Het algemene Lada-topic deel 2

  • Onderwerp starter Onderwerp starter -
  • Startdatum Startdatum
@ Lada 1119,

Ik heb zo'n gevoel dat ik weet om welke het gaat.
Ik heb je een pb met link gestuurd. Klopt het?

@ Lada Priora,

Ik weet niet hoe ik bij ruitenwissermotortje kom.
Foutje...:)
 
Bentley Arnage zei:
En @ Lada Kalina,

Waarom haal je inderdaad geen jong gebruikte uit Duitsland of België.
Heb je een jong gebruikte met airco, lage kilometerstand en een lagere prijs.
Je hebt misschien niet je favoriete kleur, maar wel een bijna nieuwe met airco en veel ruimte.
Precies wat je nodig hebt toch? Snippe helpt daar vast wel aan mee.

Waarom zouden we een zoektocht gaan opzetten voor een nieuwe Lada? In Nederland kunnen we de Lada niet krijgen die we willen hebben en dus houdt het gewoon op. Zoals ik al eerder schreef we zijn er gewoon klaar mee.
Met veel minder inspanning kunnen we een zeer rijk uitgeruste auto van een ander merk kopen, die precies aansluit bij onze wensen.

AB Snippe is bereid om heel ver te gaan om ons een nieuwe Lada te leveren, maar we kunnen toch niet alles van ze verlangen? Het zou mooi zijn als zij de Kalina willen inruilen op de (piep), dan zit er voor hen handel in en krijgt de Kalina vast een nieuw baasje in Nederland. Het zou me spijten als onze Kalina naar het buitenland gaat.
Donderdag zijn we bij een plaatselijke ....dealer geweest, zij deden niet moeilijk over de inruil van de Kalina en wilde er een heel redelijke prijs voor geven, helaas voor hen hebben ze niet de juiste auto voor ons.
 
@ Lada1119: Ik kom als ik met de info die gegeven wordt op twee mogelijke auto's:

Een Fiat Doblo 1,4 8V Dynamic 77 die in Hellevoetsluis staat of een
Renault Megane 1,6 met 110 pk. Estate

Ik ga hierbij er van uit dat er gekozen wordt voor een stationcar aangezien je meer ruimte wenst. Succes met het inruilen van de Kalina. Help het je hopen dat de Kalina ingeruild kan worden en als dat kan dat de prijs een beetje meevalt. Auto zal wel meteen worden doorgestoten aan de handel. Jammer dat je overstapt naar een ander merk maar wel heel begrijpelijk.
 
@Lada 1119,

Jammer dat je na 26 jaar Lada gaat stoppen, aan de andere kant is het misschien wel eens goed om voor iets anders te kiezen.
Waarschijnlijk komt er hierna nooit meer een Lada voor het dagelijks gebruik of het moet zwaar tegenvallen, maar die kans is niet groot.
 
@Lada 1119,

Of Snippe jullie Kalina wil inruilen zonder daar iets terug te kopen??
Ze zijn al in het bezit van veel Lada's die er al lang staan.
Als ze dat doen zou dat een super service zijn en verdienen ze een dikke pluim.
 
"De kleur is blauw, het bouwjaar is 2009 en met 40.000 km op de klok." Die opmerking is blijkbaar genoeg voer voor speculaties. Zijn jullie nu druk op gaspedaal aan het zoeken welke auto we hebben gevonden?
BA kwam al met een aardige suggestie en Verlichting komt met een Fiat en een Renault.

Ik vind het wel leuk in ieder geval, kom maar op met jullie ideeën. (tu)
 
Jammer dat je van je merkentrouw afstapt, aan de ene kant wel begrijpelijk dat je naar een ander merk stapt, aan de andere kant ook jammer dat je dan niet (meer) het geduld kan/wil opbrengen.


Ik gok eerder dat je naar een Logan station of fabia/octavia aanhet kijken bent??? Blijf je toch wat van het oostblok rijden.
 
c-coupe zei:
Jammer dat je van je merkentrouw afstapt, aan de ene kant wel begrijpelijk dat je naar een ander merk stapt, aan de andere kant ook jammer dat je dan niet (meer) het geduld kan/wil opbrengen.
Ik gok eerder dat je naar een Logan station of fabia/octavia aanhet kijken bent??? Blijf je toch wat van het oostblok rijden.

We hebben twee keer eerder, kort, afscheid genomen van Lada. Een keer met een Fiat Tempra 1.9 D (wat een heerlijke auto was dat) en een Skoda Felicia Magic (saai maar super betrouwbaar).

