aftermarket draagarm (febi, MOOG, delhpy etc)

A

Anoniem

Guest
Hi all!

ik wil binnenkort beide draagarmen voor vervangen + stuurkogels aan beide kanten. Daarna uitlijnen bij de specialist.

het gaat om een volvo S40 uit 2006 maar staat op een Ford Focus MK2 onderstel.

Nu zie ik dat er diverse merken beschikbaar zijn buiten de hele dure opties van volvo zelf om. Nu zie ik de volgende merken voorbij komen en ik hoor graag of mensen ervaringen hebben hiermee en of deze goed/slecht is.

- Bölk (huismerk mister-auto)
- MOOG
- Delphi
- TRW
- Lemforder
- monroe
- Febi Bilstein

verder zie ik ook verschillen in schroefdraad. 18mm en 21mm. Is dit te controleren op mijn eigen auto voordat ik bestel? Als ik mijn kenteken invul staan ze namelijk beide als 'aanbevolen'
 
Even naar Brezan (of gelijkwaardige toko) gaan en daar bestellen.
Mocht het dan niet goed zijn kun je ze daar ook retour doen en heb je hooguit de volgende dag de vervangers al klaar liggen. (via internet bestellen lukt dat ook allemaal wel, maar als het niet gelijk goed is wordt het al snel een langdurige kwestie door het over en weer verzenden)

Andere optie is eerst demonteren en meten, en dan pas bestellen.
 
Delphi, Monroe en Febi zijn in ieder geval gewoon topmerken, en leveren ook aan fabrikanten. Andere merken heb ik geen ervaring mee.

Ik zou zeggen ga vooral niet naar de Brezan, letterlijk elke automaterialen zaak is beter. Brezan is duur, en die service waar het hier boven over gaat heb ik nooit meegemaakt. Ik denk dat het moeilijker is om iets terug te brengen naar de Brezan, dan het online is. Helemaal in verband met wet koop op afstand.

Maar eerst opmeten is natuurlijk gewoon het makkelijkst.
 
Heeft Volvo niet ergens een website waar je niet het kenteken maar het chassisnummer in kan vullen? Dan weet je welke je nodig hebt, als opmeten lastig is.

Of probeer dit eens, om te kijken of je het juiste onderdeelnummer kan vinden: https://catcar.info/volvo/?lang=en
 
Schroefdraad moet wel de goede zijn. Maar ook in gemonteerde toestand kan daar toch gewoon een schuifmaat op?

Van het lijstje wat je geeft ken ik lemforder niet. Alleen bolk zou ik niet doen voor zoiets. Geregeld filters gehad van bolk, dat was goed, maar ook een keer merkloze fuseekogels die na een jaar op waren. Dat was geen bolk, maar je weet ook niet waar die wel vandaan komen. De rest is normaal gesproken prima van jouw lijst.
 
Gewoon naar de Brezan gaan. Waarschijnlijk liggen ze zelfs op voorraad, beide opties. Dan neem je ze beiden mee, monteer je de juiste en breng je de andere terug.
 
Ik heb merkloze draagarmpjes onder mijn polo geschroefd van ebay. Spul is nog goedkoper dan Bölk. (zou me overigens niks verbazen als het om hetzelfde spul gaat, maar dat terzijde)

Alleen problemen met het schroefdraad voor de fuseekogel, maar dat is een los deel bij die armen (oude maar hergebruikt)
Zitten er inmiddels alweer 3 jaar probleemloos onder zonder speling op kogel en rubbers.
 
Pobresh zei:
Ik heb merkloze draagarmpjes onder mijn polo geschroefd van ebay. Spul is nog goedkoper dan Bölk. (zou me overigens niks verbazen als het om hetzelfde spul gaat, maar dat terzijde)

Datzelfde heb ik dus één keer gedaan voor de fuseekogels van de Octavia. Kreeg links en rechts al niet helemaal dezelfde en na een jaar had de eerste al weer speling. Ook bij geventileerde remmen heb je best grote kwaliteitsverschillen. Bolk is denk ik idd vergelijkbaar. Ik vind de prijsverschillen zodanig klein dat ik het de gok niet waard vind om voor merkloos te gaan voor belangrijke onderdelen.
 
s velthuis zei:
Datzelfde heb ik dus één keer gedaan voor de fuseekogels van de Octavia. Kreeg links en rechts al niet helemaal dezelfde en na een jaar had de eerste al weer speling. Ook bij geventileerde remmen heb je best grote kwaliteitsverschillen. Bolk is denk ik idd vergelijkbaar. Ik vind de prijsverschillen zodanig klein dat ik het de gok niet waard vind om voor merkloos te gaan voor belangrijke onderdelen.

Inmiddels zijn de prijsverschillen een stuk kleiner geworden in de laatste jaren.
Vooral omdat er duitse aanbieders binnen nederland zijn gaan verkopen (autodoc, autoonderdelen24 e.d.) Destijds scheelde het de helft van de totaalprijs.
Remschijven rij ik ook met vrijwel altijd het goedkope spul. En dat gaat net zo lang mee.

Het hangt ook sterk af voor welke auto je het spul koopt. Hoe meer het geproduceerd wordt. Hoe beter het vaak is, ook het goedkopere materiaal.

Wil niet zeggen dat ik het aanraad. Je kunt het best zoeken naar een zustermerk van een A-merk, wat gewoon hetzelfde spul is en dan goedkoper.
 
dank allemaal! ik ga denk ik voor de Febi Bilstein pro kit. deze leveren meteen nieuwe bouten en moeren erbij namelijk. Kan ik die ook meteen vervangen. Ook de stuurkogel en stabilisatorstang vervang ik meteen mee. Voor die paar extra tientjes heb ik hopelijk weer een strak sturende auto terug.

MAPCO en VAICO was ik ook nog tegen gekomen met goede reviews op Autodoc/autonderdelen24 maar elders juist weer dat het toch goedkope troep was. Als ik al die uren monteren erin stop kan ik beter eventjes 100 euro meer uitgeven aan onderdelen en er veel jaar plezier van hebben.
 
Terug
Bovenaan