Opel-forum-topic-dinges-geval.com Part LXXIII

@Rob: ben wel benieuwd wat er nu mis is. Lampje heel, sensor heel. Bedrading wellicht?

Ik ook...zijn er vandaag niet uitgekomen. Woensdag mag ie weer een hele dag te logeren. Mijn vermoeden is dat er een relatie ligt met het vorige probleem. Maar jah..dankzij de garantie blijven we lachen..;)

Maar die nieuwe diesels is ook echt niks. Zo ken ik een Focus 2 TCDI waarbij de garage er ook niet meer uitkomt wat nu het probleem is. De V40 D2 heeft in basis hetzelfde blok, als het een vroege is. Overigens had ik met dat blok in de DS3 absoluut geen problemen. Mijn buurman met dat blok in zijn C5 had wel veel gezeur. Elk merk heeft wel dingen, dat is zeker. Maar als het een diesel is dan is de kans op malheur net iets groter lijkt het.

Motorisch gaat het tot nu toe goed...de elektronica is wat weerbarstiger..;) maar feit is wel dat je tegenwoordig met een diesels veel meer ellende hebt door o.a. roetfilter e.d.
 
opel_insignia_Gsi_bodystyles_1024x440_ins18_e02_150_GSI.jpg

opel_insignia_gsi_exclusive_21x9_ins18_e01_d155_gsi.jpg






Elk merk heeft wel dingen, dat is zeker. Maar als het een diesel is dan is de kans op malheur net iets groter lijkt het.

Ja dat absoluut... Ik moet wel echt overtuigend veel rijden wil ik diesel rijden, de eerste 5 jaar gaat het wel maar daarna is de kans op dingen toch wel wat groter dan benzine lijkt het in mijn omgeving.

Ik was overigens vandaag aan het tanken, dit keer puur uit gemak bij een tankstation hier in het dorp. Hebben ze daar naast gewoon 95 en 98 ook nog euro 98 met loodvervanger aan de pomp :} ik weet met mijn Opel Monza dat ik daar om die reden ging tanken maar nu zelfs 10 jaar later kan het nog steeds.
 
Ik kende het al wel van jaren geleden.

Maar dat er nu nog steeds markt voor is, is wel opmerkelijk ja. Immers moet een auto haast wel ouder dan 40 jaar zijn wil hij deze brandstof nodig hebben.

Ik hoor overigens ook soms dat gewoon 98 weinig te verkrijgen is, maar hier is het gewoon te verkrijgen hoor.

En het tankstation waar ik doorgaans vaak tank (gewoon in Nederland) kun je naast 98 ook Octaan 102 tanken.
 
Mogguh!

Vanmorgen de hele weg van mijn woonplaats naar Leeuwarden achter een Insignia II ST gereden. Het was een demo van de dealer in Leeuwarden. Blijft de ST een stuk mooier vinden als de hatch. Moet nog wel aan het sierlijke en ranke uiterlijk wennen; heel wat anders dan het dikke en chique van de Insignia I. Maar blijft een lel van een auto.
 
Je ziet ze weinig, maar in de goede uitvoering is ie echt mooi. Dat ranke mag ik wel.
Toch, zo'n Insignia II hatchback vind ik het gaafst. Wat een goed model is dat!

Andere topper: de nieuwe Fiesta ST. Zet er maar eentje klaar voor mij! Heel gaaf!
 
Lijkt me ook een zeer fijn wagentje om te rijden...alleen die driepitter..kan echt niet...ga je flink gassen.. hoor je zo'n driepitter knorren..nee..

Maar ben nog niet zo kapot van het nieuwste model. Zie hem al geregeld rijden en komt bedaagder over dan het vorige model. Hij lijkt wat hoger en heeft altijd vijf deuren. Ook vond ik de verticale achterlichten een stuk beter ogen dan deze horizontale. Van binnen is hij wel weer een stuk beter!
 
Je hebt 'm ook al driedeurs hoor. Eén van de weinige (nieuwe) modellen die nog als driedeurs verkocht wordt.
Driepitter: het is wennen, maar ik zie het niet als een nadeel. Wel bizar hoor, 200pk uit een driecilinder.
 
