En toen ging ik 60.000km/jaar rijden...maar waarmee?

alles komt in deze topic naar voren stukje topografie, ontdek je plekje , eigen huis en tuin, hypotheek advies , hotel overnachtingen en openbaar vervoer en zelfs medisch centrum west en relatie die op de klippen liep. en zelfs de befaamde zakjapanner kwam voorbij in de vorm van een een peugeot 108. Ik hou er van!
 
Auto encyclopedie zei:
alles komt in deze topic naar voren stukje topografie, ontdek je plekje , eigen huis en tuin, hypotheek advies , hotel overnachtingen en openbaar vervoer en zelfs medisch centrum west en relatie die op de klippen liep. en zelfs de befaamde zakjapanner kwam voorbij in de vorm van een een peugeot 108. Ik hou er van!


(y)
 
Auto encyclopedie zei:
Ik hoop dat dit bericht zsm verwijderd wordt

xvmlx zei:
Welke.. dan. je niet.

Ja dan moet je vooral gaan quoten.

Ik vind het zo gek nog niet. TS lijkt al een redelijk inkomen te hebben en met wat redelijk eenvoudige uren sturen per dag heb je een soort inkomensverdubbelaar.

Echter, het moet wel passen bij je werk en gezin. En je moet er zin in hebben. 1500m2 is ook geen sleutel tot geluk, wel een garantie op veel tuinieren in het weekend;)
 
Echter, het moet wel passen bij je werk en gezin. En je moet er zin in hebben. 1500m2 is ook geen sleutel tot geluk, wel een garantie op veel tuinieren in het weekend;)[/quote]

Dat wordt een tuinman of hopen op een droge zomer, en een zitmaaier kan ik ook aanraden, dat hoeft dan geen V6 diesel te zijn
 
Auto encyclopedie zei:
Ik ben hier waar ik goed in ben en dat is wat de meeste van jullie inmiddels al ervaren hebben namelijk uitstekende adviezen geven over auto's. En niet mensen voor gek verklaren over wel of niet heen en weer rijden van bepaalde trajecten.
Je zou wat met je gevoel voor humor moeten doen. Gaat je beter af dan die geweldige adviezen.:)

Ach wat zijn kilometers? Ik reed in het verleden een ton per jaar in de buitendienst en ik vond het heerlijk. Echter dat was betaald door de baas en dan was ik in ieder geval weg van dat huis van 100 m2 in een veel te drukke wijk:) Nu lekker vrijstaand op 13 km van kantoor op het platteland, maar nog wel in de randstad.
Je eigen ergens thuis voelen is zoveel meer waard dan een paar kilometer. Ik snap het wel maar had inderdaad een zitmaaier aangeschaft. Ook lekker rustgevend.
 
Zou ik het doen nee dat niet maar als de TS er denkt gelukkig van te worden dan moet hij dat vooral doen. Een hotel pakken vind ik al een raar voorstel, maar probeer in de buurt van Amsterdam maar eens een hotel te vinden voor een redelijke prijs die niet vol zit de hele week met luidruchtige toeristen.
Wat de afschrijving betreft, het maakt weinig uit of je een hybride of diesel koopt na 4 a 5 jaar zijn ze allebei heel hard afgeschreven.
 
Ik heb dit jaren gedaan, zoveel gereden over de A1.
Ik werd er knettergek van, zelf op zondag staat een file bij Barneveld. En elke dag dezelfde route is doodvervelend.

Na jaren neem ik de trein, is maar 1 uur 15 naar Amsterdam vanuit Deventer. Redt je nooit met de auto. Vanwege de afstand werk ik 4x9 , waarvan 1 dag thuis en 2 uur per dag in de trein. Soms ga ik gewoon leren in de trein of Netflixen. Hotspot aan op de telefoon en je kunt aan de slag met je laptop. Op eindbestemming heb ik ook een fiets staan (barrel), dus in 10 minuten op de eindbestemming.

Ik heb 1x per 3 maanden meer dan 30 minuten vertraging. Ik kom altijd relaxed thuis, geen file irritaties.

Financieel: 19cent per kilometer declareren, onbeperkt reizen kaart NS en ik hou honderden euro's over per maand.

Dus mijn tip: probeer het eens een weekje, voordat je kapitalen uitgeeft aan een auto....
 
Ik zou ook zeker niet alleen verbruik mee laten tellen maar ook bijkomende kosten en comfort. Ik rijd ook 60.000 km/jaar (gelukkig allemaal filevrij). We hebben een Insignia diesel die 1:16 rijdt en een mini diesel die 1:19 rijdt. Kwa brandstof is de mini dus goedkoper, kwa kilometer prijs maakt het weinig uit. De mini heeft elke 50.000 speciale vloeistof nodig voor het roetfilter, dit roetfilter is na 180.000 aan vervanging nodig. Plus dat de mini om de 20.000 een beurt moet. De Opel heeft geen speciale vloeistof voor het filter, en heeft nog steeds het originele filter, na 320.000 km. Beurten zijn om de 30.000 km. Een ander voordeel is de grotere tank, met de Insignia kan ik 1100 km rijden, dus één keer in de week tanken, tegen 800 voor de mini.
Kortom, neem niet alleen brandstofgebruik mee in de overweging maar kijk ook naar bijkomende kosten.
 
Ik rij al jaren dik 50k per jaar, de laatste jaren maak ik ook regelmatig gebruik van overnachtingen (hotel, airbnb, vakantiewoning, camping).
Waarom? Ik heb eigenlijk alleen goed betalende contracten kunnen vinden die op flinke afstand liggen en op een gegeven moment leer je daar mee leven.

Het is mijn ervaring dat de route heel belangrijk is. Ik heb een tijdlang in Brussel gewerkt en dat is voor mij 140 km woon-werk. Die afstand dagelijks rijden is niet te doen, vooral omdat de verkeerschaos rondom Brussel dermate demotiverend is dat het je erg veel energie kost. Een "dikke bak" heeft dan echt voordeel, hoewel ik een afgetrapte Ford Transit nog meer een "dikke bak" vind dan een directie-Volvo. Waarom liever een lompe bus dan een luxe directiebolide? Met een afgetrapte, gedeukte bouwvakkersbus houden ze wel rekening, daar gaat men wel even voor opzij.