Een Dacia gaat er sowieso nooit komen, ik heb ook mijn principes, liever een fiets dan een Dacia.
 
@ Lada 1119: ik begrijp je aversie tegen Dacia niet zo heel goed. Lada fabriceert binnenkort de Logan MCV met een miniem Lada sausje, zou je die auto wel kunnen rijden, mits deze naar Nederland zou komen?

Dacia doet in principe hetzelfde wat Lada doet: gewoon goedkoop en betrouwbaar vervoer maken. Niets meer en niets minder. Misschien heeft Lada iets meer historie maar Dacia is op dit moment (met dank aan Renault) vele malen succesvoller.

Wie weet heb je het al eens uit de doeken gedaan waarom je Dacia niet ziet zitten maar ik ben niet van zins om alle pagina's van dit topic door te snuffelen. Kun je nog eens in het kort aangeven wat je tegen de Roemeense budget Renault hebt? Leuk voer voor discussie!;)
 
Ik begrijp het ook niet goed, als je gewoon een basic auto zoekt die je van A naar B brengt voor niet te veel geld kun je gewoon bijna niet om een Dacia heen (sandero en duster vind ik best grappig uitzien, tis niet het allermodernste maar moet dat dan?).
Daabij is het Renault techniek van (dik) 10 jaar geleden, dus dat is ook in orde. Daarna Renault techniek tja............

Ik zie Dacia gelijk aan Lada, alleen heeft Dacia het voordeel dat ze heel lang niet verkrijgbaar meer waren hier en dat iedereen dat merk vergeten, dus geen vooroordelen meer. En dat is ook meteen het grote nadeel van Lada, daar zullen ze nooit meer afkomen helaas.
Blijf erbij dat Lada zwaar ondergewaardeerd is en blijft, maar probeer maar eens terug in de markt te zetten.....
 
Ik weet ook niet hoe het komt, maar ook ik zal geen Dacia kopen (zoals zovelen geen Lada willen rijden). Als tweede auto hebben we een Suzuki Ignis en mocht ik ooit de beslissing moeten nemen om een ander merk dan Lada te rijden, dan wordt het eerder een tweedehands Suzuki SX4 of Chevrolet Nubira SW dan een nieuwe Sandero of Duster. "That is so not us." ;)
 
Lada Priora zei:
Ik weet ook niet hoe het komt, maar ook ik zal geen Dacia kopen (zoals zovelen geen Lada willen rijden). Als tweede auto hebben we een Suzuki Ignis en mocht ik ooit de beslissing moeten nemen om een ander merk dan Lada te rijden, dan wordt het eerder een tweedehands Suzuki SX4 of Chevrolet Nubira SW dan een nieuwe Sandero of Duster. "That is so not us." ;)

Zo heb je het prima verwoordt.
Mijn grootste bezwaar tegen Dacia is is het gebrek aan kwaliteit op de lange termijn. De rode Sandero van de buren is na twee jaar al behoorlijk dof, vergelijk ik dat het de lak op onze 1119 dan ziet die er na 3 jaar nog net zo mooi uit als toe de auto nieuw was. Ik vraag me ook af of bijvoorbeeld de stoelbekleding na een aantal jaren nog mooi is of dat dat ook verschiet.

Overigens viel het me op dat er zo weinig Dacia's Logan meer te zien zijn, eerder zag je ze geregeld maar nu niet meer (export????)
 
Ik heb niks tegen Dacia. Rationeel gezien zou ik eerder een Dacia dan een LADA kopen vanwege de bewezen kwaliteit van Dacia en de zekerheid die het rijden van een Dacia met zich meebrengt (goede onderdelenvoorziening, veel dealers, duidelijke en uitgebreide garantie, lage onderhoudsprijzen en natuurlijk de lage aankoopprijs + de betere inruilwaarde van Dacia)

Hierop wil ik even reageren:

Lada 1119 zei:
Mijn grootste bezwaar tegen Dacia is is het gebrek aan kwaliteit op de lange termijn. De rode Sandero van de buren is na twee jaar al behoorlijk dof, vergelijk ik dat het de lak op onze 1119 dan ziet die er na 3 jaar nog net zo mooi uit als toe de auto nieuw was. Ik vraag me ook af of bijvoorbeeld de stoelbekleding na een aantal jaren nog mooi is of dat dat ook verschiet.

Wat betreft kleur:
Als ik me niet vergis heeft jou buurman een niet-metallic rode kleur en jouw Kalina een metallic grijze lak. Een non-metallic rode kleur is van nature voorbestemd om te verkleuren. Je kunt hem maandelijks goed in de was zetten, maar toch is verkleuring lastig te voorkomen. Dat ligt dus niet per sé aan Dacia. Als je buurman een andere kleur koos was hier geen sprake van geweest.

