Elco: Peugeot 306 Cabriolet, 407 Coupé & 404 Berline

Ik vind het ook niet passen, zo'n niet originele youngtimer in dat blad. Ik zag het vooral aan het oude kenteken icm het nieuwe front.
 
Ach ja, soms glipt er iets tussendoor.. In het artikel wordt het niet eens genoemd, dat vind ik nog wel het meest frappante. De foto's in YM zijn wel echt fantastisch. Wat een heerlijke rijdende shots!

Nu wil het toeval dat 'wij' ook eens zo'n soort dubbeltest willen maken... Tot die tijd, gewoon statische plaatjes. Ik kan dat niet laten.

P1270282-2_zps97yuihes.jpg
 
Ik zag je gisteren rijden op de rotonde op de Korreweg, de gele kleur knalt er in het echt vanaf (y)
 
Ha Elco, waar heb je dat reparatiesetje op de kop getikt? Ik had bij E-bay Duitsland 1 besteld, maar was de verkeerde, heb je knap gedaan, lijkt mij een enorm gepruts.
 
Ik heb 't ook gekocht via Ebay, maar uit Engeland laten komen. Iets duurder, maar het was dus wel de goede. Toch zou ik je adviseren voor een volledig gereviseerde set te gaan. Hoewel het nu weer goed loopt gaat het raam alsnog wel trager dan het eigenlijk hoort te gaan. Enne, een geheel plaatsen is een stuk eenvoudiger dan alleen de kabel vervangen.
 
Misschien staat deze striping ook wel leuk op de jouwe? Aan de andere kant zat het ook...

18309114590_067d62cf3f_c.jpg
 
Kwam je zonet tegemoet voor de Jumbo Reitdiep. Zat een beetje te dromen dus duurde even voordat ik doorhad dat jij het was anders had ik even een seintje gedaan!
 
Ik ga er maar een grijze Golf bij nemen zodat ik me incognito door de stad kan verplaatsen! :)

Maar ik was allang blij dat ik daar kon rijden: de afgelopen maand was er namelijk één met vallen en opstaan voor de 306. Na het eerder vervangen van de temperatuursensor diende zich een nieuw startprobleem aan. Hardnekkiger ook, want nu startte hij níet meer na een tijdje wachten. Met de handen in het haar laten afslepen vanuit hartje Groningen (handig, stranden in een betaald parkeren-zone!). De diagnose: brandstofpomp kreeg wel stroom, maar draaide niet. Defect, en dus vervangen voor 'n mooie nieuwe van Bosch (y)

Als hij zich de komende twee weken goed gedraagt krijgt 'ie gewoon alsnog z'n grote onderhoud :)
 
Elco zei:
Ik ga er maar een grijze Golf bij nemen zodat ik me incognito door de stad kan verplaatsen! :)

Probeerde je dat gisteren niet toevallig in een MB Sprinter? Ik stond op het Damsterdiep een hele tijd te staren naar zo'n ding(vraag me niet waarom), en toen die begon te rijden leek het je tweeling broer wel. Hij was ook geel overigens :p

Vervelend dat je weer last had van een start probleem. Op deze manier wil er wel het nodige geld aan onderhoud in de auto gaan zitten. Hopelijk ben je nu weer een tijdje van ellende verlost (y)
 
Probeerde je dat gisteren niet toevallig in een MB Sprinter?

Ja, in 'n gele bakwagen inderdaad! :D

Het startprobleem lijkt overigens definitief verleden tijd. Vandaag 't beestje retour Amsterdam gestuurd -een lange rit was al even geleden-, en 't gaf geen kik (y).

Clipboard01_zpsbxtbzd7h.jpg
 
Alweer twee weken verder, en nog elke keer goed gestart. Het probleem is dus met het plaatsen van de nieuwe brandstofpomp volledig verholpen. Erg blij mee! Volgende week breng ik 'm weer naar de garage, voor een supergrote beurt met distributie- en multiriem. Vakantieplannen worden concreter: waarschijnlijk mag 'ie ons net ná de officiële zomervakantie door de prachtige Zuid-Duitse bergen trekken! (y)

Maar 'k vind het hier nu ook niet per se lelijk.


P1270959_zps3evywftc.jpg


P1270967_zpscxtltp0t.jpg

 
Dank Bofkont!

