Porsche 991.2 C2S + Tesla Model 3 Performance - pagina 19+

Heren!

Even een update van mijn kant. Ik zie dat het hier al gedeeld is, maar dat klopt. De M140i is ingeruild op een M5 Competition.

De M140i is nog steeds te koop bij BMW Amsterdam:
https://bmw-amsterdam.nl/voorraad-gebruikt/bmw/1-serie/m140i-high-executive_occasion_ps-009-b/benzine/517768


De M5 Competition heb ik 7 Juni 2019 opgehaald met inruil van de M140i. Dat is nu praktisch een maand! Dit was een demo van BMW Amsterdam en de auto is van 26-10-2018.
Gekocht dus 7,5 maand oud met 8000KM gelopen.

De kleur is rhodonitsilber, een BMW Individual kleur. Het is een soort zilver dat champagne achtig wordt in de zon, heel mooi. Doordat de auto een demo was, was er een flinke korting. Bij BMW Amsterdam had ik de M140i nieuw gekocht en ik heb er een zeer riant bedrag voor teruggekregen (Flink meer als waar die nu voor te koop staat).

Jesper die mij de M140i had verkocht, heeft mij nu ook de M5C verkocht. En die M5C, die heeft hij zelf samengesteld en zo besteld. Dus dat was leuk om allemaal met dezelfde persoon te doen.

625PK en een 4,4L V8 is wel weer andere koek. Het is een bizar apparaat.


Hier wat foto's:
YkBH4Qd.jpg

e8cl6qO.jpg

iikYtkR.jpg


53cOOhv.jpg

YRVNuTr.jpg

DOf9tQe.jpg
 
adinsx zei:
Nah zeg, en ik wilde je net tippen om inspiratie op te doen bij deze M140i rijder in de UK welke ik vrijdag sprak daar omdat zijn M140i er ook bijzonder goed uitzag, vind ik ;)
https://www.instagram.com/noorjosef/

57303632_277044346375113_5203601806702132370_n.jpg


Mosterd na de maaltijd begrijp ik dus. Wauw, wat een gave M5!

Edit: Op driving-fun vond ik meer foto's van het ophalen. Wat een gaaf ding:
https://forum.driving-fun.com/viewtopic.php?f=3&t=34258&start=550

Je ziet ze veel zo in de UK, al die 'Motech' editions etc. Ook heel mooi! Maar ik houd het toch liever wat 'origineler'.
Ik heb deze vaker gezien inderdaad!
 
iDutchman zei:
Bij BMW Amsterdam had ik de M140i nieuw gekocht en ik heb er een zeer riant bedrag voor teruggekregen (Flink meer als waar die nu voor te koop staat).

Je hebt geen riant bedrag voor je M140i teruggekregen. Nee, die is gewoon ingeruild voor een handelsprijs. Je kreeg misschien op papier een riante inruilprijs, maar dat was feitelijk een forse (extra) korting op de M5. Als je je M140i had ingeruild op een Ferrari 812 o.i.d., dan had je voor je M140i wel 70.000 of wel 80.000 euro kunnen krijgen als 'inruilprijs' (op papier)...
 
Lekker belangrijk. Enige wat telt is wat je bij moet leggen. Dikke auto iDutchman!

Geniet ervan!
 
Zo man, wat een gave fünfer! (y)
Zit er nog ietsepietsje comfort in of is het echt kneiterhard afgesteld?
 
Phaeton W12 zei:
iDutchman zei:
Bij BMW Amsterdam had ik de M140i nieuw gekocht en ik heb er een zeer riant bedrag voor teruggekregen (Flink meer als waar die nu voor te koop staat).

Je hebt geen riant bedrag voor je M140i teruggekregen. Nee, die is gewoon ingeruild voor een handelsprijs. Je kreeg misschien op papier een riante inruilprijs, maar dat was feitelijk een forse (extra) korting op de M5. Als je je M140i had ingeruild op een Ferrari 812 o.i.d., dan had je voor je M140i wel 70.000 of wel 80.000 euro kunnen krijgen als 'inruilprijs' (op papier)...

Ik weet hoe het werkt :) De eventueel hoge inruilprijs is een verkapte korting op de M5C, I know. Aangezien de M5C ook een zeer ruime halve ton+ was afgeschreven t.o.v. nieuwprijs, ben ik gewoon tevreden met de deal. Ik vind het reëele bedragen voor zo'n overstap en heb mezelf content gesteld door zo'n "korting" te kunnen hebben op de M5C (auto met extreem hoge nieuwprijs).
 
W212 zei:
Lekker belangrijk. Enige wat telt is wat je bij moet leggen. Dikke auto iDutchman!

Geniet ervan!

Exact. Tevreden met de deal. Dank voor je reactie!


