Lancia Delta HPE 2.0 16v HF turbo 1998, Nissan Juke Kiiro 2022 (update 15-10-2022)

Mooie kar waar een flinke dosis liefde (en geld!) in gestopt wordt. Vind de oude 2 pijpjes onder de bumper mooier, die enkele pijp doet me aan sjonnieMeganes denken. Enneh, jammer van die senseo ;)
 
R-W zei:
Vind de oude 2 pijpjes onder de bumper mooier, die enkele pijp doet me aan sjonnieMeganes denken.

Ik had exact dezelfde gedachte en exact dezelfde asociatie bij het zien van die foto van achteren:

2298381_1.jpg
 
Zo hey ook nog eens een compleet de auto opnieuw spuiten
Ik zal wel moeten, anders is het plaatwerk over een jaar of 2 compleet op/door. Het dak is echt slecht.
En gezien wat er al aan geld en tijd inzit, is het zeker de moeite waard.
Je schrikt je wel kapot van wat spuiten kost. Het is micalak, dat schijnt niet bepaald de goedkoopste soort te zijn.
En laswerk is ook echt nodig. Kokerbalken kan je bijna je hand insteken. En ook de plaatdelen met name bij de wielkasten achter beginnen op de hoeken ook roest te krijgen.
Dus er is maar 1 echt goede methode, en dat is net als met de motor alles uit elkaar trekken.

die enkele pijp doet me aan sjonnieMeganes denken
Ik had precies hetzelfde na montage!
Ik heb net vorige week de dubbele Supersprint pijp verkocht.
En moet zeggen dat ik al enkele weken in dubio zit hierover!
Punt is dat de huidige pijp met een bredere diameter is verbonden dan de Supersprint einddemper hiervoor.
Ik weet ook niet hoe de Supersprint einddemper inwendig is. Het zijn beiden waarschijnlijk gewoon schottendempers. Geen idee of daar dan verder nog verschil in zit. Ik wil niet dat ik er straks met de flow weer op achteruit ga. En anders gewoon het koppelstuk van de Supersprint einddemper uitboren naar een grotere inlaat.
Het geluid vond ik wel mooi, maar iets te hard omdat tussendemper en kat ontbraken. Vreselijk irritant dat gebrom als je 100km op de snelweg moet rijden.
Ander issue: die Supersprint einddemper is niet meer leverbaar (het zal eens niet). Maar mogelijk heb ik nog een adresje daarvoor.
Ik vond trouwens zelf zo'n klein eindpijpje er wat beschaafder uitzien dan de dubbele.

Hoe is het olieverbruik nu?
Dat is flink gedaald. De olieretourslang tussen turbo en blok was door warmte gesmolten. Hij verloor daar dus flink.
Een tijdje terug gecheckt en toen zat ik met 3000km nog onder de 1L verbruik. Dus ik vermoed dat er verder niets ernstigs aan de hand is.

Ennuh, post even een normale Megane Coupe. Die achterlichten krijg ik braakneigingen van. Ik snap werkelijk niet dat mensen die lichten mooi kunnen vinden.

Het is ook nog even afwachten hoe de zaak met de autoverkoper gaat uitpakken. De mensen hier op deze site zijn er wat minder optimistisch over dan mijn advocaat. Ik hoop dat het gunstig uitpakt, dan kan ik in 1x een hele rits zaken aan de auto laten aanpakken. Anders is het een kwestie van een paar maandjes meer geduld hebben. Verder maakt het niet uit, gebeuren moet die dingen toch.
 
Hij gaat weer lekker. Vorige week opeens geen remmen meer. Pedaal ging in 1x naar de bodem zonder reactie. Pas helemaal onderin wilde het nog een beetje remmen en de auto schommelde daarbij alle kanten op.
Vloeistof bleek ook enorm laag te staan. Hierop de auto naar een lokale garage gebracht waar de hoofdremcilinder is vervangen.
Systeem ontluchten en zelfs verdachte slangen vervangen bleek in eerste instantie niet de oplossing.
Kortom weer een kleine 500 Euro armer.
 
Op vorige post met foto's werd enthousiast gereageerd.
Ik zal nu eens wat foto's posten die ik zojuist heb gemaakt, dan snappen de meelezers wellicht beter waarom ik de auto opnieuw wil laten spuiten en er iets aan roestpreventie moet gaan gebeuren.

