As good as it Getz; Pjötr's Streetwise, Poloneza & een 45

Interessante draai weer in het verhaal met de Getz. Wie zegt dat een Aziaat saai en karakterloos is! Het zou echt heel gaaf zijn als je dat leren interieur kan vinden. Bring in the leather baby! :p
 
Even serieus, Peter: ik zou geen geld meer investeren in de Getz, tenzij je zo'n achterdeur kunt regelen voor een paar tientjes. Ik zou ervan genieten zolang het kan en heel langzaamaan uitkijken naar een voordelige opvolger die beter bij je past. Elke keer weer probeer je de Getz in je hart te sluiten, maar 't lijkt wat moeizaam te gaan. Die nare roest helpt daar niet bij, maar de kans dat je dat onder de duim krijgt lijkt me vrij klein...
 
Ik ben het wel een beetje met Elco eens. Volgens mij is de Getz het voor jou net niet. En dat geeft helemaal niet. Een auto heeft geen gevoel en zal er dus ook niet wakker van liggen als je hem dumpt...
 
Bedankt voor jullie reacties mannen!

Tot vanochtend had ik een andere reactie gemaakt dan nu..

Vandaag te horen gekregen dat ik een soort van oprotpremie krijg, en iets van maximaal een maand (lees minder) nog hoef te werken. Dan 4 maand vrij gesteld ben van werken. Prima, immers was de situatie zo dat we er naar toe zouden werken, maar op correspondentie van mijn bemiddelaar haar kant werd niet gereageerd, en nu ineens uit het niets... En dan ook nog "volgende week sta je nog ingeroosterd, daarna kun je nog een paar dingen doen voor die en die, en bouwen we het af" (en dan te bedenken, 3 maand is op onze brief niet gereageerd)

Kortom, een andere auto gaat er waarschijnlijk niet komen... Wellicht later, heel veel geld in de Getz steken is inderdaad niet heel verstandig, dat ben ik me ook wel bewust.

Toen ik vanavond bij mijn ouders was, om dit nieuws te vertellen, kregen we het ook over de auto('s) Ik zie het wel zitten om de Getz te ruilen voor een Ypsilon, eventueel een 2000 model ofzo, waarop m'n vader zei, wellicht dan ook de Y10 inruilen?
Het mooie was, dat m'n moeder, die niets met de Y10 heeft, het met me eens was, dat een moderne Lancia, ofwel de dagelijkse auto, niet het plezier zou geven om naar een event te gaan, als dat je met een hobby-auto hebt.

Ondanks dat m'n wereldje een beetje is ingestort, het voelt nog alsof ik in een roes ben, biedt het ook wel weer perspectief, ik kan voor m'n kameraad foto's maken voor zijn Volvo-handel, ik wil de Y10 aanpakken, voor m'n rugklachten een bad installeren in mijn badkamer, en vooral straks niet meer om 5:50 de wekker. Maatje helpen in zijn huis.
En ik wil een roadtrip maken, het liefst met de Y10. Naar Antwerpen, om een mede Ypsilon-eigenaar te bezoeken, en dan nog ergens. Camera, tent & laptop mee. En heel suf spotten, foto's maken en vooral "niets hoeft" doen. Maar goed, zover is het nog niet natuurlijk..

Ohja, nog een plaatje, op Facebook kwam ik dit tegen.. Een leren interieur in een Y10.
 
Oei dat is nogal wat Peter zo ineens, zo zonder werk lijkt me een heel bijzondere gewaarwording, ik heb eerlijk gezegd nog nooit 1 dag thuis gezeten op die manier. Wat zijn je toekomstplannen verder kwa werk??

Mooi dat je nu wel eerst 4/5 maanden rustig aan kan doen en wellicht wat langer door de WW periode??
Zou zelf ook graag zo'n periode vrij willen en dan een roadtrip maken door Europa met mijn gebakje.

Maar in ieder geval leuke plannen heb je al om richting Antwerpen te gaan (y)
 
Ah Peter, dat is aan de ene kant natuurlijk prettig omdat het kans bied op wat herstel. Wat natuurlijk heel fijn is. En tegelijk is het niet echt een prettig vooruitzicht.
Je had de Y10 gekocht met je vader toch? Of ben jij 100% eigenaar. Anders zou je de Getz kunnen verkopen aangezien de Y10 technisch in goede staat is?
En die dan als daily en hobby kunnen gebruiken.

