Auto wassen

EUROPARIT

Net ingestapt
Beste mensen,

Ik heb vorige week een andere auto gekocht, het is een A4 Avant 2.0 TFSI uit 2011 geworden.
De vorige eigenaar was ook een liefhebber. Dat kan je o.a. aan de onderhoudshistorie zien maar ook aan het feit dat de auto werkelijk in nieuwstaat verkeert. Tevens zit er bij de boekjes een garantiekaart van Waxoyl.
Zowel van binnen als buiten is de auto volledig gebruikerssporen vrij. En ik wil dit graag zou houden, vandaar deze vraag.

Ik weet dat veel mensen de wasstraat verafschuwen ivm de krassen die op de auto zouden komen. Nu ben ik een druk bezet persoon dus voor mij is de wasstraat wel een uitkomst. Ik wil namelijk liever niet in een vieze auto rijden.

Ik ken de eigenaar van de plaatselijke wasstraat en    volgens hem is het natuurlijk grote onzin dat er krassen op de auto komen.
Moet er wel bij zetten dat deze wasstraat zeer modern is en echt bekent staat als een goede wasstraat.

Nu heeft hij een jaar geleden een nieuwe Volvo V60 (zwart) gekocht en deze gaat elke week door de wasstraat.
Ik bekijk zijn auto regelmatig en kan tot op heden nog geen krassen / swirls ontdekken.

Toch vind ik het nog steeds eng om met mijn auto door de wasstraat te gaan. Wat is jullie ervaring? Is het niet een beetje achterhaalt dat wasstraten krasstraten zijn?

Graag zie ik jullie reacties tegemoet

Groeten, Frank
 
Niet achterhaald. Zelfs een spons is vragen om swirls. Waar wasstraten wel beter in zijn geworden is het aanbrengen van wax.

Die vult de krassen op, dus het kan best zijn dat jij niks ziet op de auto. Maar geef mij 2 uur met een emmer sop en een hogedrukspuit en ik heb al die wax eraf. Dan kun je met een goede zaklamp heel snel swirls ontdekken.
Tuurlijk zul je het op het eerste oog niet zien. Maar pa wast zijn auto ook minimaal een keer in de 2 weken. En die is nog nooit door de wasstraat geweest. En hij is ook drukbezet.

Overigens. Moet je autowassen als therapie zien. En zijn er veel mogelijkheden het sneller te doen dan je gewend bent. Maar dat vraagt met sommige oplossingen wel om een kleine investering.
 
Kijk op YouTube naar de instructievideo's van Mequiars, is leerzaam. Anderzijds ook een beetje praktisch blijven en het is naar mijn mening ook weersafhankelijk. Ik was mijn auto's zelf behalve als het koud is. In mijn buurt zit een spiksplinternieuwe top wasstraat (Biemond in Aalsmeer) dus dan gaan ze af en toe door de wasstraat. Het zijn ook geen museumstukken. En gebruik geen hogedrukspuit, nergens voor nodig, maar gewoon een water slang.
 
FH126560 zei:
En gebruik geen hogedrukspuit, nergens voor nodig, maar gewoon een water slang.

Dat is onzin, hardnekkig vuil en plekken waar je niet snel komt en heel vies worden (wielkasten!) gaan er echt niet af met een waterslang.
 
Onzin? Ja inderdaad onzin wat jij zegt. Als je in terrein hebt gereden misschien. Maar dat doe ik gelukkig nooit en de meeste mensen niet. Als je je auto bijhoudt zit er geen hardnekkig vuil op.
 
Je wielkasten heb je al gauw vies, hoe goed je het ook bijhoudt. En wat dacht je van de dorpels?
 
Ik was al 41 jaar auto's, en ik weet niet waar je het over hebt en wat het probleem is. Ik heb alle soorten van apparatuur inclusief professionele Kranzle hogedrukreiniger maar ik gebruik 'm nooit voor auto's. De druk is op de laagste stand al veel te hoog. Maar goed, prima dat jij dat wel doet.
 
Gewoon zorgen dat de auto goed in de wax zit. Dan kan je het wassen in een half uurtje tijd, zelfs zonder zeep. Vogelpoep wel eerst laten inweken (en niet pas na een maand).
 
Sterker nog...vogelpoep haal ik zo spoedig mogelijk weg.
Goed bijhouden geldt met name ook voor velgen....als je deze bijhoudt heb je geen chemicalien nodig meestal.
 