Ja het is donker, maar ook op deze foto's is de niet zo beste staat van het dak wel goed te zien. Je hoeft geen expert te zijn om te zien dat dit niet is zoals het bedoeld is.

2aj6jgm.jpg


j09uvb.jpg


Hard op weg naar een HPE cabrio.

De motorkap, rondom de flits zie je witte stippen. Dat zijn plekken van steenslag. All over the place.
14dg3yb.jpg


Hier de kokerbalk bekeken vanuit een van de wielkasten achterzijde (foto van februari):

23hoack.jpg


Plaatwerk bij wielkast achter, in de hoek ook al niet best meer:
2lkfv3o.jpg


Reken hierbij nog wat krassen op de bumpers, al zal dat plastic niet zo snel roesten ;).
Kortom even bijspuiten betreft al bijna al het plaatwerk. De stap naar in het geheel opnieuw spuiten is vanuit die positie dan ook niet zo veel groter.
Onder de motorkap zijn allerlei hulpstukken zoals het losse frame waar de oliekoeler aanhangt ook niet al te best meer.
wah9a8.jpg


Ik denk er momenteel zelfs aan om de auto geheel body off aan te laten pakken. Als mensen hieromtrent nog advies of iets hebben, dan houd ik me zeker aanbevolen!
 
Mooie Lancia, heb het altijd al mooie auto's gevonden.
Leuk ook dat je die details zo mooi aanpakt.
En vooral het vermogen en koppel is(y)

Wel jammer van die roest(n)
 
Oei dat ziet er idd niet best uit.
Maar vind het echt top dat je deze wagen zo grondig aanpakt (y)
Je ziet een Delta HF nog maar zelden, echt jammer.

Wanneer staat het spuitwerk in de planning ?
 
Je ziet een Delta HF nog maar zelden
Ik zie ze anders regelmatig :T Laatst nog iemand aan de deur met recent wit gespoten HPE met vrij zeldzame EVO500 spoiler/skirt kit.
Zonder gekheid, buiten wat jongens van de club spot ik echt zelden een Delta 2. Een HF al helemaal niet. En eentje in echt goede staat zie je ook bijna niet.

En vooral het vermogen en koppel isthumbs up
Ik ben daar nog niet helemaal tevreden over. Met een ander spruitstuk hoop ik de 400Nm en 250pk te halen. Meer zit er simpelweg niet in, omdat de originele turbo dat niet trekt. En iedereen die deze vermogens roept met enkel een ander chipje praat echt onzin.
Blijft toch wel schitterend om moderne ongechipte hothatches bij te kunnen houden met een stoplichtsprint.

Wanneer staat het spuitwerk in de planning ?
Het spuitwerk staat in de planning zo rond de beurt voor de apk. Dat zal dus uiterlijk april 2014 gaan worden. Er moet dan sowieso aan de kokerbalken gelast worden omdat die te ver heen zijn voor de apk.

Ik overweeg serieus "the full monthy", dus wat men noemt 'body off restauratie'. De auto tot aan het kale plaatwerk/chassis strippen, in een bad gooien tegen het roest, oplassen (of andersom), verzinken en dan weer spuiten en in de prut zitten tegen roest. Ik weet dat ik dat traject met een 5000 Euro niet ga redden. Toch lijkt het mij de enige echte oplossing om voor een langere periode die vervelende roestduivel te verjagen.
Momenteel heb ik hierover wat topics op andere fora lopen, ook heb ik mijn vaste garage dit voorgelegd.
Tevens, als ik dit traject inga, verken ik ook de mogelijkheden om de auto om te bouwen naar 4wd. Bij een LS (5 deurs) gaat dit makkelijker, bij de HPE zit je met de wielkasten achter en dergelijke die iets aangepast moeten worden. Even afwachten hoe mijn vaste garage hier tegenaan kijkt. Vorig jaar leek het hen zonde om in een relatief goede auto te gaan slijpen en lassen om zoiets passend te krijgen. Binnen een project is dat natuurlijk anders als je toch al van alles grondig aanpakt.
Gelukkig heb ik nog even de tijd om het een en ander uit te zoeken en wat geld bij elkaar te harken :).
 
Paulus0013 zei:
... spot ik echt zelden een Delta 2...

