Ervaringen met Ssangyong

Adam2014

Wegverkenner
Ik heb gezien dat Ssangyongs voor aantrekkelijke bedragen te koop worden aangeboden (tweedehands). Ze zitten vaak ook goed in de uitrusting.

Maar ik kan maar erg weinig vinden over de betrouwbaarheid van Ssangyong in het algemeen, en hoe zit het met de verkrijgbaarheid van onderdelen?

Ik heb bijvoorbeeld interesse in een Ssangyong Tivoli van een jaar of 6 oud op benzine.

Hopelijk kunnen enkele autoliefhebbers hier meer over vertellen.
 
Ssangyong is verschillende periodes doorlopen als merk, met verschillende eigenaren. Heel algemeen kan je er daarom niet al te veel over zeggen. De Tivoli is dacht ik uit de Tata periode, toen ze samen met Jaguar-LandRover ontwikkeld werden.
Vrienden van ons hebben een Korando gehad en die is uit een iets oudere periode. Daar is de distributieketting een keer van vervangen maar verder deed die het allemaal prima. Onderdelenvoorziening was ook prima, wel wat wachttijd soms maar dat is tegenwoordig normaal.

Het merk is tegenwoordig KGM en bestaat nog steeds, na een bijna faillissement. Lijkt me dat je zo wel aan spullen moet kunnen komen.
 
Ervaringen van "horen zeggen" dus niet van mezelf vanuit het Mercedes tijdperk;

- prima auto, afwerking is niet top maar technisch is het even betrouwbaar als een Mercedes.
- onderdelen waren destijds enorm duur en hadden erg lange wachttijden - ook niet snel op de sloop te vinden.
- Mercedes onderdelen waren goedkoper en vlot verkrijgbaar, zagen er hetzelfde uit, maar pasten net niet - een gat voor een bout dat ergens net een halve centimeter verschoven was enz.

Nogmaals: ik sta niet garant dat al het bovenstaande waarheid is :)
 
Ik zag dat er (nog) geen gebruikersreviews van de Ssanyong Tivoli op de site hebben maar wel enkele autotests. Wellicht helpen die je ook! Bij deze de oproep als iemand een Tivoli heeft of in zijn/haar omgeving iemand kent met deze auto: maak een review!
 
Hangt er vanaf of je Belg of Nederlander bent. In Nederland kun je het een beetje vergelijken met daewoo/ chevrolet korea er zijn niet echt voormalige dealers/ specialisten van deze merken zoals verdwenen of deels verdwenen merken als daihatsu, mitsubishi, saab en mg/ rover. Maar in België hing er een veel vriendelijker prijsje aan modellen van ssangyoung dus dat maakt het wel een verschil
 
Gevoelsmatig heb ik ook de indruk dat het kwalitatief wel goede auto's zijn. Maar onderdelen kunnen dus wel een lange levertijd hebben, lees ik ook in de enkele ervaringen die ik wel heb kunnen vinden in het krochten van het internet.

De afschrijving zal wel gigantisch zijn bedacht ik me net.

Is er geen Zuid-Koreaans forum ergens te vinden waar ik met Google translate misschien wat meer kan vinden?
 
In b.v. Polen worden ze nog steeds niew verkocht (nu onder de KGM SsangYong naam), met 5 of soms zelfs 10 jaar garantie; met ook de nadruk op dat ze door de importeur van LPG kunnen worden voorzien (in Korea is LPG een veel vaker gebruikte brandstof dus ik ga er van uit dat ze er goed op kunnen rijden).
Ik denk dus dat onderdelen geen probleem zal zijn, desnoods bij een Poolse dealer bestellen :)
ik woon er dus als je hulp nodig hebt geef maar een seintje :) (er zit een dealer 10 km bij mij vandaan)
 
Terug
Bovenaan