbeheerder, heb gekozen voor de dCi Eco2 uitvoering (we moeten bij ons A of B label kiezen) maar wel de 17" Celcium van de niet-eco2, easy life pack, een vaste trekhaak, en de 8.7" R-link. In de kleur Bleu Cosmos
Heb ook het vorige model bose gereden tot een jaar of 3 geleden en die beviel me super.
Wordt 30-10 geleverd. In eerste instantie stond deze op week 1 (ik gok vanwege einde jaar), maar krijg hem toch nog redelijk snel :)

25-07 besteld.
 
27-10 besteld, productie staat op 04-12. Lijkt erop dat de auto in januari in het land kan zijn, en dus rond 1 februari (afloop contract III) levering.

Nu het toch nog een tijdje wachten is, een detailvraag zo voor het weekend. Een Estate in gewone uitvoering heeft op de chromen lijst boven het kenteken de modelnaam Mégane staan. Op de Estate GT is het echter geheel vlak in chroom. Wellicht omdat het anders erg druk wordt. Links staat al Renault Sport, en rechts GT. Lijkt logisch, maar toch zijn er ook verschillen.

Deze (diesel) GT heeft wel de modelnaam achterop staan:
https://www.autowereld.nl/renault/megane-estate/1-6-dci-gt-full-option-25094220/foto.html

Bij deze (diesel) GT hebben ze de chromen rand zwart gespoten, maar hij is 'glad':
https://www.terwolderenault.nl/renault/terwolde-occasions/renault/megane/estate-dci-gt-165-pk-automaat-schuifdak-head-up-display-alcantara-bekleding-4-control_demo_pf-377-r/diesel/156823

De witte GT heeft wel de chromen rand, maar is ook glad:
https://www.bochane.nl/occasions/renault/m%C3%A9gane/estate-tce-205-edc-gt-panodak-bose-easypark-cruising-825713252/?
En zo worden de meeste uitgeleverd volgens mij. Zo ook deze blauwe:
https://www.autowereld.nl/renault/megane-estate/gt-tce-205-edc-26140194/foto.html#foto-99659132

Vind het nog wel een optie om het in kleur te laten spuiten eigenlijk, óf die met modelnaam te monteren. Gaat nergens over, maar toch benieuwd waar het verschil hem in zit. :}

Edit:
Om de post toch nog wat body te geven. De Mégane IV wordt (binnenkort) leverbaar met TCe165 EDC als motoruitvoering (tu)
https://media.group.renault.com/global/en-gb/renault/media/pressreleases/21198008/nouveau-moteur-energy-tce-165-avec-boite-edc-7-vitesses-sur-megane-berline-et-megane-estate
 
Benieuwd wat voor prijs daarvoor komt. In feite is het een GT met wat minder turbo druk. Piek vermogen en koppel op dezelfde RPM range als de 205 GT. Zal het 4 Control moeten missen, misschien eindelijk een fatsoenlijke brandstoftank erin plaatsen met 60+ liter met de beschikbare ruimte?
Tussen een 130 GT Line en 205 GT zit rond de 4000,- zal rond de 31.000,- beginnen?
 
Prijzen worden denk ik december bekend? Meen pas levering vanaf voorjaar. En inderdaad beginnen rond 30-31.
T.o.v. GT mist ie dan inderdaad 4Control, sportonderstel, etc, maar lijkt me een prima vlotte uitvoering.
 
Eigenlijk wel apart in hoeveel smaken het 1.6 blok leverbaar is van Renault.
Tce 150/200 voor de Talisman/Espace
Tce 165 voor Kadjar/Megane
Tce 205 voor Megane en variaties van de Clio (RS) Tce 200/220

Met waarschijnlijk enkel een andere turbo en/of grotere intercooler.

Voor mij zou een Tce 165 ook logischer zijn als ik voor de Megane zou gaan, heb het toeren jagen wel gehad, wil wel wat punch maar niet stuiteren over klinkerwegen met sportonderstel en sportstoelen.
 
De 1.6 benzine is volgens mij niet meer leverbaar in de Espace, is vervangen door de 225PK sterke 1.8 die in de basis gelijk is aan die van de alpine en megane RS als ik mij niet vergis? Had verwacht dat dit blokje ook wel als GT in de megane leverbaar zou worden, komt misschien nog...
 