Oh verrek..hoe kom ik er nou bij dat ie er alleen als vijfdeurs is? Ze lijken wel verdomd veel op elkaar.

Hier op kantoor ook wat lekkers...hebben sinds de renovatie van ons kantoor toiletten die doorspoelen met regenwater...gisteren heeft het flink geplenst en nu is er een storing....normaal is er dan wel een noodvoorziening met leidingwater..nu werkt sinds gistermiddag helemaal niks meer..

Er worden nu Dixies ingevlogen..;)
 
Midje!

Vandaag de GTS ingeleverd voor een Leaf. Na 2 bakken koffie en de papierwinkel te hebben ingevuld nam de verkoper mij mee naar de auto.
Stond netjes in de hal, met volle accu en netjes gepoetst. Na uitleg over het aansluiten van de laadkabel ed heeft hij m'n telefoon gekoppeld en wat uitgelegd over audio en opties. Gezien de komende vorstperiode ook meteen ff de standkachel ingesteld zodat 's ochtends ramen krabben tot een verleden moet behoren.

Toen met de verkoper op pad geweest, uitleg gehad over e-pedal, adaptive cruisecontrol ed. Vervolgens omgewisseld en stuur over genomen waarop ik de verkoper heb afgezet. Na een kort praatje (wilde wel ff weten wat er met de GTS ging gebeuren, die gaat naar een opkoper en dan verwachten ze ondanks de leeftijd en km.stand nog een 3e leven voor de GTS) en bloemetje richting huis gereden.

Wat valt op:
- Auto is heerlijk stil, stiller als de Astra K (maar had ook 18 inch banden)
- E-pedal is super relaxed rijden. Auto remt bij gas loslaten af tot stilstand, en blijft dan ook staan als je geen voet op de rem houd. Is super fijn rijden.
- Auto is snel....tot bloedsnel.
- Met kachel aan slenkt actieradius tot onder de 200km
- Zitpositie is nog niet optimaal....stoel kun je heel weinig verstellen en stuur is slecht verstelbaar.
- Stuurhulp is leuk, maar hij heeft wel heel duidelijke lijnen nodig wil het kunnen werken....en je moet bij Nissan al weer heel snel de handen aan het stuur houden.

Eerste indruk, vanuit de GTS is dit toch echt wel weer een stap vooruit.
 
Leuk om te horen Ruud!
Hopen dat het met de zitpositie nog wel goed komt want dat is natuurlijk wel heel belangrijk.
Verder nogal logisch dat het vergeleken met de GTS een verbetering is, zijn immers 16 jaar verder ;)
Rest alleen nog de vraag hoe de kleur in het echie bevalt en waar de foto's blijven! (tu)
 
Mooi om te horen Ruud! Auto ziet er netjes uit! Hopen dat de zitpositie wel beter wordt. Voor jouw rug wel belangrijk natuurlijk. Maar dat is vast even wennen.
 
Congrats Ruud! Lijkt me inderdaad een heel stuk verfijnder dan de GTS die zoals Marc aangeeft al "wat ouder is".

merk het zelf ook, vanmiddag even met een Golf 7 op pad geweest van een collega, stil, modern.. als ik dan in de 1 serie stap, toch wat luidruchtiger, maar die ligt wel beter op de weg dan de Golf 7. :)
 
rjthefrisian zei:
Mooi om te horen Ruud! Auto ziet er netjes uit! Hopen dat de zitpositie wel beter wordt. Voor jouw rug wel belangrijk natuurlijk. Maar dat is vast even wennen.
Zoals bijna elke auto heeft ook de leaf wel een paar missers. Stuur is nauwelijks te verstellen, middenarmsteun zit zo ver naar achter en is niet uitschuifbaar zodat je er in de praktijk niks aan hebt. Daarnaast heb je weinig opbergvakjes.

Waar ik me wel even negatief over verbaasde is dat wanneer je de climate control inschakeld, je rijbereik zomaar ff met 1/3 zakt:O
De leaf is uitgerust met een ventilator (buitentemperatuurlucht), stoelverwarming en stuurverwarming. Met die drie zaken zou je het volgens de gedachte moeten doen.
Wwil je toch wat warmte zoals met dit weer, of koude lucht bij warm weer dan moet je de climate control aanzetten wat je dus veel actieradius kost. Verbaasde me er vooral over dat dit in bijna geen enkele test naar voren kwam. Is dit erg voor mij? Nou nee, ik kan er meestal wel mee uit de voeten.

