Tweedehands hatchback kopen, 10-14k budget

A

Anoniem

Guest
Beste lezer,
Ik had al een discussie aangemaakt, maar merkte dat ik nog vrij onduidelijk was met waar ik naar opzoek ben etc. Vandaar dit bericht die hopelijk wat duidelijker is.
Ik ben opzoek naar een sportieve hatchback binnen de prijsklasse van 10-14k. Met sportief bedoel ik een auto die wat pittiger is dan een 'normale' auto, maar niet te oncomfortabel voor eventuele langere ritten. Ik denk dat ik dat kan vinden vanaf 140PK.

Ik zou graag een benzine willen rijden en een auto die niet extreem zwaar is ivm wegenbelasting. Ik ga de auto gebruiken om naar school te rijden (25min), om lekker stukjes te rijden en zo nu en dan een dagje weg of kleine vakantie met de auto. Daarnaast vind ik betrouwbaarheid erg belangrijk. Of de auto 3 of 5 deurs is maakt mij niet veel uit.

De volgende opties zijn voor mij belangrijk: Cruise Control, Bluetooth Music (streamen van Spotify e.d.).

Ik heb zelf wat onderzoek gedaan, maar heb niet erg veel verstand van de motorische gedeeltes.
Wat ik op internet vond zijn er een paar auto's die binnen mijn plaatje passen en zou ik het fijn vinden om te horen wat anderen zouden doen.
-Peugeot 208 GTI
Ik vind deze er mooi uitzien en het interieur spreekt mij ook erg aan. Van wat ik vond op het internet is deze 'hothatch' wel pittig maar wel comfortabel. Ik las echter wel dat de 1.6 motor die erin ligt niet even betrouwbaar is, dit is dan voor mij een pijnpunt. Weten mensen hier meer over?

-Ford Fiesta ST2
Ook deze auto vind ik er mooi uitzien. Het interieur vind ik wel minder, het kleine schermpje en de vele knoppen bij de bediening hiervan(Niet iets waardoor ik deze keuze af zou laten vallen). Van wat ik las zijn mensen wel super enthousiast over hoe de Fiesta rijdt. Ook vind ik het geluid mooi, niet te overdreven maar wel aanwezig.

-Seat Leon FR
Deze is wat minder sportief dan de bovengenoemde auto's, maar spreekt mij ook wel aan. Een 'normale' auto met een sportief tintje.

-Alfa Romeo Mito 135pk/QV
Ik vind het exterieur van de Mito erg mooi, interieur vind ik redelijk. Ik las op het internet dat deze auto wel zo nu en dan kan schuiven over drempels. Over de sportiviteit tijdens het rijden kon ik niet veel vinden.

Ik zou het super erg waarderen als ik tips zou kunnen krijgen over het maken van mijn keuze. Alvast bedankt!
 
Een Renault 208 ga je niet vinden, wel een Peugeot 208.
Ga gewoon eens een proefrit maken dan weet je of het fijne auto's zijn of niet. De Leon is wel groter en zwaarder.
 
Foutje haha, nu aangepast. Proefrit ben ik ook zeker van plan binnenkort te gaan maken, maar wil graag mijn huiswerk gedaan hebben voordat ik dat doe.
 
JapieDeKrekel zei:
Foutje haha, nu aangepast. Proefrit ben ik ook zeker van plan binnenkort te gaan maken, maar wil graag mijn huiswerk gedaan hebben voordat ik dat doe.

Maar proefritten maken is juist een onderdeel van het 'huiswerk'!
 
JapieDeKrekel zei:
Foutje haha, nu aangepast. Proefrit ben ik ook zeker van plan binnenkort te gaan maken, maar wil graag mijn huiswerk gedaan hebben voordat ik dat doe.
Dat is wel een van de belangrijkste dingen, wij kunnen je alles voorleggen, maar jij moet er in rijden
 
Aangezien je het hebt over 'naar school' denk ik dat je nog niet heel oud bent (al ben je nooit te oud om te leren). Dan kan het verzekeren van zo'n bommetje erg lastig zijn.
Kijk dan ook eens voor een net iets lichter gemotoriseerd exemplaar, in het geval van de Fiesta bijvoorbeeld een 1.0 Ecoboost.
 
Snap ik, ik ga morgen kijken voor proefrijden in de buurt. Bedankt!
 
Vanwege mijn leeftijd wil ik de auto gaan verzekeren op naam van één van mijn ouders. Ik las ergens dat rond 23 jaar de verzekeringen een stuk goedkoper worden, als ik het goed heb.
 
JapieDeKrekel zei:
Vanwege mijn leeftijd wil ik de auto gaan verzekeren op naam van één van mijn ouders. Ik las ergens dat rond 23 jaar de verzekeringen een stuk goedkoper worden, als ik het goed heb.
Dat is het meest onverstandige wat je kan doen.
 
JapieDeKrekel zei:
Waarom? Omdat ik niks opbouw qua schadevrije jaren?

En omdat het fraude is, tenzij jij als hoofdbestuurder wordt aangemeld. Echter verdwijnt dan het financiële voordeel.
 
Kies als beginnend bestuurder een auto met niet al teveel vermogen.
Auto rijden leer je door heel veel auto te rijden, zelfs na meer dan 1,5 miljoen schadevrije kilometer leer ik er nog steeds bij. Gas geven is niet moeilijk, goed anticiperen is dat wel.

Neem anders een gewone Alfa Mito, Ford Fiesta, Peugeot 208, Renault Clio, of iets dergelijks. Die zijn in de praktijk zeker snel genoeg, maar in alles goedkoper om op de weg te houden.
 
Terug
Bovenaan