De Nederlandse verkoopcijfers | september 2026 op p. 135

Juli 2026
Personenautoregistraties

Na een behoorlijke plus op de personenautomarkt in juni eindigt juli toch weer in mineur. De registraties kwamen met 28.066 auto's 2,6 procent lager uit dan in juli 2025. De registraties van volledig elektrische auto's stijgt daarentegen in een rap tempo: het aantal volledige elektrische auto's kwam in juli uit op 13.267 registraties, een stijging van 48,6 procent. Het aandeel elektrische auto's lag in juli met 47,3 procent van de totale registraties 16,3 procentpunt hoger dan in juli vorig jaar.

De vier meest geregistreerde merken van juli – Kia, Toyota, Volkswagen en Skoda – deden het nog veel slechter dan het marktgemiddelde. Vooral Skoda zakt, maar de Tsjechen verdubbelen binnen enkele maanden hun elektrische aanbod. Renault en Volvo, de nummers vijf en zes, plusten dan weer duidelijk. Bij Renault leverden de nieuwe Twingo, Clio en 4 de grootste bijdrage, bij Volvo de aloude EX40/EC40 en de EX30, die vorig jaar slecht leverbaar was door een productieverplaatsing.

Indrukwekkende groei komt van Cupra en de Chinese merken BYD, Omoda/Jaecoo, Leapmotor en XPeng. De plus van Nissan lijkt ook imposant, totdat je de cijfers beter bestudeert: juli 2025 was een historisch slechte maand voor Nissan; het marktaandeel van iets meer dan een procent in juli 2026 is eerder zorgwekkend dan een teken van herstel. Tesla en Dacia vielen uit de top twintig. Dacia lijkt last te hebben van de concurrentie uit China en kan de binnenkort te lanceren nieuwe Spring goed gebruiken.

33871.webp


Merk7/2026ma%7/2025+/-%
1.Kia2.98110,623.642-18,1%
2.Toyota2.1917,812.382-8,0%
3.Volkswagen2.1157,542.520-16,1%
4.Skoda1.8016,422.144-31,2%
5.Renault1.4765,261.25018,1%
6.Volvo1.4715,241.25816,9%
7.Hyundai1.3794,911.449-4,8%
8.BMW1.3074,661.626-19,6%
9.Audi1.2554,471.2183,0%
10.Mercedes-Benz1.1444,081.1063,4%
11.Ford1.1284,021.334-15,4%
12.Peugeot9173,271.063-13,7%
13.Opel8743,118463,3%
14.Cupra8312,96386115,3%
15.BYD6262,23299109,4%
16.Citroën4881,744567,0%
17.Seat4661,66473-1,5%
18.Suzuki4161,48529-21,4%
19.Mini4071,453894,6%
20.Omoda/Jaecoo3901,39331081,8%
21.Leapmotor3621,2958524,1%
22.Tesla3591,28443-22,8%
23.Dacia3421,22577-40,7%
24.Land Rover3091,10319-3,1%
25.Nissan2861,02131118,3%
26.Fiat/Abarth2710,9721327,2%
27.Jeep2690,9620630,6%
28.MG2560,9121618,5%
29.Mazda2490,89300-17,0%
30.Zeekr2200,7814057,1%
31.Lynk & Co1840,66314-41,4%
32.Porsche1830,65195-6,2%
33.XPeng1420,517784,4%
34.Mitsubishi1280,46210-39,0%
35.Honda910,325662,5%
36.Polestar900,32179-49,7%
37.Lexus810,2999-18,2%
38.Smart660,244450,0%
39.Geely450,16
40.Alfa Romeo440,1671-38,0%
41.DS360,1369-47,8%
42.Subaru300,116400,0%
43.Alpine210,0731-32,3%
44.Dongfeng150,0521-28,6%
45.Genesis130,05
46.Lamborghini120,0418-33,3%
47.Lancia110,0422-50,0%
48.Bentley110,0420-45,0%
49.KGM80,03560,0%
50.Ferrari70,0270,0%
51.Changan Deepal70,02
52.Aston Martin50,021400,0%
53.Voyah50,021400,0%
54.Lucid40,015-20,0%
55.Maserati40,01333,3%
56.Nio/Firefly20,0120-90,0%
57.DFSK/Seres20,018-75,0%
58.Donkervoort20,01
59.Lotus10,004-75,0%
60.McLaren10,003-66,7%
61.Morgan10,00
62.Hongqi0,006-100,0%
63.Cadillac0,001-100,0%
64.Jaguar0,001-100,0%
CAMPERS2120,76298-28,9%
OVERIG140,0517-17,6%
TOTAAL28.066100,0028.818-2,6%

273497474


Campermerk7/2026
Adria30
Benimar4
Bürstner19
Capron16
Carado2
Carthago15
Chausson6
Concorde1
Crosscamp1
Dethleffs6
Eriba2 (zie Volkswagen)
Etrusco3
Eura-Mobil3
Frankia2
Giottiline1
Hymer27
Kabe1
Knaus26
La Strada1
Laika2
LMC2
McLouis2
Niesmann+Bischoff1
Panama1 (zie Ford)
Pilote2
Pössl11
Rapido5
RC Motorhomes1
Robeta3
Sunlight2
Sun Living3
Toth es Fiai2
Tourne Mobil2
Westfalia2 (1 Nugget zie Ford)
Weinsberg8
Yucon1

In de top vier zien we geen bijzonderheden, met de Skoda Elroq, Kia Picanto, Kia EV3 en Toyota Aygo X twee van de goedkoopste auto's met verbrandingsmotor en twee van de populairste EV's van dit moment. De Cupra Raval lijkt opvallend goed aan te slaan, een vijfde positie vind ik indrukwekkend voor een minder gevestigde naam als Cupra.

Er zijn weer een hoop records aangescherpt door nieuwe/huidige modelgeneraties van de Kia EV2 (#14), Audi Q3 (#20), BYD Atto 2 (#31), Jeep Compass (#35), Toyota Urban Cruiser (#44), Renault Twingo (#49), Mercedes-Benz GLB/EQB (#64), Omoda 5 (#78), Zeekr 7GT (#84) en MG 4 Urban (#131). Tegelijkertijd zijn er drie binnenkomers: de nieuwe Toyota RAV4 (#48), Kia Seltos (#130) en de Volvo EX60 (#142). De Volkswagen ID.7 (#15) had zijn beste maand tot nu toe dit jaar, terwijl de Fiat/Abarth 500 (#61) al erg lang niet meer zo hoog stond, hoewel de aantallen nog altijd verbleken bij die van zijn voorganger.

