AutoWeek.nl heeft je steun nodig
We zien dat je een adblocker gebruikt. Dat vinden we jammer, want alleen dankzij advertenties kunnen we autoweek.nl gratis toegankelijk houden. We willen je vragen voor autoweek.nl een uitzondering te maken. Wil je jouw adblocker voor ons pauzeren? Zo werkt het
Hartge lepelt V10 in 3-serie
De bekende tuner Hartge is het gelukt de V10 motor van de M5 en M6 in een 3-serie te lepelen. Natuurlijk konden ze het niet laten om van de techniek af te blijven, met meer pk's als gevolg.
De bekende tuner Hartge is het gelukt de V10 motor van de M5 en M6 in een 3-serie te lepelen. Natuurlijk konden ze het niet laten om van de techniek af te blijven, met meer pk's als gevolg.
In plaats van de standaard 507 pk, die de V10 in fabriekauto's van BMW levert, heeft de V10 uit de Hartge H50 V10 liefst 550 pk. Het maximale koppel bedraagt 520 Nm. De snelheidsbegrenzer is in de prullenbak gegaan, waardoor deze 3-serie een topsnelheid heeft vann 320 km/u.
Om alle kracht fatsoenlijk op de weg te krijgen, is de achteras flink verstevigd en is de auto voorzien van een verstelbare vering en demping. Ook is voor deze creatie een speciaal uitlaatsysteem ontwikkeld dat een indrukwekkend geluid voortbrengt. Klanten moeten op het orderformulier wel even invullen of ze ronde of ovale uitlaatpijpen willen hebben.
Hartge kan de auto leveren in two-tone kleuren en natuurlijk ontbreken een gigantische voor- en achterspoiler niet. Op de motorkap en de zijschermen zijn de broodnodige luchtinlaten geplaatst. De H50 V10 staat op 20 inch wielen.
In het interieur is de snelheidsmeter die maximaal 330 km/u kan aangeven de topattractie. Daarnaast zijn er koolstofvezel accenten, een met leder en koolstofvezel bekleed stuurwiel én er is nog de versnellingspook, die is gehuld in leder en is uitgevoerd met een lichtje.
Voorlopig toont Hartge alleen nog de sedanversie van de nieuwe 3-serie als H50 V10. Een ombouw voor de touring en de komende coupé(cabriolet) zijn in voorbereiding.
Plaats een reactie
Ontdek deze occasions: had je ze al gezien?
Lees ook
Achtergrond

Mazda 323 en BMW 323i: hoe vaak delen merken elkaars modelnaam?
Achtergrond

Toen BMW nog gewoon zei waar het op stond: persmap BMW 3 serie 1975
Nieuws

BMW 2-serie, 3-serie en 4-serie: nog meer vermogen voor instap-M-versies
Vergelijkende test

Als het laag, ruim en snel moet zijn: Audi S5 Avant vs. BMW M340i Touring
Nieuws