Hij is daarintegen wel lekker stil, ligt zeker zo strak op de weg als de GTS deed maar is wel weer een stuk comfortabeler zeker bij dwarsriggels/drempels.

Wat een stap achteruit is, is de verlichting. Hij heeft helaas niet de led verlichting, maar gewoon halogeen.
Dat is de concessie wat je nu nog doet voor een lager maandbedrag zullen we maar zeggen.
 
Dat van die climat control ben ik wel benieuwd. Nu is het ook nog niet eens extreem koud of warm..dan moet ie nog meer aan de bak...
Ik ben echt benieuwd hoe hij je gaat bevallen.
De puntjes die je binnen een dag al noemt vind ik niet de minsten. Maar ik weet ook dat je behoorlijk kritisch bent (net als ik overigens..;)
Zitpositie, verlichting en rijbereik vind ik persoonlijk wel heel essentieel.
 
Dat er gewoon anno nu halogeenverlichting in zit verbaast mij sterk, mede doordat het ook niet de meest energiezuinige verlichting is. En het oogt niet zo 'vooruitstrevend'.

Als je de climate control inschakeld schakel je dus de airco aan waarschijnlijk. Die is , anders dan bij een brandstofauto, helemaal elektrisch, en dat kost heel erg veel energie. Ik heb airco vrijwel altijd uit staan. Ik kan wel de climate control aan zetten met uitgeschakelde aircocompressor. Ideaal (tu) Bovendien als je stoelverwarming lekker aan hebt voelt het al snel aangenaam.

Ach en reikwijdte, zolang je maar in ieder geval 1 dag gewoon uit de voeten kunt zonder tussentijds op te moeten laden zou ik er mee kunnen leven. Gewoon net als de telefoon 's avonds aan de stekker. HIER hebben ze ook commentaar op de reikwijdte met de leaf als je de verwarming gebruikt en zo. Dus blijkbaar ben je niet de enige
 
Maar ik neem aan dat je het interieur al kunt voorverwarmen of koelen als ie nog aan de stekker hangt? Dat scheelt dan wel energie onder het rijden.
 
rjthefrisian zei:
De puntjes die je binnen een dag al noemt vind ik niet de minsten.

Meer nog, ik vind het puntjes die eigenlijk op voorhand konden bekend zijn.
Je moet wel heel erg gemotiveerd zijn om je al die - vaak m.i. toch wel cruciale - minpunten voor lief te nemen om toch maar op een betaalbare wijze volledig elektrisch te kunnen rijden.
 
Ik heb net die test van Joost even bekeken.
Daar word ik nog niet vrolijk van. Wat een gesodemieter met zulke auto's nog. Na een flinke rit weer aan de stroom, actieradiussen die nog steeds erg tegenvallen, bij kou wordt je haast verplicht om met dikke jas en zonder kachel te gaan rijden, gehannes met kabels en oplaadpunten, ga zo maar door..
Nee...dat je qua bijtelling voor zo'n auto gaat of vanuit duurzaamheidsoogpunt (waar je ook over kan discussiëren) begrijp ik maar vanuit praktisch oogpunt moeten er nog flinke stappen gemaakt worden.
 
Mogguh!

@ Joost: Klopt, die test zag ik van de week....is ook nog maar net online.

Ik heb airco vrijwel altijd uit staan. Ik kan wel de climate control aan zetten met uitgeschakelde aircocompressor. Ideaal
Dat kon in de GTS ook, maar daar was altijd motorwarmte beschikbaar. Bij de Leaf is die warmte niet aanwezig en moet dus altijd kunstmatig worden gecreërd, dat kost energie. Nu zegt men wel dat als de zon éénmaal schijnt of de temperaturen redelijk zijn je de verwarming niet gebruikt, dat geloof ik best gezien in auto's waar je de verwarming handmatig regelt de regelaar ook meestal op koud staat.

