Het Grote AutoWeek Offtopic-topic! - Terug van ver weggezakt…

Ik vond de Vito juist minder, had het gevoel dat de zit een middenweg tussen bestelauto en bus was, daar krijg ik kortsluiting van.

Grappig, ik had een Vivaro met hetzelfde blok en los van het feit dat die remmerij en schokdemper vrat als diner (ding was vaak nogal gevuld achterin) heb ik dr nooit problemen mee gehad.

De problemen waren ook alleen maar met die semi automaat bak, ding heeft echt meerdere malen maanden bij de dealer gestaan. De rest was echt top, hele fijne bus verder. Facelift dingetje, alles (!) zwart metallic meegespoten, zag er dus ook knap uit. Full spec ook. Vito in de basis trim is idd niet fijner maar een full spec Vito vond ik dat dus echt wel. Maar die vivaro was meen ik 30k ex ex en die vito kwam uit over de 40k. T6 trouwens ook idioot duur en gezien de DSG issues die niet gekozen, achteraf domme keuze.


Hier ook groot fan, verdrietig nieuws!


Is niet gewijzigd dacht ik?

Net terug van de eerste volleybalwedstrijd, gewonnen, dus goed begin van de competitie! Nu snel richting bed.

Oh dan heb je mooie achterlichten XD XD
 
Als we er dan toch dubbelzinnige vrijdag van maken. Ik loop al de halve ochtend met een spuit in handen….alleen jammer genoeg wel de lans van de rugspuit om de bestrating een aanslagmiddeltje toe te dienen
:rolleyes:
 
Volgende vraag is, wie gaat aan de slag met A.I.

Gemini-Generated-Image-tklzcwtklzcwtklz.jpg

ik heb het zedig / preuts gehouden​
 
Ik had ooit een collega, hij keek nogal moeilijk. Ik vraag dus, is er iets aan de hand?
Hij zegt gaat goed, maar mijn vrouw... Ik houd veel van haar maar af en toe kan ik haar wel achter het behang plakken. Het is haar manier of niks.
Ik zeg dat klinkt naar maar ik kan je troosten, ik heb thuis ook niks te zeggen.
Gesteund door mijn woorden ging die collega weer verder met werken, maar na een maand of 3 wil hij me wat vragen.
Jij woont toch alleen? Ik zeg ja, dat klopt. Complete verwarring bij hem daarna.:D
 
Heb je geen wasbox in de buurt met velgenreiniging?

Hele auto daar mee inspuiten en meteen afspoelen, is het ook weg.
En echt niet langer dan een minuut of 3 laten zitten...

Velgen hebben ook lak, als je goed spoelt kan het geen kwaad.
 
Heb je geen wasbox in de buurt met velgenreiniging?

Hele auto daar mee inspuiten en meteen afspoelen, is het ook weg.
En echt niet langer dan een minuut of 3 laten zitten...

Velgen hebben ook lak, als je goed spoelt kan het geen kwaad.
Ja is er wel, dat werkt? Ik durf met de Zoë wel iets meer risico te nemen (dan met de Capri). Maar zo'n spray halen en dan thuis met de hogedrukreiniger vind ik ook geen probleem
 
Dit zegt AI.




Ja, dat kan, maar let goed op welk type velgenreiniger je gebruikt. Veel velgenreinigers zijn pH-neutraal en bevatten een zogenaamde iron remover (ijzerverwijderaar), die ook veilig is voor autolak. Zure velgenreinigers moet je daarentegen absoluut vermijden op de lak. [1, 2, 3]

Welke velgenreiniger kan wel of niet?

    • pH-neutrale Iron Remover / velgenreiniger (Geschikt):
      Veel moderne velgenreinigers (zoals producten die reageren op ijzer en paars/rood kleuren) zijn pH-neutraal en speciaal ontwikkeld om zowel velgen als carrosseriedelen te reinigen. Ze vallen de lak, wax of coating niet aan. Merk je op de fles of productpagina dat het een pH-neutrale Iron Remover / Fallout Remover is, dan kun je dit veilig op je lak gebruiken.
    • Zure velgenreiniger (Niet geschikt):
      Heel agressieve, zure velgenreinigers (vaak bedoeld voor hardnekkig ingebrand remstof op oude velgen) zijn ongezond voor je autolak. Ze kunnen de lak, de blanke laklaag, rubbers en kunststof onderdelen beschadigen of vlekken veroorzaken.
 
De wasbox kan je er van uitgaan dat dit veel minder sterk is dan als je er een koopt. Dus dat is een idee.

Ik heb er een van mijn favoriete merk : P&S. Die kan ik echt aanraden. PH neutraal

Mijn voorkeur zou meer uit gaan naar een algemene vliegroest verwijderaar, geen specifieke velgenreiniger als deze. Die ik liet zien is niet puur voor velgen maar voor alle oppervlakken, deze is wel puur voor velgen en kan dus ook mogelijk vlekken op autolak geven. Dat hij goed werkt twijfel ik geen moment aan, maar een auto is geen velg.
 
Voor vliegroest of spoorslag op je lak, Monello Non-Ferro..

Hele auto inspuiten en het echt even zijn werk laten doen.. alles van metaal zal paars uitslaan en uitloop-sporen nalaten. Wel nat houden. Je kan nog bijspuiten als het gaat opdrogen of met natte washmitt alles nog voorzichtig verdelen. Boenen is even uit den boze om krassen te voorkomen.

Daarna goed afspoelen, liefst met hoge druk. Dan zal 90% van de metaaldeeltjes verwijderd zijn.
Flinke (warme) sopbeurt erna en je zal nagenoeg alles kwijt zijn.

Soms is een auto goed reinigen net als het gezicht van je vrouw... alles moet in stappen.
 
Ik ga morgen eerst verder met wat ik nu heb, Gecko Iron Remover. Heb dat nu toch al gekocht. Wat overblijft kan ik gebruiken voor de velgen van de Capri.
Is een beetje dubbel, enerzijds wil ik niet teveel geld stoppen in onderhoud van de Zoë. Zitten ook al meerdere deukjes in van andersmans portieren (zo irritant...) en het zwarte kunstof van de spiegelkappen is ook al wat verweerd.
Anderzijds, ik wil niet dat de lak slecht wordt en dat het gaat roesten, het idee is dat we de auto lang aanhouden als tweede auto...
 
Terug
Bovenaan