Maar goed, lekker rustig aan, en inderdaad ff doen waar je zin in hebt en graag wilt doen. Dan ook hopen dat het met je gezondheid weer beter gaat.
 
Da's vervelend nieuws Peter. Hopelijk keert het ten goede, dat je rustig aan verder herstel kunt werken en dan komt er vast weer iets op je pad (y)
 
Oei, dat is inderdaad erg rot nieuws om te verwerken... Veel succes in het vinden van een nieuwe baan en geniet van de vrije periode er tussen!

Enne, als je dan toch in Antwerpen bent voor jouw afspraak met de mede-Yp eigenaar, weet je natuurlijk ook wat de volgende stop is he ;)
 
Oef, is dat eens even balen Pjötr.
Hopelijk weet je er een positieve spin aan te geven, zoals anderen ook al suggereren, probeer het maximale te halen uit de tijd dat je thuis zit en hopelijk kan je snel elders aan de slag.
 
Bedankt jongens!!

Het vreemde is, we hebben er wel naar toe gewerkt, dus het probleem is ook niet het daadwerkelijke einde, maar meer de manier hoe...

Na de 4 maand heb ik inderdaad nog ruim anderhalf jaar ww, dus hoe slecht het ook klinkt, ik wil me nu niet te druk maken. EN straks eerst een paar weken niets, en dan zien we wel weer.
Ik ben er wel achter dat ik sommige collega's ga missen, maar voor de rest... opbokken, wat mij betreft mag het gisteren al klaar zijn.

Enja, is goed Escher! Ik kom er niet onderuit om Rob te bezoeken, of bedoelde je dat niet? :p
 
Wat rot voor je. Hopelijk vind je snel weer een nieuwe baan. Eerst maar even tot rust komen en alles verwerken. En hopelijk houdt de andere partij zich aan de afspraken Kan je bemiddelaar nog iets voor je betekenen ? Of een vakbond (als je daar lid van bent) ? Succes kerel !
 
Bedankt iedereen voor de bemoedigende posts!

Ik moet het even laten bezinken nog, het voelt heel raar, ik ben vanaf 4 mei 1999 bij m'n werkgever geweest (ja ik was min 4 toen ik begon) maar wat me vooral stoort is de manier waarop, we werkten hier wel naar toe, maar op correspondentie vanaf onze kant werd niet gereageerd, en ineens moet het met 2 keer met de ogen knipperen voorbij zijn.

Het is een beetje een pleister, je weet dat ie eraf moet, maar tegelijkertijd weet je dat dit zeer gaat doen..
Maandag heb ik contact met mijn advocaat/bemiddelaar, en dan gaan we kijken. Als het aan mij ligt, dan is het is klaar.. Deze week nog, en dan ben ik "foetsie smoetzie" dan kan ik het ook niet meer opbrengen om, afbouwende "k@tklussen" voor anderen te doen.

En is het tijd voor een nieuwe stap, de 4 maanden "betaalde vakantie" worden inderdaad gevolgd door WW, iets van 18 maanden ofzo. De eerste maand wil ik sowieso niets doen, als in rusten, hoofd leeg krijgen, etc. En dan zien we wel verder.

Oh ja, omdat het toch een auto-forum is, nog een paar leuke Getzjes!

Bijzondere two-tone zo, mooi moah, maar echt lelijk vind ik het ook weer niet.

Ik zie trouwens dat dit de spoiler is zonder 3e remlicht, fack, had ik dat geweten, had ik eraf gehaald en meegenomen voor mijn Getzje.


Zwart vind ik nooit mooi op een auto, mits het een beige/bruin (lederen) interieur combinatie is.

Deze Belgische Getz vind ik dan wel verrassend tof, komt denk ik ook door de erg gave velgen, en de bodykit (of heet dat onder de deuren)
 
Dat blijft toch gewoon zoals het is? Die groene heeft ook het standaard derde remlicht achter de achterruit.
 
Ik zag gisteren deze Cross Getz. Ik had er zelf nog nooit van gehoord. En aangezien jij altijd zo fanatiek de bijzondere Opels voor me vastlegt, kon ik het niet over mijn hart verkrijgen om deze Getz zonder foto voorbij te lopen. ;)
 
Ah, dat is aardig Wesley! (y) Bedankt!