Wat betreft de stoelbekleding:
Je weet natuurlijk nooit of deze verschiet. Misschien verschiet de stoelbekleding van een nieuwe LADA ook wel na een paar jaar.

Daar komt nog eens bij dat de reviews van Dacia op deze site zonder uitzondering positief zijn. Deze mensen zijn allemaal tevreden over de kwaliteit van de auto. Daar komt nog eens bij dat jouw 1119 ook niet het toonbeeld van kwaliteit is.

Het hierboven staande is niet vervelend bedoeld en iedereen heeft natuurlijk recht op een eigen mening, maar hier wou ik toch wel graag iets over zeggen.
 
Als Lada-man moet ik toegeven dat het 1-0 is voor Bentley Arnage met zijn mening over Dacia.
Rationeel gezien volkomen gelijk, maar toch is het leuk om Lada te rijden.
 
Ben ik met je eens, Appelmoes.
Een LADA lijkt me wel erg leuk om te rijden. Ik vind het ook nog steeds leuke auto's.
 
Bentley Arnage zei:
Daar komt nog eens bij dat de reviews van Dacia op deze site zonder uitzondering positief zijn. Deze mensen zijn allemaal tevreden over de kwaliteit van de auto. Daar komt nog eens bij dat jouw 1119 ook niet het toonbeeld van kwaliteit is.

Zijn er ook reviews van mensen die erg negatief zijn over hun Dacia? Ik heb geen idee want daar hoor / lees ik nooit iets over. Hoe vaak lees je überhaupt dat iemand ontevreden is over zijn of haar auto?
Reviews over de Kalina zijn schaars, en dat wij wat issues hebben met onze Kalina wil dat dan zeggen dat alle Kalina's slecht zijn?
Vanmorgen was de accu leeg en moest mijn vrouw met de bus naar huis...gaan we nou roepen dat een Lada een slechte auto is?

Een Lada was direct een goede auto als er Renault zou staan. Lada heeft een reputatieprobleem en daar komen ze maar niet vanaf.
 
Lada heeft zeker een reputatieprobleem en een bestelling die niet op tijd komt helpt daar zeker aan mee.
Hoe lang kan Lada-Holland nog blijven bestaan?
Zoveel onderdelen zullen ze ook niet omzetten om de huur van te betalen.
 
Lada 1119 zei:
Zijn er ook reviews van mensen die erg negatief zijn over hun Dacia? Ik heb geen idee want daar hoor / lees ik nooit iets over. Hoe vaak lees je überhaupt dat iemand ontevreden is over zijn of haar auto?


Ik heb inderdaad geen reviews gevonden van mensen die ontevreden zijn over hun Dacia.
Daarbij zie je best nog wel eens reviews van mensen die ontevreden zijn met hun auto. Wanneer je in een auto rijdt die constant problemen geeft kun je er op rekenen dat dit op het internet wordt vermeld. Het is zelfs zo dat mensen die ontevreden zijn eerder hun gal spuwen dan mensen die tevreden zijn.


Lada 1119 zei:
Reviews over de Kalina zijn schaars, en dat wij wat issues hebben met onze Kalina wil dat dan zeggen dat alle Kalina's slecht zijn?

Dat ben ik met je eens.
Maar het feit dat de rode unilak van de Dacia van de buurman iets verkleurt (een eigenschap die een rode unilak heeft) wil ook niet zeggen dat alle Dacia's kwalitatief mindere auto's zijn.


Lada 1119 zei:
Lada heeft een reputatieprobleem en daar komen ze maar niet vanaf.

Daar ben ik inderdaad ook bang voor.


Appelmoes zei:
Hoe lang kan Lada-Holland nog blijven bestaan?
Zoveel onderdelen zullen ze ook niet omzetten om de huur van te betalen.

Daar vraag ik me ook al tijden af.
Vreemd inderdaad dat zo'n bedrijf kan blijven bestaan.
 
Een ECHT goede kwalitatieve goede auto bestaat gewoon bijna niet, ja ze bestaan wel maar ga dan richting bv Porsche denken.
Een lada of bv Dacia mag je niet vergelijken met bv een Ford of wat dan ook, dat is niet fair.
Voor dat geld heb je dan gewoon een leuke auto, die net zo ruim en (meestal veel) luxer is als een andere auto.
Pak nou eens die nieuwe VW Up, kost va. 8500 euro, maar wil je een beetje aangekleed, ga dan maar eens naar de 10-11 mille denken.