Nou, de eerste 2500km zitten erop na 1 week :+
Fijne auto, heb alleen nog steeds niet Mn ideale zitpositie gevonden. Na heel wat gekloot met die verschrikkelijke R-link Toolbox eindelijk Mn kaarten kunnen updaten

Een klein probleempje: Mn coming Home functie onthoudt op een een of andere manier niet. Functie lijkt elke keer weer uitgeschakeld. Heb een hele donkere oprit, dus gebruik de functie echt. Hebben meer mensen daar last van?
 
Ik zag gisteren ook voor het eerst een grijs-kenteken variant;
23316827_1529370973823646_7413416283716960341_n.jpg


ziet er wat geknutseld uit zo, er zijn stations die het wat mooier voor elkaar hebben
 
KadettRT zei:
Voor mij zou een Tce 165 ook logischer zijn als ik voor de Megane zou gaan, heb het toeren jagen wel gehad, wil wel wat punch maar niet stuiteren over klinkerwegen met sportonderstel en sportstoelen.

De eerste Mégane IV met TCe165 staat te koop zag ik net:
https://www.munsterhuis.nl/occasions/renault/megane/renault_megane_estate_tce_165_edc_automaat_demo_uniek_in_nederland-1887328.html
 
Ik heb de auto nu 6 weken, 15.000 kilometer verder. Heb dus een aardig beeld van het karretje. Hij bevalt me echt goed, op een paar punten na. Ik weet niet of ik alleen deze punten deel of dat meer mensen dit ook hebben:

* Multisense, verschrikkelijk irritant dat je dit constant moet kiezen, of dat hij binnen zoveel seconden terug naar standaard gaat
* Ruitenwissensproeiers bij 100+km/u zijn waardeloos, komen alleen op het onderste deel van de ruit
* Kofferbak sluit met een harde knal, valt niet lekker in het slot. Maar ik ga er vanuit dat alleen ik hier last van heb, ga dit na laten kijken bij de eerste onderhoudsbeurt
* Auto openen gaat niet altijd lekker. De spiegels klappen al wel uit, de megane weet dus dat ik er ben, maar vaak moet ik 4/5 keer aan het deur trekken voordat deze van het slot gaat
* Ik krijg het niet fatsoenlijk voor elkaar om de coming home functie aan te laten. Heb een donkere oprit, wil graag dat de verlichting nog blijft branden. Bij de vorige megane was dit een vaste instelling, hier vergeet hij deze telkens.

Heeft iemand enig idee wanneer er nieuwe kaarten komen voor de tomtom?
 
Dag Stefan,

Je punten herken ik niet, eigenlijk.
- Ik rijd altijd in Eco.
- Ik gebruik geen ruitenwissersproeiers
- Kofferbak sluit prima
- Openen gaat goed naar mijn idee; de handgreep bewegen en hij gaat altijd open.
- De verlichting blijft bij mij keurig nog even branden

Dus ja, dit is een tamelijk inhoudsloze post geworden, maar misschien ben je er toch wat mee geholpen.
 
Ik herken de meeste punten ook niet. Alleen dat van de ruitensproeiers, maar dat heb ik al bij meerdere auto's meegemaakt. Bij aflevering staan ze te laag afgesteld, dan sproeien ze tot zo'n 40-50 km/u nog wel het grootste gedeelte van de ruit, maar boven die snelheid krijgt de wind er vat op en krijg je alleen het onderste deel schoon. Even wat hoger afstellen.
En wat bedoel je met het constant moeten kiezen bij multisense? Alle instellingen worden onthouden. Alleen als je de motor op sportstand zet, zal de auto opstarten in 'neutral'.
 
Ik rij de Eco2. En inderdaad in de sportstand. Ik wil daar graag in rijden. Maar dat onthoudt ie dus niet? Dat heeft vast met de Eco2 uitvoering te maken dan?

Nog een irritant puntje: Mijn automatische ruitenwissers kennen bijna alleen de turbostand, ondanks dat ie op t kleinste druppeltje staat reageren ze vaak erg overdreven.
 
‘De Eco2’ is geen uitvoering, enkel een extra labeltje. Daar heeft het dan ook niks mee te maken, is gewoon gelieerd aan de sportstand.

