Het meeslepende AppieGrens Tagora-sentimententopic

Ah, oke. Nee, ik dacht dat de bredere banden te maken hadden met andere/bredere velgen o.i.d. Vond het al zonde, zag er toch prima uit! Die SX velgen zijn schitterend (hoeveel meer 80ies wil je het hebben) maar van die TRX-en word je simpelweg niet vrolijk qua prijsstelling.
 
Nee, we hebben puur en alleen voor bredere banden gekozen omdat met name de spoorbreedte achter in geen verhouding staat tot de koets. Wat wil je ook, met de achterwielophanging van de veel smallere Peugeot 505.

doorkijktekeningzn3.jpg
 
Nou, die brede banden geven hem net wat meer body, heb ik zojuist kunnen zien.


Erg leuke wagen, grensrijder! Echt een chique directiewagen. Mooi geluidje ook, lekker zachte en grote fauteuils, een ruim interieur en een lekkere oliegeurtje. Zowel van binnen als van buiten in prima staat (y).


permamedia
 
Nou ja, echt zo'n origineel autoluchtje bedoel ik. Kende het nog van vroegâh toen kleine voiture bij mama voiture in de Visa zat.
 
Wings of freedom Schreef:
-------------------------------------------------------
> toen kleine voiture bij mama voiture in de Visa
> zat.
>
> Waar ging het mis en werd je Peugeot fan?
>
> WOF
> https://smileys.sur-la-toile.com/repository/Confus/
> circonspect-2403.gif


Haha. De Visa is de enige Citroën die ooit heeft toebehoord aan een van de of beide ouders. Overigens heeft mama voiture het een erg fijne auto gevonden. Maar dat was ook een stukje sentiment: de eerste 2e, en dus haar eigen auto.
 
Wings of freedom Schreef:
-------------------------------------------------------
> toen kleine voiture bij mama voiture in de Visa
> zat.
>
> Waar ging het mis en werd je Peugeot fan?
>
> WOF
> https://smileys.sur-la-toile.com/repository/Confus/
> circonspect-2403.gif


Daar is toch niets mis mee?
 
Zo ik heb (jaja door het lezen van het instruktieboekje) uitgevonden hoe het kofferbak slot werkt... je schuift een lipje náást het slot naar binnen toe van rechts naar links...

én dicht zittie!! Grens, heb nog een bakje champignons van je gevonden, van de ..... in ....., zou Grensrijdster die vergeten zijn eruit te halen?? Zullen wij thuis ze maar opeten?? 25-01 zou de bewaardatum verlopen namelijk...
 
@grensrijder: ik vind dat juist een van de leuke dingen aan een Tagora, dat "badkuiperige" overhangen t.o.v. de achterwielen :D Maar goed, smaken verschillen. Ben benieuwd naar foto's van de Tagora nu!
 
Met die kleine spoorbreedte achter hadden ze beter de achterwielen kunnen afdekken, zoals bij de CX. Aanvankelijk waren daar trouwens ook plannen voor, maar dat berust op louter toeval.
 
Don Pedro Schreef:
-------------------------------------------------------
> Prachtig avontuur heren. Mooi dat jullie een
> Tagora hebben aangeschaft. Marc(300ZX)en ik zijn
> een paar jaar geleden ooit eens diep in belgie
> naar een groene Tagora diesel wezen kijken. Was op
> zich geen slechte auto, maar niet de moeite waard
> om daar aan te beginnen. Wel van de beste man tig
> dozen met allerlei gave klassieke autobladen
> meegekregen.

Hehe, wat een vent was dat zeg!:D
 
Bij lange na niet! Dan zou je constant 90 moeten rijden, met een blok onder je gaspedaal. Maar ach, wat maakt het uit voor de weinige kilometers die de Tagora jaarlijks zal afleggen. Er gaat dus ook beslist geen LPG in, daarover zijn Appie en ik het roerend eens.
 
@300ZX Z31: die man had zelfs nog een Tagora toch, in Zuid-Amerika ergens??
 
misschien ietwat dubbel, maar hier horen deze foto's OOK thuis!!!
Tja, ik kon het tóch niet laten om een fotoreportage hier achter te laten… je rijdt zo’n ding niet voor niets! Dus vandaag even van het mooiere weer gebruik gemaakt, en hieronder het resultaat ervan:

De Talbot op Nederlands kenteken, dáár is ie dan!!!
afbeelding014br9.jpg

afbeelding015gw8.jpg

de achterzijde….
afbeelding016gw8.jpg

En een klapperrrrrr…. Nostalgie!!!! Een originele Talbot vlag voor aan die hoge masten bij de dealer van vroeger!!!
afbeelding017na4.jpg

Dashboard…motor is nog koud, vandaar het hoge toerental… let hier op het Talbot merkteken in het stuur, héérlijk retro!!
afbeelding018pi9.jpg

mooi he al die lichtjes?? Door die testknop, kun je gelijk zien of de alle lichtjes het doen…
afbeelding019bx2.jpg

De klassieke radio met ALLEEN middengolf (AM) en Lage golf blijft er nétjes in zitten!! Simpel máár doeltreffend, ook de luchtcirculatie, heel simpel maar het wérkt wél!!
afbeelding020cb7.jpg

En nog een close-up van het front met Macro instelling, wáár ziet men nog een T als logo in zn grille staan??
afbeelding022fa3.jpg
 
Heel erg frans, zo'n lampentestknop, heeft mijn DS ook
Ik heb overigens nog een Autovisie test van de Tagora, eens kijken of ik hem als jeepegje in dit topic kan zetten....
 
