Omniradius - 1997 Toyota Paseo. Paseo Love.

  • Onderwerp starter Onderwerp starter Anoniem
  • Startdatum Startdatum
Das ook de grap van een 'beater' toch? Lekker goedkoop rijden. Als de roest nog geen afkeur is, de andere puntjes ff aanpakken en door.
 
Zonde maar ook goed dat de Kia weg gaat wat mij betreft.

Kan je iets kopen wat veilig is voor je vriendin, geen rijdende doodskist met 0 sterren in de botsproef in het drukke hedendaagse verkeer.
Snap nooit zo goed dat we onze geliefden in een onveilige auto laten rijden, een stevige met 3 of meer sterren is niet duurder.

Slechts mijn mening, gevormd door ervaring na gezien te hebben wat de gevolgen kunnen zijn.
In dit geval een moderne Ford Focus vs een fiat Punto van de eerste generatie...
 
Snap dit soort keuzes ook nooit zo goed. Als je voor een kleine 400 euro weer een jaar verder kan is dat toch een no-brainer. Net alsof je voor hetzelfde bedrag wel met zekerheid een andere auto kan kopen die het een jaar vol gaat houden.
 
Carkiller zei:
Zonde maar ook goed dat de Kia weg gaat wat mij betreft.

Kan je iets kopen wat veilig is voor je vriendin, geen rijdende doodskist met 0 sterren in de botsproef in het drukke hedendaagse verkeer.
Snap nooit zo goed dat we onze geliefden in een onveilige auto laten rijden, een stevige met 3 of meer sterren is niet duurder.

Slechts mijn mening, gevormd door ervaring na gezien te hebben wat de gevolgen kunnen zijn.
In dit geval een moderne Ford Focus vs een fiat Punto van de eerste generatie...

Toch serieus wel een goed punt, een grotere veilige auto hoeft ook niet perse veel duurder te zijn.
 
@ Carkiller.

Ja, je hebt wel een punt, maar anderzijds, met de Pride worden over t algemeen alleen kleine korte ritjes gedaan en niet hard gereden. Betekent niet dat het daardoor opeens heel veilig is, maar feit is wel dat met een grotere "dikkere" wagen wel harder gereden wordt en hoe harder de klap hoe groter de kans op zwaar letsel, ook in een nieuwe dikke auto met 15 airbags.

@ Mechanix
Alles is relatief he.... Op een auto die 500e gekost heeft is een 400e rekening wel pittig vind ik. Maar de keus is uiteindelijk aan vrouwlief, tis immers haar autootje.

@ Arno
Haha, och jochie toch, we hebben hier een stoer toetsenbord riddertje die even een statement moet maken.... jaloers dat ik geniet van leuke dingen doen en creatieve hobby's heb?
Ik vind je comment verder wel schattig hoor. :D

Verder is een grotere/zwaardere auto ook weer duurder in maandlasten, wat men een beetje schijnt te vergeten nu geloof ik.... De beater wordt echt alleen voor korte ritjes ingezet en daar is/was ie prima voor. Vrouwlief is nog aan het denken wat ze gaat doen als in, houden of niet houden.... dus de keuze is nogmaals aan haar, en ik laat dan wel weten wat 't wordt (tu)
 
Zoiets dan nu? :) <https://www.marktplaats.nl/a/auto-s/daihatsu/m1243853561-daihatsu-move-1-0-2000-blauw.html>
 
Maar een veilige auto hoeft helemaal niet zwaarder te zijn.

Een Kia Picanto van de eerste generatie zit in dezelfde wegenbelasting en is wel veilig.
Om maar een voorbeeld te noemen...
 
Total Loss zei:
Snap dit soort keuzes ook nooit zo goed. Als je voor een kleine 400 euro weer een jaar verder kan is dat toch een no-brainer. Net alsof je voor hetzelfde bedrag wel met zekerheid een andere auto kan kopen die het een jaar vol gaat houden.