... Er moet dan sowieso aan de kokerbalken gelast worden omdat die te ver heen zijn voor de apk...
... De auto tot aan het kale plaatwerk/chassis strippen, in een bad gooien tegen het roest, oplassen (of andersom), verzinken en dan weer spuiten en in de prut zitten tegen roest. Ik weet dat ik dat traject met een 5000 Euro niet ga redden. Toch lijkt het mij de enige echte oplossing om voor een langere periode die vervelende roestduivel te verjagen...

Ik zie een causaal verband...
 
Ach Carfanatic,

Veel vrouwen kosten vele malen meer, zolang het maar lekker is kun je het lang volhouden :)
Maar zonder gekkigheid dit is gewoon pure autoliefde, ik heb een beetje hetzelfde probleem, al is het niet zo heel extreem als bij Paulus:D

En ach een hobby mag geld kosten vind ik, zolang je er maar verder normaal om door kunt leven financieel.
 
Als je je auto een schop geeft kan je zowiezo meteen door naar de spuiter, lijkt me niet handig...

Ik vind het geweldig hoe je het oppakt! Maak er wat moois van zou ik zeggen!
 
Geweldig dit! Mooi om te zien die passie.. Ik heb zelf ook een groene HPE HF 2.0t gehad een paar jaar geleden, een groene in perfecte staat zie foto's hieronder. Kwam hem dit jaar tegen bij Italia a Zandvoort. Zaten trouwens de verstelbare dempers op, Squadra chip, aangepaste uitlaatlijn. 230 pk en 350 nm gemeten. Reed echt geweldig! Ik heb hier nog een rekeningetje liggen van 1950 euro!! voor een grote beurt, distributieriem en nog wat kleine dingen. Spijt dat ik hem toen heb weggedaan. Nu rijd ik trouwens een Thesis :D

12.JPG

2.JPG

4.JPG
 
Ah die groene ken ik, dat is de TB-SB.... zo te zien.
Staat nu in Friesland, ik heb de huidige eigenaar gisteren nog gesproken. Heb hem laatst mijn oude 70mm downpipe opgestuurd.
Is iets meer dan 2 jaar geleden met wat schade verkocht en door de huidige eigenaar weer netjes gemaakt.
https://www.lanciadeltaclub.com/ldc_prd/index.php?option=com_kunena&func=view&catid=545&id=30347&Itemid=43
Hij heeft trouwens ook nog een Fiat Coupe 16vt en Alfa 155 in racetrim. Eerder ook nog een 145. Misschien wil ie alle modellen van het Tipo-platform sparen?

aangepaste uitlaatlijn.
Hoe en wat? Het vermogen ligt bijna exact gelijk met wat er bij mij destijds is gemeten.

je hebt er al flink wat geld inzitten en dan nog eens 5k er achteraan? ik had hem allang een schop gegeven.
Ja en dan? Verkopen? Dan krijg je er ook geen donder voor, zeker niet met het werk dat er nog aan moet gebeuren.

Ik heb een tijdje terug de meeste facturen eens in een excelbestand gezet.
Dat flink wat geld is omgerekend naar cijfers zo rond de 20.000 Euro dat ik er inclusief de aanschaf sinds mei 2011 aan heb uitgegeven.

Datum Item Prijs
24-5-2011 Aanschaf Delta 3800
5-8-2011 Blauwe kabels ontsteking 91,99
13-9-2011 Set zwarte lampen/knippers 134
13-9-2011 Matten 57
27-9-2011 Revisie, veerpootbrug, coaten, nokken, koppeling, downpipe, distributie, bougies, oliekoeler, waterpomp, thermostaat 6669,26
20-10-2011 Massimo chip, oliewissel 296,98
29-10-2011 Visco 313,47
28-11-2011 Blauwe leds 32,31
14-1-2012 lambdasonde 162,71
7-4-2012 Remmen, draagarmen 1805,74
14-4-2012 Uitlijnen 69,95
16-4-2012 K&N luchtfilter 40
26-4-2013 Flocken 140
11-5-2012 Vermogensmeting 306,43
1-6-2012 Stuurhuis 669,75
5-7-2012 2 voorbanden + montage 260
18-10-2012 Kachelkraan, laswerk 583,96
15-1-2013 Handboek, pakking 36,06
8-2-2013 Pakking, controle 99,44
15-2-2013 Bilstein schokbrekers 461,99
23-2-2013 Uitlaat 1249,93
25-2-2013 Walbro brandstofpomp 100
13-3-2013 Montage schokbrekers, veerpootkoppen, bekabeling brandstof, remklauw 1470,7
3-6-2013 Remblokken voorzijde oem 28,71
12-8-2013 Remschijven voorzijde oem 70,94
3-9-2013 2 voorbanden + montage 201
14-10-2013 Hoofdremcilinder 471,72
Daar komt dan nog zo'n 200 Euro aan motorolie bij denk ik.
Verder is het overzicht niet geheel compleet omdat ik nog een berg losse onderdelen heb liggen die ik in de tussentijd heb gekocht. Slangen en reservoirs uit de motorruimte om in kleur na te laten maken tzt (de huidige opsturen gaat zo lastig als je de auto dagelijks nodig hebt), nieuwe strip voor boven de koplampen (huidige gescheurd), originele veren om op te sturen naar een verenboer voor custom stuggere veren op originele rijhoogte tzt, tellerplaten om op te sturen voor custom design tzt, Brembo 4 pots klauwen van de Fiat Coupe 20VT + fusees voor remupgrade (alhoewel ik die weer verkoop voor nog een stapje verder).