Gilletti zei:
Zo man, wat een gave fünfer! (y)
Zit er nog ietsepietsje comfort in of is het echt kneiterhard afgesteld?

Als je de autojournalisten moet geloven, dan is de M5 Competition (gaat hier om de Competition) té hard. Maar ik ervaar dit totaal niet zo. Het blijft een 5-serie met comfort van een 5-serie. Oneffenheden in de weg voel je absoluut een stuk meer dan in een 520i, sure. Maar het is op geen enkel moment oncomfortabel.

Zeker als het onderstel in comfort staat, vind ik het super. Je voelt aan alles dat het in de basis een zeer comfortabele auto is. En voor de mensen die dit te hard vinden, de "normale" M5 is comfortabeler. Ik had dit ook als "concern" bij kopen, maar na de proefrit geen enkel probleem.

Ik vind het 'twee gezichten" karakter van de auto juist zo vet. Alles in comfort en efficient en het is een zeer snelle comfortabele 5-serie met die V8 roffel op de achtergrond. Maar alles in Sport Plus en de auto wordt giftig, agressief en hangt aan het gaspedaal. Ik vind dat juist top.

Dank voor de reacties heren!
 
Gaaf hoor, zo'n M5C. Die kleur is ook geweldig. Maar het gaat natuurlijk om het rijden. Dat zal een feest zijn. Geniet er van!(y)
 
Geweldig. :D Veel plezier ermee!

Ik wilde vragen of je geen Alpina B5 hebt overwogen, maar obv je laatste bericht begrijp ik dat je het agressievere van de M5 juist wilde.
 
Dank voor de reacties! Plezier ervan hebben we zeker :). Alpina vind ik overigens echt niet mooi mbt exterieur, zou nooit mijn keuze zijn/worden.
 
Alpina exterieur is allemaal zelf samen te stellen. Een Alpina rijdt eigenlijk zoals een BMW behoort te rijden. En comfortabel ook nog. Een klasse hoger.
 
FH126560 zei:
Alpina exterieur is allemaal zelf samen te stellen. Een Alpina rijdt eigenlijk zoals een BMW behoort te rijden. En comfortabel ook nog. Een klasse hoger.

Waar staat dan precies omschreven hoe "een BMW hoort te rijden"?

Volgens mij rijdt een BMW hoe een BMW hoort te rijden en is een Alpina een heel andere auto. Heel andere setup ook. Dus een Alpina rijdt hoe een Alpina hoort te rijden.

@ts, weergaloze auto, die M5C. Veel plezier ermee!!
 
Wat een geweldige overstap!
Echt een prachtige wagen en fijn dat je een mooie deal hebt kunnen maken. Geniet ervan!
 
Vette bak (en de vorigen ook)! Ik heb je ook 'deels gesponsord' met deze auto haha.

Hard work pays off!
 
Kanonnen, of beter kanon. Leuke upgrade. Alhoewel ik je 140 in die prachtige kleur ook wel kon waarderen. Mooie stap gezet.
 
Dank voor de reacties mannen! Ik ben ook nog steeds 'over the moon' met de M5. Droomwagen!

2 weekenden geleden de auto uitgelaten op de Autobahn. Het was rustig (zondagochtend) en daarom ruimte gehad de auto een paar keer door te trekken naar 310km/h (op de teller!). Bizarre ervaring.

Ik had Chris (heeft zelf een M140i) bij me (www.driveaholic.nl) om Freude am Fahren ook te delen. Was leuk! Hij heeft een kort stukje geschreven op een ander forum (op basis van zijn ervaring in mijn M5C).. Hij zal nog een review plaatsen op zijn website.

Wellicht leuk om te delen (ervaring van Chris)

"Ok, vandaag even uitgebreid kunnen rijden met de BMW M5 Competition van iDutchman. Was supergaaf en supergezellig en merk dat ik de rit nog steeds niet helemaal los kan laten. Zo onder de indruk ben ik van de auto. Ik ga later nog wel een keer een volledige review schrijven, maar hier alvast mijn eerste gedachten op papier. Soort van rouwverwerking dat ik de verkeerde BMW sleutels nu in mijn broekzak heb zitten ;).

Ik begin bij het begin. De eerste indruk. Niet het opgeklopte spierballenvertoon van de BMW M3 maar wel genoeg stance om de nekken te doen draaien. Ingetogen is niet het juiste woord, maar de extra spierballen zijn op zo'n manier op de auto gezet dat het nooit fout of over de top is. Maar iedereen ziet wel dat dit niet zomaar een gewone 5-serie is. Het is eigenlijk precies goed en de Competition velgen en zwarte accenten maken het geheel helemaal af. 9 uit 10 wat mij betreft. Alleen de achterkant van de 5-serie vind ik niet geweldig mooi.