Velgen kan je ook in de wax zetten. Gaat het vuil er net zo makkelijk af.
 
Inderdaad...heb speciale bus Felgenwachs. Niet omdat ik zo'n poetser ben - in tegendeel - maar om het zo eenvoudig mogelijk te houden.
 
Wasstraat is    krasstraat, ook de nieuwe moderne met die lappen.
De beste manier is de 2 emmer methode, een emmer met sop en een emmer met schoonwater om telkens je washandschoen schoon te maken
Ook in beide emmers een grittquard, zodat het vuil onderin de emmer blijft.
Goed wax/sealant erop en autowassen is een eitje de volgende keer, uiteraard wel goed bijhouden.

https://forum.carclean.nl/threads/how-to-het-wassen-van-je-auto.68/
Hier een goede uitleg, om je wagen te wassen

Hier wat mooie producten, met een perfecte prijs kwaliteitsverhouding.
https://www.carclean.nl/merken/Grit_Guard
https://www.carclean.nl/product/Monello/Wash_Mitt_MWM0101_102092
https://www.carclean.nl/product/Soft99/Fusso_Coat_Light_Wax_12_Months_200gram_00298_103455
https://www.carclean.nl/product/Soft99/Fusso_Coat_Dark_Wax_12_Months_200gram_00300_103454
https://www.carclean.nl/product/Monello/Piccolo_Nero_Trio_35x35cm_MPN0103_102095
 
Vezes zei:
FH126560 zei:
En gebruik geen hogedrukspuit, nergens voor nodig, maar gewoon een water slang.

Dat is onzin, hardnekkig vuil en plekken waar je niet snel komt en heel vies worden (wielkasten!) gaan er echt niet af met een waterslang.

Gewoon eerst even nat laten weken is de oplossing, en daarna spoel je de wielkasten heel gemakkelijk uit met de tuinslang. ;)
Met m'n 4x4 zit ik regelmatig tot aan m'n spiegels in de bagger te wroeten, maar ik kan hem problemloos schoon krijgen met de brandslang (veel water/weinig druk)... dat gaat zelfs nog veel beter als met hogedrukspuit. (=weinig water/veel druk)

Het grootste nadeel van een hogedrukspuit is dat je het water (met vuil) langs de keerringen naar binnen blaast, is niet gunstig voor de levensduur van keerringen,    lagers, remtangen en andere technische delen.
 
Het resultaat van 4 jaar en 80000 km gebruik van een "veilige" wasstraat



Het resultaat van 400000km en 30 jaar gebruik van een "veilige"wasstraat.



Ik zou zeggen: trek zelf je conclusie....

De auto van de eerste foto heeft me ongeveer 25 uur gekost om hem weer strak te krijgen, de tweede is ongeveer 40 uur in gaan zitten.

Als je een auto zo strak mogelijk wilt houden moet je inderdaad met de hand met de twee emmer methode de auto wassen. Ik zelf foam de auto nog voorafgaand aan het wassen om de ergste vervuiling er af te halen.

Als je geen zier geeft om krassen en swirls, alsnog zelf de wielkasten en dorpels, randjes en richels zelf wilt doen, neem vooral de krasstraat.

Dit neemt de krasstraat dus niet mee, en moet je alsnog zelf doen.....

(Het is geloof ik wel duidelijke waar mijn voorkeur naar uit gaat....:})
 
Zo vies zullen mijn auto's sowieso nooit zijn. En wat maken die krasjes eigenlijk uit op een huis tuin en keuken gebruiksauto? Moet ie soms 50 jaar meegaan ofzo? Ik ben overigens ook niet voor wasstraten behalve als t tegen t vriezen aanzit en ik het gewoon te koud vind om de auto zelf te wassen.
 
De Auris haal ik zonder pardon door de wasstraat, daar kan ik niet wakker van liggen. Mijn vrouw zorgt totaal niet voor haar auto, dus als het heel erg wordt doe ik het dan maar eens in de 2 maanden/6000km...

De Volvo was ik met de hand, in de wasbox, 2-emmer-methode. Ik ben een weekend bezig geweest om de voorspatschermen en motorkap swirlvrij te krijgen en dan was het voor een 15 jaar oude auto niet eens heel dramatisch. In het voorjaar doe ik de rest van de auto, zoveel plaatwerk dat het me in totaal wel een paar weekenden gaat kosten, maar het resultaat is fantastisch! Volvo heeft (had?) goede lak, sterke lak die heel mooi te krijgen is maar het vergt veel werk. Non-metallic, maar het is een ontzettend diep zwart. De Auris, zelfs gewassen, lijkt donkergrijs als ze naast elkaar staan...