Ik denk dat niemand hier zegt dat Lada slecht is.
Met die kleur van uni-rood, dat is met uni-geel de meest zwakke kleur die je maar kunt bedenken!
dat mag je niet vergelijken met een metallic.

En wat verstaan we onder kwaliteit????
De ene noemt dat een rammeltje, de ander betrouwbaarheid, de ene (waaronder ik) hoe is een auto gebouwd en met wat voor materiaal???
Zeg het maar....
 
Wat een heerlijke auto hebben we toch.
Vanmorgen de kalina gestart met -16 en alles zonder problemen.De auto hoeft de sleutel maar te ruiken en hij loopt.(tu)
Ook is hij snel lekker warm en heeft de voorruit dan ook snel ontdooit.
Doorgaans zijn wij erg tevreden met de kalina en met bijna 26000 op de teller brengt hij ons dan ook elke keer waar we moeten zijn en doet gewoon z,n werk.
Mijn vrouw is kraamverzorgster en bij de aankoop van de kalina hebben we bij autobedrijf snippe een eis gesteld dat de auto elk moment van de dag moet starten bij wat voor temperaturen en weertype dan ook. Omdat mijn vrouw zowel overdag als s,nachts opgeroepen kan worden voor een bevalling..en eerlijk is eerlijk dat doet onze rus gewoon.En dat versta ik onder kwaliteit en betrouwbaarheid.

Weet iemand op dit forum ook hoe de vrienden van PETER ARGENTA hun nieuwe 1117 ervaren.??? Deze hadden toch eerst een priora die zo slecht beviel in duitsland? en hebben toen een kalina 1117 besteld.
 
Zou Lada-Holland soms overheidssubsidie krijgen, of doneert Poetin regelmatig?
Zoniet dan kan Dhr. Noordman wel met geld om gaan, anders was er al lang geen Lada-Holland meer.
 
Morgenochtend stap ik vroeg in de auto om de ..... te bekijken. AB Snippe heeft gebeld en is bereid ons de auto te leveren. Geweldige service natuurlijk want ze hebben er dan weer een Kalina bij, de aanbieder van de ..... heeft aangegeven geen belangstelling te hebben voor onze Kalina.
Na een uitgebreide proefrit ga ik door naar Nieuwlande om de deal rond te maken, als de auto zo goed is als het bedrijf beweert natuurlijk.

Met een beetje geluk hebben we voor het einde van de week een andere auto en hangen er geen sleutels van een Lada meer in de kast.

Wordt vervolgd.
 
@Lada 1119,

Super van Snippe dat ze dit voor jullie doen!!!!
Waarschijk hebben ze daar stiekem toch nog hoop dat er in de toekomst ooit weer een Lada aan je verkocht gaat worden.
 
Vandaag een zeer plezierige proefrit in de ...... gemaakt, ik ben wel een uur onderweg geweest. De auto heeft meer accessoires als op internet staat, alleen is van binnen vreselijk vies, nauwelijks gebruikssporen en dat vind ik veel belangrijker.
De verkoper is een buitengewoon vriendelijk en behulpzaam autobedrijf waar ik zo klant zou worden als ik er in de buurt zou wonen.
Aansluitend doorgereden naar Nieuwlande voor een nieuwe accu in de 1119 en een goed gesprek over een eventuele deal.
De auto gaat er wel komen denk ik.
 
Erg jammer dat de Priora er niet gaat komen. Je laat een mooie en goede auto lopen. Het is net als de Kalina starten en lopen en met de stoelverwarming en goede kachel is het lekker snel warm. Gisteren heeft hij alweer 15000 km gelopen en vanaf de 8500 km dat ik hem kocht nog geen olie verbruikt! We gaan er over 2 weken mee naar Duitsland dus even laten checken alles was goed. Wat is het toch een fijne auto zo jammer dat hij zo wordt ondergewardeerd. Daar helpen de bladen ook goed aan mee. Ik las in het blad Youngtimer weer een leuke test van een oude 2107 dan moet er weer zo nadrukkelijk worden gezegd dat het he-le-maal niks is. Jammer jammer. Ik vind het een heerlijke auto en ben er erg over te spreken.