Voor het perspectief: een nieuwe fiets is duurder. Zeker als je bedenkt dat Omniradius al 200 euro had ingecalculeerd voor onderhoud. OK, het wordt nu 200 euro meer. Maar dan is hij wel weer een jaar apk gekeurd. Een no-brainer inderdaad.
 
Carkiller zei:
Een Kia Picanto van de eerste generatie zit in dezelfde wegenbelasting en is wel veilig.
Om maar een voorbeeld te noemen...

Echter zijn dat soort auto's dan meteen weer aanmerkelijk duurder dan 500 euro (in het specifieke geval van de Picanto lijken ze te beginnen rond de 2k). Dat moet je maar net willen en kunnen betalen.
 
3 sterren in de botsproef.

Ook 3 sterren

2 voorbeelden van vele, voor het gemak even bij de Koreanen gebleven gezien de Pride.
Keus genoeg voor iets veiligers in dezelfde prijs en gewichtsklasse dan de Kia.

omniradius zei:
Maar feit is wel dat met een grotere "dikkere" wagen wel harder gereden wordt en hoe harder de klap hoe groter de kans op zwaar letsel, ook in een nieuwe dikke auto met 15 airbags.

Het is juist die dikke wagen waar harder mee gereden wordt die tegen de Pride aan knalt.
Je doet het meestal niet zelf, daar zit hem nu juist het probleem.
Gewoon achter in de file staan of in een rij bij het stoplicht.

images
 
Mooi plaatje ja Dat moet wel een beste knal geweest zijn zeg.... :(

Maar goed, er spelen meerdere aspecten mee in het wel of niet houden vd Pride he... Reparatiekosten zijn één deel ja, maar... we gaan ook in juni voor een paar maanden weg. Dus met dat in achterhoofd, zou het prima zijn om tegen die tijd gewoon alleen de Paseo te hebben (we hebben immers maar een privé afgesloten parkeerplaats in ons binnenterrein) en dat we dan na de zomer wel weer gaan kijken voor een eventueel ander 2e autootje voor vrouwlief. Dus dat speelt ook mee in de keuze wel of niet repareren etc.

Goed, genoeg over de Pride! Want dat is niet eens mijn auto officieel haha 8-)

Ik heb een beetje mijn twijfels over het verbruik van de Paseo. Nu heb ik vandaag voor het eerst een soort verbruiks-meting gedaan, al zal ik die waarschijnlijk niet helemaal "zoals het hoort" hebben gedaan.
Maar ik had hem enkele dagen terug volgegooid. Vervolgens km stand genoteerd. Vandaag, was de Tango hier erg goedkoop dus ik dacht, fuk it, ik gooi hem weer vol, kijken hoeveel erbij kan. Er kom 6,71 liter bij. En ik keek weer naar de km stand en die was 81 km hoger inmiddels.

Dan is mijn berekening dus 81 : 6,71 = 12,07

Dus de Paseo heeft gemiddeld 1 op 12 gedaan min of meer, mag ik dat zo stellen? Dat vind ik best wel pittig, zeker aangezien het merendeel van die 81 km snelweg kilometers zijn geweest (en nee ik rijd niet als een malle, gewoon braaf 110/120 gereden).
Normaal doet men de hele tank eerst leeg rijden en dan opnieuw vullen en dan de kms/gemiddelde berekenen volgens mij.... maar dit is hetzelfde principe denk ik toch? Correct me if I'm wrong.

Anyway lang verhaal kort, verbruik viel me best wel tegen eigenlijk, zeker als ik hoor dat 1/15 vrij normaal moet zijn voor een Paseo.
 
Omniradius zei:
Normaal doet men de hele tank eerst leeg rijden en dan opnieuw vullen en dan de kms/gemiddelde berekenen volgens mij.... maar dit is hetzelfde principe denk ik toch? Correct me if I'm wrong.