Jammer had er geen wasboxen zijn met lage druk, want inderdaad moet je niet vol op remklauwen/-tangen, naafdoppen etc gaan spuiten!!!

Ik geloof dat ik in onze gemeente niet meer op straat mag wassen. Misschien begrijpelijk, maar naar mijn idee vooral jammer.
 
In veel gemeentes mag je volgens de APV niet op straat wassen idd.
 
Ik zou zeggen heeft. De V60 ocean race van pa uit 2015 in die mooie blauwe kleur is ook geheel gepolijst en heeft een sealant erover. Das een keer in het halfjaar opnieuw aanbrengen. Maar geen swirl te ontdekken.
Oke nieuwe auto maar toch.
 
Ik was de mijne in de winter 3x per week in een wasbox met hogedruk en heel veel schuim. Hogedruk is nodig voor het vuil van de velgen en dorpels. Daarna ga ik 1x in de week naar een bodemwasstraat, die alleen de bodem reinigt. En na de wasbeurten gaat de auto in een 'hetelucht droogkanon hal'

In de zomer maanden was ik 1x per week de auto's, maar ik zal nooit in een krasstraat gaan, straks heb je mensen voor je met hele vieze auto's en dan krijg jij die zandlappen en borstels over je lak !!
 
500C zei:
Ik was de mijne in de winter 3x per week in een wasbox met hogedruk en heel veel schuim. Hogedruk is nodig voor het vuil van de velgen en dorpels. Daarna ga ik 1x in de week naar een bodemwasstraat, die alleen de bodem reinigt.

Jij rijdt dagelijks offroad naar je werk?

Bij mij kreeg ik na ruim een halfjaar niet poetsen nog makkelijk met een spons de rotzooi van de dorpels en velgen... Enige wat ik doe is vooraf de boel even natmaken, soms wat velgenreiniger op de velgen.

Enige wat er lastig af te krijgen is is hars/teer wat er in de loop der tijd op gaat zitten (voornamelijk motorkap/dak/spiegels trouwens), daar werkt een half emmertje water met een scheutje spiritus dan weer voor (wel neus dichthouden).

Om terug te komen op de ts:
Wasstraat = Krasstraat.
Ja de borstels zijn in de loop der jaren vervangen door lappen stof, waardoor ze minder hard voor je lak zijn dan de ouderwetse borstels.
Helaas zijn deze lappen wel gevoelig voor het opnemen van vuil, wat dus weer krassen op je lak veroorzaakt. Er wordt beweerd dat dat niet zo is. maar zelfs speciaal daarvoor gemaakte autowashandschoenen en autopoetsdoeken zal je toch echt moeten wassen voor je ze nog een keer gaat gebruiken :) En dat gebeurt met die wasstraten echt niet. Die lopen hooguit 1x in de week een keertje zonder auto er in.
 
Natuurlijk kan een hogedrukspuit bij autowassen en bij juist gebruik in sommige gevallen van waarde zijn. Maar vaak wordt het ook gebruikt uit gemakzucht om het handwerk te beperken. Als je een auto schoon wilt krijgen moet je toch echt alles handmatig behandelen. Maar het keyword is hier: gewoon bijhouden, de juiste middelen gebruiken en dat wassen ook niet overdrijven. Autowassen hoeft echt niet iedere week, maar soms wel bij bijvoorbeeld veel gereden hebben met pekel op de weg. Ik was een auto bij voorkeur na een regenbui, dan is ie al soort van voorgeweekt, of ik doe een keer alleen de velgen. Als je je auto bijhoudt, dan was je 'm in de verloren (half)uurtjes. Tijd gaat 't juist kosten bij verwaarlozing.
 
Thunderbird zei:
Het resultaat van 4 jaar en 80000 km gebruik van een "veilige" wasstraat
..
Het resultaat van 400000km en 30 jaar gebruik van een "veilige"wasstraat.
..
De auto van de eerste foto heeft me ongeveer 25 uur gekost om hem weer strak te krijgen, de tweede is ongeveer 40 uur in gaan zitten.