En zoals sommigen vast al gezien hebben: na enkele andere forumauto's is er ook over de gele 306 een stukje verschenen op Youngtimerpagina.nl, erg leuk! Klik erop voor 't hele verhaal:



 
Was een leuk stukje inderdaad, inclusief mooie foto's.
Het halve forum is inmiddels al voorbij gekomen of gevraagd, dus misschien moet er maar eens een AW-logo komen op die site. ;)
 
Absoluut! Nu een kwestie van Youngtimerwaardig houden!

Daarvoor is de belangrijkste stap net achter de rug. Hij heeft een nieuwe APK, verse bougies, een nieuwe plas olie + filter, nieuwe multiriemen, een nieuwe distributieriem + waterpomp, een verse middendemper, nieuwe handremkabels, nieuwe remblokken en verse remvloeistof gekregen... En dan vergeet ik vast nog wel wat!
 
Oei, onderhoud doet altijd pijn. Maar wel goed dat je het hebt laten doen. (y)
 
Het is een investering voor jaren! Natuurlijk heb ik mij wel even bedacht wat voor andere auto ik graag zou hebben in plaats van deze, maar eigenlijk is dat niet aan de orde. Van de garage terugrijden naar huis met de kap omlaag maakt alles weer goed (y)

Ook de 650i Cabrio die ik erna reed deed me niet van gedachten veranderen.
 
Zo, weer ruim 3.000 km verder na het grote onderhoud. Resultaat: perfect. Hij loopt nog steeds iets mooier, maar het fijnste is 't gevoel dat het niet uitmaakt om eens wat verder door te halen. Daardoor rijdt 'ie eigenlijk relaxter dan ooit.

Ook zag ik m'n kans schoon om nog wat schoonheidsfoutjes te herstellen. Bij een Duitse grootgrutter liep ik tegen 'n setje aan waarmee je kleine gaatjes in dashboards kon herstellen. Amaaaaazing, Mike! Na wat gepruts:

voor:
P1290365_zpso7rmkgua.jpg

na:
P1290368_zpsyvjadzfb.jpg

Inmiddels heb ik het nog iets verder afgewerkt. Weet je het niet, dan zul je het ook niet zien.

Mijn achteraf ingebouwde lederen interieur was nog niet helemaal compleet. De achterste hoofdsteunen zaten er wel in, maar zaten los waardoor ze met name op de snelweg heen en weer wiebelden. Ziet er niet uit, dus dat moest anders. Op een Schijndelse autosloop stond een Roland Garros met hoofdsteunen achterin. Na even sleutelen had ik voor een tientje de benodigde onderdelen en een tijdelijke, beschadigde maar níet gebarsten pookknop.

1038546468993673092_338001704_zpsstbayisi.jpg


P1290513_zpshdf0vn4f.jpg


P1290516_zpsmecorsmi.jpg


P1290519_zpstncovalj.jpg


P1290520_zpsqfzfwxt8.jpg

Netjes, dacht ik!

Ook werd 'ie op 14 juli stilzwijgend 17 jaar oud en tikte 'ie een paar dagen geleden de 190.000 km aan. Zou ik de 2 ton nog dit jaar halen?..

P1290504_edited_zpshc87zobu.jpg
 
Geweldig om te zien dat je zo veel moeite doet, voor zulke kleine dingen. Dat onderscheidt de liefhebber van... het tegengestelde. ;)
 
Goed bezig Elco. Begreep die hoofdsteunen al niet op FB, maar nu is het duidelijk. Mooi werk, hij ziet er een stuk beter uit dan mijnes toendertijd (die ondertussen al op de sloop is beland).
 
Ik houd van details aanpakken, die ogenschijnlijke futiliteiten moeten er dan ook altijd blijven. Zolang 'ie zich technisch goed gedraagt vind ik veel goed :). Perfect is 'ie niet en gaat 'ie vast ook nooit worden, maar hij is voor een 306 Cabriolet wel bijzonder goed en netjes. Dat wil ik graag zo houden. En wanneer zelfs prima ogende en qua uitvoering zeer courante exemplaren als die van Bhuddymahn op de sloop belanden maakt de mijne kans om de laatste der Mohikanen te worden. En echt, ik rijd genoeg modern spul, maar niets voelt uiteindelijk zo fijn als deze 306.
 
Elco zei:
Ik houd van details aanpakken, die ogenschijnlijke futiliteiten moeten er dan ook altijd blijven. Zolang 'ie zich technisch goed gedraagt vind ik veel goed :). Perfect is 'ie niet en gaat 'ie vast ook nooit worden, maar hij is voor een 306 Cabriolet wel bijzonder goed en netjes. Dat wil ik graag zo houden. En wanneer zelfs prima ogende en qua uitvoering zeer courante exemplaren als die van Bhuddymahn op de sloop belanden maakt de mijne kans om de laatste der Mohikanen te worden. En echt, ik rijd genoeg modern spul, maar niets voelt uiteindelijk zo fijn als deze 306.

