Nieuwe Toyota Prius beter in beeld

Spaar-Japanner toont binnenste

Spyshots Toyota Prius
Spyshots Toyota PriusSpyshots Toyota PriusSpyshots Toyota PriusSpyshots Toyota PriusSpyshots Toyota PriusSpyshots Toyota PriusSpyshots Toyota PriusSpyshots Toyota Prius
Toyota heeft een naam hoog te houden als het op hybride-auto's aankomt. Vandaag hebben we de splinternieuwe Prius in een camouflagepak te pakken.

De oer-Prius stamt alweer uit 1997, en het exemplaar dat je momenteel in de showrooms vindt, rolde in de basis ook alweer in 2009 voor het eerst van de band. Aan opvolging wordt gewerkt, en vandaag kunnen we meer zien van zowel het in- als exterieur van de nieuwe hybride.

De nog goed ingepakte Toyota is vanbuiten goed te herkennen als Prius, al lijkt de algehele lijn van de auto iets minder op te lopen dan op het huidige model. Het is voor het eerst dat we een blik kunnen werpen op het binnenste van de nieuwe hybride. Het lijkt erop dat Toyota het midden van het dashboard opnieuw een goede plek vindt voor het instrumentarium. Nieuw is een groot scherm op de middenconsole, iets dat het binnenste meteen een moderne uitstraling geeft.

Toyota plaatst de nieuwe Prius - die opnieuw gebruik gaat maken van een aan een elektromotor gekoppelde viercilinder - op het nieuwe modulaire TNGA-platform, iets dat voor een gewichtsreductie moet zorgen. We verwachten de nieuwe, vierde generatie van de Prius in oktober op de Tokyo Motor Show tegen te komen. Later volgen ongetwijfeld nog een nieuwe Wagon en een nieuwe Prius C, al zal die laatste onze kant niet op komen.

PRIVATE LEASE Toyota Prius

Gerelateerde forum topics

Lezersreacties (60)

Reageren

Maak melding van misbruik

Let op! Deze functie is niet bedoeld om zelf een commentaar toe te voegen. Optioneel kun je er een opmerking bij plaatsen.

Er is iets mis gegaan. Probeer het later nog eens of e-mail ons.