Ja, en dat heeft een reden. Je had deze test ook goed kunnen doen op de rondtrip waarbij je vast wel een aantal liters hebt getankt. Nu rijd je 81 km in een paar dagen. Mijn gok is dat het geen grote stukken zijn geweest dus door het weer was dit veelal met koude motor.
Daarnaast weegt een volle tank ook wel iets dus rijd je altijd enkel met de eerste 10 liter dan heb je dus een auto die zeker 40 kg zwaarder is. Jouw 60 kg erbij is dus 100 kg belading bovenop wagengewicht. etc. ;)

Om je een idee te geven....mijn laatste tank was 612 km op 39 liter. 1 op 15.7....niet heel slecht maar ook niet geweldig goed. En die kilometers zijn van donderdag avond (volle tank in Duitsland) tot zaterdagmiddag (getankt in Duiven, Gelderland)
 
Het is nu ook koud. Onze Honda Civic Hybrid is in de koude maanden ook wat onzuinifer dan normaal.

Daarnaast kan je kijken of je banden goed op spanning zijn en of je motor misschien verwend kan worden met wat meer koelvlieistof, nieuwe bougievonkjes :} Etc Etc

Qua meting kan het gewoon hoor, doe ik bij auto van het werk ook soms, dan maakt het niet uit hoeveel er nog in tank zit, maar wat er in gaat aan brandstof per gereden kilometers.
 
Stond je ook bij exact dezelfde pomp? Dat wil ook nog wel eens verschil maken, de ene slaat iets eerder af dan de andere.

Op zo'n kleine hoeveelheid valt er weinig zinnigs over te zeggen in mijn ogen.
 
Nee was andere pomp.

Hmm nouja dan ga ik de meting opnieuw doen zodra de tank leeg is, heb de km stand nu bij volle tank genoteerd.

Kan wel ff gaan duren bij mij. Ter indicatie, eergisteren was de 1e keer in 2018 dat ik ging tanken :p
 
Inderdaad, gewoon helemaal vol tanken, daarna zo goed als helemaal leeg rijden en weer voltanken bij exact dezelfde pomp.
 
Lijkt me een normaal verbruik voor een Paseo in de winter.

Mijn Starlet met praktisch dezelfde techniek deed 1:13 in de winter en 1:15 in de zomer.
Onder de 3000 toeren houden is wel aan te raden.
 
Slecht voor je motor schakelen bij 3000 tpm. Max. koppel zit pas bij 4400 tpm. Beter is om snel op te trekken en zoveel mogelijk rond dat toerengebied te zitten en daarna heel erg lang constant te rijden. Is wel lastig in de stad.....en heel onzuinig in de stad.....
 
Ehm... waarom zou bij rond de 3000 rpm schakelen slecht voor de motor moeten zijn? Het max koppel hoeft niet altijd persé bereikt te worden?
Als ik rustig optrek dan schakel ik eigenlijk meestal rond de 3000 rpm.
 
Tis een kwestie van vraag en aanbod van het koppel.... De maximale waarden zijn van toepassing bij een volledig geopende gasklep. Bij normaal verkeer gebruik je misschien 30% en dat kan prima bij 3.000 t/m

Je auto is weer wat exclusiever geworden! https://www.kilroynews.net/latestnews.htm
 
omniradius zei:
Ehm... waarom zou bij rond de 3000 rpm schakelen slecht voor de motor moeten zijn? Het max koppel hoeft niet altijd persé bereikt te worden?
Als ik rustig optrek dan schakel ik eigenlijk meestal rond de 3000 rpm.

Zolang jij rustig optrekt kan het. Als je snel wilt zijn is het veel beter om daar te zitten waar je ook het koppel hebt. Tevens is dit het punt dat je motor het efficiëntste werkt.

Maar verder is het niet aan te raden om altijd maar op die lage toeren te rijden. Word je motor nogal zwart van aan de binnenkant.
 