Meer nog, ik vind het puntjes die eigenlijk op voorhand konden bekend zijn.
Je moet wel heel erg gemotiveerd zijn om je al die - vaak m.i. toch wel cruciale - minpunten voor lief te nemen om toch maar op een betaalbare wijze volledig elektrisch te kunnen rijden.
Er zijn wel wat punten die ik wellicht had kunnen voorzien, anderzijds is het ook wennen en kun je je afvragen hoe erg het werkelijk is voor een leaseauto die je twee jaar rijdt.

De verlichting is heel jammer, maar daar red ik me wel twee jaar mee. Menigeen auto is uitgerust met halogeen en moet het er ook mee doen.
Als ik de led-lampen had kunnen bestellen, maar dat verzaakt had dan had ik mezelf wat verweten. Nu was het op deze uitvoering nog niet leverbaar, dus was er geen keuze.

Zitpositie is moeilijk testen in een auto met stuur aan de andere kant. En een zitpositie is ook wennen, de stoelen zitten opzich wel goed....dus dat is een meevaller.

Beperkte actieradius met verwarming aan: Was niet bekend, was nergens te lezen. Is nu eenmaal zo, maar voor de dagelijkse praktijk kan ik ook met 200km nog ruimschoots uit de voeten. Wil ik net een keer wat verder weg, dan moet ik gewoon ff letten op gebruik kachel of een x bijladen. Voor die paar keer dat dit voor zal komen, heb ik er geen probleem mee.
 
Mij lijken de minpunten ook wel een serieus nadeel op veel momenten, maar laten we (of nouja, Ruud) eerst maar eens afwachten hoe de auto de komende maanden bevalt (tu)
 
Ik vind de minpunten nog wel mee vallen eerlijk gezegd. De actieradius is gewoon een typisch ding van elektrisch rijden, zo heel raar sta i daar niet van te kijken. Zitpositie is altijd erg persoonlijk, waar de een er voortreffelijk in zit, kan er ander het er niet in uithouden...

Persoonlijk zou ik (omdat ik ook niet super veel rij) er prima mee kunnen leven. zelfs met hele warme of hele koude temperaturen zou het er op neer komen dat ik 2x zou moeten laden ipv 1x per week.
 
Heb vandaag weer een vrijwel nieuwe C1 mee omdat de C3 bij de dokter staat. Wat me weer verbaasd is dat als je achter het stuur gaat zitten en je trekt de deur dicht dat de binnenverlichting direct uit gaat en er geen vertraging op zit. Echt heel irritant dat je in het donker het contactslot op de tast moet zien te vinden. Alles zit erop en eraan tot aan donkere ramen aan toe maar een fatsoenlijk vertragend lampje..ho maar...

Dat dat nog kan anno 2018.
 
rjthefrisian zei:
Heb vandaag weer een vrijwel nieuwe C1 mee omdat de C3 bij de dokter staat. Wat me weer verbaasd is dat als je achter het stuur gaat zitten en je trekt de deur dicht dat de binnenverlichting direct uit gaat en er geen vertraging op zit. Echt heel irritant dat je in het donker het contactslot op de tast moet zien te vinden. Alles zit erop en eraan tot aan donkere ramen aan toe maar een fatsoenlijk vertragend lampje..ho maar...

Dat dat nog kan anno 2018.

Oh dat vind ik ook vreselijk, dat kunnen de kosten toch niet zijn? Overigens is dat is het A segment redelijk normaal, onze twingo blijft het binnen ook gewoon branden totdat je hem op contact zet. Heeft die wel een kofferbaklampje? want laatst pakte ik iets bij iemand uit de auto (volgens mij huidige model aygo) en was gewoon aardedonker *-) Natuurlijk kost het lampje, stekkertje en beetje draad iets van 10 euro en met honderduizenden auto's heb je zo een paar miljoen 'winst' te pakken, maar toch...
 
Ach, zo gek is dat niet. Ik denk zelfs dat de binnenverlichting niet werkt op de passagiersdeur. Ik vind het een slimme manier van besparen. Het scheelt weer veel draadjes en extra capaciteit van een computer in de auto.
 
Biij ons zou zo een plug in auto prima uitkunnen. Kim rijdt iedere dag dat ze werkt naar Breda (36KM) en ik rijdt rundum Roosendaal, voor die keren dat we echt verder dan +/- 200 km rijden zou ik prima wat extra tijd kunnen inplannen :). Maar ik ga dat privé zeker niet kopen. Dat zal vorolopig nog gewoon benzine blijven..

