Het grote Volkswagen Golf/Jetta II topic

Oeh, die witte BBS golf vind ik erg leuk!

Mooie velgen zitten er onder. Weet iemand wat voor merk/type dat is?
$_85.JPG
 
Dat lijken me gewoon Ronals. In die tijd een dealeraccessoire, je ziet ze veel onder Golfjes 2. Huub heeft ze ook.
 
Ik heb nog het oorspronkelijke bandenboekje wat je bij de aflevering van je auto toentertijd kreeg, natuurlijk met Continental banden.

De cover laten deze Ronal lichtmetalen velgen zien, met daarbij ook de wielkapje erop.

Foto-IBVR4DPD.jpg
 
Aftermarket in de zin van: ze kwamen niet zo uit de VW fabriek. Maar ze stonden volgens mij wel in de VW accessoire boekjes.
 
Waaaaaaaaaaaaaaa €500??? Die moet ik eigenlijk meteen ophalen!! *-)

Hij staat in het noorden van het land: Nick, stuur je vader meteen die kant op!! :D

edit: waarom komt zoiets precies op het moment dat ik 'm echt niet erbij kan hebben... Pff, hiervoor zou ik onze 1.3 wel weg doen denk ik...
 
Wauw, dat is echt extreem goedkoop. Op de foto's ziet hij er afgezien van schuifdak, instapschade bestuurdersstoel en rare dopjes rond de achterruit goed uit. Goede kleur. Wel wat meer km's. Misschien toch een verborgen gebrek, gezien die prijs?
Ik weet inmiddels hoe lekker dit rijdt... Zal niet lang te koop staan, tenzij adder onder het gras.
 
Koopje, voor die prijs kun je hem zelfs slopen. Maarre, Hindeloopen is ook vanuit Emmen een tripje van 150km, dus helaas Berry... ;)
 
Hè jammer! :) Dan is het vanuit Vreeland haast dichterbij!

Als ik niet met een huis bezig was, had ik 'm zelf blind gekocht denk ik. En dan a.s. zaterdag opgehaald.
 
500,-?! Wat?!

Ziet er best behoorlijk uit zeg. Wauw, kijk ik hier weer eens staat zoiets in dit topic..... :-D :T m'n vriendin doet me wat denk ik als ik daarover begin.
 
IK wil niet vervelend zijn, maar een golf 2 kan ook roestig zijn op de meest vervelende plekken.. zijn er nog maar weinig echt hard.
 
Inmiddels zijn wij in Arnhem ook langzaam maar zeker bezig met de Golf. We zitten midden in de laatste toetsweek dus volop tijd is er niet, maar af en toe hebben we een vrije middag en gaan we aan de slag.

De vorige eigenaar was niet het ''prototype autoliefhebber'' dus er was nogal wat achterstallig schoonmaakwerk. Rood is meestal niet de favoriete kleur om te poetsen, maar Gambiarood valt op zich altijd nog mee. Hij glimt nu weer als nieuw! (tu)
Bumpertjes en dergelijke moeten nog wel even zwart, maar dat is voor latere zorg.

Foto-ONM7NBII.jpg


We zijn ook gestart met het spuiten van de velgen. Momenteel staat hij op één zilvergrijze, twee grijze (primer) en één zwarte velg. :}
Hopelijk krijgen we deze week de velgen nog rondom gespoten. Ook heb ik de naafdopjes en wielboutdopjes al liggen.

Actiefoto:
Foto-OFTYLROO.jpg


Heeft iemand trouwens enig idee waar er nog Golfjes II te vinden zijn op de sloop rondom Arnhem? We missen nog een paar kleine onderdelen en ik ben de komende weken niet in Emmen. O.a. nog op zoek naar speakers voor in het dashboard, zonnekleppen en een oud model grille. Misschien heeft hier iemand op het forum ook nog wel wat liggen?
 