Ik heb diverse soorten auto's gehad. Een oude zescilinder reed heerlijk maar met een op negen leek het alsof de tank lek was. De 106 zat goed, reed zuinig (beter dan 1 op 16), was overal te parkeren maar iedere dwaas met een dikke botsdoos duwt je opzij. Een gedoodverfde leasedoos als een Leonneke reed super, is zuinig, wordt niet direct opzij geduwd maar kost je het nodige en ieder deukje wordt door de leasemaatschappij opgeblazen tot een klein drama - logisch, het prijskaartje is gekoppeld aan afschrijving en daarmee is de restwaarde erg belangrijk.
Ik heb het zelfs een paar jaar op de motor gedaan (Amstelveen, 100 km woonwerk) en dat was verrassend goed te doen. Parkeren in de fietsenstalling, tussen de files door knallen, een op 17 rijden en geen mobiel geleuter van collegae onderweg (stoppen om terug te bellen). Zelfs de afschrijving is laag, ik rij nu 10 jaar op een motor die ik toen voor 800 euro gekocht heb. Het grote minpunt is de geringe mate van veiligheid (niet zozeer de regen). Je bent continu bezig met inschatten welke dwaze actie die 'ingeblikte' nu weer zal uithalen en met inschatten kunnen fatale fouten gemaakt worden. Er zijn er genoeg met een tuintje op de buik dankzij een inschattingsfout.

Ik rij nu mijn 50k per jaar met een oude Clio uit 2003. Dat kost mij 11 ct/km aan brandstof (5500/jaar) en wat slecht voorspelbare kosten aan onderhoud (tot nu toe ongeveer 600 euro per jaar). De afschrijving is nihil en de kilometers leveren 19 ct/km op aan vergoeding. Het comfort van de Clio is voor mij voldoende en ik kan de auto overal voor inzetten. Vieze rommel in de kofferbak, even schoonmaken. Lompe buurman die een parkeerdeuk maakt, ik zal het wisselgeld noteren. Dagelijks parkeren in een sociale achterstandswijk, no problem. Pissende kat op de achterbank, even de bank in de tuin schoonspoelen. Er kan zelfs een klein sleurhutje of een huurkar aan de haak.
Het grote probleem met dit soort auto's is het vinden van goede exemplaren. Ik zoek geen bodemloze blingbling-put die sloten brandstof tot CO2 weet om te zetten of de bolide die mij tot hoofdsponsor van het lokale autobedrijf gaat maken. Ik zoek een simpele botsdoos, kleur, merk en type onbelangrijk, waarbij ik zelfs 'onmisbare' opties als airco en abs wil schrappen van mijn eisenlijstje voor het geschikte exemplaar - ik hoorde van een geschikte Twingo zonder airco.

Een raar verschijnsel wat ik ook wil noemen: de huidige dieselfobie maakt een tweedehands diesel onverkoopbaar en dus spotgoedkoop. Maar zoek nu maar eens het exemplaar dat wel goed onderhouden is en waarmee je gedurende de tijd dat je hem gebruikt nog het stadscentrum van jouw keuze in mag. En zoek dan ook nog eens een exemplaar wat wel meer dan een tonnetje met een duur roetfilter of egr-reiniging wil rijden.

Misschien is een elektrische motorfiets voor mij de beste optie. Goedkope stroom uit een huishoud-stopcontact, terwijl je werkt de tweede accu thuis laden met eigen zonnecellen. Alleen ben ik wel calvinistisch genoeg om eerst het oude spul op te rijden voordat ik wat nieuws ga kopen en zelfs met 50 k/jr duurt het nog wel even voordat een moderne botsdoos echt versleten is. Tot dat moment ga ik wachten tot deze motorfietsen betaalbaar worden.
 
mns afd AE en D zei:
F G001 zei:
Dank je wel. Ik hoef je niet uit te leggen dat het verschil tussen dezelfde woning in Arnhem/Deventer en Haarlem eo geen ‘tonnetje hypotheek’ is...en de rust en vrijheid een veelvoud waard.

- Als u een tikkie minder ambitieus zou zijn met uw vervoermiddel, kunt u een hypotheek van een ton meer nemen.
Daarbij gaat het niet eens zo zeer om de running costs (hoewel elektriek wel véél goedkoper is per km) , maar vooral om de afschrijving.

Graag gedaan.

mvrgr, m'ns

PS, F G001, ik woon in midden-CH aan een mooi meer in een dorpje met 3000 inwoners met sprookjesachtig uitzicht op de Alpen. Ik werk 25 km verderop in een dorpje met 1500 inwoners bovenop een heuvel met 30 à 40 km uitzicht rondom. Is niet goedkoop allemaal, maar ik weet wat rust en vrijheid waard is :). Ofschoon ik daarnaast best een 530d zou kunnen kopen, vind ik het juist fijn dat ik dat niet nodig heb voor mijn gevoel van eigenwaarde en welbehagen. Besitz macht freilich unfrei...

Beste m'ns,

Allereerst dank voor de uitgebreide reacties. Vooropgesteld dat mijn gezondheid en fysieke en psychische rust boven alles gaat, ben ik dan ook op zoek naar een auto in het luxere segment. Dit heeft niets met uiterlijk vertoon te maken, iets waar ik zelfs zodanig wars van ben, dat juist dit een voorname reden is van de verhuizing.

Helaas is het zo, dat ik met een ton meer niet meer koop. Sterker nog, zelfs met een mijoen(!) meer koop ik nog geen vrij gelegen huis in het dorp waar ik nu woon. En dan zit ik alsnog met de mentaliteit van de mensen (dat uiterlijk vertoon dus). En aangezien ik in de financiele markt werk heb ik ook niet de banen voor het uitkiezen buiten de randstad.

De impact van mijn autokeuze op het milieu is verwaarloosbaar in het grotere plaatje. En nee, het is niet zo dat als iedereen een steentje bijdraagt het beter is. Daar is ons land in het totaalplaatje te klein voor en zolang de productie van batterijen meer impact heeft, dan een EU6 Diesel motor over zijn looptijd, zie ik de discussie niet.