Misschien dat jullie ook wel kunnen begrijpen dat ik waarschijnlijk niet zo blij zal zijn als iemand mijn auto total loss rijdt. Ook al zal het niet mijn schuld zijn, de dagwaarde kan een flinke discussie worden.
 
Paulus0013 zei:
Ah die groene ken ik, dat is de TB-SB.... zo te zien.
Staat nu in Friesland, ik heb de huidige eigenaar gisteren nog gesproken. Heb hem laatst mijn oude 70mm downpipe opgestuurd.
Is iets meer dan 2 jaar geleden met wat schade verkocht en door de huidige eigenaar weer netjes gemaakt.

Ja dat klopt dat kenteken. Zonde die schade en ik was er nog zo zuinig op! Ik heb hem in 2009 verkocht in top staat. Maar toen ik hem afgelopen zomer in Zandvoort zag staan zag de Delta er bedroevend uit. Ik heb nog een hoop motorische problemen gehad dankzij autobedrijf Otten in Breda (officiele Lancia dealer) Ik wordt er nog steeds boos over merk ik :( De Delta weggebracht voor een grote beurt incl. distributieriem wissel. Na 2 dagen werd ik gebeld dat ze de riem hadden vervangen maar dat bij het proefdraaien de riem eraf was gekomen. Heel de motor naar de klote.
Zouden ze allemaal weer op orde brengen. Na een maand kon ik de Delta weer ophalen, helaas toen ik de motor hoorde, merkte ik gelijk dat het niet goed zat. De PK's waren ook ver te zoeken. Weer het hele gebeuren overnieuw (op aandringen), kon ik weer een maand wachten. Vervolgens weer opgehaald, zaten ineens de spatborden vol met krassen. Hebben ze ook nog de rekening omhoog proberen te krikken, door te zeggen dat een 'flexibel uitlaat stuk vanaf de turbo' gescheurd was en dat dat niet hun schuld was, of ik even 800 extra wou betalen! Later nog terug gegaan naar een specialist bleek dat de riem niet op tijd stond.

Los van dit een geweldige tijd gehad met de Delta, dus ik snap wel dat je hier zoveel geld in stopt. Ik zag er laatst nog 1 met zender kit, bleek een diesel te zijn. Ik weet nog dat ik wel last kreeg van roest van binnenuit bij de deurranden bij het raam.
 
Paulus0013 zei:
aangepaste uitlaatlijn.

Hoe en wat? Het vermogen ligt bijna exact gelijk met wat er bij mij destijds is gemeten.

Ik dacht vanaf de turbo; 70 mm downpipe (zat er dus al op), voor de rest alleen een andere einddemper dacht ik.
Ik had tot 1,5 jaar geleden nog een spagetti spruitstuk van Supersprint nieuw thuis liggen, die zou er toen opkomen maar helaas nooit van gekomen. Had ik toendertijd flink wat geld voor neergelegd weet ik nog wel.
 
Een 70mm downpipe is in ieder geval niet origineel. De originele is nog smaller.
Ik weet niet of je weleens gezien hebt hoe die 70mm op de originele kat aansluit? Voor geen meter, omdat ze allebei andere flenzen hebben.
Dan moet het jou ook wel opgevallen zijn dat dat de flow in de weg zit. Mij viel het op dat ie lekker opspinde, maar hierop dood viel bij volle boost. Het idee alsof ie door een rietje liep te persen.
Het Supersprint uitlaatspruitstuk kost nu ook nog zo rond de 1400 Euro. Helemaal geweldig is het niet, vanwege de krappe bocht op cilinder 1, iets waar veel spruitstukken last van hebben. Los daarvan is bijna ieder aftermarket spruitstuk iets beter dan het originele.
Voor mij nog het laatste stuk om het maximale uit de bijna standaard motor en turbo te halen.