AutoRAI-Jeep-Compass-Full-Electric-First-Edition-1.jpg


Model7/2026
1.Skoda Elroq678
2.Kia Picanto637
3.Kia EV3627
4.Toyota Aygo X569
5.Cupra Raval553
6.Hyundai Kona519
7.Volvo XC40/EX40518
8.Ford Kuga462
9.Hyundai Inster461
10.Volkswagen ID.4448
11.Skoda Kodiaq442
12.Kia EV5418
13.Volvo EX30411
14.Kia EV2392
15.Volkswagen ID.7377
16.BMW X1/iX1369
17.Tesla Model Y344
18.Opel Corsa343
19.Renault 5/Alpine A290329
20.Audi Q3319
21.Toyota Yaris306
22.Volkswagen Tiguan282
23.Ford Puma275
24.Peugeot 2008273
25.Seat Ibiza262
26.BMW iX3260
27.Skoda Enyaq257
28.Toyota Yaris Cross250
29.Toyota C-HR+249
30.Opel Frontera247
31.BYD Atto 2246
32.Renault Clio244
33.Peugeot 208244
34.Mini Cooper233
35.Jeep Compass218
36.Mercedes-Benz CLA217
37.Ford Explorer217
38.Kia Niro215
39.Volkswagen Polo214
40.Suzuki Swift208
41.Mercedes-Benz GLC208
42.Kia Sportage207
43.Volkswagen T-Roc198
44.Toyota Urban Cruiser198
45.Mercedes-Benz GLA/EQA197
46.Seat/Cupra Leon193
47.Hyundai Tucson192
48.Toyota RAV4188
49.Renault Twingo187
50.Audi Q4 e-tron187
51.BYD Seal U185
52.Citroën C3165
53.Renault Captur155
54.Toyota bZ4X152
55.Volvo XC60148
56.Audi Q6 e-tron140
57.Citroën C3 Aircross138
58.Audi Q5137
59.Peugeot 3008135
60.Audi A5135
61.Fiat/Abarth 500134
62.Leapmotor B10131
63.Jaecoo 7131
64.Mercedes-Benz GLB/EQB131
65.Kia Stonic127
66.Renault Scenic122
67.Toyota Corolla Cross120
68.Kia EV4120
69.BMW X3120
70.BMW 5 Serie/i5119
71.Volvo XC90119
72.Leapmotor T03116
73.Lynk & Co 01116
74.Volkswagen Tayron116
75.Citroën C5 Aircross116
76.Dacia Bigster115
77.BMW 1 Serie115
78.Omoda 5115
79.Range Rover Sport113
80.Nissan Qashqai112
81.Renault Symbioz111
82.Renault 4110
83.BMW 3 Serie109
84.Zeekr 7GT109
85.Peugeot 5008108
86.Volkswagen Golf107
87.Peugeot 308107
88.Toyota C-HR104
89.Audi A3102
90.Leapmotor C10102
91.Skoda Octavia101
92.Skoda Kamiq99
93.Opel Astra98
94.Cupra Tavascan97
95.Suzuki Vitara96
96.Volkswagen ID.394
97.MG HS92
98.Mini Countryman91
99.Skoda Fabia91
100.XPeng G690
101.Opel Mokka89
102.Zeekr 7X87
103.Volvo V6086
104.Mercedes-Benz A-Klasse84
105.Mini Aceman83
106.Nissan Micra82
107.Opel Grandland80
108.Mercedes-Benz C-Klasse80
109.Porsche Cayenne79
110.Renault Megane76
111.BYD Dolphin Surf76
112.Audi A6 e-tron76
113.Fiat Grande Panda76
114.Mercedes-Benz Sprinter72
115.Jaecoo 571
116.Renault Austral70
117.Dacia Jogger69
118.Mazda CX-568
119.BYD Atto 368
120.Volkswagen Passat66
121.Volvo EC4066
122.Dacia Duster65
123.Range Rover Evoque65
124.Hyundai Ioniq 564
125.Citroën C4/C4 X61
126.Suzuki E Vitara60
127.Land Rover Defender59
128.Cupra Terramar59
129.Skoda Superb58
130.Kia Seltos58
131.MG 4 Urban57
132.Skoda Scala57
133.BMW 4 Serie/i456
134.Mazda 6e56
135.Kia K456
136.Volkswagen Caddy56
137.Kia EV956
138.Polestar 254
139.Toyota Corolla54
140.Dacia Sandero54
141.Mazda253
142.Volvo EX6053
143.Suzuki S-Cross52
144.Ford Transit/Tourneo Custom52
145.Seat Arona52
146.Hyundai i2051
147.Fiat/Abarth 60050

zeekr-7x-17c844.webp


Nieuw model <50 registraties & <12 mnd. op de markt7/2026Bijzonderheden
Alpine A3901
Aston Martin Valhalla1
BYD Dolphin G4
BYD Seal 624
Changan Deepal S054
Changan Deepal S073
Chery Tiggo 40
Chery Tiggo 70
Chery Tiggo 80
Chery Tiggo 90
DS No.712NIEUW
Ferrari Amalfi1
Ferrari 849 Testarossa0
Ferrari F800
Ford Tourneo Connect49
GAC Aion UT0
GAC Aion V0
Geely E511
Geely Starray34
Genesis G801
Genesis GV608
Genesis GV704
Honda Prelude6
Hongqi EHS70
Hyundai Nexo0
Hyundai Ioniq 917
Jaecoo 846
KGM Actyon3
Kia PV532
Lamborghini Temerario1
Leapmotor B0513
Lexus ES8
Lexus LM1NIEUW
Lucid Gravity2
Lynk & Co 0839
Mazda CX-6e8NIEUW
MG S624
MG S912
Mitsubishi Grandis19
Mitsubishi Eclipse Cross12
Omoda 929
Subaru Uncharted19
Subaru E-Outback5
Togg T10X0
Volkswagen Transporter/Caravelle15
Volvo ES9027
Voyah Courage4
XPeng P7+11