Laten we voor de grap doen alsof dit een autoforum is en geen podium voor salonsocialisme.
-----------------

OT: Ik word niet gelukkig van een Opel of zakjapanner, hoe goed ze ook mogen zijn. Ik rijd straks in 5jaar 300.000km, dus afschrijving ben ik ook niet mee bezig. Wel met een comfortabele, stille auto waar ik alle kanten mee op kan. Vandaar mijn long- en vervolgens shortlist.
 
V0RQ zei:
Auto encyclopedie zei:
Ik hoop dat dit bericht zsm verwijderd wordt

xvmlx zei:
Welke.. dan. je niet.

Ja dan moet je vooral gaan quoten.

Ik vind het zo gek nog niet. TS lijkt al een redelijk inkomen te hebben en met wat redelijk eenvoudige uren sturen per dag heb je een soort inkomensverdubbelaar.

Echter, het moet wel passen bij je werk en gezin. En je moet er zin in hebben. 1500m2 is ook geen sleutel tot geluk, wel een garantie op veel tuinieren in het weekend;)

Haha! Nee, dat tuinieren is juist een reden geweest om te gaan. En 1500m2 is nou ook weer niet de wereld, dus dat lukt nog wel met een simpel maaiertje ;)
 
spoiler alert zei:
Ik heb dit jaren gedaan, zoveel gereden over de A1.
Ik werd er knettergek van, zelf op zondag staat een file bij Barneveld. En elke dag dezelfde route is doodvervelend.

Na jaren neem ik de trein, is maar 1 uur 15 naar Amsterdam vanuit Deventer. Redt je nooit met de auto. Vanwege de afstand werk ik 4x9 , waarvan 1 dag thuis en 2 uur per dag in de trein. Soms ga ik gewoon leren in de trein of Netflixen. Hotspot aan op de telefoon en je kunt aan de slag met je laptop. Op eindbestemming heb ik ook een fiets staan (barrel), dus in 10 minuten op de eindbestemming.

Ik heb 1x per 3 maanden meer dan 30 minuten vertraging. Ik kom altijd relaxed thuis, geen file irritaties.

Financieel: 19cent per kilometer declareren, onbeperkt reizen kaart NS en ik hou honderden euro's over per maand.

Dus mijn tip: probeer het eens een weekje, voordat je kapitalen uitgeeft aan een auto....

En DIT is dus precies wat ik ga doen; Eerst een maand met de V60, dan een maand met de trein en dan kijken wat het best werkt. Ik moet ook Deventer/Amsterdam gaan doen en ga in Lochem wonen. Lochem/Amsterdam met de trein is niet handig. Maar mezelf kennende zit ik liever in de auto dan in de trein (wat alsnog auto naar Deventer, parkeren, trein is). Dank voor het delen van je ervaring!
 
F G001 zei:
V0RQ zei:
Auto encyclopedie zei:
Ik hoop dat dit bericht zsm verwijderd wordt

xvmlx zei:
Welke.. dan. je niet.

Ja dan moet je vooral gaan quoten.

Ik vind het zo gek nog niet. TS lijkt al een redelijk inkomen te hebben en met wat redelijk eenvoudige uren sturen per dag heb je een soort inkomensverdubbelaar.

Echter, het moet wel passen bij je werk en gezin. En je moet er zin in hebben. 1500m2 is ook geen sleutel tot geluk, wel een garantie op veel tuinieren in het weekend;)

Haha! Nee, dat tuinieren is juist een reden geweest om te gaan. En 1500m2 is nou ook weer niet de wereld, dus dat lukt nog wel met een simpel maaiertje ;)
Als je nog geen maaier hebt zou ik serieus gaan kijken naar zo’n robot maaier. Dan heb je het gras altijd aan kant en kan je je richten op de rest van de tuin. Zeker met lange dagen door de week is het prettig als je daar door de week geen omkijken naar hebt. .
 
V0RQ zei:
... 1500m2 is ook geen sleutel tot geluk, wel een garantie op veel tuinieren in het weekend;)

Ruimte om mij heen geeft mij heel veel rust. Dat merkte ik pas toen ik vanuit het centrum iets buiten het centrum ging wonen. Ineens kon ik eventueel op straat parkeren, plek zat, geen geluid van buren, 's avond doodstil. Heerlijk. Tuin onderhouden doe ik niet zelf, geen zin in, maar ik zou daar niet zoder kunnen, de kinderen die veilig in de tuin kunnen fietsen en spelen maakt mij wel gelukkig.
 
Ik gun iedereen z'n hobby, maar in dit geval vraag ik me oprecht af of er weloverwogen een keus is gemaakt. Ik ken meerdere mensen die ooit soortgelijke keuzes hebben gemaakt (al dan niet gecombineerd) en wat ik zie is dit:
1) Die lange afstanden gaan je echt de neus uithangen. (daar kan geen enkele auto wat aan doen) Snelwegrijden in Nederland in de spits is niet leuk. Je bent ook op de hoogte van de werkzaamheden aan het oostelijke deel van de A1? Ze gaan die nu naar het niveau brengen zoals ze dat ergens in de jaren '90 al hadden moeten doen en daar ga je tot 2025 nog 'plezier' aan beleven. Die kilometers gaan je tijd en geld kosten.
2) Grote huizen en/of monumenten vragen meer onderhoud. En je kan heel veel dingen uitbesteden maar het gaat je gewoon tijd en geld kosten.
3) Grote tuinen vragen meer onderhoud. Ik lees iets van een simpele grasmaaier, als je denkt dat het alleen een kwestie is van rondjes rijden op dat ding dan kom je bedrogen uit. En je kan heel veel dingen uitbesteden maar het gaat je gewoon tijd en geld kosten.

Ja ik val veel in herhaling. Knippen en plakken? Klopt. Maar het doet niks af aan de inhoud. Financieel zal je er wel uitkomen neem ik aan, maar dan lees ik ook nog dat je (nu al) weinig tijd hebt. Ik wil je droom niet aan diggelen schieten en gun je alle goeds, maar weet waar je aan begint.