Wat de Kalina bij Soevereign betreft, hier heb ik mijn Priora gekocht, ik snap niet dat iemand deze jonge auto voor zo weinig geld wil kopen! Het is een mooie auto. Mensen 6950 voor een auto van 2010 en ze geven goede prijzen voor de inruil auto althans bij mij!. Een goede keus. MET airco, stoelverwarming etcetera. Maar genoeg reclame gemaakt hahahahaha. 2194 is een leuk model. (tu)
 
Afgelopen week ook eens rond gaan kijken naar een alternatief voor onze 1117.Niet dat we onze 1117 kwijt willen dat integendeel maar als we ooit overstappen op een andere auto wordt het zo als het nu staat wel een priora 2171.
Er staan bij de dealers in duitsland genoeg jonge demo,s te koop.bijv een 2171 met net iets meer dan 7000 km op de teller voor 6.500 euro of een 2171 demo van dec 2010 met 3.390 km op de teller met alles er op en er aan voor 7.999 euro, of een witte demo van jan 2012 voor 9.290 euro. Deze auto,s staan op duits kenteken.Voer de auto in,vraag een nederlands kenteken aan,betaal de desbetreffende bpm die er overheen komt,en ruil je huidige auto in bij een dealer of garagebedrijf en je rijd met een zo goed als nieuwe auto voor onder de 10.000 euro. met een zee van ruimte.(tu)
 
Lada2172 zei:
Erg jammer dat de Priora er niet gaat komen. Je laat een mooie en goede auto lopen.

Wij laten de Priora niet lopen, Lada International laat de kans lopen er een te verkopen.
Mijn vrouw en ik staan voor 100% achter de beslissing om Lada vaarwel te zeggen.
Zolang het onmogelijk is om de auto van je keuze te bestellen en geleverd te krijgen is er geen enkele reden om bij dit merk te blijven. Dat geldt wat ons betreft voor Lada maar ook voor ieder ander merk. Op dit moment is het over en uit.

Ik ben ontzettend boos over het feit dat mijn e-mail aan Lada Dutsland zonder mijn toestemming / medeweten is doorgestuurd naar Lada Holland. Ik ervaar dat als een grove schending van mijn privacy, ik wil niets te maken hebben met een organisatie die mijn privacy schendt. Daarom pas ik ook voor de optie een Priora uit Duitsland te halen.
Naar aanleiding van mijn e-mail had Lada Holland contact met mij kunnen opnemen, wij kennen elkaar tenslotte al jaren en mijn telefoonnummer staat onder aan de e-mail maar dat hebben ze niet gedaan. Dat geeft de desinteresse van Lada Holland wel aan.

De kans dat we ooit weer Lada gaan rijden is er nog steeds, maar dan wel als er een andere organisatie achter staat.
 
Oke. zou het persoonlijk ook absoluut niet leuk vinden dat mijn e mail zonder toestemming doorgestuurd zou worden.
Maar als ik het goed begrijp dan is het zo dat als je deze mail niet naar duitsland verstuurd had jij gewoon de priora tegemoet had kunnen zien??
Ik geloof dat autobedrijf snippe er alles aan zou doen om je daarbij te helpen om je in een nieuwe rus naar spanje te krijgen.! of zie ik dit verkeerd??
 
kalina 1117 zei:
Oke. zou het persoonlijk ook absoluut niet leuk vinden dat mijn e mail zonder toestemming doorgestuurd zou worden.
Maar als ik het goed begrijp dan is het zo dat als je deze mail niet naar duitsland verstuurd had jij gewoon de priora tegemoet had kunnen zien??

Mijn vraag aan Lada Duitsland was heel eenvoudig; kunnen jullie ons een Priora 2171 Lux in de kleur 240 leveren? Op die e-mail is geen antwoord gekomen.
Ja, als Duitsland de auto had kunnen leveren EN niet de mail hadden doorgestuurd was de koop van de Priora doorgegaan, maar Duitsland kan niet leveren.
Als we de Priora in de gewenste uitvoering willen hebben zullen we naar Rusland moeten, zo simpel is het.
 
@Lada 1119,

Als Lada-Duitsland die Priora niet kan leveren wie dan wel?
Lada-Duitsland is ook importeur voor Oostenrijk dus je zou verwachten dat ze toch wel wat invloed hebben in Rusland.
Het lijkt er aardig op dat de export voor de Russen niet echt boeiend is, eerder lastig met al die regels over Co2.
Dat Lada-Holland niet eens de moeite heeft genomen om te bellen is echt triest.
Je zou verwachten dat iemand die al zo lang Lada rijdt een streepje voor heeft op de rest.
Het is jammer dat je afhaakt maar het is zeker te begrijpen.
 
En via Frankrijk/Belgie had toch ook gekund lijkt me????
Kan me niet voorstellen dat een witte auto niet geleverd kan worden, gaat niet bestaat niet zeg ik altijd.
 
Heren geloof me, de auto kan niet geleverd worden.