@ Rob, onze Aygo heeft dat ook, maar je kan daar een vertrager tussen zetten, kost een paar euro.

@ All, Lize heeft vandaag voor het eerst een vriendinnetje spelen :) erg gezellig hier :) Kan papa even wat afmaken op de computer ipv. met de barbies te spelen :)
 
Alles zit erop en eraan tot aan donkere ramen aan toe maar een fatsoenlijk vertragend lampje..ho maar...Dat dat nog kan anno 2018.
Of in een nieuw gelanceerde auto geen verlichting hebben in je dashboardkastje :O Al is dat uiteraard zodat ik na het openen van dat vakje niet meteen een km. minder rijbereik heb. :}

Ik vind de minpunten nog wel mee vallen eerlijk gezegd. De actieradius is gewoon een typisch ding van elektrisch rijden, zo heel raar sta i daar niet van te kijken. Zitpositie is altijd erg persoonlijk, waar de een er voortreffelijk in zit, kan er ander het er niet in uithouden...
Persoonlijk zou ik (omdat ik ook niet super veel rij) er prima mee kunnen leven. zelfs met hele warme of hele koude temperaturen zou het er op neer komen dat ik 2x zou moeten laden ipv 1x per week.
Zo ervaar ik het nu ook exact Joost. Ik wist dat ik bij deze auto op bepaalde punten zou inleveren... zijn gelukkig ook gebieden genoeg waarin ik op vooruit ga. Denk dat ik komende week bij -7 de stuurverwarming en stoelverwarming direct ga waarderen. :}
 
Inderdaad, en je gaat echt niet vernikkelen in de kou of airco maar uitlaten in de zomer. Je plugt hem gewoon een keertje vaker (tu) Kan (of heb) je er eigenlijk wel een trekhaak achter?
 
@ruud, ik denk dat het rijbereik vrij snel berekend wordt door de boordcomputer. Uiteraard zal een verwarming als je ‘m net aangezet hebt volle bak gaat verwarmen. Dat kost heel veel energie waarop de reikwijdte snel zal inzakken.
Naar verloop van tijd, als de auto op temperatuur is zal het energieverbruik wat stabiliseren en zal de reikwijdte ook weer wat realistischer worden.

Gewoon laten gaan dus..




@jimmy, ik zal ff kijken of maandagavond uitkomt. Lijkt me wel leuk (tu)
 
Vanmorgen gewoon in 2 uur en 20 minuten van Emmen naar Den Haag gereden. Niet harder gereden dan 140, maar nergens file gehad dus dat schoot lekker op :T
Nu hopen dat het morgen op de terugweg ook zo vlot gaat :)

@ Jimmy, Lize loopt nog niet warm voor auto'tjes en Lego?
Met name dat laatste zou ik niet op kunnen wachten mochten er kinderen komen :D
 
@Fer, Maandagavond is reeds vervuld.. 2 oude colelga's komen richting Zwolle voor een hapje eten.

@Richard, Lize is een meisje meisje.. jurken, barbies, kleuren en vader/moedertje spelen.. Auto's zijn.. en ik quote "stom". Ze heeft wel Duplo, maar dat boeit haar niets..
 
Mogguh!

Gisteren even gekeken bij een Alfa 159 die toevallig in de buurt te koop stond.
Gauw verder lopen: vol met kleine beschadigingen: krassen hier, krassen daar, beschadigingen aan de randen van de deuren en kofferklep, 3 rare deukjes in het dak, een raam wat op een kier stond, smerig interieur. En geloof het of niet: ik vond de velgen te groot.
Voor € 3000,- was ik geïnteresseerd geweest maar de vraagprijs € 5700,- issie niet waard.
$_86.JPG


@ Jimmy: zag je post dat je een etentje hebt maandag, volgende keer beter :)

Er worden nu Dixies ingevlogen..
Hè shit... :p

anderzijds is het ook wennen en kun je je afvragen hoe erg het werkelijk is voor een leaseauto die je twee jaar rijdt.
Nouja, dat dus... zelfs voor een auto die je privé koopt moet je soms concessies doen. Bij lease heb je vaak een al wat beperktere keuze en moet je je ook nog schikken naar een bepaald budget.
Lekker eerst rondzoemen in die leaf; ben erg benieuwd naar de acceleratie van zo'n electrowagen!

