Escher: Chevrolet SSR, smart roadster-coupé Brabus, 2x Citroën C3 Pluriel, Hyundai Veloster, Infiniti G37 Cabrio & Cadillac CTS Sport Wagon

Vier jaar lang post ik al zin en onzin over drie auto's. Welk model draagt jou voorkeur weg?


  • Totaal aantal stemmers
    26
  • Opiniepeiling gesloten .
Wat balen zeg! Maar als de kosten nu toch gedekt zijn, dan kan je toch juist opzoek naar een daily? Kom je bij een Citroën garage? Kan je gelijk wat info inwinnen over de THP, als die gele nog te koop staat.
 
Barri zei:
Wat balen zeg! Maar als de kosten nu toch gedekt zijn, dan kan je toch juist opzoek naar een daily? Kom je bij een Citroën garage? Kan je gelijk wat info inwinnen over de THP, als die gele nog te koop staat.

Precies, dan hoef je ook niet meer in die Berlingo te gaan rijden. Win-win!
 
Barri zei:
Wat balen zeg! Maar als de kosten nu toch gedekt zijn, dan kan je toch juist opzoek naar een daily? Kom je bij een Citroën garage? Kan je gelijk wat info inwinnen over de THP, als die gele nog te koop staat.

De Pluriel wordt idd bij een officiële Citroën-garage onderhouden. Bij ophalen na de reparatie dus het ideale moment om eens navraag te doen over de THP-motoren ;) Gele DS3 staat idd nog te koop. Persoonlijk vind ik het moeilijk om me te concentreren op de aankoop van iets nieuws als je oudgediende, die ik toch wil houden, in de lappenmand ligt.

Rob0032 zei:

:p

der Magistrat zei:
Barri zei:
Wat balen zeg! Maar als de kosten nu toch gedekt zijn, dan kan je toch juist opzoek naar een daily? Kom je bij een Citroën garage? Kan je gelijk wat info inwinnen over de THP, als die gele nog te koop staat.

Precies, dan hoef je ook niet meer in die Berlingo te gaan rijden. Win-win!

In dit soort gevallen is een eigen back-up auto inderdaad een geweldige luxe om te hebben. De zoektocht gaat dan ook zeker verder van zodra de Pluriel terug is.
 
Ah nee hè! Wat een pech, zelfs met zo'n eenvoudig blokje. Gelukkig erkent de garage alles, waardoor je dure dealeronderhoud van afgelopen jaren nu in één klap financieel uit kan. Hopelijk doet 'ie het snel weer naar behoren, en dan weer jarenlang (tu)
 
Escher zei:
Bedankt voor de enthousiaste reacties! En tja, die THP... Daar heb ik momenteel een advies-topic voor geopend bij het DS3-forum. Heb ergens gelezen dat de motoren vanaf 2011 minder gevoelig zouden zijn, maar zou dit wel bevestigd willen zien.

Auto’s die vanaf medio 2010 zijn geproduceerd hebben het probleem volgens PSA niet meer met de uitgerekte distributieketting. In de praktijk blijkt het probleem toch nog vaak voor te komen. Er is geen terugroepactie geweest. De modificatie schijnt vanaf juli 2012 standaard in de auto te zitten.

Zodra je motor minder vermogen levert, gaat ratelen en/of inhouden: direct naar de garage. De kleptiming is dan van slag door een opgerekte ketting. In het ergste geval draait de motor in elkaar.

Een tweede typisch probleem is een sterk vervuild inlaattraject en kleppen door olie via de carterontluchting (kun je simpel afdoppen trouwens). Dit is te reinigen bij gespecialiseerde garages.

Advies is wel om altijd het oliepeil op maximum te houden (vaak checken dus), vaak olie te verversen, goede (en de juiste, 0W30 low saps) olie te gebruiken en geen korte ritjes te maken. Dit geldt eigenlijk voor alle direct ingespoten benzinemotoren met turbo en de moderne (kleine) turbodiesels. Ook niet te snel in de 6e versnelling willen rijden... Lekker toeren maken met dat ding!
 
@ Elaste: bedankt voor je uitgebreide advies betreffende de THP-motor. Ik blijf het een beetje een dubbeltje op zijn kant vinden... Maar zo'n gele DS3 Sport Chic spreekt me wel enorm aan en blijkbaar is de motor (als 'ie goed werkt) erg aangenaam.