4 jaar elke twee weken met 2 emmers of 25 uur met lekker weer in een garage wat (laten) poetsen?? ;)

Ik neig meer naar het handwassen en dan niet perse met 400 euro aan sopjes en lapjes.    In de wasbox met extra emmers hou je de boel ook goed bij, dan kan vaak genoeg in een tien minuten, niet eens zo heel veel langer dan de wasstraat. Zoals gezegd vooral de velgen en dorpels aandacht geven, dan gaat de rest bijna vanzelf meeglimmen. De bovenste helft wordt sowieso al niet zo vies als het lekker in de wax staat.

Bij dealers (afleverbeurt) en schadeherstel gaan auto's ook gewoon door de wasstraat.

Sommige mensen hebben het tot een kunst verheven om uren lang te discussieren over allerlei klei- en waxproducten. Natuurlijk glimmen die auto's mooi, zelfs met een lamp erop, er wordt immers elke maand uren aan gepoetst. 'Mishandelde'    auto's komen ook weer piekfijn voor de dag, dus je kan stellen dat een keer of 6 per jaar door een goeie wasstraat    geen absolute ramp is.
 
Precies, allemaal geen ramp. Een auto die 30 jaar door de wasstraat is gegaan is weer in showroomstaat te brengen door een professionele poetser. Dus wat is nu eigenlijk het probleem?
 
Er is inderdaad geen probleem. Ik geef alleen aan dat een wasstraat wel degelijk krassen veroorzaakt. Als je dat totaal niet interesseert, kun je prima door een wasstraat. Wil je de auto netjes houden, moet je alsnog zelf de randjes en richels en dorpels doen, want die neemt de wasstraat niet mee.

Intereseert het je wel, dan is met de hand wassen echt veel beter voor de lak.

Als je regelmatig je auto met twee emmers wast met een fatsoenlijke wasmitt, en een milde shampo, heb je veel minder last van krassen. En de waskrasjes die ook bij het (goed) handmatig wassen ontstaan, zijn veel eenvoudiger te corrigeren.

En dat hoeft inderdaad geen €400 te kosten. Een fatsoenlijke mitt kost €12.99, een paar emmers iets van een tientje (en bij de plaatselijke cafetaria waarschijnlijk beduidend minder), een fatsoenlijke droogdoek €16.49 (en daar droog je een D-segmeter zonder problemen helemaal mee af zonder hem uit te wringen) en een fatsoenlijke shampoo €11,49. En daar kun je de auto heel fatsoenlijk schoon mee houden, zonder dat er idioot veel krassen ontstaan.

Maar goed, ik vind het dan ook leuk om auto's weer in concoursstaat te brengen en ze zo lang mogelijk zo te houden.:)
 
Een goede wasstraat levert doorgaans niet meer krassen op dan een handwas zoals de gemiddelde autobezitter die uitvoert. Toch wordt die suggestie vaak gewekt, met name door poetsfreaks die zelf handmatig wassen met drie emmers, speciale washandschoenen, gebruik van grittguards in emmers (zodat het vuil onderin de emmer blijft), speciaal onthard water en PH-neutrale shampoo. Voor mensen die niet zover gaan in hun poetspassie en die kleine poetskrasjes (swirls) die je alleen onder met speciale lampen kunt zien überhaupt niet zien, is de wasstraat een prima alternatief voor een handwas. En die wasstraat veroorzaakt doorgaans ook niet méér krassen dan zo'n traditionele handwas.
 
Phaeton W12 zei:
... die kleine poetskrasjes (swirls) die je alleen onder met speciale lampen kunt zien

Daar is geen speciaal licht voor nodig. Dat komt van de grootste bron van licht en warmte die we hier hebben... de zon.
Veel swirls zijn al goed zichtbaar als er een beetje zon op staat. Zo kun je makkelijk de krasstraat auto's onderscheiden van de auto's die met de hand zijn gewassen.
En die door een poetsfreak is gedaan (of een profi poetser) haal je er ook makkelijk tussenuit dan.

Voor de duidelijkheid, ik ben geen poetsfreak, (daarvoor was ik de auto veel te weinig) maar was altijd de auto met de hand, enige echt duidelijke krassen die er op zitten zijn door (on)vriendelijke voorbijgangers in de lak gezet.
 
Bedankt voor alle reacties! Hier heb ik wat aan.
Ik ga eerst maar eens een aantal filmpjes op YouTube kijken over de 2 emmer methode en dan ga ik proberen het vol te houden om de auto eens in de 2 weken met de hand te wassen. Maar eerst even goed in de wax zetten.