Amen. (y)
 
Jullie weten natuurlijk hoe 't zit, maar voor de buitenwereld zag de 306 er allang niet meer uit als een liefhebbersauto. Mijn agenda én het weer zaten 't wassen nogal in de weg, maar na ruim 3.000 km en een dikke maand heb ik de microvezelhandschoen er weer eens overheen gehaald. Ik was al bijna vergeten hoe geel 'ie ook alweer was...

P1290545_zpsogplxvit.jpg


P1290546_zpsnh3lup3v.jpg

De kap ook maar weer goed gewassen met groene zeep: door al die troep die de laatste tijd uit bomen valt zag ook die er niet zo fris meer uit... Nu gelukkig wel weer!
 
Ik zag je net alweer genieten met het dakje los. Wat smoelt die toch goed met het dak los in dit kleurtje(y)
 
Vuil is dan ook best wel vuil hoor. Antraciet velgen en redelijk egaal donkergeel geworden lak. Als je 'm ziet staan valt het allemaal nog wel mee, maar na het wassen is hij ineens vijftig tinten geler.

Ik zag je net alweer genieten met het dakje los. Wat smoelt die toch goed met het dak los in dit kleurtjethumbs up

Na drie dagen achtereen in de winkel staan is het zó fijn om een rondje dakloos te kunnen maken :cool:
 
Niet de allerbeste of netste waarschijnlijk, maar ik denk dat 'ie best eens de best verzorgde zou kunnen zijn. Ik denk trouwens wel de best gebruikte, want waar 'ie nog geen maand geleden op 190.000 staat, heb ik de 192.500 inmiddels ook al gezien. Dat gaat toch wel weer erg vlot: vakantiekilometers zonder op vakantie te gaan.

Hoewel...

P1290869_zpsqpnjvkdf.jpg

Dat de voorste raampjes omhoog staan komt trouwens doordat... er een kabelbreuk zit in de linker deurstekker. Een nieuw exemplaar (ka-ching!) ligt al in de kofferbak, maar die moet ik nog 'even' installeren. Ach, het schijnt maar een paar uur te kosten...
 
Elco, niet alleen vond ik het leuk om de 306 in het echt te zien, maar ook om jou te ontmoeten... Als de Y wat knapper erop staat, moeten we maar ns een meeting doen, Assen-Groningen is ook niet zo'n eind :)
 
Vergeet America en Zeeland (Noord-Brabant) niet. Ook twee verdwaalde kolonies in Nederland. ;)
 
Zeeland passeerde ik laatst inderdaad nog, maar daarvoor kun je net zo goed naar het échte Zeeland rijden. Al is dat voor mij praktisch even ver als Denemarken...

@ Peter,

Dat vond ik nou ook! En inderdaad, we moeten ook maar eens in de buurt meeten (y). Dan kan Bofkont gelijk aansluiten!
 
En zo was 't bijna een always open-model geworden. Gisteren werkte ineens de hendel om de kapafdekplaat mee te ontgrendelen niet meer. De kabel van de hendel naar de slotjes bleek gebroken te zijn. Best lastig als de kap ópen is en dus niet meer dicht kan. Ik heb de achterbank en een deel van het zijpaneel moeten verwijderen om uiteindelijk -op een onmogelijke plek- een noodkabeltje te bevestigen. Twee uur later (want geen pasklare oplossing gevonden online) was 't gelukt en voorlopig open ik de cover met... een keycord. Maar snel eens een nieuwe staalkabel bestellen bij Nefkens.

Vandaag ook eindelijk maar weer eens al die vastgebakken vliegen en ander vuil weggewassen én de kap geboend. Daarna maar eens een lekker rondje dakloos gereden! De teller staat inmiddels op een ruime 195.000. Die twee ton staat er dit jaar dus wel op!

P1300216_zpsy1klijha.jpg
 
Mooi plaatje weer! (y) Goed om te lezen dat de 306 zo goed bijgehouden wordt. Deze gaat vast nog heel ruim over de 200.000km heen.
 
Prachtige foto Elco!

Had je niet naar de Franse sloperij kunnen rijden? Die zit in Groningen, EN anders, hier in Assen zit een Peugeot sloperij... annex specialist. :)

Maar jouw 306 haalt de 2 ton makkelijk!
 
Terug
Bovenaan