Sloperijfoto's, deel 3

MCW 84 zei:
https://i.imgur.com/eiDhZJn.jpg

[img]https://i.imgur.com/TuhRB7Y.jpg

[img]https://i.imgur.com/WxyLNBo.jpg

[img]https://i.imgur.com/m6GNV4C.jpg

[img]https://i.imgur.com/4lR3Wr7.jpg

De Saab 96 en Peugeot 404 herken ik maar de rest...? Jullie mogen het zeggen :}[/quote]

Dit is vlakbij Heerde toch? Heb ik jááren geleden ook nog eens foto's gemaakt, stonden er toen nog wel een stuk beter bij. Het is leuk dat het 'nog zo' bestaat, maar ook wel jammer bij sommige wagens.
 
Nico Reno zei:
weet iemand nog een eerste type Twingo op een sloperij te staan??
ik zoek het eerste type wieldop, 4stuks.

Dat zal best een uitdaging worden. Die Twingo-wieldoppen raken erg makkelijk los, dus de meeste oude Twingo's worden met ontbrekende wieldoppen bij de sloop ingeleverd.
 
Beste forummers,

Het wordt steeds lastiger om onderdelen te vinden voor mijn Mitsubishi Lancer stationwagon uit 1990. Weet iemand nog een Lancer uit de reeks 1984-1988 te staan op een sloperij ergens? Een Lancer uit de reeks 1988-1992, Colt uit 1984-1988 en 1988-1992 is ook prima. Veel onderdelen zijn uitwisselbaar.

Alvast bedankt voor het meedenken!
 
4G15 zei:
Beste forummers,

Het wordt steeds lastiger om onderdelen te vinden voor mijn Mitsubishi Lancer stationwagon uit 1990. Weet iemand nog een Lancer uit de reeks 1984-1988 te staan op een sloperij ergens? Een Lancer uit de reeks 1988-1992, Colt uit 1984-1988 en 1988-1992 is ook prima. Veel onderdelen zijn uitwisselbaar.

Alvast bedankt voor het meedenken!

Een Lancer weet ik niet te staan, maar misschien staan er onderdelen op Ebay?
 
Misschien is er in het VK ook nog wel wat te vinden voor de gelijksoortige modellen van Proton, die daar tot ver in de jaren 90 zijn geleverd.



Heb je iets specifieks nodig?
 
Goede tip, bedankt! Ik ga eens kijken.

Specifieke onderdelen die ik zoek zijn een voorbumper, grille, sierlijst op het portier linksachter en de sierlijsten op de beide voorschermen.
En wat dingetjes uit het interieur, al zal dat erg lastig te vinden zijn...

Technische delen kan ik vaak nog wel nieuw vinden, al moet ik er steeds vaker flink naar zoeken (een ontstekingsrotor bijvoorbeeld).
 
4G15 zei:
Beste forummers,

Het wordt steeds lastiger om onderdelen te vinden voor mijn Mitsubishi Lancer stationwagon uit 1990. Weet iemand nog een Lancer uit de reeks 1984-1988 te staan op een sloperij ergens? Een Lancer uit de reeks 1988-1992, Colt uit 1984-1988 en 1988-1992 is ook prima. Veel onderdelen zijn uitwisselbaar.

Alvast bedankt voor het meedenken!

Check! https://www.venauto.nl/venyard/?make=Mitsubishi&base=Colt&car=V10008EKQ4 en deze sloperij heeft ook vaak oud(er) spul staan https://autodemontageveghel.nl
 
Lekker naar de Veluwe gefietst en toen kwam ik deze tegen in Eerbeek. J.P. Teunissen - autodealer, is te vinden op google. Ik vind dit soort afgedankte auto's zonder APK eerder hier passen dan bij het spot-topic. Er stond best wel wat leuks! Niet zulke goeie foto's vanwege laag (tegen)licht.

Ford Escort
E75sP7G.jpg


uHC0Ewr.jpg


Hillman Minx
iC8RxoI.jpg


26zfb3J.jpg


Volvo 262
tiHcMLL.jpg


Mercedes-Benz 250 '71
1yTqzul.jpg


Cadillac Seville o_O
cEcOS7G.jpg


Volvo 164
g0imdFr.jpg


PooalF3.jpg


Renault 5 (stond er nog eentje)
fyWAkbj.jpg


Mercedes-Benz 450 SLC (AMG?)
1tFCv0o.jpg


Mercedes-Benz ambulance
jhe8yg5.jpg


4vYQguC.jpg


Vooral die Volvo 164 verdient beter!
 
Vet! Ik had al het idee dat geen doorsnee R5 was. Wat doen mensen met zo'n bedijfje? De ene na de andere APK-afgekeurde auto binnenharken en verder laten verrotten zodat ze alleen nog maar voor wat onderdelen te krijgen zijn? Ik hoop echt dat er liefhebbers zijn die zo'n auto overnemen en helemaal opknappen.
 