Wordt het nu ook tijd voor een meeting, of niet?
 
@Richard, Lize is een meisje meisje.. jurken, barbies, kleuren en vader/moedertje spelen.. Auto's zijn.. en ik quote "stom". Ze heeft wel Duplo, maar dat boeit haar niets..

Herkenbaar, ik heb een nichtje die zondag 3 is geworden. Die is gek van jurkjes en het liefst zo fout mogelijk, die heeft afgelopen zondag dan ook de hele dag rond gerend en gedanst in een Elsa jurk :D

@ Gerwin, op de foto wel een mooi exemplaar maar als het in het echt allemaal tegenvalt dan kun je beter snel doorlopen idd.

@ Rob, is het een beetje vol te houden op die Dixies met dit weer? Ik heb via mijn broertje wel eens gehoord dat ze er inmiddels ook verwarmd zijn, maar toch niets zo fijn als echt porselein :T
 
@ Richard,
Wij zitten inmiddels al onze 3e Elsa jurk.. Niet bij te houden.. :) Achja. :) Als zij dat leuk vindt.
@ Gerwin, Dat is veel geld dan, als je op het eerste oog al zoveel -punten spot. Jammer.
 
Midje!

De C3 weer terug maar vrouwlief moet er vandaag nog een keer heen. Een of andere computer is opnieuw defect en moest besteld en vandaag vervangen worden. Maar leenauto hadden ze beslist nodig voor spoedgeval dus vandaag nog even langs rijden.

Met name dat laatste zou ik niet op kunnen wachten mochten er kinderen komen

Onze dochter heeft nu babylego. Is niet meer nieuw te koop maar via MP gescoord. Ze vindt het prachtig (al vindt ze alles nu prachtig).

@ Rob, is het een beetje vol te houden op die Dixies met dit weer? Ik heb via mijn broertje wel eens gehoord dat ze er inmiddels ook verwarmd zijn, maar toch niets zo fijn als echt porselein

Het zijn geen dixies geworden maar van die luxe toiletwagens. Normaal sta ik daar in met een glas bier in de hand en lijken ze op en neer en heen en weer te gaan. Om er nu nuchter in te staan is een aparte ervaring..;)
Maar koud is het er zeker..;)
 
Toevallig, ik weet welke toiletwagens je bedoelt! Daar ben ik ook nog nooit nuchter naar binnen geweest volgens mij :}
 
Haha! Die ken ik ook wel. Sta je daar in je nette pak nuchter te pissen... :D

@ Rob: gedoe met de C3. Gelukkig heb je garantie!
Ik heb ook nog garantie op de Focus en overweeg ook terug te gaan. Mat rechtsachter is een linkermat, achterruitverwarming werkt niet en de deurrubbers laten los. Daarnaast zijn de banden ook niet heel best (maken lawaai), maar dat vind ik niet echt onder de garantie vallen (al kon ik het bij de proefrit in de regen niet echt goed vaststellen).
 
Banden is altijd discutabel. Doorgaans vallen die niet onder garantie. Rest zou ik wel voor terug gaan inderdaad. Daar heb je garantie voor toch?





Onze kleine vind nu ook alles leuk. En hij kruipt het hele huis door dus even alleen laten is er niet meer bij. Speel dingen verzamelen we altijd in een kastje en als we hem dan op de grond zetten weet hij precies welke kans hij op moet en binnen no time zit hij bij zn speeltjes :D
 
Mogguh!

Ik heb ook nog garantie op de Focus en overweeg ook terug te gaan. Mat rechtsachter is een linkermat, achterruitverwarming werkt niet en de deurrubbers laten los. Daarnaast zijn de banden ook niet heel best (maken lawaai), maar dat vind ik niet echt onder de garantie vallen (al kon ik het bij de proefrit in de regen niet echt goed vaststellen).