Dan het interieur. De rode M1 en M2 knopjes op het stuur vallen op net als de specifieke M5 stoelen. Of de rode startknop en het M-specifieke pookje. Altijd even wennen om die te gebruiken maar alles went :). Verder gewoon superfraai en met een alcantara dakhemel, leder dashboard en keramische accenten ook net even fraaier dan de gemiddelde 520d op het bedrijventerrein. Zitpositie top. Stuur kan waanzinnig ver naar je toe en de stoel is veelvuldig verstelbaar. Leuk trouwens dat als je het knopje voor de stoelverstelling aanraakt de specifieke plaats toont op het scherm. Zo kun je precies zien waar je mee bezig bent. Ook fijn zijn de digitale tellers. Dit zijn nog niet de ellendige halfbakken tellers uit de nieuwe generatie BMW's. Die gaan ze medio 2020 wel plaatsen in de M5. Opgepast dus.Leuk ook dat je in de HUD ook een sportversie kunt tonen.

We hadden afgesproken bij de Aral op de A57 bij Goch en dus de Autobahn op. De olie is nog warm dus we kunnen meteen. Ik bedwing me nog even, want ik wil eerst nog even genieten van het voorspel. Dus ram ik bij 80 km/h de versnellingsbak manueel in 6 en kijk ik eens wat er gebeurt. Er moet even druk opgebouwd worden en daarna gaat het meteen al heel beschaafd los. Met de nadruk op beschaafd want het vermogen wordt prachtig opgebouwd. En rap dat ie is. Ik zit zo voorbij de 200 km/h en dan begint de beer pas echt los te komen. En zonder moeite loopt de auto door naar 300 km/h. Bizar hoe makkelijk dit gaat en bizar hoe rap dit gaat. De wegligging is absoluut foutloos. Snaarstrak maar zeker niet te stug geveerd. Zelfs met de dempers in sportplus is het te doen, maar ik zet de dempers liever op comfortstand. Ik heb ergens in een review (volgens mij Autoblog) gelezen dat de Competition echt heel stug is maar dat heb ik vandaag niet gemerkt. Ja, het is geen zwevend tapijt maar als daily echt prima te doen. Ook op de soms ruwe Duitse betonplaten is er niets wat de auto uit balans brengt.

Ik ben inmiddels warm en trap vanaf 80 km/h vol door. Wat cijfers via de Dragy. 80-120 in 2.1 seconden (wtf!!!) en 100 - 200 in 7.6 seconden. Waanzinnig. Ik heb er geen ander woord voor. Je maakt zo makkelijk tempo. Ook bij 250 voel je nog een vuist in je rug als je gasgeeft. Maar altijd met maximale controle. De stabiliteit is waanzinnig. Het geluid? Het is niet het brute gehamer van de AMG's maar het is wel heel erg gaaf. Zeker met de uitlaat in sport+ hoor je daar ook lekker gebulder. Bij rustig rijden hoor je keiharde knallen uit de uitlaat. Ook heel erg gaaf maar gelukkig kun je ze ook uitzetten als je geen aandacht wilt. Over aandacht gesproken. Die krijg je in deze auto gegarandeerd.

We testen ook nog even de remmen uit op hoge snelheid. Stalen remmen maar bruut genoeg om de M5 met geweld af te remmen. De auto was wel een tikje onrustig de eerste keer maar dat kan ook liggen aan het feit dat ik net iets teveel druk op het stuurwiel gaf. Bij een tweede rempoging was de stabiliteit voortreffelijk. Blame the driver in dit geval. Foutloos is de automatische versnellingsbak die qua niveau aanschuurt tegen de PDK. Die laatste schakelt misschien nog wat rapper maar het zit dicht bij elkaar. En ook de bak uit de M5 schakelt rap, altijd op het juiste moment en zonder twijfelen. Wel mis ik een klein beetje de keiharde klappen die je vroeger kon instellen. Die waren in de bruutste stand nu eigenlijk nauwelijks aanwezig.

We draaien ook nog even de Landstrassen op. Ik laat de 2WD mode (met ESP uit) even voor wat het is. Ik heb geen zin om deze prachtige M5 tegen een boom te krullen en ik mis ook de skills. Ik rijd in de sport+mode (4WD) met alles op scherp. Dat is al waanzinnig. Als je wat tempo maakt verdwijnt er plots 500 kg. De M5 stuurt precies en scherp (in sportstand imo nog iets fijner dan sport+) en je hebt heel veel tractie. De grenzen van deze auto liggen bizar ver weg. Zo ver weg dat je deze op de openbare weg nauwelijks gaat halen. Ik heb ze in ieder geval niet gehaald. Ik had vooral ongeloof. Hoe kan een zo zware auto zo rap en zo gecontroleerd tempo maken. Niet intimiderend maar wel een auto die heerlijk stuurt en rijdt. Voor iemand als mijzelf echt de perfecte auto. Ik kan lekker tempo maken zonder de angst dat ik doodga. Wat met 625 pk niet automatisch het geval is. En voor diegenen die wel de skills hebben om op het randje te rijden, die kunnen de 2WD stand aanzetten en alsnog losgaan. Het Jekyll & Hyde karakter is indrukwekkend.