Zo, weer eens wat te melden op autogebied. Ben net terug van een kleine "Paseo-meet" (:P)

Werd via de youtube review van mijn Paseo geattendeerd op deze meet en aangezien het in Soest was en dus voor mij vlakbij dacht ik, why not... ik ga eens kijken.
Dit keer geen filmbeelden maar gewoon wat fotootjes. :p

Mijn Paseo was geloof ik nog een van de meest originele, of 'saaie' auto's die er tussen stond haha, tis maar hoe je het wil zien.
Sommigen waren echt behoorlijk los gegaan wat betreft stylen / bodykits en ga zo maar door. Tja, het is je smaak, of het is niet je smaak.... laten we het daarop houden ;)

Allereerst mijn eigen brave Paseo:

IMG_6058.jpg


Deze vielen ook nog mee kwa styling-level:

IMG_6060.jpg


Hier was het "pimp my ride" level al iets meer aanwezig:

IMG_6065.jpg


IMG_6063.jpg


IMG_6067.jpg


IMG_6068.jpg


Was in ieder geval geinig om eens wat andere Paseo's in het wild te zien :) Ik zal eerlijk bekennen dat ik niet echt een fan ben van dit soort styling/bodykits en dergelijke, maar goed... ieder zijn eigen smaak denk ik dan!
Ohja wat ook wel heel grappig was, er kwam op een gegeven moment een rode Lexus IS250 aanrijden, dus ik dacht even... nee, dit meen je niet!
Maar het was niet mijn ex Lexy. Dit was een handbak met witte lederen stoelen. Maar nog héél netjes in de lak en zeer lage km stand (97K meen ik mij te herinneren) Heb even met de eigenaar gepraat en hij was dus een ex Paseo eigenaar haha. Dus wel grappig, we hadden beide precies dezelfde ruil andersom gemaakt zeg maar.

De Lexus:

IMG_6066.jpg


Dus ja, zoals ik zei wel een grappige meet. Ben niet zo lang gebleven want het was echt %^&**% koud, dus niet echt lekker om buiten te staan.
Zelf heb ik voorlopig geen enkele styling plannen met mijn Paseo. Ik vind hem gewoon leuk en aandoenlijk hoe die nu is dus dat wil ik wel zo houden eigenlijk...
 
Iets omlaag en een mooi setje 16 inch past wel heel mooi denk ik.

Vind die oranje overigens best netjes! Ziet er niet uit als goedkoop en slecht. Das ook wel wat waard.
 
Haha leuk die meet, petjes gehalte is wel heel erg hoog eerlijk gezegd :D
Mis je je eigen lexy niet? was wel een bijzonder fijne wagen die van jou, was er echt van onder de indruk toen we samen even een blokje om deden.



Brrrr ga je mond spoelen Nico of het wordt echt tijd voor een brilletje :D
 
Haha, ja ik zal bekennen dat het idd een redelijk duidelijk petjes gehalte had ja :p

Nee ik mis ‘m niet. Nouja, in die zin dat ik er vrede mee heb. Het was fijn om een jaar zo’n dikke en luxe rijdende auto te bezitten maar het was mooi geweest vond ik.
Nu zijn de kosten een heul stuk schappelijker en ben ik nog steeds blij met wat ik heb, dus in die zin.... nee, ik vind het prima voor nu :)
 
Van alle foto's die je hebt gemaakt vind ik jouw Paseo toch de mooiste, al zou een (flinke) verlaging 'm inderdaad niet misstaan, en dan voor het mooie nog een setje Rota Slipstream's in 8x15 eronder en dan heb je de vetste Paseo van het land (tu)

Hoe is het eigenlijk met de Pride? Hij staat niet meer in je topictitel :o
 
Awww ik ga dr bijna van blozen @ Zadelsnuiver ;)
Nou de Pride is er nog maar zal zeer binnenkort wel in de verkoop gaan. Zoals ik al had aangekondigd, gaan we deze zomer voor een langere periode weg (ongeveer 2 maanden) en met de reparaties die nodig zullen zijn voor de apk en ook omdat we in de komende tijd liever gewoon even èèn auto hebben ipv twee komt het beter uit om afscheid te gaan nemen van de Pride.