@ Nissan GT-R, awesome: balen is inderdaad het goeie woord. Maar zoals gezegd, ik ben van het principe dat ik eerst dingen wil afwerken voor ik aan een nieuwe (in dit geval erg leuke) opdracht begin ;)
 
Oef, dat zit niet mee zeg. Maar na deze reparatie mag er voorlopig echt niets meer verkeerd gaan en kan je lekker genieten van de zondagse ritjes wanneer je dan je daily laat staan. :)
 
Escher zei:
@ Elaste: bedankt voor je uitgebreide advies betreffende de THP-motor. Ik blijf het een beetje een dubbeltje op zijn kant vinden... Maar zo'n gele DS3 Sport Chic spreekt me wel enorm aan en blijkbaar is de motor (als 'ie goed werkt) erg aangenaam.

Het is ook niet zo dat het probleem zich bij iedere THP-motor voordoet; helemaal niet zelfs. Maar als je aan de beurt bent, is het een dure grap (er schijnt iets van coulance te bestaan, maar ik ben niet op de hoogte van de voorwaarden).

Kijk goed naar de onderhoudsgeschiedenis: vaak olie gewisseld, is er al een schoonmaakactie van de kleppen geweest (scheelt weer geld), zijn er lange afstanden mee gereden, etc.
 
Elaste zei:
Auto’s die vanaf medio 2010 zijn geproduceerd hebben het probleem volgens PSA niet meer met de uitgerekte distributieketting. In de praktijk blijkt het probleem toch nog vaak voor te komen. Er is geen terugroepactie geweest. De modificatie schijnt vanaf juli 2012 standaard in de auto te zitten.

Wij hebben al nieuwe modellen Grand Picasso van 2014 gehad met hetzelfde probleem erin..
 
Na een dikke week wachten is er eindelijk (positieve) witte rook bij de Pluriel: ik mag hem vanavond gaan ophalen en zoals verwacht, is er bij de reparatie een lek in de koppakking vastgesteld. Die is dus vervangen en ook de kop is opnieuw (een beetje) gevlakt. De zaakvoerder (of diens verzekering) zal de kosten op zich nemen. Ik rij dus vanavond, na mijn werk, rechtstreeks door naar Kapellen, om dan terug naar huis te zoeven in een (hopelijk nu wel) volledig storingsvrije Pluriel.

En ja, dan het tweede deel van de topictitel. In een vlaag van spontaniteit (en misschien ook wel zinsverbijstering), staat er binnen dit en enkele dagen een bezichtiging op het programma. Ik kan jullie alvast verklappen dat geen DS3 of Mini is, maar dat de exacte auto in kwestie wel al in dit topic is voorbij gekomen. En oh ja, de kleur kan ik jullie misschien ook al cadeau doen: felblauw :D
 
Ik heb ook vernomen dat je in een C3 hebt gereden:
Citroen-C3-Collection-bleu-Belle-Ile.JPG
 
Héél goeie gok, maar helaas ;) Nee, het is echt een auto waarvan een foto ergens in dit topic rondzwerft. De foto is ook écht van die exacte wagen die ik wil gaan bekijken, niet louter van het model...
 
madmat1986 zei:
Hopen dat je Pluriel nu gewoon lekker rijdt en dat blijft doen!

Inderdaad, los van de leuke vooruitzichten wil ik in de eerste plaats uiteraard een Pluriel die het gewoon goed doet!
 
Veel niet zichtbaar inderdaad. In felblauw zie ik alleen Pluriels en een Veloster... Maar misschien dat er ergens net een hoekje op de foto staat en dat wij het over het hoofd zien...
 
Ik kan jullie alvast garanderen dat de foto nog in het topic zichtbaar is ;) Verder zijn al een paar mensen warm geweest en anderen heel koud (een Berlingo vind ik, vanuit het standpunt van autoliefhebber, zowat het ergste dat je kan rijden). Nu nog de juiste foto zoeken :D
 
Caspian zei:
Escher zei:
(een Berlingo vind ik, vanuit het standpunt van autoliefhebber, zowat het ergste dat je kan rijden)

Daar kan ik me dus echt helemaal niks bij voorstellen.

Nee, kan best tof zijn.

m1fygd5bg615_480.jpg


Heb je weleens met deze generatie Berlingo gereden, Escher?
Rijdt best goed, heeft delen van de ZX in onderstel.