Bestelautoregistraties
De Nederlandse bestelautoregistraties herstelden in juli verder met 27,5%. De winnaar van juni 2026, de Kia PV5, moest in juli genoegen nemen met een vijfde plek. De Ford Transit Custom, de marktleider op jaarbasis, nam in juli met ruime voorsprong op de nummer twee de eerste plek in beslag. Volkswagen, ooit de onbetwiste marktleider op de Nederlandse bestelautomarkt, herstelt zich beetje bij beetje na een diep dal. Nieuwkomers Farizon V7E en de Iveco eSuperJolly kwamen uit op respectievelijk 9 en 5 registraties.

w=1920,h=900,fit=crop,gravity=auto


Model7/2026
1.Ford Transit Custom353
2.Volkswagen ID. Buzz203
3.Renault Master189
4.Mercedes-Benz Sprinter180
5.Kia PV5144
6.Volkswagen Transporter142
7.Mercedes-Benz Vito/V/EQV100
8.Ford Transit77
9.Opel Vivaro73
10.Opel Combo63
11.Volkswagen Caddy59
12.Ford Transit Connect58
13.Toyota ProAce55
14.Peugeot Expert53
15.Iveco Daily51
16.Mercedes-Benz Citan44
17.Ford Transit Courier40
18.Toyota ProAce City39
19.Renault Kangoo31
20.Ford Ranger25
21.Nissan Townstar23
22.Peugeot Partner19
23.Citroën Berlingo17
24.MAN TGE16
25.Citroën Jumpy15
26.Citroën Jumper13
27.Opel Movano12
28.Volkswagen Crafter11
29.Nissan Interstar9
30.Farizon V7E9
31.Toyota Hilux8
32.Renault 48
33.Renault Trafic7
34.Peugeot Boxer7
35.Farizon SV7
36.Fiat Doblò6
37.KGM Musso EV5
38.Iveco eSuperJolly5
39.Fiat Ducato3
40.Isuzu D-Max3
41.Piaggio Porter NP2
42.Maxus eDeliver 92
43.KGM Torres EVX2
44.Fiat Scudo1
TOTAAL2.189

Micromobielen
Na maanden van registratiedalingen stegen de registraties van brom- en elektrische mobielen met 20,8%.

Model7/2026
1.Fiat Topolino113
2.Aixam68
3.Opel Rocks68
4.Citroën Ami40
5.Ligier21
6.Linktour Alumi20
7.Silence S049
8.Eli Zero7
9.Estrima Birò6
10.Microlino4
11.Yunlong/Geco/LMI/Electroride/Aonew2
12.Frivip A05/Voltino1
13.Chatenet1
TOTAAL360
Cijfers: RDC
 
Laatst bewerkt:
Zijn bijvoorbeeld de Transit inclusief de E-Transit en de Master inclusief de Master E-Tech?
Die hebben een hoger toegelaten gewicht dan 3,5 Ton (respectievelijk 4,25 en 4,0) en krijgen een kenteken uit de zware voertuigen kenteken reeks, beginnend met een B. Terwijl ze qua afmeting gewoon gelijk aan de brandstof varianten zijn.
Dit is nu niet echt zichtbaar, maar het kan natuurlijk ook een keuze zijn om de van oudsher 3,5 Ton grens aan te (blijven) houden.
 
Mooi overzicht Rutger! (y)

220 st v/d Tipo/Rocks/AMI verbaasd mij niet, eerlijk gezegd. Zie er steeds meer.
Juist omdat 'gewone' modellen steeds groter worden vallen ze extra op.

Stoplicht: X5, dan XC90, ... rockz ... 5008, Xpeng G8, Taycan, .... amietje .... EQE, Q6 etc
 
Laatst bewerkt:
En dan financial lease of operational lease? Bij de eerste leaseconstructie staat het kenteken veelal op naam van de houder...
 
De Citan blijft in Nederland niet zo ver achter op de Kangoo; in 2017 en 2022 was de Mercedes-Benz zelfs populairder.

Model202520242023202220212020201920182017
Renault Kangoo8803.3271.7878178771.0752.2122.2011.903
Mercedes-Benz Citan/EQT/T-Klasse5982.6221.3511.3188059551.4002.0312.223
Nissan Townstar/NV2502644522411021031578

Zijn bijvoorbeeld de Transit inclusief de E-Transit en de Master inclusief de Master E-Tech?
Ja, omdat ik de gegevens handmatig via kenteken.tv opduikel en niet specifiek in N1 en N2-categorie kijk. Bij Iveco staat de Daily geregistreerd als 35S, 35C, 38S, 38C, 40S, 40C, 42S, 42C, 50C en 70C, dus die tel ik allemaal bij elkaar op. De 70C heeft een toelaatbaar gewicht van 7 ton.
 
Augustus 2026
Personenautoregistraties

In augustus kwam de personenautomarkt met 26.455 registraties bijna op hetzelfde niveau (-0,2%) als augustus 2025 uit. De markt voor elektrische auto's steeg in augustus met liefst 42,8 procent. Van alle nieuw geregistreerde personenauto's was 48,9 procent volledig elektrisch, een stijging van 14,9 procentpunt ten opzichte van augustus 2025.

In de top tien profiteerden BMW en Mercedes-Benz van hun nieuwe elektrische modellen en - met de pseudo-eindheffing in zicht - een sterke vraag naar plug-in hybridemodellen. Tesla jojoot op en neer, met in juli nog een stevige min en in augustus weer een flinke plus. De grote winnaars komen verder vooral uit China, met BYD ruimschoots op kop (+75%), gevolgd door Leapmotor (+319%), Omoda/Jaecoo (+232%), MG (+28%) en Zeekr (+73%). Ook XPeng (+165%) plust flink, terwijl van de recente toetreders Geely duidelijk aan kop gaat. Verder blijft Cupra scoren dankzij de Raval en de registraties van Subaru stijgen exponentieel van vrijwel niets naar een beetje.