Nogmaals bedankt!
 
Echt vuile plekken kan je het beste verwijderen met:

BlobServlet
 
Nou, ook ik ben van mening, dat je je wielkasten, met gewoon een waterstraal, niet goed schoon krijgt. Spuit hem eens goed uit en voel dan met je blote vingers achter de velsranden van je wielkast, zit nog heel wat vast gekoekte bagger. Haal een zachte spons door door die velsnaad en die komt er 99% zeker zwart uit.
Wat betreft de hoge druk spuit, ik heb daar nog nooit problemen mee gehad (prive). Maar nu is de gemiddelde huis tuin en keuken karcher, niet zo krachtig als de meeste professionele hoge druk reinigers.
 
Thunderbird zei:
Het resultaat van 4 jaar en 80000 km gebruik van een "veilige" wasstraat
Het resultaat van 400000km en 30 jaar gebruik van een "veilige"wasstraat.
De auto van de eerste foto heeft me ongeveer 25 uur gekost om hem weer strak te krijgen, de tweede is ongeveer 40 uur in gaan zitten.

Als je een auto zo strak mogelijk wilt houden moet je inderdaad met de hand met de twee emmer methode de auto wassen. Ik zelf foam de auto nog voorafgaand aan het wassen om de ergste vervuiling er af te halen.

Wat ik mis in jou verhaal, hoe vaak zijn die auto's gepoetst in die 4 en 30 jaar!!!! Ik vermoed zelden en nooit en dat maakt wel een groot verschil.
Ik spuit mijn auto gewoon goed af met de waterstraal, en ik gebruik gewoon de 1 emmer methode en zo 1 a 2x per jaar poets ik mijn auto en nog nooit hebben auto's van mij er zo uitgezien. En van poetsen maak ik ook niet zo veel werk. wax in, wax out..
 
marcel21674 zei:
Nou, ook ik ben van mening, dat je je wielkasten, met gewoon een waterstraal, niet goed schoon krijgt. Spuit hem eens goed uit en voel dan met je blote vingers achter de velsranden van je wielkast, zit nog heel wat vast gekoekte bagger.

En hoe kom je dan achter die felsranden met je hogedrukspuit?
M'n brandslang of tuinslang met gardena-spuitje kan ik probleemloos in elke bocht plooien om overal goed bij te kunnen komen, maar dat lukt me met de spuitlans van m'n hogedrukreiniger niet...
 
Muddy Bandit zei:
En hoe kom je dan achter die felsranden met je hogedrukspuit?
M'n brandslang of tuinslang met gardena-spuitje kan ik probleemloos in elke bocht plooien om overal goed bij te kunnen komen, maar dat lukt me met de spuitlans van m'n hogedrukreiniger niet...

Ik spuit ze meestal uit in een wascabine hier bij de shell. Heeft een vrij korte lans, waardoor je die nog wel een beetje tussen de band en wielkast kon krijgen. En dan zo de waaier richten, dat deze precies in de velsrand mikt.
Met de tuinslang gaat makkelijker, da's zeker.
 
Kunt beter met een spons langs die rand gaan... Als je er met tuinslang/hoge druk op gaat spuiten komt het vuil overal terecht, maar niet op de grond. Dus vooral op jezelf en terug op de auto...

Veel auto's zijn echter uitgerust met kunststof wielkuipen -> haal die maar eens weg en ga vooral kijken in de hoeken waar vuil zich kan verzamelen (o.a. die randen dus) Komt soms een behoorlijke hoeveelheid achter vandaan.
 
Pobresh zei:
Kunt beter met een spons langs die rand gaan... Als je er met tuinslang/hoge druk op gaat spuiten komt het vuil overal terecht, maar niet op de grond. Dus vooral op jezelf en terug op de auto...

Veel auto's zijn echter uitgerust met kunststof wielkuipen -> haal die maar eens weg en ga vooral kijken in de hoeken waar vuil zich kan verzamelen (o.a. die randen dus) Komt soms een behoorlijke hoeveelheid achter vandaan.

Je ziet ook meer en meer een soort van dempingsmateriaal in de wielkuipen. lijkt een beetje op dat wat je ook vaak onder de motorkap vind.
Daar gaat pas een hoop bagger inzitten....
Denk dat het geen overbodige luxe is, als je dat eens in de 2 a 3 jaar loshaalt en schoonmaakt...
 