Na de zomer gaan we dan wel kijken of er eventueel weer een 2e auto gaat komen :)
 
Ik vind jouw Paseo ook de leukste van het stel. Typisch kleurtje en verder echt zoals de Japanners m ook bedoeld hadden! Top uitstraling.
 
Wrangler zei:
Carkiller zei:
Zonde maar ook goed dat de Kia weg gaat wat mij betreft.

Kan je iets kopen wat veilig is voor je vriendin, geen rijdende doodskist met 0 sterren in de botsproef in het drukke hedendaagse verkeer.
Snap nooit zo goed dat we onze geliefden in een onveilige auto laten rijden, een stevige met 3 of meer sterren is niet duurder.

Slechts mijn mening, gevormd door ervaring na gezien te hebben wat de gevolgen kunnen zijn.
In dit geval een moderne Ford Focus vs een fiat Punto van de eerste generatie...

Toch serieus wel een goed punt, een grotere veilige auto hoeft ook niet perse veel duurder te zijn.

Veiligheid, begint en eindigd bij de bestuurder. Mijn Ka'tje hoef je ook geen aanrijding me te krijgen ( hoewel ik die wel gehad heb, en ik ben nog spring levend )
Kleine lichte auto's vindt ik veiliger dan grote zware auto's.
voorbeeld? Kia Sorento vs Ford Ka. Die Kia was een rijdende doodskist van 1800 kilogram.
Nam je een bocht te hard, werd hij onbestuurbaar, kon je alleen hopen dar je niets raakt.
Fors Ka, begint hij te glijden, gas los, en corriseren, en hij / zij pakte de weg gewoon weer op,
en ongelukken worden vermeden.

Natuurlijk een subaru wrx met 4 wiel aandrijving is nog veiliger.echter die koop je niet voor 1000 euro. Ka wel. Maar Focus, kan je niet mee stuk gaan. Ook voor koop voor dar bedrag.

P.s. Waarom moet altijd dw vrouw de auto inleveren, terwijl ze de goedkoopste auto rijdt ?
mijn vrouw heeft 2 keer haar auto verkocht, terwijl ik een duurdere auto reed.
Een Toyota starlet en een Ford Ka ( een hele geel ei, met airco, electrische ramen stuurbekrachtiging etc. )
ik reed een 1.3 DX Corrola en een Ford mondeo 2.0 l Ghia.
mooie tijden....
 
Ach ja Ralph, het is een beetje Amerikaans denken. Als je maar een grote zware auto rijdt, ben je veilig. Als motorrijder leer je meteen dat dit soort gedachten letterlijk en figuurlijk killing zijn en ruimte je beste vriend is. Nu heeft een koekblik meestal niet genoeg vermogen om even snel weg te trekken van het andere verkeer, maar defensief rijden kan met iedere auto.

On: wat blijft een Lexus IS250 toch een mooie auto. En in een Paseo kan je blijkbaar heel goed je passie kwijt!:} Ik snap dat je je auto origineel wil houden, maar een setje lichtmetalen wielen eronder lijkt mij toch wel mooi.
 
Soesterduinen zo te zien.

De blauwe is ook wel mooi, maar idd wat een autostyle meuk zit er bij. Ach ieder zijn ding de auto passie is wat we delen met elkaar, hoe we dat invullen is bijzaak denk ik dan altijd.

De Pride toch proberen te verkopen dus. Voor of na de APK?

Oh en persoonlijk, zeker voor de familie zou ik geen kleine auto rijden. Je kunt zelf nog zo veilig denken te rijden er hoeft maar iemand op je te knallen. Niet dat de Discovery nu zo heel veilig is. Vandaar de interesse in een XC90, maar ik heb makkelijk praten ik hoef de Nederlandse absurde belastingen op gewicht niet af te dragen.
 