Bij Volkswagen (-25%) komen de ID. Polo en ID. Cross als geroepen, terwijl Skoda (-24%) wacht op de komst van de Epiq en Peaq en Hyundai (-18%) op de Ioniq 3 en nieuwe Tucson. Land Rover (-36%) heeft het al enige tijd moeilijk. De vraag naar de plug-in hybridemodellen van het merk lijkt nu al onder druk te staan en dan moet 2027 nog komen - aan de elektrische Range Rovers de taak om de verliezen binnen de perken te houden. Opvallend is dat de registraties van campers (-37%) de laatste maanden na jarenlange registratiestijgingen stevig onderuit gaan.

Hyundai-Kona-Hybrid-2023-2


Merk8/2026ma%8/2025+/-%
1.Kia2.83510,722.7024,9%
2.Toyota2.2018,322.230-1,3%
3.BMW1.8476,981.54919,2%
4.Volkswagen1.5665,922.096-25,3%
5.Renault1.5125,721.814-16,6%
6.Hyundai1.3955,271.705-18,2%
7.Skoda1.3755,201.809-24,0%
8.Mercedes-Benz1.1734,431.00716,5%
9.Tesla1.0233,8777631,8%
10.Ford9993,781.219-18,0%
11.Audi9773,69982-0,5%
12.Peugeot9313,52997-6,6%
13.Volvo9203,4882411,7%
14.BYD6802,5738974,8%
15.Opel6742,55696-3,2%
16.Citroën5942,2553511,0%
17.Cupra5602,1238545,5%
18.Dacia4861,84491-1,0%
19.Mini3831,45501-23,6%
20.Suzuki3761,42380-1,1%
21.Leapmotor3731,4189319,1%
22.Omoda/Jaecoo3121,1894231,9%
23.Mazda2881,09362-20,4%
24.Nissan2620,9913594,1%
25.MG2440,9219028,4%
26.Jeep2250,85234-3,8%
27.Seat2210,84335-34,0%
28.Zeekr2090,7912172,7%
29.Fiat/Abarth2090,7910697,2%
30.Lynk & Co1650,62172-4,1%
31.Land Rover1590,60249-36,1%
32.Porsche1570,5912624,6%
33.Mitsubishi1520,57191-20,4%
34.XPeng1380,5252165,4%
35.Polestar1200,45249-51,8%
36.Geely810,31
37.Lexus800,3090-11,1%
38.Honda760,296124,6%
39.Smart610,23577,0%
40.Subaru420,1614100,0%
41.Alpine400,152373,9%
42.Alfa Romeo390,1574-47,3%
43.Changan Deepal220,08
44.Lamborghini210,081723,5%
45.Genesis210,08
46.Dongfeng160,0645-64,4%
47.Chery150,06
48.DS130,0548-72,9%
49.Bentley130,05130,0%
50.Lancia80,03560,0%
51.Maserati60,02
52.Ferrari50,027-28,6%
53.Nio/Firefly40,0224-83,3%
54.Aston Martin40,02333,3%
55.Voyah40,021300,0%
56.KGM30,01250,0%
57.Lucid20,011100,0%
58.DFSK/Seres0,005-100,0%
59.Rolls-Royce0,002-100,0%
60.Donkervoort0,001-100,0%
61.Lotus0,001-100,0%
62.McLaren0,001-100,0%
CAMPERS1320,50208-36,5%
OVERIG60,0214-57,1%
TOTAAL26.455100,0026.496-0,2%

Campermerk8/2028
Adria18
Benimar1
Bravia5
Bürstner12
Capron12
Carado2
Carthago13
Chausson3
Dethleffs9
Etrusco1
Hymer19
Itineo1
Kabe1
Knaus15
LMC2
McLouis1
Morelo1
Pilote1
Pössl1
Rapido5
Sunlight1
Sun Living1
Tourne Mobil1
Weinsberg5
Westfalia1

De Toyota Aygo X was de meest geregistreerde personenauto van augustus 2026, gevolgd door de Hyundai Kona, Skoda Elroq en drie Kia's. Voor de Hyundai Kona (#2) ging het zelfs om een recordhoge positie voor het huidige model, waarbij er net iets meer registraties voor de hybride konden worden genoteerd dan voor de Electric.

Andere modellen die nog nooit zo hoog in de ranglijst stonden, waren de Kia EV2 (#5), BMW iX3 (#10), BYD Atto 2 (#21), Toyota Urban Cruiser (#32), Mercedes-Benz GLA/EQA (#35), Mercedes-Benz GLB/EQB (#56) en Zeekr 7GT (#80). Waar de GLB zo goed scoort met dank aan de nieuwe generatie, doet bij de GLA/EQA juist de uitgaande generatie het bijzonder goed.

Voor de Toyota Urban Cruiser waren er 226 registraties, waar de Suzuki e Vitara met slechts 29 registraties schamel tegen afsteekt, een uitzondering op de regel dat omgelabelde modellen duidelijk minder goed scoren dan het origineel. Vermoedelijk profiteert de Toyota van de sterke positie van het merk op de zakelijke markt, waar Suzuki niet veel in de melk te brokkelen heeft. Er zijn twee nieuwe binnenkomer in de lijst: de Volkswagen ID. Polo (#96) en de Geely Starray/E5 (#105).

