Roestpreventie nieuwe auto

A

Anoniem

Guest
Ik overweeg een nieuwe Dacia Jogger aan te schaffen en vraag me af of het nuttig is om te investeren in een preventie antiroest behandeling?
Na wat zoeken via Google krijg ik de indruk dat tectyleren meer iets van vroeger is en sommigen mensen een klassieker nog wel eens een Dinitrol behandeling geven.
Kan me herinneren dat een jaar of 10 terug een extra beschermlaag ook als optie werd aangeboden bij aanschaf, maar zie dat nu nergens staan.

Internetprijzen van de behandeling zijn afhankelijk van het formaat van de auto, maar globale schatting is dat het voor de Jogger minimaal zo'n 1000-1200 euro kost.
Garantie op roest is bij Dacia 6 jaar, dus overbodig als de auto na 6 jaar weer wordt verkocht, maar misschien zinvol als je hem zelf wil afrijden.

Ben benieuwd naar ervaringen en meningen over dit onderwerp.
 
Nieuwe auto's roesten eigenlijk nauwelijks meer. Je ziet nog wel eens vliegroest op wat onderdelen van het onderstel, maar dat kan geen kwaad. Een enkele keer zie je een vrij recente auto met roest op een vreemde plek, maar dat is vaak het gevolg van een slecht herstelde schade. De antiroest behandeling was voornamelijk bedoeld voor de onderkant van de auto, en daar kom je eigenlijk nooit meer roest tegen.
 
Wat vroeger particulieren of gespecialiseerde bedrijven deden, wordt nu door de fabrikanten gedaan, zelfs een budgetmerk als Dacia doet wel wat in die richting ,hoewel je bij oudere Dacia's nog wel ouderwetse roest kon aantreffen, maar dat zou bij nieuwe toch veel beter moeten zijn.
 
De fabrikanten hebben de roestpreventie op de carrosserie meestal wel goed onder controle, door de baden waar ze ingedompeld worden. en de kwaliteit van het spuitwerk. Wel blijken sommige merken minder aan de extra preventie te doen. Losse aangeschroefde delen kunnen een probleem opleveren. Zo zijn er bij bepaalde merken roestproblemen met subframes, remleidingen, verstevigingsbalken etc. Vaak worden die delen bij een latere Dinitrol/wax behandeling beter geconserveerd.
 
Ik zou hem gewoon behandelen met tectyl, was, etc net waar je de voorkeur aan geeft.
Zou uitkijken met gaten boren zoals dat vroeger gebeurde om deur, scherm, balk etc te tectyleren, auto van tegenwoordig zitten vol kabel sensoren, etc, als je dat raakt ben je ver van huis.
Wiel/modderkuipen, dorpels, balken ed kun je gerust tectyleren, delen van de vloer idem.

https://www.hln.be/mobiliteit/deze-negen-moderne-auto-s-roesten-het-snelst~a5fa00a0/
 
Auto's krijgen tegenwoordig vanuit de fabriek al een goede wax behandeling. De techniek is tegenwoordig een heikeler punt dan het koetswerk.
Tenzij je de dacia wil afrijden tot de sloop, zou ik daar geen geld aan uitgeven.
 
Even zoeken naar "Gerhard Holzknecht Unterbodenschutz". Deze man heeft regelmatig Dacia's (ook nieuwe) ter behandeling en onlangs geklaagd dat de preventie vanaf fabriek duidelijk minder geworden is.... Heeft ook filmpjes van zijn werk op You Tube geplaatst.
 
Laten we niet overdrijven... Als antwoord op je vraag; nee, nieuwe auto's hebben dat niet nodig. Ga gewoon naar de aflevering, ga er mee rijden en geniet. Maak het niet te moeilijk voor jezelf :)
 
Voor 6 jaar gebruik zou ik er ook niks aan doen, maar de melding van rw54 geeft te denken, als je er pakweg een jaar of 10 in wil rijden EN redelijk verkopen, misschien zijn traditionele verbrandingsmotoren over 10 jaar wel schaars en duur geworden,,,
 
Terug
Bovenaan