Hyundai Ioniq 6 (facelift @ pag. 2)

First Edition

56nymlmbofiq_800.jpg

https://www.autoweek.nl/autonieuws/artikel/hyundai-ioniq-6-komt-eerst-als-first-edition/

In deze kleur al een heel stuk aantrekkelijker (y) Dit is Biophilic Blue Pearl, de andere tinten voor de First zijn Serenity White Pearl, Nocturne Grey Pearl en Gravity Gold Matte. Verdere specificaties volgen nog.
 
Als ik het goed begrepen heb, doet Ioniq 6 niet mee aan de verkiezing The car of the year 2023. Jammer want het is een gemiste kans voor Hyundai. Ze moeten een jaar langer wachten om mee te doen. Ik weet de reden niet dat Hyundai niet mee doen met Ioniq 6. Als ze volgende verkiezing mee doen in 2024, dan is de nieuwigheid er van af en is moeilijk om bij de laatste 7 te komen. We zullen het wel zien.
 
Wouter82 zei:
First Edition

56nymlmbofiq_800.jpg

https://www.autoweek.nl/autonieuws/artikel/hyundai-ioniq-6-komt-eerst-als-first-edition/

In deze kleur al een heel stuk aantrekkelijker (y) Dit is Biophilic Blue Pearl, de andere tinten voor de First zijn Serenity White Pearl, Nocturne Grey Pearl en Gravity Gold Matte. Verdere specificaties volgen nog.
Mooie kleur, maar zal hem eerst eens in het echt moeten zien
 
Ik ook, op foto's blijf ik telkens moeite hebben met de erg sterk aflopende achterzijde wat ook nog eens benadrukt wordt door de vorm van het 3de zijruitje.
 
Ik denk dat het een plaatje is als de auto straks in echt te bewonderen is. Ongetwijfeld wordt deze auto een leasekanon, kan bijna niet anders.
 
Die afgezakte kont en de Mercedes baanvormige raamlijn maken het voor mij een nogo.
Ik ben helaas niet de enige die daar over valt.
Interieur is ook een tegenvaller. Teveel Ioniq5 en die is nogal Tupperware.
Jammer dat er geen Genesis GV60 lookalike interieur in zit.
 
Ik snap niet dat er mensen zijn die dit een gedrocht vinden, maar het zal wel aan mij liggen.o_Oo_O

@MCW84 Je hebt weer mooie foto's aan ons laten zien van een mooie EV.

SCHITTEREND!!(y)(y):T
 
Hyundai Rider zei:
Ik snap niet dat er mensen zijn die dit een gedrocht vinden, maar het zal wel aan mij liggen.o_Oo_O

Ik denk dat je forumnaam er mede een reden voor is, ik vind de achterzijde totáál niet mooi, ondanks dat ik wel van wat opvallende designs hou.
Ik weet niet, die achterkant valt zo vreemd naar beneden. Een beetje eerste generatie CLA idee krijg ik erbij, of de huidige EQE/EQS.
Voor mijn gevoel zitten de achterlichten te laag.

De Kia Proceed bijvoorbeeld heeft ook een aflopende daklijn, maar de lichtunits zitten op 'normale' hoogte en vind ik dan wel weer geslaagd.
Neh, ik kan er op de foto's althans niet aan wennen. Wellicht oogt het in het echt beter. (y)
 
Die laatste die MCW toont ziet er echt niet uit! Dat zilvergrijs en zwart combineert totaal niet. Op de EV Experience heb ik in het paarse exemplaar gezeten en die ziet er wat beter uit. Het model leent zich het best voor een donker kleurtje, dan vallen de gekke lijnen niet zo op ;)
 
Ik denk en hoop dat het een succes wordt. Het zal ook wel, want binnen paar dagen was de Ioniq 6 first edition 250 keer over de toonbank gegaan. Het maximale aantal wat Hyundai Nederland toebedeeld kreeg. Ik meen ook dat de meeste kopers nog geen proefrit hebben gemaakt, dus de auto liet op de foto's wel een positieve indruk achter bij de kopers. Tot nu toe is het een succes, want de eerste serie is uitverkocht. Nu nog even kijken hoe de reguliere uitvoeringen het doen. Dat kunnen we pas volgende jaar er achter komen. Dan wordt hij leverbaar.
 