Rijd je daarna weer een dorpje in dan zet je de systeempjes op comfort en is het een soepele en rustige cruiser. Dan schakelt de automaat bij 1.500 toeren door naar de volgende versnelling. Met 1 druk op de knop selecteer je sport+ en laat je de hooligan weer los. De auto levert altijd wat je wilt, wanneer je wilt en hoe je het wilt. En het voordeel is dat 3 anderen er van mee kunnen genieten want de auto is gewoon een vierzitter met meer dan genoeg ruimte voor je onderdanen.

Zijn er punten die beter kunnen? Ik denk het niet. Hooguit futiliteiten. De aanschafprijs bijvoorbeeld. Als je er eentje nieuw koopt ben je best wat centjes kwijt. Maar het is te verantwoorden omdat je een fantastische auto koopt. Zelfs met de forse som BPM erop. Het brandstofverbruik idem. Ja, hij zuipt. Gelukkig wel. Want dat betekent dat je die heerlijke V8 aan het werk zet. En nee, je kunt geen open dak bestellen omdat het dak van carbon is gemaakt. Ach, als dat alles is. Ja, dat is alles.

Ik ben verliefd. Echt oprecht verliefd op deze auto. En dus sluiten we af met een paar laatste sprintjes op de Autobahn en ben ik nog meer onder de indruk van de performance. Ongekend. Het went niet. Zo snel. Zo makkelijk. Zo leuk! Het wordt pijnlijk als ik in mijn M140i stap. Een bloedsnelle auto maar na de M5 competition een koude douche. Ik mis voor het eerst (en wrsnl voor het laatst) vermogen. Niet alleen omdat de M5 makkelijk van me wegrijdt maar ook omdat het vermogen uit de M5 zo snel went. Zo makkelijk rijd je hard in de M5. Wat een auto! Jezus. Ik denk echt dat ik vanavond lastig in slaap kan vallen."
 
iDutchman zei:
Het was rustig (zondagochtend) en daarom ruimte gehad de auto een paar keer door te trekken naar 310km/h (op de teller!). Bizarre ervaring.

Lijkt mij ook, ik doe het je niet na (en wil het ook niet):eek:
 
Ter info, kleine paar sec video van de 300+ op de teller. Uiteraard gefilmd door de bijrijder!


Nog wat foto's:
UzmM5BI.jpg

MA9DaL4.jpg


En dit is - vooral met zo'n dagje gummen in Duitsland én Aral 102 - een zeer goede vriend van de M5C:
O39mNvA.jpg
 
Nog gefeliciteerd met de wagen, hele mooie verschijning!
Overigens ook een heel mooi stukje tekst over de M5C.
 
Nou is de 140i al een dikke bak, maar een M5C is nig vele malen dikker, erg mooie auto en geniet ervan nu het nog kan. Elektrische auto's zijn sneller maar missen de emotie van een dikke V8
 
Dik is ie absoluut. En als ik de ervaring van Chris zo lees dan had ie maar wat graag zijn M140i ingeruild voor een M5.
Ik vraag me alleen werkelijk af of zo'n M5 ook echt meer rijplezier biedt dan de M140i. De M5 weet zijn gewicht en formaat en gewicht wellicht goed te verbloemen maar het blijft wel een grote en relatief zware bak. Op een bochtig parcours lijkt mij zo'n wendbare 1-serie wel wat beter geschikt voor het betere gooi- en smijtwerk en ook leuker om te rijden door de grotere wendbaarheid.
Bovendien geeft Chris al aan dat de grenzen heel ver weg liggen van de M5 en dat voluit gaan in de 2wd modus link is als je geen ervaren rijder bent. Leuk dat zo'n M5 over de 300 km/uur loopt, maar daar heb je in de praktijk weinig aan. Lekker spelen op de grens en een beetje driften doe je wel met de 140i maar niet met een M5.
Lijkt me een uitstekende Autobahn verslinder zo'n M5, maar in Nederland heb je er denk ik maar bar weinig aan. Persoonlijk zou ik liever voor een M2 gaan. Schijnt volgens BMW adepten de leukst rijdende BMW te zijn.
 
