Welke motorolie

Jonny 4528234

Net ingestapt
Goedenavond.
Ik zit met een probleem .
Ben in het bezit van een Opel Meriva maxx 1.6 16v .ecotec
Uit 2004 met 185000 km
De auto ziet er voor zijn leeftijd zeer goed uit en het rijd super .
Het is algemeen bekend dat deze motoren nogal een slokje olie lusten .
De auto heeft al zijn onderhoud gehad bij de dealer
(Ondehoudsboekje).
Nou is mijn vraag Opel schrijft 5w30 synthetische olie voor .
Nou wil ik de olie verversen doe ik meestal zelf .
Nou wil ik daar weer 5w30 eurol dexos2 wat door Opel erkent is kan ik deze olie er weer op doen of iets dikkere olie 10w40 ivm met iets hogere olieverbruik .
Of raden jullie mij dat af .
Gaarne hoor ik van jullie.
Mvgr Jonny
 
Zolang het olievebruik ( áls daar al sprake van is ) geen abnormale vormen aanneemt, zou ik gewoon de voorgeschreven olle blijven gebruiken.
 
Supervisor R zei:
Zolang het olievebruik ( áls daar al sprake van is ) geen abnormale vormen aanneemt, zou ik gewoon de voorgeschreven olle blijven gebruiken.

Daar sluit ik me helemaal bij aan. Inspelen op mogelijke problemen geeft juist problemen. Er is nu niets aan de hand, dus blijf gewoon de voorgeschreven olie gebruiken. Daarnaast lost een dikkere olie het probleem van het verbruik niet op. het maskeert het alleen.
 
Terug
Bovenaan