Mijn ervaring is dat je vanuit Arnhem beter even de grens over kunt rijden. Langs de A12 kom je voorbij Zevenaar in de berm al de reclameborden voor Duitse sloperijen tegen, en daar ligt veel meer oud spul dan in Nederland. Uitstekende ervaringen met Bettray Autoverwertung die verschillende filialen in die buurt heeft.
 
@ Audi80Coupe probeer het eens bij Beekman Demontage in Brummen (VW sloperij)
 
Ik wilde morgen misschien even gaan kijken bij deze Volkswagen Golf. Wat kunnen jullie zo op het gezicht zeggen over de auto wat betreft de staat, prijs, aandachtspunten etcetera?
0269421240001.jpg

https://ww3.autoscout24.nl/classified/269421240?asrc=st|as
 
Let op roest onder de wielkastranden en bij de dorpels. Daar zijn bij dit exemplaar plastic randen overheen gezet, kan zijn om roest erachter te verbergen. Aangezien het geen uitvoering (GT/GTD/GTI) is waar de plastic randen standaard op geleverd zijn is het raadzaam hier extra op te letten.
 
Beekman is bekend, dankjewel voor de tip!
De Duitse sloperijen klinken ook interessant, eens kijken of we volgende week tijd heb even te gaan kijken!
 
Kom ik vanmiddag bij Kevercentrum Midden Nederland te Kortenhoef voor een kleine reparatie aan mijn Kever (lekke wielremcilinder), staat daar tot mijn stomme verbazing een vrijwel exacte kopie van mijn oakgrüne GT Special. Hij is enkele maanden geleden weggezet door de eigenaar van Kevercentrum. De auto kwam door wat kleine dingen niet door de APK (wiellagers, nog iets) en de vorige eigenaar heeft hem daarom ingeruild. Omdat het een nogal zeldzame uitvoering is, wil hij hem zelf restaureren. Of anders verkopen aan een liefhebber die hem wil opknappen.

1.8i motor, 3-drs, bouwjaar ± 1989, 240.000 km op de teller, vrijwel volledig origineel, hoedenplank gaaf, hemel gaaf, 4 speakers, stuurbekrachtiging, originele BBS-velgen, trekhaak. Volgens mij is de auto in 2002 geïmporteerd.
Lak wat dof, maar op te knappen. Geen roest ontdekt, motorblok wat oliesporen, krasje onder nummerplaat achter, rechter voorportier heeft een matig weggewerkte deuk.
Auto is wel behoorlijk vies, interieur heeft last van beginnende schimmelvorming op de bekleding, bekleding zelf is vrij gaaf, bestuursstoel heeft wel wat instapschade. Velgen hebben veel rem-slijpsel-sporen.

Ik heb gevraagd wat hij ervoor wilde hebben. Hij heeft hem voor 950 euro ingeruild. Ik denk zelf dat je hem voor minder zou kunnen krijgen.

Kortom, misschien iets voor de liefhebber die zelf handig is en weet heen te kijken door een vieze buitenkant.
 
Leuk om te zien dat er ook andere studenten zo into autos zijn! Als ik dit zie mis ik m'n Golf 2'tjes steeds meer...

Studeer je in Arnhem?
 
Kever1, dank voor de tip. Ik ken iemand die daar werkt. Eens informeren dus. En toevallig kom ik er morgenochtend langs. Eens goed opletten dus!
 
AlbertsH zei:
Ik wilde morgen misschien even gaan kijken bij deze Volkswagen Golf. Wat kunnen jullie zo op het gezicht zeggen over de auto wat betreft de staat, prijs, aandachtspunten etcetera?
0269421240001.jpg

https://ww3.autoscout24.nl/classified/269421240?asrc=st|as

Goedemorgen!
Ik zie bij de foto vd geopende kofferbak een roestplek bij de rechterwielkast(ter hoogte vd plaatwerkovergang). Dat is een zwak punt bij de Golf 2. Check ook even de binnenzijde van de wielkast er hoogte vd benzineklep...
 