Leuk verhaaltje, bizar hoe hard zo'n M5 loopt eigenlijk. Zoals hierboven ook al benoemd zou ik denk ik zelf voor een M2 gaan, maar dat heeft ook te maken met het feit dat ik het formaat 5-serie niet nodig heb en dat natuurlijk ook zijn wendbaarheid ten goede komt. Al moet ik zeggen dat ik vorige week The Grand Tour zat terug te kijken met daarin de M5 en de Alpina in de hoofdrol, zo'n M5 is wel echt heel goed en oogde ook zeer speels. o_O
 
Héérlijk. Afgelopen weekend kwam ik zowel op de heenweg zondagochtend, als op de terugweg van Hockenheim deze mat rode M5 tegen:
https://www.autogespot.nl/bmw-m5-f90-first-edition-2018/2019/06/20

Lekker aan het doorkarren op het laatste stuk van de A3, kwam hij even voorbij blazen. Dan rij je 210+ en lijkt het alsof je stilstaat :)
Sowieso reed er veel dik Nederlands spul zo tussen het circuit en de grens. Van McLaren tot M4, M5 en M6. Panamera's, en zelfs een plankharde GT3RS.

Ontopic: Gewoon een hele dikke BMW ;) (y)
 
Ik heb bijna 2 jaar de M140i gereden en kan een aardig goede vergelijking maken mbt 'driving fun' in vergelijking met de M5C. Ook heb ik zelf meermaals met een M2 (geen Competition) gereden.

Dat gezegd hebbende, de M140i en ook zeker de M2 hebben een hoog 'gooi en smijt' karakter. De M140i is zeer snel voor dagelijks gebruik en ik heb er echt veel van genoten. Maar ondanks dat de auto een 3.0L 6 in lijn met 340PK had, merkte je dat het in de basis een 'normale 1-serie' was.

Met de M5C is het wel echt een ander verhaal. De stoelen, 4 uitlaten, V8 geroffel, agressieve styling, alles duidt op een ander type beest. Ook de constante aanwezige donkere roffel is echt wel verslavend. En al was de M140i snel, zo'n M5 is echt nog wel 2 niveau's hoger. De M5C heeft gewoon een 'muscle car' karakter. Een overvloed aan vermogen met veel emotie en geluid. Het is echt verslavend om even snel in te halen, beetje herrie te schoppen* (I know, maar het is zo leuk) en gewoon die overvloed aan vermogen te hebben.

*ik woon in Amsterdam en alle groene vogels (lees: Tesla'tjes) pesten is sinds deze M5 een van mijn favoriete hobby's.

Nee, het mastodont achtige karakter van deze sloep van een wagen met prestaties van een supercar vind ik echt géweldig. En waarbij de M140i al wel van karakter veranderde bij Sport vs Comfort , is dit bij de M5C ronduit schizofreen. Het verschil tussen comfort en alles op Sport Plus maakt zo zo zo groot verschil. De auto wordt hard, mega giftig en hangt aan het gas. De geluidsbeleving wordt ronduit asociaal. I love it.

Ik ervaar in deze auto het grootste verschil in rijbeleving ooit door simpelweg de rijmodi aan te passen. Heeft de auto nadelen? Sure! De M5 is bovengemiddeld hard geveerd (zeker voor een 5 serie) en met de trambaan in de stad etc merk je dit goed. Vind ik dat wel eens vervelend? absoluut. Maar ik heb het er allemaal met liefde voor over.

En bij lekker bochtenwerk is de auto echt heel strak, het gewicht verdwijnt echt. Klinkt cliché, maar je voelt het echt niet doordat de auto zo scherp stuurt, zoveel vermogen heeft.



Hier een opname van de knallen die uit de uitlaat komen tijdens rijden in een kleine rev sessie (video van mijn auto):
 
Wow , proficiat! Mooie bak!! Heb helaas zelf nooit een 140i of M2 kunnen rijden.
Jarenlang alleen maar gelezen hier, totdat ik een mede M5 Competition eigenaar zag!
Dat grijs ziet er toch beter uit dan ik zelf verwachtte.. Zelf toch weer voor zwart gegaan..
Hier een filmpje van mijn uitlaat "knallen" .. en ja Pa weet niet hoe hij moet filmen met een telefoon :)
https://streamable.com/9ft6g

https://imgur.com/a/1rDto5t Net opgehaald, en ja mijn auto staat op Duits kenteken ivm bedrijf/werk.
Mijn vrouw is Amerikaans, vandaar Seattle.

Veel plezier met je M5 !!
 
De auto's zijn meer dan ok, maar dat uprev-gedoe vind ik zo ongelofelijk infantiel, niet te geloven. Maar goed, wellicht komt t door mijn leeftijd. Uitlaatgeluid is naar mijn mening bovendien een resultante van een (type) motor en op het moment dat dat geluid ge-engineered wordt klopt t niet in mijn ogen.
 
