Lamborghini Urus

Guest
Lamborghini_Urus_unik_01_800_600.jpg


Lamborghini_Urus_unik_02_800_600.jpg


Lamborghini_Urus_unik_06_800_600.jpg


Lamborghini_Urus_unik_03_800_600.jpg


Lamborghini_Urus_unik_05_800_600.jpg


Lamborghini_Urus_unik_04_800_600.jpg


Lamborghini_Urus_unik_07_800_600.jpg


Lamborghini_Urus_unik_08_800_600.jpg
 
Tja, als het dan toch een suv moet zijn... beter dan die gekke Bentley gf.
ben wel benieuwd hoe deze lijkt naast een X6.
 
Wel stoer, maar dat spuuglelijke patroon in het interieur. Het lijkt wel zo'n goedkoop aanrechtblad. o_O

beretta zei:
Tja, als het dan toch een suv moet zijn... beter dan die gekke Bentley gf.
ben wel benieuwd hoe deze lijkt naast een X6.
Het is toch minder exclusief dan een Gallardo naast een M6. Wat dat betreft was de LM002 (en die Bentley) beter geslaagd.
 
[size=large]Officieel: de Lamborghini Urus[/size]

Lamborghini heeft twee dagen na de ‘lekkage’ op internet zelf de foto’s en informatie over de Urus vrijgegeven.

Niet dat we heel veel wijzer worden uit het persbericht dat Lamborghini de wereld in slingert; er worden maar weinig concrete zaken gemeld. Wat we wel te weten zijn gekomen is dat Lambo’s super-SUV een lengte heeft van 4,99 m, een breedte van 1,99 m en een hoogte van (slechts) 1,66 m. Hij moet een vermogen van rond de 600 pk krijgen maar waar die pk’s uit vandaan komen – een V12, V10 of een V8 met turbo of compressor – vertelt het verhaal niet. Wel dat de Urus ‘lichter is en minder Co2 uitstoot dan al z’n concurrenten’. Gewichtsreductie wordt onder andere gerealiseerd door het gebruik van koolstofvezel.

Schakelen gaat via een bak met dubbele koppeling, die de krachten naar alle vier de wielen (maatje 24 inch, omringd door Pirelli Scorpion Zero-rubber) stuurt. Het schijnt dat de ‘stokjes’ die nu dienen als behuizing voor de achteruitkijkcamera’s daadwerkelijk terugkeren op het productiemodel. Voorwaarde is dan wel dat het systeem gehomologeerd wordt en de camera’s te allen tijde aan staan, ook als de motor uit is. Lamborghini is voornemens om jaarlijks 3.000 Urussen te bouwen, de eerste exemplaren zullen echter pas in 2015 aan de klanten worden afgeleverd.

Tot slot geeft Lamborghini ons nog wat tekst en uitleg over de naam van de auto, die uiteraard afkomstig is uit de vechtstierenwereld: ‘De Urus (ook wel bekend als Aurochs) is een van de grote, wilde voorvaders van ‘domestic cattle’. Urus-stieren kunnen een schofthoogte hebben tot 1,80 m en de Spaanse vechtstier, zoals-ie de laatste 500 jaar gefokt is, lijkt nog steeds zeer sterk op de Urus’.

m1fyb27bp1df.jpg


m1fyb27bn1dg.jpg


m1fyb27bobdh.jpg


m1fyb27bmbdi.jpg
 
Live @ Auto China Beijing:

01_l.jpg


03_l.jpg


06_l.jpg


04_l.jpg


02_l.jpg


Meer foto's: https://www.carview.co.jp/cms/2012/take_car/lamborghini_urus_conccept/
 
Vreemd genoeg geen scoops topic ondanks de vele spy shots en foto's van het interieur... maar goed, de productiemodel van de Urus wordt zo gepresenteerd: https://www.facebook.com/Lamborghini/
 
Nu de nieuwe Urus uit is, ben ik niet teleurgesteld in Lamborghini, wat een strakke, mooie wagen is dit geworden!
 
Terug
Bovenaan