'Mogelijk korting bij aanschaf VW-diesel'
Korting geven op nieuwe VW goedkoper dan reparatie
Volkswagen gaf recent aan dat het 8,5 miljoen auto's terughaalt nadat het concern had bekend software te hebben geïnstalleerd waarmee auto's schoner uit tests kwamen dan ze in feite waren.
In Duitsland haalt het bedrijf 2,4 miljoen auto's terug. Volgens DPA betekent dat 1100 stuks per dealer en duurt de reparatie anderhalf uur per auto. Bij een flink aantal is bovendien meer nodig dan alleen aanpassingen aan de software, resulterend in hoge reparatiekosten. Volkswagen heeft tot dusver 6,5 miljard euro opzij gezet voor het schandaal.
Bild am Sonntag meldde op basis van bronnen dat het schandaal weer een ingenieur de kop lijkt te kosten. Hanno Jelden, die in 2007 de sjoemelsoftware programmeerde, zou enkele dagen geleden op non-actief zijn gezet. De rol van Jelden in de zaak wordt volgens de krant ook bestudeerd door de openbare aanklager in Braunschweig.
PRIVATE LEASE Volkswagen
Had je deze auto's al gezien?

Volkswagen Tiguan 2.0 TSI 4Motion Highline
- 2017
- 112.134 km

Volkswagen Polo 1.2 TSI Highline | 1e eigenaar | Dealer onderhouden | Panoramada
- 2015
- 63.372 km

Volkswagen Up 1.0 BMT high up! | Cruise control | Airco | Bleutooth | LMV 15 inch | Parkeersensoren achter | Radio | LED dagrijverlichting
- 2017
- 130.892 km