Als je net als ik op rond de 230pk bleef steken met 70mm downpipe, vermoed ik zo maar eens dat met originele pijp er slechts 220pk valt te halen. Nog meer reden om gegokte vermogens met een flinke korrel zout te nemen.

Binnen de club was er ook iemand die zijn 1.6 ooit had verkocht en in no time vernam dat de nieuwe eigenaar hem naar de klote had geholpen. Doe je zelf je best de auto netjes te houden, sloopt de ander de auto in korte tijd. Waar doe je het dan voor vraag je je af.
En dat is ook een beetje het probleem met de HF's. Zie maar iemand te vinden die de hoofdprijs wil betalen. Dat is dus probleem 1. Vervolgens verneem ik heel vaak dat men het onderhoud daarna niet meer kan betalen. Tja uuhhh begin er dan niet aan?
Toch zonde dat dergelijke auto's door zulke mensen in korte tijd richting de sloop gaan.

Zelf breng ik de auto maar naar 1 garage, omdat ik veel garages niet vertrouw. Met de stukke hoofdremcilinder was dat wat lastig. Het blijft toch een type auto dat met een bepaalde zorg onderhouden moet worden. Zo niet, dan blijf je van de regen in de drup belanden.
Het hele plezier staat of valt met het juiste onderhoud.
 
Ik zit nu een beetje in dubio.
De afgelopen 2 maanden bijna geen cent aan de auto uitgegeven. Op een afstandsbediening voor de cv na dan die ik nog moet inbouwen.
Kwa financien lig ik wel op de planning om in april grof uit te kunnen halen.

Er zijn nog wat kleine dingen die gedaan moeten worden op korte termijn, maar eigenlijk zet me dit ook weer voor het blok.
Zo moet het flexdeel vervangen worden omdat ie lek is gegaan vanwege over drempels schuren. Ik zie het alleen niet zitten om voor een reparatie van slechts 100 Euro een halve dag in de weer te zijn. Dan zou ik liefst ook gelijk het spruitstuk laten vervangen. Komt er wel direct rond de 800 Euro bij. Of als ik het spruitstuk ook nog direct ceramisch wil laten coaten (vanwege warmte en in mindere mate de looks) nóg eens ruim 250 Euro extra. En ja dat coaten is natuurlijk handiger om te doen vóór montage dan in een latere fase. Zeker als de auto je daily is.

Ook heb ik eens rondgevraagd voor een remap van de ecu. Ik heb een adres gevonden dat ervaring heeft met Integrales en dús met deze motor. Dat is voor mij een must, want iedere Jodokus kan wat waarden aanpassen, of het tot een zinnig resultaat leidt en duurzaam gebeurt is een tweede.
De vraag is alleen, wanneer is de remap nuttig? En wat moet er vóór die remap allemaal af zijn dat er invloed op kan hebben.
Ik zit ook nog met bv de slangen rondom de intercooler waar ik iets mee wil doen: vervangen door silliconen of alu buizen. Ook het luchtfilter zelf misschien vervangen, is nu een doos en wellicht een cone plaatsen. Ook is een lichter vliegwiel een leuke optie. Wat ik me dan wel afvraag is of al die zaken geen invloed hebben op een remap op maat? Anders heeft een remap in de huidige fase ook niet zo veel zin. En ik vind wel dat de remap vrij tijdig al moet gebeuren, aangezien de auto stottert bij volgas in de 5. Sowieso is een brandstofdrukregelaar nog nodig, maar die kan gewoon tijdens de remap geplaatst worden en is ook de kosten niet.

Verder komt april en dus de apk al in zicht. Hopen dat het meevalt met de kosten.
 