Mannen, ik zit met een dilemma.

Een kleine twee weken geleden heb ik bij iemand een kachelmotor opgehaald, omdat de mijne alleen nog op stand 3 werkte.
Deze heer heeft een '86-er Golf 2 Carat staan, die hij heeft ingeruild op een nieuwe auto. Levering ergens in augustus.
Als ik op de site van deze dealer kijk, heeft hij alleen maar wat jongere occasions, dus ik denk dat de Golf naar een handelaar gaat of wellicht gesloopt gaat worden.
Het is niet de mooiste Golf, een schade op de kop van het spatbord links voor, de linker achterdeur heeft een flinke deuk. Setje aftermarket lichtmetaal, maar hij heeft ook tijdgetrouwe lichtmetalen winterwielen op MP staan.
Het is een automaat, maar dat vind ik misschien wel een pluspunt (ondanks de door jullie genoemde nadelen).
Daarnaast zit er wel wat onderhoud aan, er is een achterschokdemper lek, er moet wat gelast worden en ik rij te weinig voor de LPG tank die erin ligt, dus die moet er ook uit.
Mijn Golf-hart zegt "redden, die auto", mijn verstand zegt "niet doen, investeer je geld in je eigen Golf".
De huidige eigenaar weet inmiddels dat ik interesse heb, maar hij geeft ook aan dat hij geen zin heeft om te leuren met de Golf en hem lekker heeft ingeruild bij de dealer. Hij zou er nog over nadenken om de Golf aan mij te verkopen.
Het is wel een echte Carat! Gambiarood met een bruin velours interieur. In 2007 door de huidige eigenaar uit Duitsland gehaald.

Wat vinden jullie?
Gaan voor die auto en kijken of we het eens worden over de prijs (desnoods bij de dealer) of de andere kant op kijken en er niet meer aan denken?
Het liefste zie ik dat hij de dealer vraagt wat hij moet bijbetalen voor zijn nieuwe auto als hij de Golf niet inruilt en dat ik de Golf voor dit verschil kan overnemen. Misschien heeft de dealer wel 1500 euro inruil gegeven, maar dat hij datzelfde bedrag ook krijgt als hij niets inruilt.
 
Klinkt als een project wat behoorlijk duur kan worden als je zaken moet uitbesteden. Maak eens een objectieve raming van de kosten en bedenk of je 'm voor dat eindbedrag ook zou kopen.

Wel een leuke auto, maar er zijn er meer...
 
@huub: heb je wat foto's van de carat? Dat is makkelijker inschatten wat dat eventueel waard is (voor zover dat mogelijk is vanaf een foto natuurlijk)
 
Huub, als ie voor een mooi prijsje weggaat kan je het wel doen. Mocht je 'm daarna weer verkopen, dan hoeft het je de kop niet te kosten en heb je toch een leuk klein projectje gehad!

Ik zie je overigens regelmatig rijden in Amersfoort! Onlangs reed ik op de Bunschoterstraat (thv Esso) twee keer achter je, en kwam ik je in m'n pauze tegen bij ons voor kantoor :D
 
@klassiekerrijder en Barri: ik wil niet verder gaan dan ongeveer 500 euro, dan houd ik inderdaad ruimte voor de eerste zaken.
Eigenlijk had ik hem na de eerste bezichtiging al "gekocht", totdat het woord LPG viel. De eerste 100 euro ben je dan al kwijt aan een maand MRB en het herkeuren bij de RDW. Ik zou het zo zonde vinden als hij linea recta naar de sloop gaat!

@Bas1986: ik heb geen foto's, maar die volgen bij een positief antwoord van de verkoper as hij de auto aan mij wil verkopen.