Heb je het boekje wel gelezen? Daar wordt het meeste in beantwoord namelijk;)
 
Stefan- zei:
* Ruitenwissensproeiers bij 100+km/u zijn waardeloos, komen alleen op het onderste deel van de ruit

Ik ervaar het bij de III niet anders, had je er toen geen last van. Even wat hoger afstellen helpt wellicht.

Stefan- zei:
* Auto openen gaat niet altijd lekker. De spiegels klappen al wel uit, de megane weet dus dat ik er ben, maar vaak moet ik 4/5 keer aan het deur trekken voordat deze van het slot gaat

De IV heeft geen infraroodsensoren meer volgens mij, maar herkend een hand middels techniek in de handgreep. Zou toch aardig goed moeten werken.

Stefan- zei:
* Ik krijg het niet fatsoenlijk voor elkaar om de coming home functie aan te laten. Heb een donkere oprit, wil graag dat de verlichting nog blijft branden. Bij de vorige megane was dit een vaste instelling, hier vergeet hij deze telkens.

Kon je bij de III dat instellen? Dan heb ik nog een 1,5 maand om daarvan te genieten. Ik weet niet beter dan dat je bij het uitzetten van de auto even 1 of meerdere keren een grootlichtsignaal moet geven voor 30, 60 of 90 seconden aanblijvende verlichting.


Mijn IV Estate GT komt tussen kerst en oud&nieuw binnen bij de dealer. En de auto is voorzien van Blind Spot-warning. Was eerder niet leverbaar op de GT i.v.m. aanpassing van 4-Control daarop, maar inmiddels (september meen ik) krijgt de GT gewoon blind-spot mee. De nieuwe prijslijst van januari 2018 staat ook op Renault.nl waarin de wijziging te zien is bij pakket Easy Life. In de lange lijst met standaarduitrusting/opties staat het alleen nog verkeerd.

Aftellen in ieder geval tot 2 februari, want dat wordt waarschijnlijk de afleverdatum.
 
Dag allen,

Account hier aangemaakt na veel gelezen te hebben hier op het forum. Het was tijd om een nieuwe lease auto uit te zoeken en binnen ons concern is er niet veel mogelijk om uit te kiezen. De keuze was dus eigenlijk niet moeilijk om een "leuke auto" te kiezen. De rest was te duur of in dezelfde categorie minder aangekleed als de Renault megane estate. 21-12-2017 is de de aanvraag vanuit de LM naar de dealer gegaan en mijn bestelde renault megane estate dci 110 bose (eco2) noire etoile (easy life pack) staat gepland om afgeleverd te worden op 12-03-2018. Het is even (en dat komt velen van jullie bekend voor) nog even wachten tot je de nieuwe bolide kan gaan ophalen. Hoop dat de productie voortvarend gaat en misschien wel eerder wordt geleverd, maar dat is wishfull thinking.

Ik heb voor een zwarte megane estate gekozen, omdat ik persoonlijk zwarte auto's gewoon heel mooi vind. Het is natuurlijk voor iedereen persoonlijk, maar was nog meer overtuigd om voor zwart te gaan omdat ik kleuren aan de binnenkant van de auto bij de deurstijlen in combinatie met de interieur kleuren heel erg storend vind. Het is misschien een gek iets, maar ik vind het niet mooi om bv een rode interieur design te hebben en dat ik dan aan de binnenkant bv blauwe deur stijlen zie. Maar dit is echt persoonlijk denk ik.

Ik zie er naar uit om de Renault te gaan rijden. Ik heb voorheen altijd Ford gereden en de afgelopen 4 jaar een Skoda ocatvia station. De octavia is in zijn klasse niet te evenaren qua ruimte en het is voor mij ook een hele goede degelijke auto gebleken, alleen de stoelen waren een ramp. Voor de rest alleen maar lof voor de Skoda octavia, alleen hij werd nu te duur in de lease en gezien er niet veel veranderingen zijn geweest was het gewoon tijd voor wat anders. Echt heel benieuwd hoe de Renault het gaat doen.

Ik heb een proefrit gedaan in een estate GT line en dat beviel prima. Kreeg alleen de cc niet aan de praat en er zit natuurlijk nog heel veel op wat allemaal nog in het dagelijks gebruik ondervonden moet gaan worden. 1 ding vond ik wel heel vreemd bij de proefrit en hoop niet dat het standaard is, maar onder het rijden, als ik het gas los liet en dan weer beetje gas bij gaf, zag ik de versnellingspook heen en weer gaan, vond dit toch wel merkwaardig. Verkoper kon me geen duidelijk antwoord geven of dit zo hoorde. Vind het ook wel jammer dat er geen automatische kofferbak op zit. Je ziet dit steeds vaker bij auto's en had er graag wat extra voor over gehad.