Edit/addit:
versnelling-uitvoering-a1-apeldoorn-azelo_tcm21-214947.png
 
Je hebt nog niet gereageerd op het hybride aanbod, daar kun je heel relaxt vele kilometers mee af gaan leggen zonder veel en duur onderhoud. Naast de eerder genoemde Toyota Camry heeft de luxe tak van Toyota dezelfde betrouwbare hybride techniek in een wat luxer jasje.

Zowel verkrijgbaar in luxe sedans:
IS 300h
https://www.marktplaats.nl/a/auto-s/lexus/m1427568876-lexus-is-300h-business-line-navigatie-achteruitrijcamera.html

GS 300h
https://www.marktplaats.nl/a/auto-s/lexus/m1430108773-lexus-gs-300h-luxury-line-premium-navigatie-parkeersensor.html
https://www.marktplaats.nl/a/auto-s/lexus/m1421939778-lexus-gs-300h-f-sport-line-mark-levinson-audio-pre-crash.html

Als in SUVs:
NX 300h
https://www.marktplaats.nl/a/auto-s/lexus/m1424265294-lexus-nx-300h-awd-leer-led-koplampen-camera-stoelverwa.html

En de koning van de hybrides:
RX 450h
https://www.marktplaats.nl/a/auto-s/lexus/m1431925610-lexus-rx-450h-luxury-line-awd-panoramadak-head-up-display.html

Stuk voor stuk luxe kilometer vreters.
 
*** UPDATE ***

De discussie en oprechte bezwaren tegen de afstand door velen, in combinatie met de kosten heeft mij er toe gebracht eens een modelletje los te laten op reizen met de trein. Als de P+R bij Deventer station inderdaad rond mijn tijd (6.45/7.00u) plaats heeft, is dit een hele serieuze optie. In tijd ga ik er niets op winnen en comfort ook niet, maar qua kosten en energie wel.

En dan wordt de autokeuze dus ook totaal anders. Als het alleen om woon-Deventer gaat is een elektrische auto nl de beste keuze (er staat een laadpaal bij het huis dat we hebben gekocht, die we kunnen overnemen). Nu dan nog bedenken welke en wat de vervanger van de V60 moet worden...to be continued.

Wat betreft het huis en de tuin: Uiteraard heb ik hier weloverwogen keuzes gemaakt en doe ik straks niet alles zelf, maar dit is een autoforum. Hoe ik mijn vrije tijd in deel is een ander verhaal en mijn gezin is (klinkt gek) de reden dat we deze stap maken.

*** UPDATE ***
 
Is een fysker karma dan misschien iets voor je?

Gevonden via Gaspedaal.nl
https://www.gaspedaal.nl/redirect/vehicle/124149934/Android?s=4-4-1-1-1-1

Ik vind inmiddels wel dat we allemaal een uitnodiging hebben gehad bij je open huis feestje. Maar ik weet niet als je mij uitnodigt of de rest nog wel komt, hoewel een auto college van mij zal voor sommige niet verkeerd zijn.
 
Auto encyclopedie zei:
Is een fysker karma dan misschien iets voor je?

Gevonden via Gaspedaal.nl
https://www.gaspedaal.nl/redirect/vehicle/124149934/Android?s=4-4-1-1-1-1

Ik vind inmiddels wel dat we allemaal een uitnodiging hebben gehad bij je open huis feestje. Maar ik weet niet als je mij uitnodigt of de rest nog wel komt, hoewel een auto college van mij zal voor sommige niet verkeerd zijn.

Ja! Fisker Karma is heel cool. Maar moeilijk om een goeie te vinden, die niet overpriced is of heel veel km heeft. Het lijstje van Gaspedaal kende ik al ;)

Housewarming? Hmmm.... :D
 
Ja de fisker begint volgens mij wel een museum stuk te worden. Maar nog ff wat anders moet het een plugin worden of helemaal elektrisch of hybride zonder stekker.
Als zakjapanner specialist heb ik ook nog iets gevonden 😜

Gevonden via Gaspedaal.nl
https://www.gaspedaal.nl/redirect/vehicle/122066023/Android?s=5-5-2-2-1-1
 
F G001 zei:
*** UPDATE ***
Wat betreft het huis en de tuin: Uiteraard heb ik hier weloverwogen keuzes gemaakt en doe ik straks niet alles zelf, maar dit is een autoforum. Hoe ik mijn vrije tijd in deel is een ander verhaal en mijn gezin is (klinkt gek) de reden dat we deze stap maken.
*** UPDATE ***
Vanzelfsprekend. Maar elke dag met de auto op en neer gaat z'n tol eisen denk ik, en dan is een groot huis met dito tuin op een gegeven moment ineens geen lust meer maar een last. Ik denk dat de trein in dit geval een goed alternatief gaat zijn. Toegegeven: ik ben zelf ook geen fan van het OV maar als je op dit soort trajecten een zitplaats kan scoren in een intercity dan is dat met een boekje/muziekje/laptop/whatever best fijn. Zeker als het aantal overstapmomenten beperkt is (en volgens mij is dat te overzien in dit geval).
 
F G001 zei:
*** UPDATE ***

De discussie en oprechte bezwaren tegen de afstand door velen, in combinatie met de kosten heeft mij er toe gebracht eens een modelletje los te laten op reizen met de trein. Als de P+R bij Deventer station inderdaad rond mijn tijd (6.45/7.00u) plaats heeft, is dit een hele serieuze optie. In tijd ga ik er niets op winnen en comfort ook niet, maar qua kosten en energie wel.

En dan wordt de autokeuze dus ook totaal anders. Als het alleen om woon-Deventer gaat is een elektrische auto nl de beste keuze (er staat een laadpaal bij het huis dat we hebben gekocht, die we kunnen overnemen). Nu dan nog bedenken welke en wat de vervanger van de V60 moet worden...to be continued.

Wat betreft het huis en de tuin: Uiteraard heb ik hier weloverwogen keuzes gemaakt en doe ik straks niet alles zelf, maar dit is een autoforum. Hoe ik mijn vrije tijd in deel is een ander verhaal en mijn gezin is (klinkt gek) de reden dat we deze stap maken.

