Bedrog bij Duitse autoverkiezing ADAC
Dit jaar werd de prijs van de ADAC voor de tiende keer uitgereikt en de winnaar was de Volkswagen Golf. Tot zover niets verrassends, want dit type is ook vaak de best verkochte auto in Duitsland. Tot de Süddeutsche Zeitung en het blad Bild naar buiten brachten dat het Golfje toch niet zo populair is als gedacht. De perschef van de ADAC en de hoofdredacteur van 'Motorwelt', zeg maar de 'Kampioen' van Duitsland, had gesjoemeld met de cijfers.
3409 Duitsers hadden hun stem uitgebracht op de VW Golf (VII), maar dat vond perschef Michael Ramstetter wel erg weinig en daarom maakte hij er 34.299 stemmen van. Ramstetter heeft het bedrog intussen toegegeven en heeft al zijn functies bij de bond neergelegd.
Op de site van de ADAC is nog steeds een filmpje te zien van de uitverkiezing van de Golf. Ook in twee andere categoriën won Volkswagen: beste familie-auto (Sharan) en beste eco-auto (e-up!). Of ook met die cijfers is gesjoemeld is onbekend.
Aan het begin van de middag zal de ADAC met een uitgebreide persverklaring komen. De bond heeft al wel laten weten dat de verkiezing onder de lezers van Motorwelt volgend jaar zal plaatsvinden onder notarieel toezicht.
PRIVATE LEASE Volkswagen Golf
Ontdek deze occasions: had je ze al gezien?

Volkswagen Golf 1.0 TSI Life / CAMERA/ PARK. SENSOREN/ DIGITAL DASHBOARD/ ADAPT. CRUISE/ NAVI/ CLIMA
- 2021
- 71.315 km

Volkswagen Golf 1.4 eHybrid Style | Pano dak | Camera | Keyless | ACC | Stuur-/Stoelverwarming | Navigatie |
- 2022
- 73.008 km

Volkswagen Golf 8.5 1.5 TSI eHybrid 272 PK GTE | Head-Up | Leder | Memory | Panodak
- 2024
- 14.659 km
Lees ook

Gouden sturen voor BMW, Opel en Volkswagen - en nog twee merken

Sterkste Volkswagen Golf GTI ooit heeft Nederlandse prijs

Een Volkswagen Golf VR6 kan 30 jaar later van alles zijn omdat er ontzettend veel geknutseld is

Lekker praktisch, niet te groot, maximaal 20K: welke gebruikte stationwagon wordt 't?