Mercedes_GLA_2023_13.jpg


Model8/2026
1.Toyota Aygo X659
2.Hyundai Kona615
3.Skoda Elroq611
4.Kia EV3565
5.Kia EV2565
6.Kia Picanto563
7.Tesla Model Y544
8.BMW X1/iX1487
9.Tesla Model 3478
10.BMW iX3449
11.Hyundai Inster420
12.Kia EV5387
13.Renault 5/Alpine A290386
14.Ford Kuga385
15.Cupra Raval373
16.Peugeot 2008366
17.Ford Puma355
18.Renault Clio331
19.Volvo XC40/EX40325
20.Volvo EX30281
21.BYD Atto 2279
22.Skoda Kodiaq270
23.Toyota C-HR+270
24.Citroën C3267
25.Volkswagen T-Roc265
26.Opel Corsa253
27.Peugeot 208247
28.Toyota Yaris239
29.Volkswagen Tiguan232
30.Mini Cooper226
31.Mercedes-Benz CLA226
32.Toyota Urban Cruiser226
33.Toyota Yaris Cross222
34.Volkswagen Polo215
35.Mercedes-Benz GLA/EQA212
36.Suzuki Swift211
37.BYD Seal U206
38.BMW 5 Serie/i5200
39.Skoda Enyaq198
40.Renault Captur190
41.Hyundai Tucson180
42.Mercedes-Benz GLC179
43.Audi A3178
44.Volkswagen ID.4177
45.BMW X3174
46.Opel Frontera173
47.Dacia Sandero173
48.Citroën C3 Aircross169
49.Kia EV4162
50.Kia Sportage156
51.Renault 4152
52.BMW X5143
53.Volkswagen ID.7140
54.Ford Explorer138
55.Toyota RAV4137
56.Mercedes-Benz GLB/EQB136
57.Toyota bZ4X134
58.Audi Q6 e-tron134
59.Citroën C5 Aircross134
60.Audi Q3133
61.Kia Niro130
62.Toyota Corolla Cross130
63.Audi Q4 e-tron128
64.Seat Ibiza126
65.Toyota Corolla125
66.Nissan Qashqai118
67.Peugeot 3008116
68.Renault Twingo115
69.Leapmotor T03115
70.Kia Stonic114
71.Jeep Compass112
72.Leapmotor B10111
73.Audi A5109
74.Volkswagen Tayron109
75.Mercedes-Benz Vito/V-klasse/EQV109
76.Audi Q5106
77.Jeep Avenger106
78.Renault Scenic105
79.BMW 3 Serie105
80.Zeekr 7GT105
81.Jaecoo 7104
82.Kia K4104
83.Renault Symbioz103
84.Fiat/Abarth 50099
85.Dacia Bigster98
86.Suzuki Vitara98
87.Leapmotor C1097
88.Dacia Jogger96
89.Dacia Duster96
90.Skoda Octavia95
91.Mini Aceman95
92.Opel Astra92
93.Lynk & Co 0191
94.XPeng G691
95.Volkswagen Golf89
96.Volkswagen ID. Polo89
97.Seat/Cupra Leon88
98.BMW 4 Serie/i486
99.Peugeot 30885
100.Opel Grandland81
101.Hyundai Ioniq 580
102.Volvo XC9079
103.BMW 1 Serie79
104.Zeekr 7X79
105.Mercedes-Benz C-Klasse79
106.Geely Starray/E579
107.Peugeot 500878
109.Jaecoo 578
109.Mazda 6e78
110.Skoda Fabia77
111.Omoda 576
112.Porsche Cayenne75
113.Polestar 275
114.Mitsubishi Outlander75
115.Range Rover Sport71
116.BYD Atto 368
117.Mercedes-Benz A-Klasse67
118.Skoda Kamiq66
119.Volvo XC6062
120.Mini Countryman62
121.Fiat Grande Panda61
122.Cupra Born61
123.Opel Mokka60
124.Audi A6 e-tron60
125.Renault Austral58
126.Volkswagen T-Cross57
127.Toyota C-HR56
128.Mazda CX-556
129.MG 356
130.Volvo V6054
131.BYD Dolphin Surf52
132.MG 4 Urban50

33930.webp


Nieuw model <50 registraties & <12 mnd. op de markt8/2026Bijzonderheden
Alpine A39013
Aston Martin Valhalla0
BMW i34NIEUW
BYD Dolphin G38
BYD Seal 621
Changan Deepal S0521
Changan Deepal S071
Chery Tiggo 45
Chery Tiggo 75
Chery Tiggo 85
Chery Tiggo 90
DS No.72
Ferrari Amalfi1
Ferrari 849 Testarossa0
Ferrari F800
Ford Tourneo Connect25
GAC Aion UT0
GAC Aion V0
Geely E22NIEUW
Genesis G800
Genesis GV6015
Genesis GV706
Honda Prelude5
Hongqi EHS70
Hyundai Nexo0
Hyundai Ioniq 910
Jaecoo 818
KGM Actyon2
Kia PV522
Lamborghini Temerario5
Leapmotor B03X22NIEUW
Leapmotor B0528
Lexus ES6
Lucid Gravity0
Mazda CX-6e41
Mercedes-AMG PureSpeed1
MG S618
MG S935
Mitsubishi Grandis14
Mitsubishi Eclipse Cross10
Nissan Leaf48
Omoda 936
Porsche Cayenne Electric42
Subaru Uncharted22
Subaru E-Outback17
Suzuki e Vitara29
Togg T10X0
Volkswagen Transporter/Caravelle10
Volvo ES9033
Volvo EX601
Voyah Courage1
XPeng P7+22

Bestelautoregistraties
De bestelautomarkt groeide (volgens de door mij verzamelde gegevens) met 70,5% na een historisch slecht augustus 2025. Na vele zelfregistraties in december 2025 en een flinke dip in de eerste helft van 2026 is de Volkswagen ID. Buzz de laatste maanden weer op stoom. In de top tien deden naast de Kia PV5 vooral de grote bestelauto's Mercedes-Benz Sprinter, Ford Transit, Renault Master en – net buiten de top tien – de Opel Movano het opvallend goed. Ook de Mercedes-Benz Citan geeft zich nog niet gewonnen, ondanks dat het productieeinde in zicht is. Er is een nieuwkomer: de Iveco eMoovy, de alleen als chassiscabine verkrijgbare Italiaanse variant op de Hyundai Staria.

hero-1920x585px.webp


Model8/2026
1.Ford Transit Custom254
2.Volkswagen ID. Buzz243
3.Mercedes-Benz Sprinter241
4.Ford Transit189
5.Kia PV5188
6.Renault Master166
7.Mercedes-Benz Vito/V/EQV134
8.Volkswagen Transporter104
9.Mercedes-Benz Citan85
10.Ford Transit Courier75
11.Iveco Daily60
12.Opel Vivaro59
13.Opel Movano59
14.Opel Combo50
15.Volkswagen Caddy50
16.Renault Kangoo43
17.Ford Transit Connect41
18.Toyota ProAce39
19.Peugeot Partner39
20.Toyota ProAce City27
21.Nissan Townstar25
22.Citroën Jumpy25
23.Peugeot Expert22
24.Volkswagen Crafter16
25.Citroën Berlingo10
26.MAN TGE10
27.Fiat Doblò10
28.Farizon V7E9
29.Peugeot Boxer9
30.Farizon SV9
31.Toyota ProAce Max9
32.Renault 48
33.Nissan Interstar7
34.KGM Musso EV7
35.Fiat Ducato7
36.Ford Ranger6
37.Toyota Hilux6
38.Isuzu D-Max4
39.Iveco eMoovy3
40.Citroën Jumper2
41.Renault Trafic2
42.Piaggio Porter NP1
43.Citroën C31
TOTAAL2.354

Micromobielen
De registraties van elektrische stadsautootjes en brommobielen daalden met 5,4 procent.