Ik kende de Cross Getz wel, meestal zijn ze in flitsende kleuren (geel, rood, blauw) ,zwart is nieuw voor me.
Ik vind hem zo in het zwart net een "Chinese auto" .
De Cross is vergelijkbaar met een Rover Streetwise, en ook Ford had een vergelijkbaar model meen ik, net als de C3 van Citroën. Beetje offroad looks, maar geen capaciteiten voor in de modder.

En voor in het kleuren-schema, ik zag deze leuke blauwe kleur.


Nog even over de spoiler. Meestal zit daar een remlicht in, en dus geen in de achterruit. Mijne heeft daar dus wel ééntje. Dit was de eerste spoiler die ik zag zonder remlicht erin.
 
Vervelend van je werk en ik weet niet wat je lichamelijke klachten zijn, maar ik wens je sowieso beterschap en een mooie toekomst. Vind het leuk om dit topic te volgen, zoveel uitvoeringen van de Getz kende ik nog niet!
 
Dankje Mach1.

Vooral de kleuren zorgen af en toe dat de Getz af en toe heel anders kan lijken..
 
Astrawez zei:
Ik zag gisteren deze Cross Getz. Ik had er zelf nog nooit van gehoord. En aangezien jij altijd zo fanatiek de bijzondere Opels voor me vastlegt, kon ik het niet over mijn hart verkrijgen om deze Getz zonder foto voorbij te lopen. ;)

Wat ziet zo'n Getz er groot uit in deze uitvoering. Misschien ook een beetje gezichtsbedrog door de hoek waarin de foto genomen is.
 
Twix, ik denk inderdaad dat het gezichtsbedrog is, maar aan de andere kant... Hij is best wel "log" en hoog, zeker in de 5deurs uitvoering. Ik heb bij m'n eigen foto's dat ook wel eens, ik vind gevoelsmatig, een Clio 2, maar ook een 206 & Polo veel kleiner ogen, of ze dit daadwerkelijk ook zijn, weet ik eigenlijk niet.

Ik heb overigens besloten om binnenkort m'n auto eens naast de Kalos te zetten, die hier vaak op de parking staat, en dan een vergelijkende, foto te maken. Lijkt me een leuke foto.
 
Ergens doet hij me op die foto denken aan de Trajet. Ik denk dat hij daardoor groter overkomt.

hyundai-trajet_black_9.jpg
 
Ondanks dat een Getz niet echt flitsend is, vind ik op Flickr nog altijd wel leuke foto's.






File in India(?)


Die pinkers zijn leuk!! (die met geel)

en nog een linkje naar een Cross in "mijn kleur"
Link
 
Ja, ik snap je Twix.

Ik moet zeggen dat ik de zwarte Cross niet zo mooi vind, doet hem geen recht vind ik. Hij lijkt log, en ook goedkoop Chinees. Ondanks dat ik een zwak voor die vreemde en onbekende auto's.
 
Jammer dat de wielkastverbreders van de Cross aansluiten op speciale delen van de voor- en achterbumper, anders had je die mooi over de roest heen kunnen monteren! :)
 
Klopt Elco! Dat was anders best leuk geweest, dan zou het een soort BMW M3 worden, maar dan met 1.6 motor. Net niet dus, maar ik kan het wel waarderen..

Trouwens, ik heb een andere blauwe Cross gevonden:
341410969_2_644x461_hyundai-getz-hyundai-getz-cross-14-16v-gazklimaz-niemiec-dodaj-zdjecia.jpg


Daar waar ik de zwarte al een beetje suf/Chinees vond, kan deze rakker er nog meer van:
a496f399f4ce4d533fa7121cfa9dd049_2015-08-02.jpg

Te koop in Duitsland, maar staat op een auto-verkoop site in een land met LV als landcode, ik breek mijn hoofd erover wat dit ook alweer is.

En nog een kek kleurtje in Rusland:
hyundai-getz-cross-16.jpg


Oh en dan is er nog winterse witte:
e1e10892fa800dac654a73a65fe3ae6ed11319f5.bin.jpg


Naast de eerder genoemde "gewone" gekleurde Getzjes, zijn er dus ook race-wagens & rally kanonnen. EN Cross-Getzen. MAAR er is meer, zo is er in bepaalde landen een heuse tuning-scene die er vrolijk op los gaat, en veelkleurige machines bouwt...