Idem voor de tupperware pakketten waar vele auto's mee opgedikt worden.
Bij mij groeide er vorig jaar al gras tussen de spatborden en de spatbordverbreders uit:O... hoezo is een auto slecht voor de natuur?:}
 
Pobresh zei:
Kunt beter met een spons langs die rand gaan... Als je er met tuinslang/hoge druk op gaat spuiten komt het vuil overal terecht, maar niet op de grond. Dus vooral op jezelf en terug op de auto...

Met al dat zand en bagger wat er vaak nog in blijft plakken, wil ik juist helemaal niet met een spons aan de gang in de wielkast. Liever een niet al te harde borstel dan samen met veel water.
 
marcel21674 zei:
Pobresh zei:
Kunt beter met een spons langs die rand gaan... Als je er met tuinslang/hoge druk op gaat spuiten komt het vuil overal terecht, maar niet op de grond. Dus vooral op jezelf en terug op de auto...

Met al dat zand en bagger wat er vaak nog in blijft plakken, wil ik juist helemaal niet met een spons aan de gang in de wielkast. Liever een niet al te harde borstel dan samen met veel water.

Niet al te harde borstel is inderdaad een goed alternatief. (tu)
 
Ik was mijn auto ook altijd met de hand volgens het 2 emmer systeem.

Eerst foam ik de hele auto met zo'n lans voor de de hogedruk.
Dat laat ik dan een 10-15 minuten zijn werk doen en dan afspuiten met de normale tuinslang.

Daarna de auto met de hand poetsen en daarna met een droogdoek afdrogen.
Ik leg de doek dan op de auto en haal hem er weer vanaf zonder te wrijven.

1 keer in de 3-4 maanden zet ik de auto ook in de (swissvax) wax.
Doe hem dan eerst cleaneren met een pre wax cleaner van swissvax op de DA polijstmachine.
Daarna de wax met de hand aanbrengen en afvegen met een schone microvezeldoek.

De velgen doe ik meestal als laatste met het water wat nog over is en een oudere washandschoen,
die word alleen maar gebruikt voor de velgen en met een oude spons wrijf ik dan eens door de wielkast heen.

Als ik wat meer tijd heb haal ik velgen van de auto af om ook de binnenkant van de velgen schoon te maken.
Meestal doe ik dat als ik de auto ook in de wax zet omdat ik dan toch meer als 1 dag nodig heb om de hele auto fatsoenlijk van binnen en van buiten te doen.

Maar dan ben ik alle andere keren dat ik de auto poets ook klaar in een uurtje.
 
Weet je, ook bij carrosserie onderhoud is het toverwoord: naar bevind van zaken bijhouden. Als je bijvoorbeeld vogelpoep direct verwijderd en de auto in de winter vanwege de pekel zeer regelmatig wast blijft ie bij. In de zomermaanden komt 't vaak voor dat ik een auto maanden niet was maar alleen de velgen schoonmaak. Iedereen moet het zelf weten uiteraard, maar voor de auto is het echt niet nodig om 'm 4 keer per jaar in de wax te zetten, te kleien, polijsten, wielen eraf en erop en noem alles maar op. Bovendien hebben veel mensen meer te doen dan altijd maar met die auto bezig zijn, of hebben meerdere auto's en ook andere bezittingen die regelmatig aandacht behoeven...ook een beetje praktisch blijven.
 
Tja ik ben zo'n detail gek die zich uren/dagenlang vermaakt met zijn klei/poetsmachines/wax/sealant glaze etc etc etc
Dit is gewoon een pure hobby voor mij, de een staat de hele zaterdag/zondag op het voetbalveld of gaat zeilen om maar wat te noemen.
Een hobby kost nu eenmaal tijd en geld.

Uiteraard is er ook nog een functionele middenweg, zo af en toe wassen en 2x p/jaar je wagen waxen volstaat ook.
 
Dat klopt. Maar vanuit 'behoud van de auto-gedachte' is al dat gepoets absoluut niet noodzakelijk, mits je maar juist handelt bij bevind van zaken.
 
Klopt idd FH126560 (tu)
wellicht dat een goed verzorgde wagen beter verkoopbaar is, zeker in de categorie hobby wagens, maar veel voordeel zit er dan verder ook niet in.
Ik doe het puur voor mij zelf, een glimmende schone wagen goed in de wax kan ik ontzettend van genieten.
 
Terug
Bovenaan