Met deze dingen had ik binnen een week al weer bij de dealer gestaan. Banden wordt lastig maar de rest hadden ze bij aflevering al moeten zien.
Maar voor jou is het wat verder rijden dus snap dat je er wat tegenaan hikt..;)

Ik ga al terug als de lakstift mist..

Onze kleine vind nu ook alles leuk. En hij kruipt het hele huis door dus even alleen laten is er niet meer bij. Speel dingen verzamelen we altijd in een kastje en als we hem dan op de grond zetten weet hij precies welke kans hij op moet en binnen no time zit hij bij zn speeltjes

Hier idem. Maakt niet uit wat het is maar alles moet in de handjes of de mond..:}
 
Ja, de dealer is 180km verderop. Ik heb de achterruitverwarming laten repareren bij een Ford dealer in de buurt, maar dat is niet gelukt. Ik vermoed dus dat er een nieuwe ruit in moet. Daarvoor moet ik dan wel terug naar Roden.
Ik denk er over om 'm daar toch eens neer te zetten en dan maar een dagje Groningen te doen.
 
De C3 weer terug maar vrouwlief moet er vandaag nog een keer heen. Een of andere computer is opnieuw defect en moest besteld en vandaag vervangen worden.
Zow Rob, dat zijn best serieuze mankementen. Dan mag je idd. blij zijn met garantie.

Ik heb ook nog garantie op de Focus en overweeg ook terug te gaan. Mat rechtsachter is een linkermat, achterruitverwarming werkt niet en de deurrubbers laten los.
Oef, dat zijn vervelende zaken. Ook in dit geval dan maar goed dat je garantie hebt genomen. Als ik zelf nog weer een privé auto aanschaf zal ik ook snel garantie nemen, zeker met moderne auto's is de kans dat er iets niet werkt best groot.

Zow, paar dagen met de Leaf onderweg en meerdere ritjes gemaakt. Vandaag even naar onze locatie in Erica gereden, wat mede door veel vrachtverkeer niet echt op schoot. De adaptive cruisecontrol is dan wel erg fijn.
De stuurhulp is leuk, maar omdat na enkele seconden nadat je de handen van het stuur hebt gehaald hij al begint te zeuren.....is het genot minder.
Daarnaast is die stuurhulp snel aan zijn max, dat wil zeggen dat hij enkel op redelijk rechte wegen redelijk functioneerd. Bij een beetje bochten, voorsorteervakken of vluchtheuvels is hij al van slag. Geen vergelijk met bijv. Tesla, waar het systeem veel beter functioneerd.
Op de snelweg is het wel een leuke hulp gezien je dan continu met twee handen aan het stuur zit, en het systeem dan mooi kan korrigeren bij bijv tegenwind.

Op de terugweg over de snelweg de 144 km/h gereden die hij maximaal wil op de cruisecontrol. ALs je zelf het pedaal bedient kun je tot 155 km/h.
Echter was toen ik op het werk kwam de actieradius geslonken tot 15km*-)....oftewel een praktijk actieradius van nog geen 130km. En dat vind ik wel erg tegenvallen tov de 280 die je overal leest/hoort die haalbaar moet zijn.

Is de Leaf dan een tegenvaller? Nee, daarvoor heb ik de auto nog te kort in mijn bezit.....maar als hij in de praktijk bij gemiddelde ritten niet veel verder komt als 200/220km dan zou het mij wel tegenvallen. We gaan 't zien. :)
 
oftewel een praktijk actieradius van nog geen 130km. En dat vind ik wel erg tegenvallen tov de 280 die je overal leest/hoort die haalbaar moet zijn.
No shit.
Ik haal ook het praktijkverbruik niet als ik stukken 150 rij...
 
Op dergelijke snelheden gaat het verbruik exponentieel toenemen, ook met mijn auto. Als ik tegen de max snelheid aan kom rij ik ook 1 op 4
:}

Als je gewoon 120-130 rijd denk ik dat het al fors gunsterig word.
 
Tja, denk dat je de rijstijl uiteindelijk ook een beetje moet aanpassen op de auto om te profiteren van de actieradius. Dat betekend dus minder (vaak) vlot optrekken, minder (vaak) te hard rijden, meer uitrollen etc. Dat hoeft niet erg te zijn, kun je op den duur ook een sport van maken :)
 
Terug
Bovenaan