Model8/2026
1.Fiat Topolino105
2.Aixam51
3.Citroën Ami34
4.Opel Rocks33
5.Ligier16
6.Linktour Alumi12
7.Silence S0410
8.Estrima Birò9
9.Eli Zero7
10.Yunlong/Geco/LMI/Electroride/Aonew5
11.Microlino4
12.Jiayuan Eidola3
13.Frivip A05/Voltino2
14.Chery QQ Ice Cream/Cenntro Avantier1
15.FAW Bestune Pony/Bentu BT05/Geco 4You1
16.TTZ Electric1
17.Chatenet1
TOTAAL295
 
Laatst bewerkt:
Er is een nieuwkomer: de Iveco eMoovy, de alleen als chassiscabine verkrijgbare

Zo zo, zijn nu de eerste demo's op kenteken.. zie dat ding al tijden in Andelst op het terrein staan maar verder nergens.

De Iveco variant van de Ducato staat ook bij de dealer, zag ik vorige week in Barneveld.
 
September 2026
Personenautoregistraties


Afgelopen maand kwamen de registraties van nieuw ingeschreven personenauto's uit op 36.259 stuks, 12,6 procent hoger dan in september 2025, toen er 32.195 auto's werden geregistreerd. In de eerste drie kwartalen zijn er 264.701 auto's geregistreerd, waarmee het verlies op jaarbasis is teruggelopen tot twee procent. Het aandeel van volledig elektrische auto's kwam weer hoger uit: in september was 52,8 procent van de auto's volledig elektrisch tegen 37,5 procent in september vorig jaar.

Toyota was marktleider in september, maar opvallender is de tweede positie van Tesla, dat met afstand de meeste EV's registreerde. Daarmee zien we ook in Nederland steeds duidelijkere signalen van herstel voor Tesla, dat even een moeilijke tijd kende in Europa. Bij Tesla hoort nog altijd de kanttekening dat het de derde maand van het kwartaal is, wanneer Tesla een enorme piek heeft. September was goed voor bijna 70 procent van Tesla's registraties in het derde kwartaal.

Niet minder imponerend is het entree van BYD in de top tien. De registraties van dit merk stegen explosief en het merk wist zelfs Hyundai voorbij te streven. Pijnlijk voor Stellantis is dat BYD net zo goed scoorde als Opel, Citroën en Fiat/Abarth bij elkaar, terwijl het merk Renault ongeveer net zo groot was als alle Europese Stellantis-merken bij elkaar.

Het marktaandeel van de Chinese constructeurs kwam uit op 10,4 procent en gezien de groei van merken als BYD (+274%), Leapmotor (+296%), Omoda & Jaecoo (+535%), XPeng (+108%) en het nieuwe Geely (vanuit het niets bijna 200 registraties), Changan en Chery gaat dat de komende jaren alleen maar verder oplopen. Buiten de Chinese autofabrikanten valt de stijging van Mazda (+133%) op. Naast de nieuwe CX-5 wordt die stijging vooral door de goed geprijsde Chinese EV's van het merk verklaard. Binnen Stellantis draait één merk wel goed: Jeep (+162%), dat met de Compass nu naast de Avenger een tweede redelijk populaire auto in handen heeft.

Met de Nissan-cijfers is iets vreemds aan de hand. Op het eerste gezicht lijken die mee te vallen, kijkende naar de plus van de registraties (92%): van 138 in september 2025 naar 265 in september 2026. Wie terugzoekt naar de cijfers van september 2025 op het forum, ziet echter het getal 288 bij september 2025 staan. Kennelijk is het merendeel van de Nissans weer snel over de grens verdwenen. Dat plaatst de toch al historisch lage marktaandelen van het merk in een nog donkerder perspectief.

df03368b-0375-445f-917e-9fd27aa1b3ce


Merk9/2026ma%9/2025+/-%
1.Toyota3.2749,032.81016,5%
2.Tesla3.1658,732.02956,0%
3.Kia3.0608,442.8089,0%
4.Renault2.4906,872.590-3,9%
5.Skoda2.2806,292.522-9,6%
6.BMW2.2646,241.87320,9%
7.Volkswagen2.0785,732.699-23,0%
8.Volvo1.4994,131.27917,2%
9.Mercedes-Benz1.4544,011.458-0,3%
10.BYD1.3503,72361274,0%
11.Hyundai1.2643,491.452-12,9%
12.Peugeot1.1143,071.0466,5%
13.Audi1.0592,921.0570,2%
14.Ford9872,721.169-15,6%
15.Mazda7402,04317133,4%
16.Opel7231,99810-10,7%
17.Cupra6331,7557410,3%
18.Leapmotor6301,74159296,2%
19.Omoda/Jaecoo5651,5689534,8%
20.Suzuki5171,43646-20,0%
21.Citroën4721,30536-11,9%
22.Dacia4471,23566-21,0%
23.Mini4111,13605-32,1%
24.Mitsubishi3751,0321177,7%
25.Seat3060,84308-0,6%
26.Jeep2910,80111162,2%
27.MG2860,7915782,2%
28.Nissan2650,7313892,0%
29.Polestar2260,62351-35,6%
30.Porsche2220,6112774,8%
31.Zeekr2140,5915538,1%
32.Geely1920,53
33.Lynk & Co1880,521785,6%
34.XPeng1870,5290107,8%
35.Fiat/Abarth1540,42180-14,4%
36.Land Rover1530,42184-16,8%
37.Lexus1020,28117-12,8%
38.Honda900,2539130,8%
39.Smart900,2536150,0%
40.Alfa Romeo490,1464-23,4%
41.Nio/Firefly430,1221104,8%
42.Subaru380,104850,0%
43.Changan Deepal300,08
44.Chery260,07
45.Dongfeng200,0635-42,9%
46.Alpine180,051612,5%
47.Genesis150,04
48.DS130,041030,0%
49.Ferrari130,046116,7%
50.Bentley120,031020,0%
51.Lancia110,033266,7%
52.Voyah90,023200,0%
53.KGM70,0211-36,4%
54.Lucid40,01333,3%
55.Lamborghini30,016-50,0%
56.Aston Martin20,0120,0%
57.Donkervoort10,0010,0%
58.Morgan10,0010,0%
59.Cadillac10,00
60.Denza10,00
61.Lotus0,005-100,0%
62.DFSK/Seres0,004-100,0%
63.Maserati0,003-100,0%
64.Rolls-Royce0,001-100,0%
65.Hongqi0,001-100,0%
66.Jaguar0,001-100,0%
CAMPERS1090,30131-16,8%
OVERIG160,04160,0%
TOTAAL36.259100,0032.19512,6%