@ Barri

Thanks! Ja weet je, ik vind hem dus ook leuk zoals ie is! En misschien omdat ik van een (relatief) dikkere en zeker snellere auto kom, kan ik ook veel beter relativeren en de auto gewoon waarderen om hoe die is. Lekker simpel en niet pretentieus. Het is geen snelle bak, dus probeer hem ook niet zo uit te laten zien (tenzij je een engine swap ofzo doet). Maar velen bij die meet hadden gewoon nog de originele 5E-FE motor met 90pk erin... Tja dan denk ik, leuk dat je een zwaar verlaagde Paseo hebt met bodykit, mega spoiler en 4 uitlaten...... Maar een gemiddelde Skoda stationwagon trekt je waarschijnlijk al eruit bij het stoplicht *-)
Dat vind ik gewoon een beetje gênant, sorry...
En verlagen? Ja misschien dat ik daar op een gegeven moment wel over wil nadenken. Maar dat wordt dan sowieso pas na de zomer.

@ Boblafrance / Mechanix / Sketcher
De Pride wordt vóór de apk verkocht voor een prikkie. We gaan gewoon eerlijk aangeven wat er moet gebeuren om hem door de apk te krijgen en dat wij er geen zin en behoefte meer in hebben.
Overigens heb ik vrouwlief nooit gedwongen oid om de Pride weg te doen, deze beslissing heeft zij zelf gemaakt. Zij vond het ook wel mooi geweest en ze gaat gewoon na de zomervakantie kijken of ze behoefte heeft weer aan een eigen autootje.

De hele discussie over veiligheid laat ik even in het midden. Ook met een grotere auto kan je verongelukken en het er niet levend vanaf brengen inderdaad...
 
omniradius zei:
De hele discussie over veiligheid laat ik even in het midden. Ook met een grotere auto kan je verongelukken en het er niet levend vanaf brengen inderdaad...

Is dat niet een beetje als zeggen: Niet rokers krijgen ook longkanker. Klopt natuurlijk de kans is alleen een stuk minder groot.

Helemaal met je eens wat betreft de tjoening van de andere Paseo's. Hij ziet er überhaupt al sneller uit dan hij is. Enig idee hoeveel er nog in NL rijden, kunnen er nooit veel zijn.
 
omniradius zei:
De hele discussie over veiligheid laat ik even in het midden. Ook met een grotere auto kan je verongelukken en het er niet levend vanaf brengen inderdaad...

Het gaat niet om de maat van de auto, maar hoeveel de fabrikant heeft geïnvesteerd in veiligheid.

Maar leuke foto's, selecte club zo te zien.
Het enige wat ik me echt af vraag is of het verstandig is om de nummerplaat voor de ingang van de radiateur te hangen...
 
Nou, het hoofdstuk is afgesloten voor onze beater 'Kia Pride'

Afgelopen zaterdag van eigenaar gewisseld, voor nog een nette prijs. Hebben er bij gezegd dat er wat dingetjes aan gedaan zullen moeten worden voor de apk en nieuwe eigenaar ging dat laten doen zei hij. Dus zeer waarschijnlijk krijgt de kleine beater nog een jaartje apk erbij!

Voor nu is de Paseo dus even de enige 4-wieler in ons bezit. Vinden we wel even prima nu. Na de onze zomerreis kijken we dan wel weer verder of we toch een 2e auto nodig achten of niet :)
 
Ik ben benieuwd of (en wat) er voor terugkomt.

Hebben er bij gezegd dat er wat dingetjes aan gedaan zullen moeten worden voor de apk en nieuwe eigenaar ging dat laten doen zei hij. Dus zeer waarschijnlijk krijgt de kleine beater nog een jaartje apk erbij!

Logisch ook wel, voor een paar honderd euro heb je een auto die weer een tijd meekan. Goedkoper kan ook wel als je een paar punten zelf aanpakt.
 
Ik heb het altijd een leuk model gevonden, maar het is inderdaad wel een auto die erg gevoelig is voor 'foute tuning'. Hopelijk houd je hem origineel, dan vind ik ze het leukste en mooiste!
 
Terug
Bovenaan