Ben nu een bezig om wat accessoires aan te schaffen o.a. Sleutelhoesje. Heb ook een haaienvin bij aliexpress bestel om te kijken of het werkt in combi met dab+. Verder ben ik even aan het uitzoeken wat ik het beste met m'n telefoon kan gaan doen qua mounten en opladen en daar heb ik eigenlijk een vraag over. Ik heb wat op het oog om draadloos m'n telefoon op te laden en ik zou graag van iemand willen weten wat de maten zijn van het bakje onder radio console, daar waar de USB en SD socket zit. Zou iemand dat willen opmeten, ik kan de afmetingen nergens terug vinden.

Nou afwachten dus wanneer we kunnen gaan toeren. Ik kijk er erg naar uit en ben al mijn mede forumleden in deze thread dankbaar voor alle info die ze gedeelt hebben. Zo fijn om alle info en gebruikers ervaring te lezen bij het uitzoeken van een nieuwe auto.

Groet, Hangjas
 
Hangjas zei:
Dag allen,
(...)
Ik heb een proefrit gedaan in een estate GT line en dat beviel prima. Kreeg alleen de cc niet aan de praat en er zit natuurlijk nog heel veel op wat allemaal nog in het dagelijks gebruik ondervonden moet gaan worden. (...)

De CC/snelheidsbegrenzer bedien je middels een schakelaar in de middentunnel (bij de versnellingsbak). Inderdaad een wat curieuze plek...

Hangjas zei:
1 ding vond ik wel heel vreemd bij de proefrit en hoop niet dat het standaard is, maar onder het rijden, als ik het gas los liet en dan weer beetje gas bij gaf, zag ik de versnellingspook heen en weer gaan, vond dit toch wel merkwaardig. Verkoper kon me geen duidelijk antwoord geven of dit zo hoorde.

Is me nog niet opgevallen, ik ga er eens op letten.

Hangjas zei:
(...)Verder ben ik even aan het uitzoeken wat ik het beste met m'n telefoon kan gaan doen qua mounten en opladen en daar heb ik eigenlijk een vraag over. Ik heb wat op het oog om draadloos m'n telefoon op te laden en ik zou graag van iemand willen weten wat de maten zijn van het bakje onder radio console, daar waar de USB en SD socket zit. Zou iemand dat willen opmeten, ik kan de afmetingen nergens terug vinden.

Mijn Lumia 640 past er erg mooi in, ik ga proberen morgen eens te meten voor je (als ik het niet vergeet :) ).
 
Het lichtelijk heen en weer bewegen van de pook heeft mijn Megane 3 ook. Lijkt me geen probleem.

Je had ook een shark antenne als optie kunnen bestellen.
Volgens de prijslijst is er een nieuw type die compatible is met DAB die goedkoper is dan het oude type.
Peter
 
der Magistrat zei:
De CC/snelheidsbegrenzer bedien je middels een schakelaar in de middentunnel (bij de versnellingsbak). Inderdaad een wat curieuze plek...

Ik had gezien waar de CC zich bevond, kreeg het dus niet aan de praat tijdens de proefrit. Zal wel goed komen.

der Magistrat zei:
Mijn Lumia 640 past er erg mooi in, ik ga proberen morgen eens te meten voor je (als ik het niet vergeet :) ).

Alvast bedankt voor het opmeten.
 
Pevaho zei:
Het lichtelijk heen en weer bewegen van de pook heeft mijn Megane 3 ook. Lijkt me geen probleem.

Je had ook een shark antenne als optie kunnen bestellen.
Volgens de prijslijst is er een nieuw type die compatible is met DAB die goedkoper is dan het oude type.
Peter

Ik wist niet dat er nieuw type sharkvin beschikbaar is. Ga de dealer woensdag even bellen.
 
Hangjas zei:
Pevaho zei:
Het lichtelijk heen en weer bewegen van de pook heeft mijn Megane 3 ook. Lijkt me geen probleem.

Je had ook een shark antenne als optie kunnen bestellen.
Volgens de prijslijst is er een nieuw type die compatible is met DAB die goedkoper is dan het oude type.
Peter

Ik wist niet dat er nieuw type sharkvin beschikbaar is. Ga de dealer woensdag even bellen.

