Turbo kapot VW Diesel 131pk 2.5

MCE

Net ingestapt
Hallo,

Vanmorgen met de camper, een vw diesel 131pk 2.5, onderweg naar de garage voor een kleine beurt en apk als hij na ca 10km en bij 110 km/h in de noodloop gaat. De garage geeft aan dat de turbo defect is, deze wordt over 1.5 week vervangen voor een nieuwe, een kleine 2000 euro. Toen ik de auto weer ophaalde deed de turbo het weer maar na een 10 km en net boven de 100km/h opnieuw in noodloop. Na motor uit en aan gezet te hebben was de turbo weer terug en de overige 20km niks aan de hand bij Max 95km/h.

Na even zoeken op internet en fora zie ik dat dit een veelvoorkomend probleem is bij de 131pk motoren en dat veelal de turbo vervangen wordt maar ook dat de turbo gereinigd wordt. Omdat het hier een camper betreft rijdt deze maar weinig en niet altijd op erg hoge snelheden.

Wat zijn jullie ervaringen met turbo cleaners, en zouden jullie dit aanraden in deze situatie. Ik zie diverse soorten van 15 euro tot een set van 99 euro. Welke bevelen jullie aan en kan je dit eenvoudig zelf.

Wat zijn overige checks die ik eenvoudig zelf kan uitvoeren. Ik ben wel een beetje technisch maar zodra het kritische onderdelen zijn die bijv. Op tijd moeten blijf ik er liever af.

Alvast bedankt voor de hulp!
 
Het kan ook best zijn dat de stelring van de VNT (variabele schoepen) niet meer goed werkt, zou eerst met diagnose apparaat de turbodruk uitlezen of die te hoog of te laag is (kan ook komen door een defecte N75 klep). Turbo demonteren en de roetaanslag schoonmaken op het VNT mechanisme kan soms al helpen. Als je dan meteen de rest van de turbo bekijkt weet je wat de staat is.

Mocht de turbo stuk zijn kan je zelf het binnenwerk vervangen (dat heb ik gedaan bij mijn Ford), was ook maar max een half uurtje werk. Hele turbo vervangen vind ik onzin.

Over die cleaners: ik heb een keer zo'n turbo/EGR cleaner geprobeerd, kwam ook heel veel troep uit de uitlaat dus dat kan al wel een stukje helpen, maar later alsnog een en ander gedemonteerd, schoongemaakt of vervangen (dit werkt uiteraard alleen als je geen roetfilter hebt)

EDIT: Welke storingcodes gaf de auto tijdens de noodloop?
 
Bedankt voor je reactie.

De auto zelf geeft geen storingscode op het dashboard.

Reviseren garages de turbo nooit?
 
Veel bedrijven die zich garage noemen hebben een klok horen luiden, dus gaan ze onderdelen vervangen zonder daadwerkelijk een juiste diagnose te stellen; de trail en error methode. Een turbo is wel een specifiek onderdeel waar kennis en apparatuur voor nodig is voor revisie en daar zijn weer gespecialiseerde bedrijven voor die zo'n gereviseerde turbo aanbieden. (oa Turbo Hoet) Voor veel garages is het simpeler en sneller om zo'n gereviseerde turbo in te kopen dan het zelf te gaan doen.
 
MCE zei:
Bedankt voor je reactie.

De auto zelf geeft geen storingscode op het dashboard.

Als de auto in noodloop gaat, dan geeft ie een foutcode als je hem uitleest. Het kan inderdaad voorkomen dat tijdens de noodloop er geen motormanagement lampje gaat branden, maar als je hem uitleest moet ie een of meerdere foutcodes geven tijdens uitlezen, dat is de eerste stap die je wel moet gaan doen, want nu weet je niet waar de noodloop vandaan komt.
 
Pietzoveel zei:
Een turbo is wel een specifiek onderdeel waar kennis en apparatuur voor nodig is voor revisie en daar zijn weer gespecialiseerde bedrijven voor die zo'n gereviseerde turbo aanbieden.

Zoals gezegd heb ik zelf mijn turbo gereviseerd door het binnenwerk te wisselen en dat stelt niet zoveel voor. Dat is qua moeilijkheidsgraad niet moeilijker als een turbo in of uitbouwen.

Wel eens met het verhaal dat garages over het algemeen vrij snel overgaan op zinloos onderdelen vervangen.

Scheelde bij mij toch zo'n €200 t.o.v. een gereviseerde turbo en als ik alles zou moeten uitbesteden scheelde het mij nu zo'n €600, overwegen waard lijkt mij. Als ik TS zijn verhaal bekijk zal hij dus ruim €1200 besparen (hoge prijsopgave om een turbo te vervangen trouwens)
 
@ Probenator: Bij veel turbo's zitten nog wat kleppen en regeleenheden voor een goede werking. Die zou ik ook graag gecontroleerd willen hebben. Een turbo loopt niet spontaan kapot, dit heeft een oorzaak.
 
Pietzoveel zei:
@ Probenator: Bij veel turbo's zitten nog wat kleppen en regeleenheden voor een goede werking. Die zou ik ook graag gecontroleerd willen hebben. Een turbo loopt niet spontaan kapot, dit heeft een oorzaak.

Uiteraard dit acht ik als vanzelfsprekend, daarom benoemde ik eerder ook de N75 klep, maar ook vacuumpomp, olieopbrengst, slangen etc. dienen gecontroleerd te worden. Alles wat een garage zou doen moet je doen en ook een beetje extra. Zo heb ik ook mijn carter eraf gehad (en dus oliewissel gedaan), banjobout vervangen en aanzuigbuis in het carter gecontroleerd.

Ik heb alles met de oude turbo gemonteerd getest en toen overgegaan op vervangen. Toch kan een turbo wel zonder speciale aanleiding kapot draaien, na een x aantal ton aan de kilometers kan een turbo gewoon versleten zijn. Ben het wel met u eens dat steeds vaker de turbo door externe factoren stuk gaat. Totale controle rondje lopen is natuurlijk altijd een pre.
 
Ik heb ooit nog een gelijkaardig symptoom gehad.

Toen was het de temperatuursensor in het blok dat foute waarden gaf. dit soort symtomen kan werkelijk van alles zijn, van een kabelbreukje/ defecte sensor tot gaswaarden die buiten de range zitten door een defect onderdeel.

Bij mij heb ik het ook 6-tal maanden zelf moeten uitvissen qua diagnose, dus veel geluk. (als ik mij goed herinner heb ik toen het moterlampje eindelijk brandde hem eens laten uitlezen maar het is niet alsof ik mij kappot gezocht heb, het viel al bij al nog mee om af en toe op de snelweg te herstarten)

Persoonlijk zou ik het nalaten om nog meer blind te vervangen zonder dat je een foutencodes of meetresultaten hebt. Als het vaak genoeg voorkomt zit er echt wel een code in die niet wordt gereset na een herstart.
 
Terug
Bovenaan