Op die laatste foto's vind ik hem wel een hoog ballerina gehalte hebben, en al helemaal naast de nieuwe en strakke Toyota Prius. De techniek van deze Ioniq 6 in een nieuwe Prius zou een gouden combinatie zijn!
 
In zuid korea regelmatig te zien al.
Eigenlijk alleen als taxi

1-C2-B3831-E4-F6-4420-ADAF-ED4623-D585-E1.jpg
 
De Ioniq 6 is er met een kleinere accu dan de 5 en daardoor ook met een lagere vanafprijs:

Accu Vermogen Aandrijving Actieradius Uitvoering Prijs
53 kWh 151 pk, 350 Nm Achter 429 kilometer Style € 45.895
53 kWh 151 pk, 350 Nm Achter 429 kilometer Connect € 50.395
77,4 kWh 229 pk, 350 Nm Achter 545-614 kilometer Style € 50.895
77,4 kWh 229 pk, 350 Nm Achter 545-614 kilometer Connect € 55.395
77,4 kWh 229 pk, 350 Nm Achter 545-614 kilometer Lounge € 58.895
77,4 kWh 325 pk, 605 Nm Voor+achter 519-583 kilometer Connect € 59.395
77,4 kWh 325 pk, 605 Nm Voor+achter 519-583 kilometer Lounge € 62.895

Uitrusting

Standaarduitvoering Style heeft een 11 kW 3-fase-boordlader, een 12,3-inch infotainmentscherm, een digitaal instrumentarium en biedt (niet-draadloze) Apple CarPlay- en Android Auto-connectiviteit. 18-inch lichtmetaal is standaard, hetzelfde geldt voor zaken als verwarmbare buitenspiegels, een achteruitrijcamera, cruisecontrol met Stop & Go-functie en Highway Driving Assist waarmee je je op de snelweg semi-autonoom een weg door het verkeer kunt banen. V2L-technologie (Vehicle 2 Load), waarmee je andere elektrische apparaten kunt opladen, is optioneel. De Connect-uitvoering voegt aan bovenstaande zaken toe als een uitgebreid head-up display, sfeerverlichting, V2L-techniek, een uitgebreide versie van Highway Driving Assist, een warmtepomp, batterijverwarming, elektrisch verstelbare stoelen voor en achter, een verwarmbaar stuurwiel en privacy glass.

Boven aan de statusladder staat de Lounge. De Lounge-uitvoering staat op 20-inch lichtmetaal, heeft een uitgebreid audiosysteem van Bose met zeven luidsprekers en biedt onder meer een 360-gradencamera. De Lounge is optioneel te krijgen met kleinere 18-inch wielen voor een grotere actieradius. 20-inch wielen zijn voor de Hyundai Ioniq 6 met 77,4 kWh accu optioneel, maar snoepen dus wel wat actieradius weg. De Lounge heeft net als de overige uitvoeringen in de portieren verzonken handgrepen, al komen die bij deze topuitvoering automatisch naar buiten. Daarbij is de Lounge de enige uitvoering van de Ioniq 6 – net als bij de Ioniq 5 – die je met de DSM geheten 'digitale buitenspiegels' kunt krijgen.
https://www.autoweek.nl/forum/read.php?4,6059112,6075196,page=2#msg-6075196
 
Vind het fraai model, goede specs, uitstekende prijsstelling, ongetwijfeld gunstige leasetarieven, succes verzekerd.
 
De proporties van de 6 komen wat raar over door de lange wielbasis. Het achterwiel mag zo'n 30 cm naar voren, de achterdeur een stukje korter en dan een flink stuk van de kont afhakken dan staat er wel een ok modelletje.
 
Die witte taxi, als ik die foto zo zie is t net of de foto gemaakt is met een gekke fisheye lens.
De verhoudingen komen gek over. Jmmr.
 
Zadelsnuiver zei:
De proporties van de 6 komen wat raar over door de lange wielbasis. Het achterwiel mag zo'n 30 cm naar voren, de achterdeur een stukje korter en dan een flink stuk van de kont afhakken dan staat er wel een ok modelletje.

Dat inderdaad. Ik vind het totáál niks de 6.
 