*** UPDATE ***

Kijk, nu kunnen we vooruit.
Om te beginnen zou ik de Volvo houden en overnemen einde lease, als luxueuze gezinswagen.
Voor het dagdagelijks transport naar de stationsparking zou ik dan een wagen nemen waarbij ik niet huiver telkens ik een nieuw krasje of parkeerdeukje ontdek (terwijl er vanzelfsprekend weer geen briefje achtergelaten is).
En dan zou ik eerst en vooral aan een Mitsubishi Outlander PHEV denken, ik vermoed dat de Nederlandse occasionmarkt tegenwoordig overspoeld wordt door die dingen ex-lease.

Met een beetje geluk kan je de tijd op de trein nuttig gebruiken om alvast je mails te beantwoorden, win/win dus.
 
Gullwing zei:
V0RQ zei:
... 1500m2 is ook geen sleutel tot geluk, wel een garantie op veel tuinieren in het weekend;)

Ruimte om mij heen geeft mij heel veel rust. Dat merkte ik pas toen ik vanuit het centrum iets buiten het centrum ging wonen. Ineens kon ik eventueel op straat parkeren, plek zat, geen geluid van buren, 's avond doodstil. Heerlijk. Tuin onderhouden doe ik niet zelf, geen zin in, maar ik zou daar niet zoder kunnen, de kinderen die veilig in de tuin kunnen fietsen en spelen maakt mij wel gelukkig.

1500m2 maakt niet gelukkig, maar géén buren wel! ;)

Natuurlijk is het voor iedereen anders, een grote Koi vijver, duiventil, 3 auto's binnen stallen en een geitenweide voor de kinderen zijn geen zaken die je in een Vinex wijk kan doen. 's morgens buiten onbijten zonder de grasmaaier of voetbal van de buren op 50cm afstand is ook heerlijk. Ik snap de stap dus zeker wel.

Nog steeds, mijn best tip blijft staan, ook met OV: als je echt tijd wil winnen dan offer je een avondje thuis op en die krijg je dan (als dat hopelijk mogelijk is) in tijd weer terug op de middag naar keuze. Als je de tijd 's avonds niet heel nuttig kan doorwerken dan kan je altijd nog wat sporten of een andere hobby beoefenen die in de kofferbak past.
4x 10uur werken of 4x9 met wat thuiswerk erbij op dag 5 zou natuurlijk nog mooier zijn.
 
V0RQ zei:
4x 10uur werken of 4x9 met wat thuiswerk erbij op dag 5 zou natuurlijk nog mooier zijn.

In heel wat jobs doe je al 5 x 10uur + weekendwerk...
En niet alle werkgevers zijn zo flexibel, niet alles kan via thuiswerk worden opgelost!
 
Volgens mij staan de plugin (oudlanders) niet voor bodem prijzen te koop als de voormalige 14% diesels. Dat was te voorspellen want vroeguh wilde ze alleen dikke 2 liter diesels in het buitenland en het werd zelfs nog erger nu ze nergens meer op diesels zitten te wachten. De plugin oudlanders gaan naar Europese landen en fungeren daar als taxi omdat je voor diesels in bepaalde landen geen vergunning meer krijgt voor een diesel taxi.

Het is sowieso leuker nu de karma afvalt om voor een plug-in te gaan die ook daadwerkelijk een stukje rijdt elektrisch ipv een oudlander dat is toch een beetje een schijn plug in.

Opel ampera /chevorlet volt
BMW i3 range extender
Prius plug inn

hier een dubbeltest van de volt en de plug-in prius. de volt en ampera is wel een zware jonge voor in de wegenbelasting.

https://www.youtube.com/watch?v=B_ySRO43kzM
 
Auto encyclopedie zei:
Is een fysker karma dan misschien iets voor je?

Gevonden via Gaspedaal.nl
https://www.gaspedaal.nl/redirect/vehicle/124149934/Android?s=4-4-1-1-1-1

Ik vind inmiddels wel dat we allemaal een uitnodiging hebben gehad bij je open huis feestje. Maar ik weet niet als je mij uitnodigt of de rest nog wel komt, hoewel een auto college van mij zal voor sommige niet verkeerd zijn.
Gelukkig ben je wel vol over je zelf. Maar ik zal niet weg blijven voor je. Beloofd. Ben wel benieuwd wie er achter zit.:)

British Racing Green zei:
F G001 zei:
*** UPDATE ***

De discussie en oprechte bezwaren tegen de afstand door velen, in combinatie met de kosten heeft mij er toe gebracht eens een modelletje los te laten op reizen met de trein. Als de P+R bij Deventer station inderdaad rond mijn tijd (6.45/7.00u) plaats heeft, is dit een hele serieuze optie. In tijd ga ik er niets op winnen en comfort ook niet, maar qua kosten en energie wel.

En dan wordt de autokeuze dus ook totaal anders. Als het alleen om woon-Deventer gaat is een elektrische auto nl de beste keuze (er staat een laadpaal bij het huis dat we hebben gekocht, die we kunnen overnemen). Nu dan nog bedenken welke en wat de vervanger van de V60 moet worden...to be continued.

Wat betreft het huis en de tuin: Uiteraard heb ik hier weloverwogen keuzes gemaakt en doe ik straks niet alles zelf, maar dit is een autoforum. Hoe ik mijn vrije tijd in deel is een ander verhaal en mijn gezin is (klinkt gek) de reden dat we deze stap maken.

*** UPDATE ***
Kijk, nu kunnen we vooruit.
Om te beginnen zou ik de Volvo houden en overnemen einde lease, als luxueuze gezinswagen.
Voor het dagdagelijks transport naar de stationsparking zou ik dan een wagen nemen waarbij ik niet huiver telkens ik een nieuw krasje of parkeerdeukje ontdek (terwijl er vanzelfsprekend weer geen briefje achtergelaten is).
En dan zou ik eerst en vooral aan een Mitsubishi Outlander PHEV denken, ik vermoed dat de Nederlandse occasionmarkt tegenwoordig overspoeld wordt door die dingen ex-lease.