Campermerk9/2026
Adria17
Benimar1
Bürstner9
Capron14
Carado3
Carthago9
Chausson3
Crosscamp2
Dethleffs2
Dreamer2
Hobby1
Hymer14
Kabe2
Knaus8
Laika1
LMC1
McLouis1
Mobilvetta Design1
Morelo1
Pössl2
Rapido6
Sunlight1
Sun Living1
Weinsberg3
Westfalia4

Op modelniveau bezet Tesla de eerste twee podiumplaatsen, gevolgd door de Skoda Elroq als populairste Europese EV. Modellen die nog nooit zo hoog in de lijst stonden, zijn de BYD Atto 2 (#19), Leapmotor B10 (#40), BYD Atto 3 (#56), Geely Starray/E5 (#61), Jaecoo 5 (#72) en huidige Mitsubishi Eclipse Cross (#146). De Atto 3 profiteert dus duidelijk van de recente, onderhuids ingrijpende facelift. De Volkswagen ID. Polo debuteerde vorige maand in de lijst en handhaaft zich op #96. De Porsche Cayenne kwam inclusief de Electric uit op #86.
Het indrukwekkendste debuut in de lijst komt van Mazda, want de CX-6e stond gelijk op #38. Andere debutanten in de lijst zijn de BYD Dolphin G (#87), Leapmotor B05 (#135) en B03X (#148). De XPeng G6 zakte vorig jaar behoorlijk weg, maar is weer terug dankzij de facelift (#93).
276509017


Model9/2026
1.Tesla Model Y2.078
2.Tesla Model 31.087
3.Skoda Elroq1.040
4.Toyota Yaris Cross763
5.Toyota Aygo X721
6.Kia EV2607
7.Renault 5/Alpine A290606
8.Kia EV3589
9.Kia Picanto568
10.BMW iX3551
11.Volvo XC40/EX40548
12.Toyota Yaris537
13.Hyundai Kona526
14.Renault Clio523
15.BMW X1/iX1520
16.Volvo EX30487
17.Toyota C-HR+444
18.Cupra Raval442
19.BYD Atto 2435
20.Volkswagen ID.4432
21.BYD Seal U427
22.Kia EV5421
23.Hyundai Inster398
24.Peugeot 2008396
25.Skoda Enyaq389
26.Skoda Kodiaq357
27.Mercedes-Benz CLA349
28.Renault Captur345
29.Ford Kuga331
30.Volkswagen ID.7325
31.Ford Puma308
32.Kia Sportage286
33.Suzuki Swift266
34.Opel Frontera263
35.Volkswagen Tiguan258
36.Mercedes-Benz GLC/GLC EQ257
37.Mercedes-Benz GLA/EQA255
38.Mazda CX-6e253
39.BMW 5 Serie/i5250
40.Leapmotor B10249
41.Volkswagen Polo234
42.Audi Q4 e-tron223
43.Toyota Urban Cruiser221
44.Renault Symbioz219
45.Peugeot 208215
46.Opel Corsa214
47.Kia Niro205
48.Volkswagen T-Roc198
49.Peugeot 3008196
50.Seat Ibiza195
51.Renault Twingo195
52.Jaecoo 7190
53.Toyota Corolla Cross189
54.BMW X3187
55.Renault Scenic184
56.BYD Atto 3181
57.Mercedes-Benz GLB/EQB178
58.Citroën C3177
59.Mini Countryman176
60.BMW 1 Serie171
61.Geely Starray/E5170
62.Renault 4161
63.Leapmotor T03158
64.Audi Q5158
65.Volvo XC60155
66.Jeep Avenger154
67.Renault Austral151
68.Toyota bZ4X150
69.Mitsubishi Outlander150
70.Audi A3148
71.BMW 3 Serie148
72.Jaecoo 5148
73.Citroën C3 Aircross147
74.Volkswagen Tayron146
75.Kia EV4144
76.Hyundai Tucson140
77.Audi Q3140
78.Peugeot 5008138
79.Jeep Compass137
80.BMW X5135
81.Toyota RAV4135
82.Dacia Bigster129
83.Mini Cooper125
84.Skoda Octavia123
85.BMW 4 Serie/i4122
86.Porsche Cayenne/Cayenne Electric120
87.BYD Dolphin G119
88.Ford Explorer118
89.Skoda Kamiq117
90.Mazda CX-5117
91.Suzuki Vitara115
92.Volvo EC40114
93.XPeng G6113
94.Omoda 5113
95.Mercedes-Benz C-Klasse112
96.Volkswagen ID. Polo111
97.Volkswagen ID.3111
98.Audi A5110
99.Mini Aceman110
100.Citroën C5 Aircross109
101.Zeekr 7GT109
102.Dacia Duster109
103.Lynk & Co 01108
104.Polestar 4108
105.Audi Q6 e-tron106
106.Polestar 2106
107.Dacia Jogger105
108.Leapmotor C10100
109.Mercedes-Benz A-Klasse99
110.Nissan Qashqai98
111.Mazda295
112.Opel Astra94
113.Volkswagen Golf94
114.Peugeot 30893
115.Opel Grandland93
116.Suzuki E Vitara91
117.Mitsubishi ASX91
118.Dacia Sandero89
119.Kia Stonic89
120.Skoda Fabia87
121.Omoda 987
122.Seat/Cupra Leon83
123.Mazda 6e83
124.Nissan Micra82
125.Volvo V6081
126.Volvo XC9080
127.Zeekr 7X76
128.Fiat/Abarth 50073
129.Mercedes-Benz E-Klasse73
130.Peugeot 40873
131.Hyundai Ioniq 570
132.Mitsubishi Grandis69
133.MG 367
134.Ford Capri67
135.Leapmotor B0567
136.Kia K465
137.Ford Mustang Mach-E65
138.Mazda CX-6064
139.Porsche Macan63
140.Range Rover Sport62
141.Mazda CX-3062
142.Skoda Superb61
143.Renault Espace59
144.BYD Seal59
145.Toyota Corolla57
146.Mitsubishi Eclipse Cross57
147.BMW X2/iX256
148.Leapmotor B03X56
149.BYD Dolphin Surf55
150.Hyundai i2054
151.Cupra Terramar53
152.Ford Transit/Tourneo Custom51