Wil graag een foto met toestemming gebruiken voor onze website die wij aan het bouwen zijn.
Graag even kontakt; info@mam.nl
 
En plots was daar disaster.
2 weken geleden heeft de auto zijn beurt gehad met apk.
Vanmiddag was ik zelfs nog bij mijn garage om de uitlaat iets aan te laten passen.
En vanavond wil ik een rondje door de wijk doen om te zien of de uitlaat nu beter hangt.
Als plots.... poef motor uit.
Auto maar even af laten slepen naar huis en daar eerst de kap van de riem losgemaakt, waar mijn vermoeden werd bevestigd:
zkml1t.jpg


Voor de riem staat 3 jaar of 60k km. De riem zat er nu ca. 2,5 jaar op met 35k km.
Eerst dus maar eens uitzoeken wat er allemaal stuk is en waarom de riem stuk is gegaan.
 
Balen man, succes met de afhandeling.

Die riem ziet er wel ouder uit dan 2,5 jaar.
Weet je zeker dat hij ook echt vervangen is?
 
O, shit. Dat is echt heel erg balen. Vriend van mij is het drie weken geleden met zijn Fabia overkomen, na 97k km van de 140k die zou mogen. 2750 euro schade; kop, kleppen, zuigers en natuurlijk de distributie zelf. Fiat heeft diverse non-interference motoren gehad, maar ik vrees dat deze vermogensmachine daar niet onder valt...?
 
Carkiller zei:
Die riem ziet er wel ouder uit dan 2,5 jaar.

Dat is in praktijk echt niet te zien. De rugzijde van een d-riem vertoont al snel loopsporen cq een glimmend oppervlak omdat die zijde over de (vaak metalen) spanrol(len) loopt.
 
Van deze motoren is het bekend dat er minimaal wat kleppen naar de maan gaan als de riem er af loopt.
Ik heb geen geratel of iets gehoord bij het afslaan, maar dat is natuurlijk geen garantie op geen verdere schade.
Mooi ook dat ik hier vanmiddag nog grappen over heb staan maken met de monteur.

Van de riem ben ik 100% zeker dat deze destijds is vervangen. Het zou ook totaal absurd zijn om de gebruikte, onbekende riem weer terug te gaan plaatsen op een gereviseerde motor.

Er zijn trouwens ook kits beschikbaar met bredere riemen en rollen voor op deze motor. Wellicht het overwegen waard.

Morgen met daglicht eerst maar eens verder kijken naar hoe of wat en contact op nemen met de garage voor advies. Misschien ook nog een schadeexpert laten kijken naar een mogelijke oorzaak. Er liep hier op het forum een topic over exact een gebeurtenis als deze en waarom dit zou kunnen en of het te voorkomen is. De conclusies daar waren weinig positief. Als de riem eenmaal beschadigd is, kan het heel hard gaan.
Sinds de grote beurt 2 weken geleden heb ik trouwens maar iets van 700km gereden met de auto. Dus bij het uitvallen vreesde ik al meteen het ergste.
 
Mechanix zei:
Het wordt een uiterst kostbare aangelegenheid, die Delta. Heb je nog wel zin in dat ding?


We hebben het hier wel over een Lancia:rolleyes: , niet over een emotieloos ander apparaat.

Sterkte en hopen dat het meevalt!

Ik heb een gebroken distributieriem nog niet meegemaakt in de 18 jaar dat ik mijn rijbewijs heb, terwijl ik een Lexus GS 300 heb gehad die 50.000km over de vervangingstermijn zat. Ik zou overigens niet eens weten wanneer de distributieriem van Lybra vervangen moet worden c.q vervangen had moeten worden.
 
Monsieur Le Loure zei:
Mechanix zei:
Het wordt een uiterst kostbare aangelegenheid, die Delta. Heb je nog wel zin in dat ding?


We hebben het hier wel over een Lancia:rolleyes: , niet over een emotieloos ander apparaat.

Sterkte en hopen dat het meevalt!

Ik heb een gebroken distributieriem nog niet meegemaakt in de 18 jaar dat ik mijn rijbewijs heb, terwijl ik een Lexus GS 300 heb gehad die 50.000km over de vervangingstermijn zat. Ik zou overigens niet eens weten wanneer de distributieriem van Lybra vervangen moet worden c.q vervangen had moeten worden.
Dan zou ik maar snel naar gaan kijken dan.
Italianen staan bekend om zwakke distributieriemen. ( knappen vaak al voor de vervangingstermijn zoals bij ts is gebeurd )

Sterkte TS, zou zonde zijn als die naar de sloop zou moeten.

En idd dit is best een bijzondere wagen, het is geen Lancia delta met een 1.6je...
En kijk is op marktplaats, zo'n Lancia delta als TS kost al snel 10.000 euro in goede staat.
 