BostonWheeler zei:
De auto's zijn meer dan ok, maar dat uprev-gedoe vind ik zo ongelofelijk infantiel, niet te geloven. Maar goed, wellicht komt t door mijn leeftijd. Uitlaatgeluid is naar mijn mening bovendien een resultante van een (type) motor en op het moment dat dat geluid ge-engineered wordt klopt t niet in mijn ogen.

Ik denk dat je de spijker op z'n kop slaat: leeftijd. Ik ben zelf 27 en wellicht van een andere generatie. Ik vind dit júist vet. Over engineerd perhaps, maar met een V8 niet misplaatst.
Natuurlijk was het 'vroeger' niet zo, maar als de motoren steeds kleiner worden , vind ik het best. (V10 (E60 M5) --> V8 of 6 cilinder naar 4 cylinder met veel PKs).

Weet wel, dit is de laatste fase voordat straks M modellen of AMG modellen gewoon elektrisch zijn! Dit gaat over een paar jaar gebeuren. Dus ik teken voor de 'pops and bangs'!
 
LhaSeattle zei:
Wow , proficiat! Mooie bak!! Heb helaas zelf nooit een 140i of M2 kunnen rijden.
Jarenlang alleen maar gelezen hier, totdat ik een mede M5 Competition eigenaar zag!
Dat grijs ziet er toch beter uit dan ik zelf verwachtte.. Zelf toch weer voor zwart gegaan..
Hier een filmpje van mijn uitlaat "knallen" .. en ja Pa weet niet hoe hij moet filmen met een telefoon :)
https://streamable.com/9ft6g

https://imgur.com/a/1rDto5t Net opgehaald, en ja mijn auto staat op Duits kenteken ivm bedrijf/werk.
Mijn vrouw is Amerikaans, vandaar Seattle.

Veel plezier met je M5 !!

Hi! Nice man, gefeliciteerd met de M5C. Zwart is altijd goed! :)
Duits kenteken betekent een stuk lagere aanschafprijs dus prima geregeld zo lijkt me :)
 
Phaeton W12 zei:
Mooie berichten, iDutchman! Is deze M5 een blijvertje?

Ik zou verwend zijn als ik zou zeggen van niet. Nee, wat is een blijvertje? Nu denk ik absoluut van wel! Machtig apparaat en niks op aan te merken. Elke keer als ik instap, moet ik even schakelen. Is dit mijn auto?. Dus ja, een blijvertje. Maar dat dacht ik van de M140i ook en kijk nu nog geen 2 jaar verder.
Een reden om evt te veranderen over een paar jaar zou enkel zijn een ander merk willen uitproberen o.i.d. (laatste 3 auto's waren BMW). Maar verder is er absoluut geen reden.
 
Je bent intens verwend! Beter gezegd: je hebt jezelf intens verwend. Groot gelijk overigens. En een opvolger? Ach, wie weet wat de toekomst brengt.
 
iDutchman zei:
Phaeton W12 zei:
Mooie berichten, iDutchman! Is deze M5 een blijvertje?

Ik zou verwend zijn als ik zou zeggen van niet. Nee, wat is een blijvertje? Nu denk ik absoluut van wel! Machtig apparaat en niks op aan te merken. Elke keer als ik instap, moet ik even schakelen. Is dit mijn auto?. Dus ja, een blijvertje. Maar dat dacht ik van de M140i ook en kijk nu nog geen 2 jaar verder.
Een reden om evt te veranderen over een paar jaar zou enkel zijn een ander merk willen uitproberen o.i.d. (laatste 3 auto's waren BMW). Maar verder is er absoluut geen reden.

Ik snap wat je zegt. Ik denk ook dat mijn M140i een blijvertje is. Maar dat dacht ik bij vorige auto's ook. Met jouw M5 ga je echter zo 50K-60K afschrijven binnen 3 jaar. Maar wellicht is dat geen probleem.
 
Klopt! Alhoewel de auto de hardste klap al heeft gehad (55k afschrijven in 8 maanden en dus evenveel als in de komende 3 jaar ongv), is dat absoluut een ding.
Afschrijving is in dusverre geen probleem dat autos' voor mij een hobby zijn waar ik simpelweg bereid ben geld aan uit te geven. Als zelfstandig ondernemer ben ik heel rationeel otherwise and money focused, maar auto's (en some other things) zijn voor mij een uitzondering op de regel.

Als een auto een rationele beslissing was, dan reed ik sowieso een andere wagen. Ik ben bereid daar geld op in te leveren.
To be completely fair, ik probeer daar niet overna te denken. Als ik het tzt kan veroorloven om ooit te switchen, dan doe ik dat. Kan dat niet, dan is er totaal geen probleem.