img_965bce8a9087b89600a6d28890221c40.jpg


Nieuw model <50 registraties & <12 mnd. op de markt9/2026Bijzonderheden
Alpine A3906
Aston Martin Valhalla0
BMW i32
BYD Seal 638
Changan Deepal S0529
Changan Deepal S071
Chery Tiggo 48
Chery Tiggo 79
Chery Tiggo 89
Chery Tiggo 90
DS No.70
Ferrari Amalfi0
Ferrari 849 Testarossa0
Ferrari F801
Ford Tourneo Connect43
GAC Aion UT0
GAC Aion V0
Geely E220
Geely Monjaro2NIEUW
Genesis G803
Genesis GV608
Genesis GV704
Honda Prelude1
Hyundai Nexo1
Jaecoo 827
KGM Actyon2
Kia Seltos0
Kia PV523
Lamborghini Temerario0
Lexus ES5
Lucid Gravity4
MG 4 Urban47
MG S649
MG S939
MG IM56NIEUW
MG IM66NIEUW
Morgan Supersport 4001NIEUW
Nissan Leaf38
Polestar 58NIEUW
Skoda Epiq45NIEUW
Skoda Peaq1NIEUW
Subaru Uncharted28
Subaru E-Outback8
Togg T10X0
Volvo ES907
Volvo EX6013
Voyah Courage2
XPeng P7+25
 
Ik ben gedwongen dit bericht in tweeën te splitsen door een woordlimiet (3.000):

Bestelautoregistraties
De bestelautoregistraties stegen met 41,6 procent naar 2.509 stuks. De Ford Transit Custom is al even het meest geliefde busje van Nederland. Volkswagen begon het jaar erg slecht, maar de registraties komen iedere maand meer op gang.

Er was in september een nieuwkomer en herintreder. Iveco's derde nieuwe model in een paar maanden is de Iveco eJolly. De Jolly is Iveco's equivalent van de Peugeot Expert en consorten. De herintreder is de Hyundai Staria. Eind 2024 lanceerde Hyundai de Staria hybride bestelauto op de Nederlandse markt, maar die was een paar maanden later door prijsstijgingen als gevolg van de invoering van BPM op bestelauto's alweer verdwenen. Nu keert de Staria terug als toekomstbestendig elektrisch busje. Kan Hyundai daarmee net als Kia weer een speler worden op de bestelautomarkt?

Model9/2026
1.Ford Transit Custom341
2.Volkswagen ID. Buzz314
3.Renault Master218
4.Kia PV5202
5.Volkswagen Transporter175
6.Mercedes-Benz Sprinter159
7.Ford Transit158
8.Mercedes-Benz Vito/V/EQV75
9.Iveco Daily72
10.Ford Transit Courier70
11.Renault Kangoo67
12.Opel Combo63
13.Volkswagen Caddy62
14.Volkswagen Crafter56
15.Opel Vivaro48
16.Toyota ProAce42
17.Mercedes-Benz Citan40
18.Toyota ProAce City33
19.Nissan Townstar33
20.Peugeot Partner27
21.Ford Transit Connect26
22.Citroën Berlingo25
23.Peugeot Expert22
24.Fiat Doblò18
25.Opel Movano17
26.Citroën Jumpy14
27.Fiat Scudo13
28.Iveco eSuperJolly12
29.MAN TGE11
30.Nissan Interstar11
31.Farizon V7E10
32.Ford Ranger10
33.Farizon SV9
34.Renault 49
35.Renault Trafic9
36.Peugeot Boxer7
37.Fiat Ducato7
38.Citroën Jumper7
39.KGM Musso EV4
40.Toyota Hilux4
41.Iveco eJolly3
42.Hyundai Staria2
43.Isuzu D-Max1
44.Piaggio Porter NP1
45.Toyota Land Cruiser1
46.Cenntro Metro1
TOTAAL2.509

Micromobielen
In september daalden de registraties van brom- en elektrische micromobielen met 20,5 procent.

hero-poster.jpg

De Bentu ofwel Bontu, in China de FAW Bestune Pony en in Nederland ook te koop als Geco 4You...


Merk en/of model9/2026
1.Opel Rocks94
2.Fiat Topolino91
3.Citroën Ami32
4.Aixam31
5.Silence S0418
6.Linktour Alumi17
7.Ligier13
8.Estrima Birò11
9.Eli Zero11
10.FAW Bestune Pony/Bentu BT05/Geco 4You4
11.Yunlong/Geco/LMI/Electroride/Aonew3
12.Microlino3
13.Dongwei3
14.Casalini2
15.BAW Pony/Relive N12
16.TTZ Electric1
17.Carice1
TOTAAL337
Cijfers: RDC
 
Laatst bewerkt:
ik vind de id polo nog een magere start hebben. in juli al bij de vw dealer zien staan maar nog geen enkele keer zien rijden. of komt dat door de mogelijke problemen die de nieuwe compacte ev van vw groep hebben??
 
ik vind de id polo nog een magere start hebben. in juli al bij de vw dealer zien staan maar nog geen enkele keer zien rijden. of komt dat door de mogelijke problemen die de nieuwe compacte ev van vw groep hebben??
Ik zag er vandaag voor het eerst eentje op de weg. De bestellingen zijn al aardig op gang, de uitleveringen nog niet.
 
Terug
Bovenaan