Het wordt een uiterst kostbare aangelegenheid, die Delta
Dat was het al even hoor ;)

Heb je nog wel zin in dat ding?
Zolang de betrouwbaarheid niet in het geding komt zit ik er allemaal niet zo mee.
Het is voor mij dan ook van wezenlijk belang dat de oorzaak van de breuk gevonden wordt.
Ik kan wel een bredere riem en rollen laten monteren, maar als bv de rollen er ook dan weer aflopen schiet het nog niet op.

terwijl ik een Lexus GS 300 heb gehad die 50.000km over de vervangingstermijn zat.
Tja dat is een Lexus met specifieke eigenschappen. Van de Lampredi wordt gezegd dat je beter niet te lang de vervangingstermijn kunt oprekken. Ook daar vind je uitzonderingen die veel langer door zijn gereden waarbij het goed ging. Daar tegenover staan ook de ervaringen van mensen bij wie het fout afliep. Tel er nog bij op dat mijn motor iets is opgevoerd en andere nokken heeft, dat zorgt voor extra stress.
 
En kijk es op marktplaats, zo'n Lancia delta als TS kost al snel 10.000 euro in goede staat.
Daar hoef je niet te kijken. Van dit model staat er momenteel niet 1 te koop zelfs.
Er staat een 5 deurs op Autoscout24 in NL, maar dat is er een met werk en hoge kmstand, die vraagt er dan ook wel wat veel voor.
10.000 Euro is de prijs van een redelijke integrale, niet voor de Delta 2 HF. Die is minder gewild en doet nog niet de helft in goede staat.
 
Verschrikkelijk zuur man :cry:
Maar deze motoren staan idd bekend om hun snel brekende dis riemen, bij alfa precies hetzelfde.
De fabrikant heeft in yet verleden meermaals de vervangingstermijn naar beneden bijgesteld.

Veel succes met het herstel.
 
Nog even verder gekeken en blijkt dat de riem niet enkel is gescheurd zoals op de vorige foto, maar verderop ook nog volledig is gebroken.
282oxug.jpg


En een blik schuin omlaag laat iets vreemds zien. Daar beneden ligt de riem iets opzij.
2m6wiur.jpg


Nu eens zien hoe ik een van de onderste schroeven van die kap los krijg, er valt voor geen meter bij te komen.
 
Ai Paulus, da's stevig balen! Ik hoop wel dat je er uiteindelijk de voldoening van krijgt, die je inmiddels echt wel verdient en het geen project zonder einde gaat worden.
 
Gelukkig is het een schitterende auto en kun je er uitgebreid naar kijken als 'ie stilstaat.

Maar blijft zuur natuurlijk, dat staat buiten kijf.
 
Rob0118 zei:
Gelukkig is het een schitterende auto en kun je er uitgebreid naar kijken als 'ie stilstaat.

Maar blijft zuur natuurlijk, dat staat buiten kijf.

Ik zou zin krijgen om dat hok met een haakse slijpen te bewerken (als het mijn auto zou zijn)... o_O Mits ik er geen 20.000 euro in had gestoken natuurlijk.

Dat maakt de zaak natuurlijk wat complexer. Er zit zo'n gruwelijk vermogen in die auto, je gaat er hoe dan ook gigantisch op verliezen. Dus dan gooi je er nog maar een paar duizend euro tegen aan om het ding weer rijdbaar te maken. Wanneer wordt autogekte waanzin?
 
Bofkont zei:
R-W zei:
Wanneer wordt autogekte waanzin?

is per definitie waanzin, wanneer wordt het een probleem?

Hobby mag geld kosten.
Tenminste zo praat ik het altijd goed :)

Klopt, maar ruim €16000 steken in een auto die nog geen €4000 heeft gekost en dan nu nog niks hebben... Het moet wel reëel blijven, het leven bestaat uit meer dan alleen een auto. Maar gelukkig hoef ik die afweging niet te maken.

Ik wens ts er in ieder geval succes mee!
 
Paulus0013 zei:
Nog even verder gekeken en blijkt dat de riem niet enkel is gescheurd zoals op de vorige foto, maar verderop ook nog volledig is gebroken.
282oxug.jpg


En een blik schuin omlaag laat iets vreemds zien. Daar beneden ligt de riem iets opzij.
2m6wiur.jpg


Nu eens zien hoe ik een van de onderste schroeven van die kap los krijg, er valt voor geen meter bij te komen.