Voor nu (en nog een hele lange tijd): Genieten!
 
De M5 Competition inmiddels ruim 5 maanden in bezit (gekocht Juni 2019). In September heb ik de auto laten voorzien van de glascoating behandeling (3 laags) en is de gehele neus (voorbumper en motorkap) in PPF gezet. Steenslag, eat your heart out.

Staat nu zo'n 16.500KM op de teller. Niks op aan te merken.
Blijft machtig.

Hier wat foto's.

7oesAB9.jpg

h8QJNZh.jpg

GBco54k.jpg

JlgcIr4.jpg

fCg4EOD.jpg

H73WV8V.jpg

GJWRzI7.jpg

HSyx9c8.jpg
 
Veel plezier met je BMW en ziet er ook netjes uit en ja een 2e hands auto zitten nu wel eens wat beschadigingen op wat je zo op het eerste gezicht niet hebt gezien bij de aankoop, maar dat heb je met een nieuwe ook kun je nog zo voorzichtig zijn had het met mijn auto ook rij je achter een zandwagen aan die zijn auto niet goed heeft schoongemaakt de kleine steentjes vlogen tegen mijn auto aan motorkap en de voorruit hadden gelijk prijs stond nog geen 5000 km op de teller, maar goed hoop dat je veel leuke km mag maken in je nieuwe aanwinst.
 
Niets gaat boven een glascoating met PPF, top keuze(y)(y) Moet je de Brila coating ook boosten tussentijds?)
Zag trouwens nog de POV review van autotopNL over de M5 competetion, hij kiest de M5 boven een E63S en zelfs panamera turbo S. Zegt toch wel iets over hoe ongekend goed deze auto is(y), verschil met een normale M5 schijnt ook dag en nacht te zijn.
 
Damianw26 zei:
Niets gaat boven een glascoating met PPF, top keuze(y)(y) Moet je de Brila coating ook boosten tussentijds?)
Zag trouwens nog de POV review van autotopNL over de M5 competetion, hij kiest de M5 boven een E63S en zelfs panamera turbo S. Zegt toch wel iets over hoe ongekend goed deze auto is(y), verschil met een normale M5 schijnt ook dag en nacht te zijn.

Thanks! De Brila hoe ik in principe weinig aan te doen. Ik was de auto met de hand (NOOIT de wasstraat, ook niet met haast). Dus dat is verder prima. Na bv 1,5 jaar zou ik eens terug kunnen komen voor een onderhoudsbeurt van de coating. Maar dat is niks meer dan oppervlakkig krasjes uit de coating halen mits die ontstaan zijn. Dat is 1 dag en klaar.

Ah, nu zijn die jongens ook wel BMW affectionados. Maar true, het is echt ongekend. Als ik kritiekpunten zou moeten noemen, dan is dat eigenlijk onterecht. Het feit dat dit een Competition is, maakt 'm wel echt 'hard'. Ik woon in Amsterdam en dagelijks over tramrails en brugovergangen levert wel maximaal 'discomfort' op met zo'n harde auto. Het zorgt echt voor harde klappen door het interieur (die je anderzijds niet hebt in een normale 5 of minder in een regulier M5).

Maar is het eerlijk om me hieraan te storen? Nee, gewoon niet. Het hoort bij de auto. Het is daarom ook geen punt van kritiek. Wat dan wel irritant is, is dat het ook voor een kleine rammeltje zorgt ergens bij de deur, maar dat wordt niet erger. Gewoon de radio aan als je door de stad gaat, no big deal.

Zodra ik een stukje asfalt zie waar er ruimte is, vergeet ik dit altijd direct.
 
Even stof afblazen van dit topic. A lot has happened op autovlak.

De BMW M5 Competition (2018) heb ik in Juni 2019 gehaald en in Februari 2020 verkocht. Het was toch niet de auto voor mij, voor alledaags. Té stug/hard, irriteerde me en wilde toch gaan naar een 'auto voor werk/ auto voor fun' verhouding. Twee aparte auto's dus. De M5 Comp is dus verkocht in Februari 2020 en heb er zo'n 15000KM mee gereden met ook veel plezier. Was een machtig ding.

Uiteraard een (flink) verlies geleden op die M5, auto was privé. Maar goed, zo gaat dat. Hobby mag geld kosten zeg ik altijd.
Al doe ik het niet nog een keer. Maar geen spijt van het mogen bezitten van zo'n apparaat!

Tóch besloot ik dat - mede voor werk - het verstandig is om zakelijk een andere auto te rijden. Nederland is helaas geen land waar men zoiets als een M5 Competition waardeert. En aangezien het mijn enige auto was, ging die overal heen en goed, zag iedereen hem.