@Barri: Ik heb vorige week inderdaad (voor het eerst) een broodje gehaald bij de Bakerstreet. Ben ik meteen betrapt.
Ik weet nu ook wat BLT betekent, dat moest ik even Googlen.
Wat rijd jij tegenwoordig, ik neem aan dat de Golf 4 verkocht is?
Ik heb bij mijn andere hobby uitgebreid gekletst met iemand die bij hetzelfde bedrijf werkt als jij, maar hij werkt niet in Amersfoort, dus hij kende je niet.

Weten jullie een betrouwbaar adres voor wat laswerk in Het Gooi en omstreken?
Inmiddels een gaatje in de rechter wielkast en een gaatje in de kopse kant van de kokerbalk rechts achter. Ik wil dat van de zomer laten herstellen.
Heeft iemand ervaring met het garagebedrijf naast de Gamma in Hilversum? Staan wel wat reviews op werkspot.
 
Droesbak zei:
Leuk om te zien dat er ook andere studenten zo into autos zijn! Als ik dit zie mis ik m'n Golf 2'tjes steeds meer...

Studeer je in Arnhem?

Zeker, ik zit op de HAN en volg daar de studie HTS Autotechniek. Groot voordeel is dat alle medestudenten autogekken zijn! :}
 
Huub, schrik niet: ik rij nu een hele fijne bordeauxrode Fiat Punto Evo!
En je kwam idd bij de Praxis vandaan! :D
Ben wel benieuwd wie je sprak, van welke werklocatie!

Laswerk laat ik altijd door een bevriende monteur doen. Welk garagebedrijf naast de Gamma bedoel je?

@Nick: bijna al mijn collega's hebben die opleiding gedaan. Ook onze stagiairs komen daar vandaan.
 
@Barri: Het is helemaal niet erg om ook eens een ander merk auto te rijden8-), zolang je bij je volgende VAG auto maar weer dat "vertrouwde" gevoel terugkrijgt. Ik heb ook een Opel Astra en een Mondeo Wagon met veel plezier gereden, maar de SEAT was toch "terug bij het nest".
Ik heb met Mark Raadschelders gesproken, ik dacht lokatie Zoetermeer. Hij werkt bij verhuur als accountmanager.
Garage Snel komt naar boven als je zoekt op laswerk in Hilversum. Maar als je bevriende monteur ook voor anderen wil lassen, moet je me even een PM sturen met zijn nummer.
 
@Huub: ik zal hem eens voorzichtig vragen :)
vwb VAG: onlangs reed ik in de nieuwe Polo Edition van M haar ouders. Wat een fijn autootje zeg! Bij nieuwe aankoop zou de keuze tussen VAG en Mazda gaan en vooral kwaliteit zal dan een rol spelen. Mazda vind ik momenteel fantastische auto's maken.
Tweedehands is VAG gewoon erg duur. De Punto Evo heeft wat mij betreft een uitstekende prijs/kwaliteit verhouding. Een collega wil binnenkort voor een Guilietta gaan, die vind ik ook prachtig. En daarna een V60? Ook een prachtige auto. Zo heb ik ook de V50 overwogen.
VAG is gewoon wat saai en dat is jammer. Want zoals in die Polo laatst, echt alles klopt gewoon maar het is wel wat saai.
Nu zie ik hier mijn rode Fiat staan tussen grijze, zwarte en witte Polo's, Up's en Golfs, Skoda's en Seats en dan valt ie toch wel lekker op hoor!

@Nick: lijkt me gezellig! (tu)
 
Het begint al ergens op te lijken! Velgen gespoten, originele naafdopjes en wielboutdopjes gemonteerd, oud type grille er in. Daarnaast al veel kleine dingen gedaan, al met al wordt het al een heel net autootje! (tu)

Foto-KSOPCA8R.jpg
 
Velgen in goede conditie draagt imo veel bij aan de uitstraling van een auto. Zie je ook aan deze Golf! Mooi.
 
Terug
Bovenaan