Met een beetje geluk kan je de tijd op de trein nuttig gebruiken om alvast je mails te beantwoorden, win/win dus.
De PHEV is hier compleet ongeschikt voor. Wij hebben hier een PHEV en deze is eigenlijk alleen voor woon/werk verkeer dichtbij huis geschikt. Actieradius elektrisch is zo'n 35 kilometer en daarna moet je het op het onderbemeten benzinemotortje doen met dat inieminie tankje. Met moeite haal ik 1 op 11. en dan moet ik heel rustig aan doen en dan staat hij noh iedere dag aan de pomp. Dat gaat je opbreken en dusdanig irriteren dat dit niet goed voor je gestel is. Elektrisch zou een goed alternatief zijn maar dan moet je niet een keer vergeten.op te laden want dan moet je een half uur onderweg inplannen bij een snellader.
 
PHEV is hier compleet ongeschikt voor. Wij hebben hier een PHEV en deze is eigenlijk alleen voor woon/werk verkeer dichtbij huis geschikt. Actieradius elektrisch is zo'n 35 kilometer en daarna moet je het op het onderbemeten benzinemotortje doen met dat inieminie tankje. Met moeite haal ik 1 op 11. en dan moet ik heel rustig aan doen en dan staat hij noh iedere dag aan de pomp. Dat gaat je opbreken en dusdanig irriteren dat dit niet goed voor je gestel is. Elektrisch zou een goed alternatief zijn maar dan moet je niet een keer vergeten.op te laden want dan moet je een half uur onderweg inplannen bij een snellader.[/quote]

We hebben het nu over een auto om van Lochem naar het centraal station te rijden van Deventer, dat valt nog binnen de 35 km enkele reis , als er genoeg laadpalen zijn bij de p en r bij station Deventer en die daar ook de hele dag mag staan. Dan ben je met de oudlander gered. Maar nogmaals zie mijn vorige bericht het is niet mijn favoriete plug-in , maar heb er wel plezier in om jou theorie ff onder de loep te houden
 
British Racing Green zei:
V0RQ zei:
4x 10uur werken of 4x9 met wat thuiswerk erbij op dag 5 zou natuurlijk nog mooier zijn.

In heel wat jobs doe je al 5 x 10uur + weekendwerk...
Als dat zo is dan moet je je toch eens achter de oren krabben. Of je hebt de verkeerde baan (blijkbaar kan je je werk niet aan in 40 uur) ofwel je hebt de verkeerde werkgever (blijkbaar wil hij niet investeren in voldoende personeel).
 
Leuke discussies hier. Zelf woon ik al jaren in Friesland en ik werk 4 dagen in de Randstad en 1 dag in Groningen of thuis. Alle doemscenario's die hier geschetst worden ten spijt, ik houd dat al best wel lang vol, sinds 2006 woon ik in Friesland, daarvoor zelfs nog in Groningen stad, en toen moest ik 4 dagen naar Utrecht. Dat vond ik eerlijk gezegd wel stevig, maar dit is prima te doen. Volgens de reacties hier zou het een zware wissel op mijn gezin en huwelijk moeten trekken. Maar dat valt, voor zover ik weet ;) , wel mee.

In mijn geval is er ook niet zo heel veel aan te doen. Mijn vrouw werkt in Friesland en zoals gezegd, we hebben ook een kantoor in Groningen waar ik dus ook regelmatig moet zijn. Dat gezegd hebbende:

Als je zoveel kilometers maakt én het kan financieel, dan heeft een Audi / BMW / Volvo / Mercedes écht meerwaarde. Die koopt je niet voor de buren zoals hier gesuggereerd wordt, maar omdat dergelijke auto's significant meer comfort en rust geven. Ik heb gedurende de jaren Seat Léon gereden, een vracht Renaults (megane / laguna) en de laatste jaren BMW en Mercedes. Dat heeft echt meerwaarde en met die jaarkilometrages zit er niet zoveel verschil meer in kosten per kilometer tussen in mijn geval een Laguna of een C klasse. Ik denkt zelfs dat de C klasse goedkoper is. (onderhoud en afschrijving). En in tegenstelling tot wat beweerd wordt, meer vermogen geeft ook meer comfort.

En verder zijn onze woonlasten inderdaad nogal wat lager, wij (dat is uiteraard persoonlijk) vinden de kwaliteit van leven, in meerdere opzichten, in Friesland hoger dan in de Randstad. Ik wissel m'n werktijden af, of heel vroeg of later. Dus ik ben in de regel óf 's ochtends bij de kinderen, óf 's middags. En rijd dus meestal buiten de spits. Daarnaast pleeg ik in de auto nog wat telefoontjes, prakkiseer nog wat over het werk en als ik thuis ben, ben ik dan ook echt thuis en heb ik geen werk meer aan mijn kop.

Eigenlijk vervloek ik alleen zo nu en dan de Ketelbrug in de zomer. Verder gaat het prima.
 
Ik snap de stap ook wel, ik ben zelf verhuist van een rijtjes huis in een Vinex wijk naar een plattelandsdorp. Het is iedere avond net alsof ik op vakantie ga, heerlijk rustig. Kinderen kunnen nog gewoon in de tuin spelen of op straat, buren kennen elkaar allemaal en kijken naar elkaar om. Daar heb ik iedere dag wel twee uur rijden voor over. Ik heb met mijn werkgever af kunnen spreken dat mijn werktijden van half 8 tot 4 is, zodat ik nog mooi op tijd thuis ben. Maar goed, het verschil is wel dat ik geen files onderweg heb, mijn gemiddelde snelheid volgens mijn auto is 93 km/uur. En dan rijd ik nog rustig.
 
F G001, kijk aan, de sleutel tot je vraag, van ervaringsdeskundigen:

W212 zei:
Ik wissel m'n werktijden af, of heel vroeg of later. Dus ik ben in de regel óf 's ochtends bij de kinderen, óf 's middags. En rijd dus meestal buiten de spits.

EVV zei:
Ik heb met mijn werkgever af kunnen spreken dat mijn werktijden van half 8 tot 4 is, zodat ik nog mooi op tijd thuis ben. Maar goed, het verschil is wel dat ik geen files onderweg heb, mijn gemiddelde snelheid volgens mijn auto is 93 km/uur.