To Be Continued dus....
 
Sterkte Pjotr. Zo opeens weg moeten getuigt niet van veel compassie van de kant van je werkgever.
Geniet maar ff van de rust, zou ik zeggen.
 
Balen, getuigt inderdaad niet van loyaliteit van werkgever richting werknemer.

De Getz Cross was mij onbekend, maar leuke uitvoering.
Zelfs in Nederland tweedehands te koop:

317957_10.jpg


Geel staat hem goed. Het interieur is niet zo vrolijk, kan wat meer geel gebruiken:

317957_3.jpg


Weegt 1100 kg volgens advertentie. Zwaar voor een Getz?

klik
 
Bedankt mannen! (y)

Vanochtend een gesprek gehad met mijn bemiddelaar, en zij zei zelfs :
"Zoiets vreemds heb ik nog nooit meegemaakt, drie kwart jaar geleden met het idee van "afkopen" komen, vervolgens drammen dat er binnen een week niets van mijn kant is gekomen, om daarna ruim 4 maanden niet op onze correspondentie te reageren, en dan ineens gisteren alles al klaar willen hebben. Ook de advocaat van mijn werkgever, verontschuldigde zich voor het tempo."

Maar goed, het komt er op neer dat de vaart er nu in zit, omdat "de taakvervangende klussen" opraken, zwak excuus denk ik dan. Gelukkig heb ik er slechts sinds 1999 gewerkt, maar ja boos zijn heeft geen zin.

Wij hebben dan ook aangegeven dat ik deze week nog wil komen, en daarna niet meer. Ook met het oog dat deze week nog hoort bij een loonperiode, en volgende week met een nieuwe begint. In dat opzicht is het netjes, want dat scheelt hun weer geld.

(werkt toch wel therapeutisch zo'n forum :) )

Joop, ik weet dat vaak een blauwe Getz, blauw interieur heeft, en een rode rood. Ik had dus ook verwacht om hier meer geel in te zien.
1100 KG is wel veel, een normale 1.3 doet meen ik 978 KG, maar misschien is ie door de facelift iets zwaarder geworden, en komt het door de 1.5-motor. Geen idee eigenlijk.

Wel een superleuk ding trouwens, vind hem wel redelijk stevig geprijsd trouwens.
 
@Peter: sterkte met de afwikkeling van je ontslag. Ik hoop dat je snel weer onderdak bent, na je voorgenomen "rustpauze".

Even over het gewicht van de Getz Cross. Deze handelaar maakt de fout dat er twee soorten gewichten zijn: massa ledig voertuig en massa rijklaar. Ik heb dit even gechecked naar aanleiding van een andere Getz Cross die te koop staat (ook een import, HK-745-K). Bij dit facelift model is het gewicht ledig voertuig: 1000 kilo en de massa rijklaar 1100 kilo.

Bij mijn 01-NV-JG is het massa ledig voertuig: 972kg en de massa rijklaar 1072kg. Het gaat dus slechts om een verschil van 28 kilo. Verwaarloosbaar dus!
 
Erg vreemd en jammer verhaal bij je werkgever... Ik ben jammer genoeg niet gespecialiseerd in Nederlands sociaal recht, dus kan je helaas niet helpen. Als je het echter ooit voor elkaar krijgt om een stedenbouwkundige overtreding op Belgische bodem te begaan, mag je me altijd iets laten weten :D

Zo'n gele Getz Cross vind ik trouwens erg geslaagd, idd jammer dat het interieur minder grondig onder handen werd genomen.
 
Peter, sterkte met het werk-verhaal. Ik hoop van harte dat je daarna weer snel iets vindt wat je bevalt en wat je lichamelijk aankunt.

LV is trouwens Latvia, Letland dus.
 
Bedankt voor alle mooie woorden!

Afgelopen week is m'n eerste week van "vakantie" geweest, dinsdag spullen ingeleverd, afscheid genomen en that's it.
Ik kan het nog niet helemaal bevatten, gelukkig had ik afgelopen week flink afleiding want ik ben naar Rob, sommige mensen op het forum kennen hem misschien nog, in Antwerpen geweest.