Mooie foto's, schitterende wagen. Had nog geen foto's gezien van de Tag met Nederlandse platen, dus thanks!

@Brokkenmaker: gaarne!
 
@Appie heeft de Tagora net keurig gewassen hier thuis gebracht. Goed bezig, mattie! (y)
 
Hierbij de links naar de Autovisie Tagora test, bij gebrek aan een scanner heb ik er foto's van gemaakt dus het oogt niet al te denderend :( (maar hopelijk wel leesbaar)

https://i268.photobucket.com/albums/jj27/Brokkenmaker/Tagora/1.jpg
https://i268.photobucket.com/albums/jj27/Brokkenmaker/Tagora/2.jpg
https://i268.photobucket.com/albums/jj27/Brokkenmaker/Tagora/3.jpg
https://i268.photobucket.com/albums/jj27/Brokkenmaker/Tagora/4.jpg
https://i268.photobucket.com/albums/jj27/Brokkenmaker/Tagora/5.jpg
https://i268.photobucket.com/albums/jj27/Brokkenmaker/Tagora/6.jpg
https://i268.photobucket.com/albums/jj27/Brokkenmaker/Tagora/7.jpg
https://i268.photobucket.com/albums/jj27/Brokkenmaker/Tagora/8.jpg
 
Ik heb er vorige week trouwens ingezeten en ik denk niet dat je dat gevoel op foto kunt vastleggen: wat een geweldige bak is dat zeg! Die binnenkant is echt minstens zo fraai als de buitenzijde, vooral met die witte bekleding op de stijlen enzo, superchique! Evenals dat testlampje trouwens!
 
Vooral die neus blijf ik echt super vinden. Recht van voren is de tagora op zijn fotogeniekst. Jullie mogen blij zijn met zon neoclassic!
 
Ik ga trouwens echt geen Corsica kopen. Dat vind ik wel zo'n zoutloze auto.
 
Mooie foto's grensrijder! Ook goed te zien inderdaad hoe smal de achteras is, het enige minpuntje wat ik zo kan vinden aan het model.
 
Op minirotondes, waarmee zowel Nederland als Frankrijk bezaaid ligt, is het een dik pluspunt! :D
 
Dit doet een lach op m'n gezicht toveren, zeker als ik nog even nadenk hoe jij de gemiddelde rotonde nam met de Prestige :D
 
Geinig verhaal. Strookt aardig met onze bevindingen, alleen hebben wij over het comfort van de bestuurdersstoel niets te klagen.
 
Mooie foto's grensrijder! Dit is toch wel een waanzinnig mooie auto!
Ik moet hem binnenkort toch maar even bezichtigen. :D
Dit is toch wel een uniek exemplaar, topconditie!

Wees er zuinig op! :T
 
Wat een prachtige auto, leuk dat zo'n auto in zulke goede handen terecht gekomen is!
 
XJ8 zei:
Wat een prachtige auto, leuk dat zo'n auto in zulke goede handen terecht gekomen is!

dat is nog afwachten.... Het autocross seizoen moet nog beginnen:rolleyes:




haha, just joking;) pure afgunst!
 
Haha, nou, ik kan je vertellen dat het voor de cross nou niet bepaald de ideale auto is. Ook niet voor de bangers trouwens, want dan moet je toch minstens een dikke zes- of achtcilinder hebben.
 
Nog een leuk nieuwtje: later in 2008 gaat AutoKampioen een keer een verhaal rondom deze Tagora maken.
 
Dat zou dan voor het eerst zijn dat ik een Autokampioen ga kopen (y)
 
Kan ook bijna niet anders, uit zijn Citroën stukjes proefde je altijd al zijn Citrofilie/Francofilie.
 
VW 1200 Schreef:
-------------------------------------------------------
> @300ZX Z31: die man had zelfs nog een Tagora toch,
> in Zuid-Amerika ergens??

Klopt, in Argentinie (daar woonde zijn zoon volgens mij). Met dat exemplaar had hij al vele reizen door het Zuid-Amerikaanse continent gemaakt.
 
Gaaf idee, vind je niet 300ZX Z31? Wil ik ook wel een jaartje sabbatical voor nemen, rondreisje Zuid-Amerika per Tagora!
 
Terug
Bovenaan