In November 2019 heb ik zakelijk - last minute- een Tesla Model 3 Performance besteld. Heerlijk een full operatioal lease, alles op de zaak. Alles in 1 maandbedrag en 4% bijbetaling. En dan nog zulke prestaties, vind het echt geweldig.

Deze werd op 27 December 2019 geleverd. Ik rijd daar nu zo'n 5 maanden mee en 11.000KM.
Geweldig apparaat. Misselijkmakend snel (3.4sec/462PK) en gewoon echt een heerlijke daily. De auto is snel, comfortabel en 'verantwoord'. Hoe erg ik een hekel heb al die onzin omtrent dat soort zooi, is het helaas de realiteit. Maar conclusie is , is dat de Tesla Model 3 Performance een zeer fijne daily is en zeer competent.

Geniet elke keer weer van de snelle acceleratie en vooral dat je - doordat het silent is - je nooit boze blikken krijgt. Heerlijk.
Knap staaltje techniek en vind het top.

In Februari 2020 heb ik wel een 'fun' auto aangeschaft in privé. En wel in de vorm van een Porsche 911 (gen 991.2) . Betreft een Carrera S met sportuitlaat en de juiste opties.
De Porsche is net helemaal aangepakt door m'n grote vriend bij Jurgh Detailing en is echt puntgaaf nu.

Een lang en kostbaar traject, hier is wat er zoals is gedaan. Vergeet heus dingen.

Spuitwerk
- Spuiten voorbumper
- Spuiten Motorkap
- Spuiten Zijpanelen voor (boven wielen)
- Spuiten spiegelkappen
- Spuiten deuren links/rechts
- Spuiten handgrepen
- Spuiten koplampsproeier in de kleur zwart (was chroom)
- 'Spotrepair' spuitwerk op gedeelte waar logo's zaten op de achterbumper. Hiervoor eerst logo's verwijderen en nieuw logo terugplaatsen.

Uitdeuken:
- Rondom de auto's zijn kleine deukjes uitgedeukt en dit was ook wat werk. Om de lak perfect te hebben, moesten de kleine deukjes er van te voren uit.

Polijsten:
- Lakherstel middels polijsten was een hele flinke klus. Dit moet natuurlijk eerst perfect zijn voordat je glascoating of iets aanbrengt.

Glascoating:
- Hier is Modesta (2 laagse) glascoating voor gebruikt. Dit is over de gehele auto aangebracht.

Paint Protection Film (PPF):
Dit is van het merk Premium Shield en is aangebracht op:
- Voorbumper
- Motorkap
- Zijpanelen voor (boven wielen)
- Spuiten spiegelkappen
- Instaplijsten (tegen schade maken met instappen)
- A stijlen boven spiegel
- het stukje dak boven de vooruit, aangezien daar ook vaak steentjes terechtkomen

Kortom, de hele voorkant zit in de folie nádat deze net opnieuw gespoten is. Op de voorkant zit nu ook weer Glascoating (aangebracht op de folie).

Tinten van ruiten:
- ramen van de deuren zijn getint met 20% zonwerend
- achterramen (klein raam achter achterbank) is geloof ik 40% zonwerend
- achterruit is 70% zonwerend

Overige gedane zaken:
- Nieuwe Porsche logo achter
- Motorruimte achter gereinigd
- Kofferruimte voor weer als nieuw en plastic delen gecoat. Lijkt nieuw!
- Velgen in de coating
- Remklauwen in de coating
- Alle ruiten zijn behandeld tegen water, dus 'rain repellent'. Hierdoor hoef je je ruitenwisser vrijwel nooit aan te zetten.
- Uitlaat tips weer nieuw gemaakt/gereinigd

Interieur is ook flink onder handen genomen. Grote antibacteriële cleaning gehad stomen van alle delen, waaronder de deurvakjes, alcantara dak etc. Leer is gereinigd en in leercoating gezet.

Al met al heel veel werk en ik vergeet heus wat belangrijk dingen. Maar het resultaat mag er wezen.
Ik ben gelukkig!

5qXezcj.jpg

EBCpV5F.jpg

7Cfopri.jpg

PR3G3Dc.jpg

1qalwkC.jpg

v4V0xTR.jpg

WfenFn4.jpg

Wh615PB.jpg

zGgcjf1.jpg

b7kfjgg.jpg


wa3EmS8.jpg

q6CG36t.jpg


OK, een lange post, maar ook een grote update. :)
 
En dit is de Tesla Model 3 Performance. Fijne daily en laten dechromen bij Jurgh Detailing op dezelfde dag van levering (27 Dec). Perfecte service:

tijdens:
FYrbvvQ.jpg


Na:
OWe70tJ.jpg
 
Terug
Bovenaan