Vanavond hebben we de order voor de ........ bevestigd. Maandag of dinsdag gaat de auto op transport naar Nieuwlande. We hebben er een goed gevoel bij.
 
Hopelijk zetten ze dan eindelijk de de Priora er op. De site van Lada Duitsland is wel mooi en actueel. Anders wil ik me wel aanbieden voor Lada Nederland, ik heb een eigen website genaamd:https://www.gekvandafabody.come2me.nl, dat is mijn andere hobby. Ik begrijp je argument waarom je voor een andere auto kiest. Veel plezier er mee. Ik geef toe dat het soms lastig is contact te hebben maar voor de Priora zijn al behoorlijk wat delen verkrijgbaar, denk aan remdelen, oliefilter, luchtfilter , interieurfilter enzovoort. Ik heb een vraag over jullie mening. Ik heb op mijn Priora 2172 geen stootlijsten rondom uiteraard makkelijk om deuken te voorkomen, maar zal ik deze wel of niet gaan bestellen bij Lada Duitsland. Ook wil ik een tweede afstandsbediening voor de sloten, iemand ervaringen hier mee met de Kalina?
 
Lada2172 zei:
Hopelijk zetten ze dan eindelijk de de Priora er op. De site van Lada Duitsland is wel mooi en actueel. Anders wil ik me wel aanbieden voor Lada Nederland, ik heb een eigen website genaamd:https://www.gekvandafabody.come2me.nl, dat is mijn andere hobby. Ik begrijp je argument waarom je voor een andere auto kiest. Veel plezier er mee. Ik geef toe dat het soms lastig is contact te hebben maar voor de Priora zijn al behoorlijk wat delen verkrijgbaar, denk aan remdelen, oliefilter, luchtfilter , interieurfilter enzovoort. Ik heb een vraag over jullie mening. Ik heb op mijn Priora 2172 geen stootlijsten rondom uiteraard makkelijk om deuken te voorkomen, maar zal ik deze wel of niet gaan bestellen bij Lada Duitsland. Ook wil ik een tweede afstandsbediening voor de sloten, iemand ervaringen hier mee met de Kalina?

Leuke website over een ander sympathiek automerk.
Netjes opgemaakte site met een tabel en div's, geen overbodige zooi in de CSS (zelf geschreven?)
Alleen vraag ik me af waarom er zo geschreeuwd wordt, het H1 en H2 lettertype is erg groot, 10 of 12 px was toch groot genoeg?

Plak dit maar eens in de CSS, het staat een stuk rustiger.
h1, h2{
font-family:Verdana, Arial, Helvetica, sans-serif;
font-size:12px;
color: #000;
margin: 0 10px;
line-height: 2em}

Sorry, maar ik ben een enorme zeikerd op het gebied van webdesign. *-)

Ontopic. Een extra sleutel bij de auto moet wel mogelijk zijn, lijkt me, die kan gewoon geprogrammeerd worden.
 
Stootlijsten op de priora zal ik je zeker aanbevelen.Wij hebben ze door autobedrijf snippe laten monteren op onze kalina 1117.
Ten eerste heeft het een beschermende werking en het staat ook nog mooi.
De deawoo die ik aangereden heb in dec had voor meer dan 900 euro schade.en wij met de 1117 geen.
de strips rondom de bumper hebben dus inderdaad hun werk goed gedaan(tu) plus het feit dat bij onze kalina de bumpers deel uitmaken van de kreukelzone.Ik zal je ze in ieder geval wel aanbevelen.
 
Zou het nu eindelijk gaan komen het nieuws van Lada-Holland, ik ben reuze benieuwd naar alle veranderingen.
 
Lada2172 zei:
Ik heb op mijn Priora 2172 geen stootlijsten rondom uiteraard makkelijk om deuken te voorkomen, maar zal ik deze wel of niet gaan bestellen bij Lada Duitsland.

Sinds jaren (ook al voor de 111 en 110) bestel ik alle Lada accessoires bij Lada Duitsland. Ook de stootlijsten van mijn Priora komen daarvandaan evenals de vloermatten met Lada embleem. Voor de Priora heeft m'n dealer het besteld, kreeg hij ze ook binnen.
 
Het beste nieuws zou zijn dat Roelof Noordman zijn "daden" opgeeft en dat er een sterke importeur komt. Maar dat zal wel niet gebeuren gezien de desinteresse van het merk in West-Europa. Wat dat betreft heeft Dacia het inderdaad veel makkelijker. Renault komt heeft een dikke vinger in de pap, gaat de auto\s importeren en verdeelt ze onder het bestaande Renault netwerk.