De Getz heeft inmiddels geen startproblemen meer, ik heb er niets aangedaan maar ineens start ie weer "normaal".
Volgende week wil ik de zomerbanden er onder doen, en dan ook de wieldoppen aanpakken, misschien de roest ook, maar aan de andere kant, ik wil eigenlijk ook (weer) bezig aan de Y10, die rijdt nu niet en staat stil. Aangezien ik nu veel meer "voor de leuk ergens heen ga" en de evenementen weer aanbreken, zou het tof zijn om daarmee op pad te kunnen. Maar eens even met m'n vader overleggen..

Laatst, hadden we het over spoilers, de Getz kan dus voorzien worden van een dakspoilertje. Vaak zit hier dus een remlicht in, wat weer "overbodig" is omdat ik die al heb. In Antwerpen ben ik erachter gekomen dat er 2 versies zijn:


In de juiste kleur, met remlicht.


Ook in mijn kleur, maar dan zonder remlicht.


In de verte dachten we te zien dat dit een Getz was met zwarte bumpers, hopend op een onbekend basis model, het bleek een vervangen achterbumper te zijn, JAMMER!


Deze Ypsilon was wel mijn "droom-configuratie", prachtige kleur, mooie velgen, mistlampen EN opendakje.


Ook de Rover's ben ik niet voorbij gelopen, en zo spotte ik meerde 45 MK2's
 
Dat is zeker een hele mooie, met automaat kan ik wel leven, haalt dan wel "het bijzondere/andere gevoel" wat rijden in de Y10 weg, immers is die automaat en de Getz niet.

Wat ik me wel afvraag, kan je met 'n automaat ook rijden met een aanhanger?
 
Ja, kan prima. Is wel een groter slijtagepunt voor de bak. Dus mocht ik ooit een deel van mijn dromen waar kunnen maken heb ik een Sanggyong Rexton 2.7 automaat als trekvoertuig. Met 3500 kg geremd trekvermogen.
Doe je dat altijd is de bak na 4 ton aan km wellicht een keertje toe aan revisie. Met name de koppelomvormer. Maar het kan prima.

1200 geremd
555 ongeremd

Ik heb

1100 geremd
475 ongeremd.

Ligt vast aan de motor :D Wil echt geen 1100 kg achter die auto hebben.

Maar ja. Rijdt wel rustig natuurlijk.

edit: Koplampen krijgen we wel weer netjes. Ik ga in de meivakantie ook aan de slag met die van mij.
 
Hoho, niet te snel zeggen dat het kan.

Meeste SUV's met automaten gaan eraan met het trekken van een aanhanger. Vaak de grote Mercedessen en SsangYong's waar een trailer met minigraver achter wordt gedaan. Bij heuvel afwaarts, slipt de automaat kapot of verbrand de olie ervan.

Bij de Musso's is dit een bekende kwaal. Zijn vaak gebruikt voor een zware kar en de meeste met automaten, schakelen slecht. Een kennis had een stuk of vijf Musso's en Korando's en enkel de schakelbakken konden het trekken volhouden. Andere kennis had twee Mercedessen gehad, ook beiden de automaat verbrand met een kar erachter.
 
Maar dan is eerder de vraag hoeveel gewicht erachter gaat de leidende factor. Je wilt sowieso niet meer dan 500 kg achter je clio.

Maar hebben die dingen geen koeler voor de automaat olie dan? Dat je vaker filters en olie moet vervangen was bekend. Vergeten te vermelden excuus ;) problemen ken ik ook.
Maar naar mijn weten was vooral een Sangyong erg sterk qua automaat en aanhanger.
 
Nou, de auto moet de vouwwagen kunnen trekken, nu kon m'n Ypsilon dat, en met de Getz gaat dat uiteraard ook prima.
De vouwwagen weegt ongeveer een kilo ofzo, immers is hij uit het jaar nul.

Alleen heeft ie geen rem, en is ie ongeremd dus. Ik geloof dat het totaal gewicht met belading iets van 350 kilo is.
img1425k.jpg

Geniaal, misschien toch een trekhaak fiksen onder de Y10 :D
 
Leuke Antwerpse Getz-spots! Je ziet ze hier eigenlijk nog best vaak rondrijden, wat op zich een goed teken is voor de betrouwbaarheid van een model dat tegen de 15 jaar aan loopt. Wel jammer van de matige roestpreventie natuurlijk; mijn moeder had een tweetal jaar geleden eens een Getz als vervangauto voor de Veloster en ook die was al flink rot aan de achterste wielkasten.