Staat al een half jaartje op de prijslijst, en op Renault.nl vind je de 2018 prijslijst en brochure sinds afgelopen week.

Heb de sharkfin ook op de bestellijst staan voor in januari. Meen 180,- in zwart of grijs.
 
Hangjas zei:
Ik had gezien waar de CC zich bevond, kreeg het dus niet aan de praat tijdens de proefrit. Zal wel goed komen.
Je moet eerst de schakelaar omzetten in de middenconsole (die wil nog wel eens uit gaan als je dat niet weet) en vervolgens op het stuur de knoppen indrukken. Dan zie je op je display al wel dingen verschijnen voor de ingestelde snelheid (en afstand als het adaptive is).
adinsx zei:
Staat al een half jaartje op de prijslijst, en op Renault.nl vind je de 2018 prijslijst en brochure sinds afgelopen week.
Heb de sharkfin ook op de bestellijst staan voor in januari. Meen 180,- in zwart of grijs.
Zwart of Grijs is wel lelijk op een auto die niet zwart of grijs is.

Verder had ik ook al dodehoeksensoren op mijn GT terwijl dat niet in de prijslijst stond (sterker, daar stond dat het er JUIST niet op zat).
 
Zwart of Grijs is wel lelijk op een auto die niet zwart of grijs is.

Een standaard antenne is toch ook zwart... :T
En et ligt er aan hoe de andere details zijn. Buurman heeft op zijn witte Octavia een zwarte sharkfin en staat prima i.c.m. de donkere ramen, e.d.

Gister is mijn IV Estate GT binnengekomen bij de dealer, en daar komt half januari een zwarte sharkfin op. Het glazen schuifdak maakt het grootste deel van het dak al zwart, en wellicht wrap ik de rest tot voor de spoiler nog. Een zwarte sharkfin staat dan ook prima vind ik. ;)

26167869_1521638174570948_9116356605834375194_n.jpg
 
adinsx zei:
Een standaard antenne is toch ook zwart... :T
Een sharkfin wordt gelakt, een antenne is dat niet. Daarbij verwacht ik niet dat ie dezelfde kleur heeft.
Verder heb ik net als jij grijze spiegels, dat zou nog wel kunnen maar zelfs daar kun je het niet in krijgen zo te zien.

En gezien je bereik er ook niet beter van wordt, laat ik mn antenne lekker zitten
 
Ik heb deze week een nieuwe Megane met rlink2 als leenauto van het schadebedrijf. Speciaal om gevraagd, want hij staat op de lijst als mogelijke nieuwe aanschaf.
Fijne auto, comfortabele reisauto.
Eén ding irriteert mij echter vanaf moment 1: de snelheidsafhankelijke volumeregeling. Op al mijn vorige autos kon ik dat uitzetten of minimaliseren. Kan dat met de Megane ook? Ik kan niets vinden.

Daarnaast mis ik een joystick: touchscreen kost echt duidelijk meer concentratie om te bedienen dan een joystick.
 
Je eerste vraag geen antwoord op, zou dan in Rlink2 handleiding (ook online te vinden) moeten staan. Ik hoop wel dat het weer kan in ieder geval. In mijn huidige III staat die ook op minimaal inderdaad.

En de joystick, tja... Die ga ik ook ontzettend missen over een maand. Gebruik het nu nagenoeg blindelings. Blijft zonde dat die in de IV is verdwenen, waar de Talisman hem wel heeft. Wellicht na volgend jaar met de facelift? ;)

Edit: Klein stukje gevonden onder multimedia-instellingen en dan geluid

“Volume snelheid”

Als deze functie is ingeschakeld, varieert het volume van het audiosysteem naargelang van de snelheid van de auto.
Druk op “Volume snelheid” en selecteer “On” of “OFF” om deze functie in of uit te schakelen.
Regel het volume door de waarde te verhogen/verlagen met behulp van de toetsen “+” en “-”.
Opmerking: het volume van het audiosysteem met Bose-apparatuur wordt automatisch afgestemd op de rijsnelheid.

Die laatste regel baart me zorgen... Heb nu ook Bose, maar het niveau van aanpassing is toch echt tussen 1 en 4 te verschuiven...
 
Terug
Bovenaan