Ik vermoed dat het weer zo'n handelaar is die de hoofdprijs vraagt voor z'n wrakken met het gevolg dat ze nooit verkocht worden en uiteindelijk (nadat de handelaar failliet is verklaard, met de noorderzon is vertrokken of het tijdige voor het eeuwige heeft verwisseld) de schrootpers in verdwijnen.
 
Ik denk dat het er nog niet heel lang staat allemaal.

Die 450 SLC is in februari 2021 op naam gezet.
De ambu eveneens in februari 2021 (deze spot heb ik even doorgegeven aan een bekende die interesse in die dingen heeft en contacten binnen de oldtimer ambulance-wereld )
De 250 uit 71 is in november 2021 op naam gezet
Die rode mercedes op trailer is pas in december 2022 op naam gezet

Alleen die hillman is het kenteken niet van op te zoeken.
 
Streetview gaat er terug naar 2008 en 2016. Toen stonden er ook al allerlei auto's daar. In 2016 stond die Mercedes-Benz 250 er ook al, net als een Voyager die niet op de foto's staat.
 
Ik heb die yard in Eerbeek eind vorig jaar ook een paar keer in het echt gespot. Kwam op mij meer over als een verzameling van een persoon die niet zo goed weet wat er mee te doen.

Kennelijk staat de gemeente dit toe (of kan nog geen actie ondernemen).
 
Het staat sinds 2013 geregistreerd als garagebedrijf: https://www.oozo.nl/bedrijven/brummen/eerbeek/eerbeek-zuid/420754/j-p-teunissen
 
^^ Ik geloof je.

In Veenendaal zit ook een garagebedrijfje (wel overdekt) dat een vervallen indruk maakt (met o.a. een BX Sport in de collectie..;) ) maar ik zag het laatst overdag en er zit 'gewoon' een redelijke werkplaats in waar een oudere man gewoon nog aan de klus is. (y)
 
Uiteindelijk is dit, in mijn ogen, gewoon een liefhebber/verzamelaar van eigen spul.
Via de gemeente een garage, ze lekker duur aanbieden zodat niemand ze wil hebben.
Heeft wel iets amerikaans vind ik.
En zeg nou zelf, wie wil dit nou niet?
Lekker allemaal leuke auto's om je huis, elke dag gratis museum bezoeken.:)
 
13 maart was ik op de lokale sloperij. Daar stonden toen enkele bijzondere auto's.

In het begin stond deze Mercedes met origineel Nederlands kenteken!




Op het terrein stond deze BX, volgens Wouter Bregman was dit de FP-GV-56.



Van deze Renault kon ik niet achterhalen wat het kenteken is/was.




Enkele Volvo's, variërend in bijzonderheid.








Ondertussen worden Cinquecento's ook al erg zeldzaam. Ik vond het dan ook jammer om te zien dat deze Fiat (NG-LP-09) gesloopt is.




Evenals deze Panda.




Als laatste, onderstaande Rover.

 
Even een vraagje over Venyard; stel 'm maar hier omdat ik verwacht dat hier de meeste kennis zit. Al meen ik mij te herinneren dat in het oude forum Venyard een eigen topic had. Met de zoekfunctie kom ik slechts op het draadje van @Pjötr uit. :sneaky:

Weet iemand wat Venyard verstaat onder de term regeleenheid elektrisch ? Valt daar een motorECU ook onder?
Lijkt mij niet, althans, dan is het voor 20 euro wel vrij voordelig indien het onderdeel matcht. :)
Er staat echter geen ECU in de prijslijst.
Kan het zijn dat ECU's, zoals bij de katalysator al staat aangegeven, op voorhand uit de auto is gehaald en dus separaat in het magazijn aangeschaft moet worden?

Wat is jullie mening over de statiegeldbedragen die men vraagt? Voor bepaalde, waardevolle, onderdelen kan ik mij daar wat bij voorstellen (zeldzame metalen etc.) maar één euro statiegeld voor een binnenspiegel vragen? Daar ga ik niet voor terugrijden.. dus is het een verkapt margebedrag, in mijn ogen.
 
^^

Dropdown menu.

Ik kon gisteren hier niet reageren. Vandaag weer wel :confused:

Ik ben vandaag ook op de Venyard geweest. Inderdaad is een ECU, in mijn geval, een regeleenheid elektronisch. Zelf van het blok geschroefd. :sneaky:

De genoemde bedragen in de lijst zijn netto. Er wordt geen BTW over de onderdelen en het statiegeld geheven. Valt, kennelijk als ik de factuur lees, onder de bijzondere regeling van gebruikte goederen.

Ik heb nagevraagd over de bedoeling van het statiegeld. Antwoord was dat zij dan de statiegeldonderdelen verantwoord kunnen afvoeren ipv dat de klant dit thuis in de prullenbak gooit. Tja..
 
Dat is dan een meevaller.
Wat dat statiegeld betreft snap ik het wel. Als zo'n oude binnenspiegel bij een recyclingbedrijf wordt verwerkt is dat natuurlijk milieuvriendelijker dan als hij gewoon met het restafval wordt verbrand. De intentie lijkt me dus wel goed, dat er en passant nog wat mee wordt verdiend is mooi meegenomen voor ze.
 