Conclusie, als je enigszins buiten de spits kan rijden, dan lekker met de auto. Is die optie er niet, dan is de optie met de trein waarschijnlijk een goede.

Auto encyclopedie zei:
Ja de fisker begint volgens mij wel een museum stuk te worden. Maar nog ff wat anders moet het een plugin worden of helemaal elektrisch of hybride zonder stekker.
Als zakjapanner specialist heb ik ook nog iets gevonden 😜

Gevonden via Gaspedaal.nl
https://www.gaspedaal.nl/redirect/vehicle/122066023/Android?s=5-5-2-2-1-1

Het valt me mee verbaast me dat je nog geen Seat Exeo hebt voorgesteld. :)
 
@tyn de exeo was bij een andere topic een schot in de roos, maar in deze situatie is die niet van toepassing.

Het ontgaat mij daarom totaal waarom je over de exeo begint.
 
W212 zei:
... dan heeft een Audi / BMW / Volvo / Mercedes écht meerwaarde. Die koopt je niet voor de buren zoals hier gesuggereerd wordt, ....

Dat komt van mensen die een toyota yaris oid zijn gewent, en dus geen referentie kader hebben. (of misschien een keer een 5 minuten rit in een taxi o_O)

de rust en stilte hebben die kleine autootjes niet, waardoor je stiekem veel gestrester rijdt.
 
Auto encyclopedie zei:
@tyn de exeo was bij een andere topic een schot in de roos, maar in deze situatie is die niet van toepassing.

Het ontgaat mij daarom totaal waarom je over de exeo begint.
Een Exeo is nooit een schot in de roos, zelfs nieuw was er amper een koper voor te vinden.
 
Gullwing zei:
W212 zei:
... dan heeft een Audi / BMW / Volvo / Mercedes écht meerwaarde. Die koopt je niet voor de buren zoals hier gesuggereerd wordt, ....

Dat komt van mensen die een toyota yaris oid zijn gewent, en dus geen referentie kader hebben. (of misschien een keer een 5 minuten rit in een taxi o_O)

de rust en stilte hebben die kleine autootjes niet, waardoor je stiekem veel gestrester rijdt.
Dat laatste merk je in de lagere segmenten toch ook wel hoor, daar staat de ontwikkeling niet stil. Als ik het verschil beschouw tussen mijn Ibiza (bj 2007) en mijn nieuwe Fiësta dan waan ik mij nu een paar klassen hoger, het is oorverdovend rustig ;) En op de korte trajecten merk je dat nog niet zozeer maar op de langere trajecten wel degelijk. Gelukkig woon én werk ik in de provincie (Lochem is voor mij al bijna west-Nederland :)) dus de forenzenproblematiek ken ik alleen 'van horen zeggen'. Heb niet de illusie dat ik iets mis overigens :)
 
Als ik het verschil beschouw tussen mijn Ibiza (bj 2007) en mijn nieuwe Fiësta dan waan ik mij nu een paar klassen hoger, het is oorverdovend rustig

Owja zeker. De Megane die ik in 2006 reed is nogal een andere auto dan de Megane die mijn vrouw nu heeft. Maar ook de, bijvoorbeeld, C klasse van nu is een betere reisauto dan die van 2006. Alle auto's worden beter denk ik, maar et verschil tussen een Renault en een Mercedes blijft wel min of meer gehandhaafd. Goed en slecht is er niet meer waarschijnlijk, goed en beter wel.

Mooier worden ze er allemaal niet op overigens, maar dat is een ander verhaal.
 
F G001 zei:
*** UPDATE ***

De discussie en oprechte bezwaren tegen de afstand door velen, in combinatie met de kosten heeft mij er toe gebracht eens een modelletje los te laten op reizen met de trein. Als de P+R bij Deventer station inderdaad rond mijn tijd (6.45/7.00u) plaats heeft, is dit een hele serieuze optie. In tijd ga ik er niets op winnen en comfort ook niet, maar qua kosten en energie wel.

En dan wordt de autokeuze dus ook totaal anders. Als het alleen om woon-Deventer gaat is een elektrische auto nl de beste keuze (er staat een laadpaal bij het huis dat we hebben gekocht, die we kunnen overnemen). Nu dan nog bedenken welke en wat de vervanger van de V60 moet worden...to be continued.

Wat betreft het huis en de tuin: Uiteraard heb ik hier weloverwogen keuzes gemaakt en doe ik straks niet alles zelf, maar dit is een autoforum. Hoe ik mijn vrije tijd in deel is een ander verhaal en mijn gezin is (klinkt gek) de reden dat we deze stap maken.

*** UPDATE ***
kijk gewoon rustig rond. Zet de wensen voor de elektrische auto op papier. Als je een grote actieradius met moderne accutechniek zoekt dan kom je bij een gebruikte auto al snel uit op een Tesla Model S, Model 3 of de kleiner een Renault Zoe. Hier is het meeste aanbod in. Als het hele gezin niet vaak mee moet dan is de Zoe zeker goed te overwegen. Deze auto rijdt verrassend goed en soepel, en neemt weinig plaats in bij het parkeren. Goed het is zeker geen Audi, BMW of Volvo maar wel een plezierige en vlotte auto.

De VW E Golf en Hyundai Ioniq heb ik er niet bijgezet i.v.m. de kleinere actieradius, de Ioniq heeft in de praktijk het grootste bereik. De Nissan Leaf niet omdat er geen actieve accu koeling is, dit heeft invloed op de levensduur en prestaties van de accu's.
 
kijk gewoon rustig rond. Zet de wensen voor de elektrische auto op papier. Als je een grote actieradius met moderne accutechniek zoekt dan kom je bij een gebruikte auto al snel uit op een Tesla Model S, Model 3 of de kleiner een Renault Zoe. Hier is het meeste aanbod in. Als het hele gezin niet vaak mee moet dan is de Zoe zeker goed te overwegen. Deze auto rijdt verrassend goed en soepel, en neemt weinig plaats in bij het parkeren. Goed het is zeker geen Audi, BMW of Volvo maar wel een plezierige en vlotte auto.