Dacia had ook geen naam meer in Nederland. De Renault 12's die ze maakten zijn geimporteerd tussen ik meen 1978 en 1986 dus toen in 2005 het merk terugkwam onder de paraplu van het moederconcern zal er hoogstwaarschijnlijk geen Dacia van de oude garde meer geweest zijn.

Lada zou denk ik het beste geheel van de markt gehaald kunnen worden. Zorgen dat er een frisse modellenrange wordt ontworpen en geintroduceerd en dan de Nederlandse markt bestormen met een nieuwe importeur. In dit scenario zou Lada een comeback kunnen maken op de Nederlandse markt ongeveer in 2017. Dit is mijn harde maar faire mening.
 
verlichting zei:
Lada zou denk ik het beste geheel van de markt gehaald kunnen worden. Zorgen dat er een frisse modellenrange wordt ontworpen en geintroduceerd en dan de Nederlandse markt bestormen met een nieuwe importeur. In dit scenario zou Lada een comeback kunnen maken op de Nederlandse markt ongeveer in 2017. Dit is mijn harde maar faire mening.

Daar ben ik helemaal mee eens.
En plak voor de zekerheid "By Nissan" onder het typeplaatje, dan zijn alle vooroordelen ook weg.
Als het zover is dan is er een kans dat wij weer Lada gaan rijden.
 
Ik ben het niet eens dat Lada moet verdwijnen.De Priora is een mooi en best actueel. De Kalina ook.
Goed je accepteerd dat hij niet geleverd kan worden met 10 airbags maar daar is de prijs ook na. Bovendien is Renault voor 50 procent eigenaar. De vraag is alleen wil Renault nog een budget model er bij.
Tenslotte loopt de Logan in Rusland met een ander front met Lada er op van de band. Als iemand nu eens positief gaat schrijven bij autotesten en als er eens geld in Lada wordt gestopt net zoals met Dacia dan zou het al heel anders liggen. Stel iemand schrijft een positief stuk over de Priora dat het allemaal goed in elkaar zit en goed is voor een budget auto en dat er overal reclames en acties komen dan is het allemaal anders maar ja dat is als als.
Ik hoop dat Lada Nederland het vol gaat houden en dat er steun vanuit Renault of iets dergelijks gaat komen.

Ik zie het zelf zo je koopt een grote auto die gemaakt is voor Rusland, dus moet tegen slechte wegen en kou en warmte kunnen. Die daar ontzettend veel rond rijdt , in aantallen waar wij in Nederland alleen maar van kunnen dromen. Een auto met lekker veel accesoires er op waar ik met het hele gezin mee op pad kan en die me overal brengt waar ik wil met lekker veel comfort en warmte nu in de winter. Ik kan voor een klein belasting vrij model kiezen of iets groter model voor een dure prijs welliswaar belastingvrij. Ik betaal 400 euro per jaar aan wegenbelasting voor mijn auto, in 5 jaar dus 2000 euro. Veel geld maar dan heb ik nog voordeliger gereden. De Lada is bovendien ook zuinig en ontzettend fel. Ik schrik er wel eens van als ik inhaal de bijna 100 pk in combinatie met het wagengewicht laat de auto in een inhaalsprint zeer snel van zijn plaats komen. Ik hoop echt dat Lada het vol blijft houden! Ook in Nederland!
 
Lada 2172 zei:
Ik hoop echt dat Lada het vol blijft houden! Ook in Nederland!

Zonder import: geen verkopen = geen bestaansrecht!

Maar dat let niet dat ik je veel plezier van je Lada Priora wens. Je rijdt zeker exclusief.
 
Ik blijf er ook bij dat het importeurschap over genomen moet worden door Renault/Nissan, doe hetzelfde als met Dacia, maar zet lada dan bij de Nissan-dealers zoals Dacia bij Renault.
De verkopen zullen natuurlijk niet/nooit meer in de duizenden lopen zoals vroeger, maar gegarandeerd dat je acceptabele verkoopcijfers krijgt.

En wat lada 2172 zegt klopt ook, ze zijnniet het allermodernste, maar voor dat gedl zo'n auto met die opties, vind je gwoon niet, zelfs niet bij Dacia!

BTW: de meest jonge auto's met al die electronica.... pfffffff is ook lang niet alles hoor!
 