Rechter wiel los, binnenkuip eruit? Bizar dat die riem trouwens zó gebroken is. Als ik de tanden bekijk lijkt de staat echt nog niet slecht te zijn. Is het zeker dat het knappen van de riem oorzaak is, of kan het ook een gevolg zijn? Wat maakt dat Fiat toch zulke korte termijnen op hun riemen moeten instellen? De riemen zijn niet smaller dan bij andere merken, de riemen zijn verkrijgbaar van verschillende fabrikanten waaronder Gates, Goodyear en Conti en toch lukt het blijkbaar niet om die vervangingstermijn redelijk en normaal te krijgen. Waar zit dat toch in?
 
Ik zou zin krijgen om dat hok met een haakse slijpen te bewerken (als het mijn auto zou zijn)...
Dat heb ik ook met mijn Galaxy S4 die om te haverklap blijft uitvallen. Tis dat zo'n ding nog wat geld kost, maar anders had ik die uit frustratie allang gesloopt.

Het is sowieso een lekker weekje. Eerst dinsdag vrij genomen om naar de garage te gaan. Vanuit de file bel ik dat ik later kom. Kreeg ik te horen dat ik per vergissing op woensdag stond ingepland. Dus even mijn werk gebeld en ook de woensdag maar vrij genomen. Was ik gelukkig ook meteen verlost van de file bij Rotterdam op dat moment. Alhoewel het nog bijna 20 minuten duurde voordat ik bij een afrit was.
Woensdag naar de garage in de middag om de uitlaat aan te laten passen. Daar zelfs nog gesproken over de riem en lachwekkend gezegd dat het wel handig is dat ie op tijd wordt vervangen. Woensdagavond dus de riem kapot.
Ik bel donderdag mijn garage en eerste vraag was of ik mijn uitlaat nú alweer stuk had gereden. Nou nee de riem is stuk, dus misschien hadden we daar geen grappen over moeten maken. Een stilte volgde....ow... Nee geen grap helaas.
Vandaag ga ik weg bij mijn werk, mijn telefoon trilt en die wil ik uit mijn jaszak pakken, glijdt uit mijn hand en zo precies op de betonnen rand van een trap. Display naar de k*.
Vanavond moet ik nog even een lasershowtje gaan geven, ik denk dat ik alles eerst maar 10x check of ik het goed wegzet en beetpak, want deze week heeft wel genoeg (financiële) ellende op geleverd.
Morgen wordt de auto in ieder geval opgehaald.

Dus dan gooi je er nog maar een paar duizend euro tegen aan om het ding weer rijdbaar te maken
Onder het motto dat dat onderdeel dan maar vervangen is en dús voorlopig niet meer stuk gaat. Ik moet zeggen, er blijken toch héél wat onderdelen te zijn, die ook echt allemaal stuk kunnen zoals is gebleken.

Klopt, maar ruim €16000 steken in een auto die nog geen €4000 heeft gekost en dan nu nog niks hebben
Had die auto 10k gekost was het minder een probleem geweest dan?

Als ik de tanden bekijk lijkt de staat echt nog niet slecht te zijn
Dat vond ik dus ook. De tanden zien er zeker nog netjes uit.
Ik denk dat de riem vanwege spanning in de lengterichting is gebroken, mogelijk ergens klem gelopen? Want zo'n rechte breuk krijg je niet als ie ergens schuin achter blijft hangen. Dan krijg je meer een scheur zoals op de eerste foto.

Is het zeker dat het knappen van de riem oorzaak is, of kan het ook een gevolg zijn?
Dat kan ik pas beoordelen als de kap er af is en ik de rollen onderin kan bekijken. Gezien wat ik hiervoor al schrijf heb ik in eerste instantie namelijk niet het idee dat de riem zelf de oorzaak is van de breuk. Alhoewel ik dat ook niet durf uit te sluiten nu er op een andere plaats dan de breuk ook nog een scheur inzit. Wie weet hoe ie er op wéér een andere plek aan toe is. Kan ook zomaar zijn dat ie ergens tussen is gelopen vanwege een scheur op nog een andere plek. Maar ook dan kan je je weer afvragen waarom een riem uit zichzelf scheurt. Meestal gaat een riem schuin lopen vanwege speling op de rollen en scheurt ie om die reden.
 
Terug
Bovenaan