Een Zoé lijkt mij echt niks, comfort van een b-segmenter en afwerking is erg matig. Goed rijdt de Zoé zeker niet, zeker bij snelwegtempo zit je constant te corrigeren.
 
Carfanatic de Zoe is gewoon B segment, de verwachting is dan ook gewoon duidelijk minder. Natuurlijk is het geen dikke Tesla, BMW of Mercedes maar je betaald er ook heel veel minder voor. Gezien prijs, range en prestaties vind ik de Zoe best een goede optie, om mee naar de trein e.d. te rijden. De facelift uitvoeringen R90/ Q90 die in 2016 op de markt kwamen zijn in mijn ogen zeer bruikbare, betrouwbare en plezierige auto's voor alle dag.
 
Er is al veel geschreven in dit topic, ga niet alle reacties nalezen maar tussen de regels door begrijp ik dat je eerst het een en ander gaat uitproberen om de voor jouw optimale manier van reizen te bepalen. Je kunt natuurlijk ook per dag/seizoen bepalen wat de meest optimale manier is; in de zomer het hele stuk met de auto, in de winter zoveel mogelijk met de trein bijvoorbeeld. Zelf zou ik waarschijnlijk een wat oudere maar comfortabele en betrouwbare diesel aanschaffen die al flink is afgeschreven. Denk aan een 607 2.2 of 2.7, of een C6 met dezelfde motor.
 
Geheel eens met W212. Met dit soort kilometrages bewijzen BMW en met name Mercedes hun meerwaarde. Maar even terug naar de basis ... 60.000km woon-werk per jaar is in mijn ogen waanzin. Even afgezien van reistijd (= vrije tijd) en kosten (je rijdt dus in 4 jaar een nieuwe auto min of meer op) speelt ook veiligheid een grote rol. 60.000 km per jaar in de spits, bij weer en wind, dat is niet niks. En dat allemaal voor een huis met een tuin van 1500m2. En dan moet je daarnaast ook nog gewoon je werk doen. Het gaat een grote wissel trekken op je gezin. Ik zou er nog maar eens over nadenken.
 
FH126560 zei:
Het gaat een grote wissel trekken op je gezin. Ik zou er nog maar eens over nadenken.

Dat is veel te stellig. Ik heb veel te vaak gehoord "je gaat dit en dat meemaken als je X doet". Telkens weer maak ik het dan weer niet mee als ik X doe. o_O
 
Ik schrijf het stellig omdat ik weet hoe zwaar het is. Maar voor iedereen is het anders uiteraard zal jij wel gaan opmerken. Maar 60.000km blijft 60.000km. Bij een gemiddelde snelheid per uur van 60 km zit je dus minimaal 1000uur te sturen En dan ook nog met de metro de stad in en uit lees ik zojuist.
Qua beste auto voor dit doel zou ik denken aan een Mercedes C200d of 220d. Gewoon een professionele en zeer zuinige auto met een grote actieradius. En dan met de juiste specs uiteraard.
 
Ik vind 70 km woonwerkverkeer net mooi. Half uurtje heen, half uurtje terug.
260 km per dag, moet er niet aan denken zelfs niet achterin een Rolls Royce Phantom.

Heb een jaartje Heiloo /Driebergen gereden eind jaren 90, zo'n 180 km per dag, dat was nog te doen aangezien het toen nog vrij rustig was op dat traject. Hoef je vandaag de dag ook niet meer te proberen denk ik .

A1 lijkt mij niet een plezierige snelweg om zulke afstanden te overbruggen.
 
Auto encyclopedie zei:
PHEV is hier compleet ongeschikt voor. Wij hebben hier een PHEV en deze is eigenlijk alleen voor woon/werk verkeer dichtbij huis geschikt. Actieradius elektrisch is zo'n 35 kilometer en daarna moet je het op het onderbemeten benzinemotortje doen met dat inieminie tankje. Met moeite haal ik 1 op 11. en dan moet ik heel rustig aan doen en dan staat hij noh iedere dag aan de pomp. Dat gaat je opbreken en dusdanig irriteren dat dit niet goed voor je gestel is. Elektrisch zou een goed alternatief zijn maar dan moet je niet een keer vergeten.op te laden want dan moet je een half uur onderweg inplannen bij een snellader.We hebben het nu over een auto om van Lochem naar het centraal station te rijden van Deventer, dat valt nog binnen de 35 km enkele reis , als er genoeg laadpalen zijn bij de p en r bij station Deventer en die daar ook de hele dag mag staan. Dan ben je met de oudlander gered. Maar nogmaals zie mijn vorige bericht het is niet mijn favoriete plug-in , maar heb er wel plezier in om jou theorie ff onder de loep te houden

Fijn om te horen dat jij daar plezier in hebt. Heb ik toch nog iemand aan een glimlach geholpen vandaag. Ik had inderdaad niet gelezen dat de PHEV aangeraden was voor de kleine stukjes. Maar ja ik ben dan ook geen zelfbenoemd autoexpert. :) In het begin dacht ik dat je een geintje maakte maar je bent bloedserieus. Overigens moet je wel even leren quoten, en dan bedoel ik niet alleen dat je je eigen berichten quote en becommentarieert. Nu lijkt het net of jij de fout gemaakt hebt om de PHEV af te raden en dat zou vervelend zijn.
 
Monsieur Le Loure 745454511732118484515484 zei:
Ik vind 70 km woonwerkverkeer net mooi. Half uurtje heen, half uurtje terug.
260 km per dag, moet er niet aan denken zelfs niet achterin een Rolls Royce Phantom.

Heb een jaartje Heiloo /Driebergen gereden eind jaren 90, zo'n 180 km per dag, dat was nog te doen aangezien het toen nog vrij rustig was op dat traject. Hoef je vandaag de dag ook niet meer te proberen denk ik .

A1 lijkt mij niet een plezierige snelweg om zulke afstanden te overbruggen.

Het traject is inderdaad belangrijk en ik vind de omgeving van Amsterdamned geen prettige omgeving.
Het is nog net geen Brussel en het is zeker geen lege Autobahn.
 
Terug
Bovenaan