Hij heeft natuurlijk ook op de EV Experience in Zandvoort gestaan ;) Ook in deze kleur trouwens.
Ik moet er een beetje aan wennen, maar doe mij er maar eentje. Goede specs, goede prijs. Ik zou gaan voor de instapper, alleen vind ik wel dat er stoelverwarming op moet... Oja, en in de standaard blauwe kleur uiteraard!

Die witte heeft de velgen van de instapper, die had ik nog niet eerder gezien.

Qua verhouding, met die lange wielbasis en de lange lage achterkant, heeft ie wel wat van de DS.
 
https://www.youtube.com/watch?v=uU0vDBfc5Iw

https://www.youtube.com/watch?v=XEe-L2LcJiQ

https://www.youtube.com/watch?v=_ol0jxwfqmw
 
Ben benieuwd wat Hyundai met de prijs gaat nu de naaste concurrent Tesla Model 3 drastisch in prijs heeft verlaagd.
 
Ik spotte de Ioniq6 afgelopen zondag bij de lokale dealer.

Vanmiddag reden er een aantal achter elkaar door Maartensdijk. Allemaal mannetjes erin. ;)
Denk dat er een voorgeschreven route gereden werd (keren op de rotonde net na het spoor, denk ik. :T
Zal wel een introductie event zijn voor de zakelijke markt?

In het wit komt het silhouet wel aardig tot zijn recht.. in donkere kleuren blijf ik het maar een raar model vinden.
Als de auto je van voren aan komt rijden.. ziet het front er ook uit alsof dit al eens op een automodel gezeten heeft (vorm van de koplampen). Kan er echter geen merk/model aan koppelen.. maar het lijkt op iets, vind ik.
 
Durashift zei:
Als de auto je van voren aan komt rijden.. ziet het front er ook uit alsof dit al eens op een automodel gezeten heeft (vorm van de koplampen). Kan er echter geen merk/model aan koppelen.. maar het lijkt op iets, vind ik.

Deze?

2023-Nissan-Z-Model-Left.jpg
 
In mijn zoektocht naar een nieuwe leaser heb ik hier even in gezeten bij de dealer.

Positief:
Ik vind de vorm van de koets dan wél weer erg leuk (smaken verschillen).

Negatief:
Binnen mijn budget valt de Style uitvoering zonder elektrische stoelen. De standaard stoelen bieden mij niet voldoende steun met mijn 1,85m.
De opening van de kofferbak is klein met een vaste hoedenplank. Ik heb mijn huidige auto regelmatig volgepakt, dan moet je in de Ioniq 6 de bak inkruipen, zo diep is die. Ook qua ruimte wordt het hem dus niet.
 
n9SwwCW.jpg


Zag er wel bijzonder en modern uit in het echt. Achterkant vind ik niet mooi maar vanaf afstandje ook niet uitgesproken lelijk. Nou verbloemt zwart ook wel aardig wat.
 
Geinig, je hebt in Zutphen mijn voiture op de plaat gezet. Ik heb juist gekozen voor dit banaan / kikkermodel omdat het me aanspreekt. De vorige auto was een CLS, met een soortgelijke lijn. Deze Hyundai is wat korter, waardoor het iets gedrongener overkomt, net als bij de CLA, die dat nog meer heeft. Onder bepaalde hoeken ziet het er best goed uit, sommige hoeken not-so-much. Zwart is een kleur die goed past, net als die Biophillic Blue (wat paars is in zonlicht) en Gravity Gold (soort champagne-zilver). De tinten grijs, groen, rood en blauw vind ik niet zo fraai op deze auto. Ik ben wel content met zwart in elk geval.

Prettig aan de auto is het comfort en zeeën van ruimte in de cabine, zowel qua gevoel met lichte bekleding als daadwerkelijk de fysieke ruimte. De Benz was van buiten meer dan 10cm langer, maar de binnenruimte was krap, in het bijzonder achterin. Deze auto is daarmee vergeleken gigantisch. Het gaan dan wel weer ten koste van de bagageruimte, die is laag en relatief klein. Verder rijdt het fantastisch soepel zoals elke electrobak. De auto is zeer stil op gemiddelde snelheden, op de snelweg hoor je relatief veel windgeruis welke anders door de ICE was weggedrukt.