Volgens mij ook geleverd met een wit dak. Althans, zo herinner ik mij een uitvoering (1.8) die ooit destijds geleverd is aan een klant.
 
Dit was mijn hoofdverdachte, maar je hebt al aangegeven dat het geen Veloster betreft. :)
2w7fla8.jpg
 
Ik heb al twee keer met een Berlingo/Partner van de eerste generatie gereden en inderdaad, het rijgedrag op zich is niet verkeerd. Het gaat mij echter meer om het 'witgoed-gehalte' van zo'n bestelwagen-met-capsones. Het is de ultieme uitdrukking van functie over vorm en ik ken niemand die er eentje heeft uit liefhebberij. Anderzijds ken ik wel meerdere vrienden die er eentje hebben en uiterst tevreden over de praktische inzetbaarheid.

@ Auto-fan: verdienstelijk speurwerk, maar opnieuw geen prijs :D

De Pluriel is trouwens terug van de garage en heeft het vanochtend alvast prima gedaan voor het dagelijkse woon-werkverkeer. Hopelijk blijft dit ook zo naar de toekomst toe :)
 
Staat de auto wel herkenbaar op beeld, dus met kenteken?
Auto's zoals bijv. deze Polo heb ik over geslagen omdat daar niet zichtbaar is dat het 'om exact die auto' gaat. ;)
17225275222_f258e10e1a_c.jpg


Naast de genoemde auto's is alles wat felblauw is een Pluriel en ik zie jou echt niet nog een Pluriel er bij nemen als winterauto. :D



Overigens zijn er genoeg die een Berlingo hebben als liefhebber hoor. ;)
pics-max-13307-266529-citroen-berlingo.jpg


2vnglkh.jpg
 
Auto staat volledig, prominent en mét kenteken op beeld. Enne, ik ben niet echt op zoek naar een winterauto, eerder een daily driver, die wat jonger is dan mijn huidige Pluriel ;) Wat betreft die Berlingo's: *-) :,(
 
Enige felblauwe (dus niet bijv de Saab) wat er verder prominent in beeld komt zijn Pluriels. :) En heb toch echt 3x je hele topic door genomen.*-)
 
Ik vermoed dat er gewoon een 2e Pluriel bij gaat komen, maar ben niet van plan ze 1 voor 1 te proberen. :p
 
OK, omdat Auto-fan wel erg dicht in de buurt zit en ik jullie niet langer in spanning wil houden... Alsof het voorbestemd is, ga ik dit weekend of begin volgende week kijken naar de wagen waar ik vier jaar geleden mijn Pluriel naast parkeerde, waarna ik het volgende blauwe duo op de gevoelige plaat legde:

20z3db9.jpg
 
Haha, wat leuk! Ook een 1.4 of is dit een 1.6? En hoe ga je ervoor zorgen dat je er nu geen tweede troetelauto bij krijgt? Het lijkt me de bedoeling om een leuke auto te hebben voor dagelijks gebruik waar je wat minder een band mee hebt namelijk. Of maakt dat niet uit, als je maar een tweede auto als achtervang hebt?
 
Ik ben ook een beetje 'bang' voor een 2e troetelauto ipv een daily idd. Dit kan zijn doel wel eens voorbij schieten vrees ik. ;) Maar wel erg leuk idd!
 
@ MWH: het is een 1.4 HDi, een dieselversie die niet op de Nederlandse markt is geleverd!

@ Rob0032: :p :D Twee perfecte exemplaren dragen toch mijn voorkeur weg ;)

@ JW01: ja, ik weet het, maar ik wou toen nog niet met zoveel woorden zeggen dat ik een model 'dubbel' wou kopen... :)

@ Auto-fan en MWH: elke auto die ik zou kopen, zal waarschijnlijk opnieuw een soort van troetelauto worden, of dat nu een Mini, DS3, Veloster of Pluriel zou zijn. Daarom net dat je me ook nooit in een Berlingo zou krijgen B)
 
Ik zou het nooit doen, twee 'dezelfde' auto's. Afwisseling maakt het leuk. Hoe denk jij dat te gaan doen, op welke gronden zou je besluiten 'vandaag neem ik deze'? Zeker als het beide troetelauto's worden lijkt het me om het even... Of ga je dan economisch denken, lange ritten met de diesel en korte met de benzine?
 
Terug
Bovenaan