^^ Ik ben argwanend. Het spiegelglas van een binnenspiegel verwijderen kost toch arbeidstijd. Het zit al járen aan elkaar vast, dus makkelijk loskomen zal niet gaan. Breken en in stukjes eruit pielen?

Nee, ik denk dat dit soort materialen toch ook in de container 'restafval' gaat. Wát op zich niet eens zo slecht is.. want bepaalde verbrandingsovens hebben nou eenmaal behoefte aan droog stookmateriaal om zo de temperatuur hoog te houden en een meest gunstige uitstoot te krijgen van schadelijke gassen na de katalysatoren. Bijvoorbeeld de AEB in A'dam. Want de Amsterdammers scheiden niet genoeg hun afval waardoor de reststromen relatief nat zijn door al het groen wat ertussen zit.

Dit werd een tijdje terug door een afvaldeskundige vertelt bij de duiding van de aankoop/verwerking van 'de huisvuiltrein uit Napels' die nu met enige regelmaat naar Amsterdam komt.
 
Wie weet er nog een Mazda 626 Hatchback vanaf 1992 op de sloop te liggen? Ik ben op zoek naar een rechter voordeur en achterdeur.
 
Weet iemand nog originele velgen voor een mazda 323 bg (1989-1994) te liggen? Tijdscorrecte velgen van andere Mazda-modellen zijn ook welkom.

Zelf heb ik namelijk een niet complete set van originele, maar verweerde wieldoppen van mijn auto, daarom zou ik graag een originele of tijdscorrecte set wielen of -doppen willen hebben.

Alvast bedankt!
 
Lekker naar de Veluwe gefietst en toen kwam ik deze tegen in Eerbeek. J.P. Teunissen - autodealer, is te vinden op google. Ik vind dit soort afgedankte auto's zonder APK eerder hier passen dan bij het spot-topic. Er stond best wel wat leuks! Niet zulke goeie foto's vanwege laag (tegen)licht.

Cadillac Seville o_O
cEcOS7G.jpg
Dat is een Seville Milan Coupé, waarvan er maar zo'n 500 zijn gemaakt.
Er stond er 4 jaar geleden één te koop in Nederland voor bijna 14.000 euro, goed mogelijk dat het deze was.
 
Ik dacht eigenlijk dat sloperijen met zulke stapels auto’s echt verleden tijd was, maar blijkbaar niet!
Nee klopt, bij ons in Drachten (Friesland) hebben we er ook twee. Wel leuk, maar jammer als je interesse hebt in een auto die in de stapel zit. Soms zitten er nog best bruikbare onderdelen in de stapel, maar kun je dan niet bij.
 
In Rotterdam zitten er nog 4 naast elkaar, de ene nog groter dan de andere.
Een jaar of zes geleden heb ik bij De Populier nog een luchtrooster uit een gestapelde Smart Forfour gehaald en er een achterruitenwisser van af geplukt, maar ik weet niet hoe het daar nu is.
 
Och jammer.
Waarschijnlijk al over mee lopen leuren en niemand die hem wil. (zelfs de banger niet(?)

Misschien leuk om een foto te plaatsen ipv een link. De link is over enkele weken weg namelijk..
Iemand die dat voor elkaar krijgt?
Wordt dit topic leuk van..
 
Lekker naar de Veluwe gefietst en toen kwam ik deze tegen in Eerbeek. J.P. Teunissen - autodealer, is te vinden op google. Ik vind dit soort afgedankte auto's zonder APK eerder hier passen dan bij het spot-topic. Er stond best wel wat leuks! Niet zulke goeie foto's vanwege laag (tegen)licht.

Ford Escort
E75sP7G.jpg


uHC0Ewr.jpg


Hillman Minx
iC8RxoI.jpg


26zfb3J.jpg


Volvo 262
tiHcMLL.jpg


Mercedes-Benz 250 '71
1yTqzul.jpg


Cadillac Seville o_O
cEcOS7G.jpg


Volvo 164
g0imdFr.jpg


PooalF3.jpg


Renault 5 (stond er nog eentje)
fyWAkbj.jpg


Mercedes-Benz 450 SLC (AMG?)
1tFCv0o.jpg


Mercedes-Benz ambulance
jhe8yg5.jpg


4vYQguC.jpg


Vooral die Volvo 164 verdient beter!

Fietste hier vandaag weer langs. Niet echt een sloperij dus maar wel rijp voor de sloop.

Citroën CX GTI '87. Sinds 1999 geen APK..
EVLpi0e.jpeg


adMQX7m.jpeg


Chevrolet Corvette. :cry:
oCWFqM3.jpeg


Mercedes-Benz 380 SL & 500 SL
gXUWPVI.jpeg


CSrvucj.jpeg


Iets & Chrysler Le Baron Convertible
heqRgqZ.jpeg


iJpOedT.jpeg
 
Terug
Bovenaan