Als potentiële opvolger, lijkt deze me een goeie deal: https://ww3.autoscout24.nl/classified/283616479?asrc=st ;)
 
Deze dan :p

Nee maar opzich mechanisch is er niets op tegen. Wellicht wat Danny aanwijst is inderdaad de tendens van een koppelomvormer langer te slippen waarbij die heter word en dus meer koeling nodig heeft.
Zou het verstandig zijn na elke vakantie de olie te laten vervangen van de versnellingsbak. Maar dan is een handbak wellicht makkelijker. Al gaat 350 kg makkelijk zat hoor. Je kunt immers ook 350 kg in de auto leggen en daar zal die meer moeite mee hebben.
 
Pjötr zei:
Nee joh, geen Wind... Das voor homo's :T

Dan vind ik een Pluriel veel leuker!

Says who....... :D

Ik wil best een Wind hebben hoor. Ik vond het destijds al een superkek autootje. Wel als Gordini met een 1.6 133 maar goed ;)
 
Nissan GT-R zei:
Deze dan :p

Nee maar opzich mechanisch is er niets op tegen. Wellicht wat Danny aanwijst is inderdaad de tendens van een koppelomvormer langer te slippen waarbij die heter word en dus meer koeling nodig heeft.
Zou het verstandig zijn na elke vakantie de olie te laten vervangen van de versnellingsbak. Maar dan is een handbak wellicht makkelijker. Al gaat 350 kg makkelijk zat hoor. Je kunt immers ook 350 kg in de auto leggen en daar zal die meer moeite mee hebben.

Ik moer eerlijk bekennen dat ik niet erg bekend ben met de techniek in een automaat, heb immers tweemaal schakelbak thuis staan, maar heb genoeg ervaringen gehoord om te kunnen concluderen dat een automaat met een zware kar/lading geen goede combi is, kleine aanhanger maakt natuurlijk niet veel uit ;)

Overigens zijn die ervaringen dus van Ssangyong Musso's en Korando's en Mercedes E-klasses. Die kennis die eerder problemen heeft gehad met de Musso's en Korando's rijdt nu een Landcruiser 100 automaat met vaak een grote kar erachter. Heeft al zo'n 350000 km erop staan en niks met de automaat aan de hand, kortom het kan ook goed gaan, afhankelijk van het merk :D .

Dat is overigens deze kar, ik denk niet dat Peter die achter zijn Yp koppelt :p
Long Load by Danny van de Streek, on Flickr
 
Nee zo'n grote kar zou niet achter m'n auto gehangen worden... :eek:

Afgelopen week kreeg ik hooggeacht bezoek, medeforummer Sjoerd kwam langs, en kwam niet alleen zijn Astra showen, maar had ook nog een paar leuke goodies meegenomen!


Hyundai Getz-folders!


Het kleurenoverzicht!

Ik heb dus een Celadon Blue! Klinkt toch een stuk leuker dan lichtblauw.:D

Ook had Sjoerd wat Ypsilon-dingen voor me:




Een dag later ben ik met m'n ouders naar Duitsland geweest, waar ik eigenlijk niet zoveel zin in had (shoppen vind ik echt verschrikkelijk) maar goed, m'n moeder kwam met de beste overredingswoorden, ik kon mooi "auto's fotograferen". Ik was uiteraard om. Spotten in Duitsland viel ontzettend tegen, maar ik struikelde wel over de Getzen! Leuk voor m'n kleurenoverzicht!


Een zwarte facelifter, wel leuk vond ik de accessoire, de spatlappen!


Zo zien dus de Facelift lichtmetalen velgen eruit!


En een kekke rode, wederom een facelifter... Pre-Facelift heb ik niet gezien :(

Daarnaast liggen de winterbanden weer in de schuur, en zit de zomerse set eronder. Nog wel op zwarte velgen, want de wieldoppen worden aangepakt. Zoals elke Getz heeft, zijn ze wederom afgebladderd. Ik heb dat klusje al eens eerder gedaan, maar ditmaal gaan we het goed doen :)
 
Terug
Bovenaan