Ik denk persoonlijk dat er als er een lada getest wordt er nooit een positief stukje over geschreven zal worden. De auto,s worden enorm ondergewardeerd en zijn echt wel goed te noemen. Maar dat ervaar je niet eerder dan dat je er zelf een hebt of in hebt gereden.
Vaak denk ik dat een test in een autoblad tussen lada en een ander merk een oneerlijke zaak is waar ik geen goed woord voor over heb.
Ik zie het nog altijd zo WIE HET MEESTE GELD BETAALD VOOR DE TEST IS DE WINNAAR.Want een autoblad moet ook ergens van bestaan toch.!!!
En aangezien lada holland een kleine organisatie is vergeleken met andere merken zullen de auto,s altijd als negatief worden ervaren ook al is renault 50% eigenaar.Ze zoeken echt wel iets om de auto af te kraken.Wat natuurlijk leid tot slechte verkopen in ons land.
 
Dat is ook precies het probleem.
Alleen al omdat er Lada op staat is het per definitie al slecht bij welk blad dan ook! En je merkt ook dat ze gewoon zoeken om wat te vinden, ik kan me herinneren dat Autobild ooit eens viel over het stoelframe!, waar hebben we het dan nog over??

de bladen trekken heel veel merken voor, zoals Autoweek bv de VAG-groep voortrekt, VW-Audi kwaliteit????
Nou, ik kan verhalen genoeg daarover vertellen.......
Tuurlijk, elk merk heeft wel wat, zelf rij ik in een Focus Wagon van 99, dik en dik tevreden over, heb hem nou bijna 5 jaar, heeft wat roest is een kwaal van ze en vorig jaar koppakking eruit geknald bij een 120dkm. Kijk, dat mag dus echt niet gebeuren bij die km.stand. Maar is het daarom meteen een slechte auto? NEE! Als het nou een Lada was geweest (voor de autobladen en de "leken"), jullie begrijpen het wel he. Dan kreeg je meteen: zie je nou wel, Lada....
 
Wil Lada ooit weer een serieuze kans maken op de Europese markt dan zal er vreselijk veel moeten veranderen.

Ten eerste zullen ze met modernere auto's moeten komen die volledig up-to-date zijn met wat er hier te koop is. Ze lopen hopeloos achter op wat de concurrentie biedt; geen ESP, slechts twee knullige airbags, geen gescheiden airco / verwarming enz. enz. Lada is alleen onderscheidend in wat ze niet hebben. Dat voldoet wellicht voor de twee of drie enthousiastelingen die er nog over zijn maar voor de overigen is het onvoldoende. Wellicht heb je de dingen allemaal niet nodig maar je moet het als fabrikant wel aanbieden.

Ten tweede moeten de auto's veel moderner worden, de Kalina had allang een facelift moeten hebben, de Priora is qua design hopeloos verouderd. Dat voldoet wellicht voor de twee of drie enthousiastelingen die er nog over zijn maar voor de overigen is het onvoldoende.

Ten derde moet er een importorganisatie achterstaan die actief met het merk bezig is, eenheid uitstraalt en doelgericht bezig is.
Nu is het slechts een stel amateurs die door de fabriek nauwelijks serieus genomen worden en slecht enkele tientallen auto's per jaar weet te verkopen.
Nu hangt alles als los zand aan elkaar. Dat voldoet wellicht voor de twee of drie enthousiastelingen die er nog over zijn maar voor de overigen is het onvoldoende.

Zolang AvtoVaz geen belangstelling heeft voor de Europese markt en niet in wil gaan op de wensen van die klantengroep is het niets en zal het ook niets worden.
Het is tijd dat Renault of Nissan de Russen eens bij de lurven pakt en verteld hoe het in de rest van de wereld werkt op automobielgebied. En ze duidelijk maakt dat ze op deze manier nooit een speler van belang kunnen worden.

Het is wellicht beter dat Lada een paar jaar uit Europa en het geheugen van de consument verdwijnt om daarna terug te komen als merk wat serieus genomen wordt zoals Skoda, Seat en dat merk uit Roemenië.
 
@Lada1119 : Lada is ooit groot geworden met sterke no-nonsens auto's voor een betaalbare prijs , dat de modellen niet de allernieuwste zijn maakt voor sommige mensen niet uit - dit geldt ook voor het succesvolle Dacia (tu) .
Wanneer nieuwe Lada's vol gehangen worden met de allernieuwste techniek en allerlei electronische liflafjes kan dat natuurlijk niet meer voor een budgetprijs en is het merk wederom kansloos want waarom zou je voor een vergelijkbare prijs dan nog een Lada kiezen ?

Moeder Renault moet gewoon zelf de import gaan verzorgen en de auto's via het Nissan dealernetwerk gaan verkopen .
Wanneer mensen in de showroom dan zien dat je voor hetzelfde geld wat een Pixootje kost een ruime Kalina stationwagon kan rijden zal best wat mensen over de streep trekken .
 
Terug
Bovenaan