Een kleine technische vraag en benieuwd naar jullie ervaringen

Val

Startmotor
Goede nacht,

Ik vroeg me het volgende af, het antwoord zal vast ook online staan maar ben ook benieuwd wie dit wel en/of niet doet.

Mijn "eerste" vraag: Is het slecht om als je wacht voor een verkeerslicht/kruising etc. de koppeling ingetrapt als ook in zijn eerste versnelling te wachten? Toen ik nog zonder rijbewijs naast mijn vader in de auto zat en bv. voor verkeerslicht stil stond zette hij de versnelling in zijn neutraal/vrij. Mijn rij instructeur van destijds wilde als we stil stonden voor bv. verkeerslicht altijd voet op de koppeling, in zijn 1 en voet op de rem.
Dan aansluitend een vraag: Is het voor de remmen slecht om je voet op de rem te houden? Remmen kunnen heet worden en zo krom trekken denk ik dan?

Ik ben benieuwd wat jullie doen. Ik zelf houd hem in zijn 1 en koppeling ingetrapt als ik eerste ben bij een kruising / verkeerslicht. En voet op de rem als ik rol maar wil ook wel de handrem gebruiken.
 
Koppeling intrappen is prima, hou hem wel goed ingetrapt en niet ermee 'spelen' (auto beetje laten kruipen). Je bent gewoon sneller weg, ook als je bijvoorbeeld doorkrijgt dat iemand achter je wel heel snel zonder te remmen nadert of bijvoorbeeld wat ruimte wil maken voor hulpdiensten.

Rem, ook prima. Ga maar na, met een automaat moet je de rem zelfs ingetrapt houden anders gaat de auto rijden.
Als je regelmatig met withete remmen stil staat dan zou ik dat heel bijzonder vinden en zelfs dan hoeft je rem nog niet krom te trekken.
 
Antwoord 1: Het hangt er van af, hoe lang je stilstaat met ingetrapte koppeling. Kortstondig is geen probleem, daarop is de constructie berekent. Maar als je veelvuldig en langdurig op deze manier stilstaat, dan krijgt het druklager wel een zwaar leven. Het is dan beter om in z'n vrij en zonder ingetrapte koppeling stil te staan.

Antwoord 2 : zolang de remmen niet loeiheet zijn ( geworden), dan kun je gewoon je voet op de rem houden.
 
Terug
Bovenaan