Ik heb bij aanschaf tevens gekeken naar en gereden met de Polestar2, Tesla M3, en de EQE. De EQE ziet er binnenin beter uit maar reed niet lekker vanwege het grote gewicht en dito afmetingen (je hebt het idee met een stoomboot onderweg te zijn), en het prijsverschil was aanzienlijk (eigendom, geen lease). De toen beschikbare Polestar modellen hadden m.i. te weinig range en binnenin was het nog krapper dan de CLS - reed wel lekker overigens - terwijl de Tesla dan wel weer de beste efficiëntie / range heeft, maar qua interieur vond ik het verschrikkelijk en met kinderen is het achterin niet fantastisch. De M3 is van alle auto's het snelst, maar ik merk dat ik dat eigenlijk nooit gebruik of nodig heb. Kortom, de Hyundai sprak mij het meest aan en het bespaarde EQE-geld kan weer naar andere leuke dingen. Behalve een open dak zit verder alles erop.

Ik heb de RWD met grote batterij, die theoretisch het verst zou moeten kunnen komen. De 20" wielen gooien wel roet in het eten, met mijn rustige rijstijl geeft de boordcomputer bij 100% een actieradius aan van 480 km, de laatste weken met 's ochtends een graad of 15 en 's middags zomerse warmte. Ik doe veel snelweg, dus echt veel zuiniger dan dat wordt het ook niet. In de winter heb ik de 18" aero winterset voor rangeboost wanneer je dit het meest nodig hebt. Het verschil zou wel 70km zijn tussen 20" en 18". Met mijn snelweggebruik misschien wel 80-100km minder range. De wielkasten zijn wel beter gevuld zo.

Voor de geïnteresseerden; de CLS v6 diesel met 265pk en 620nm deed na 9 jaar bij 425.000km nog 8s naar de honderd (was ooit 6,2s). De Ionic 6 klokte ik op 6,8s naar honderd, waarbij de fabrieksopgave 7,4s is. Mijn metingen waren natuurlijk niet wetenschappelijk, maar hoewel de Ionic op papier een stuk langzamer zou moeten zijn merk ik daar in de praktijk niet veel van. Het voordeel van de electrobak met een verse accu, zullen we maar zeggen.
 
Zag er vandaag een geparkeerde Ioniq 6 staan, zag de achterkant... wat een compleet mislukt en gruwelijk lelijk ontwerp vanuit die zichthoek. Zelfs mijn vrouw die niet veel met auto's heeft zei het ook: lijkt van achteren een beetje op een volledig mislukte Porsche 911..
Misschien dat het verder een hele goede auto is.. hopelijk...
 
Dit is precies wat de Ioniq 6 nodig had; de voorkant is wat agressiever, strakker, en de achterkant is ontdaan van de 'ducktail' met ongelukkige spoiler daarbovenop. Deze achterspoiler ligt een stuk lekkerder op 't netvlies, geeft met wat fantasie zelfs een vleugje Porsche aan d'r derrière.

Die N-line behandeling hoeft voor mij niet...
 
De N-line is wel heftig, zeker die zwarte achterkant. Maar wat een gaaf ding is het zo!
Ik vind het echt jammer dat ik het rijden zo tegen vond vallen. De Ioniq 5 paste me veel beter.
En die kofferbak opening blijft echt ruk.

Ter vergelijk, de Sonata:
2cvyqwbbw9q3_1200.jpg
 
Die ziet er goed uit! Achterkant kreeg ik vanaf het begin af altijd al een beetje Porsche-gevoel bij, de voorkant is nu ook mooi strakgetrokken!
 
thumb-8c550f20786c289f9e6b5f6e765a953c_1745390831_3946_950x634.jpg


thumb-8c550f20786c289f9e6b5f6e765a953c_1745390800_2603_950x634.jpg


thumb-8c550f20786c289f9e6b5f6e765a953c_1745390693_376_950x1424.jpg



Op zich wel een goede facelift (van een lelijke maar interessant gelijnde auto), ik ben blij dat die lelijke verticale elementen op de achterbumper zijn verdwenen. De N Line vind ik verschrikkelijk trouwens.
 
Terug
Bovenaan