Autotests  |  Jaguar XF 3.0D V6 S Luxury (2009)

Jaguar XF 3.0D V6 S Luxury
11 maart 2010

Signalement

Jaguar
XF 3.0D V6 S Luxury
4-deurs, sedan
6 versnellingen automaat
2009
€ 72.140

Downsizing is hot en dus lijkt het misschien vreemd dat Jaguar een 2,7-liter dieselmotor vervangt door een geheel nieuwe drieliter. Die motor combineert toevallig echter wel een hoger vermogen met een lager verbruik.

De ontwikkelingen in dieselland gaan razendsnel en dus begon de 2.7D wat grijze haren te krijgen. Dat hebben ze bij Jaguar tijdig onderkend, met de nieuwe 3,0-liter diesel als resultaat. Dankzij twee parallel geschakelde, sequentiële turbo’s, een nieuw inspuitsysteem met de allernieuwste piëzotechnologie is de door ons gereden 3.0D S nu goed voor 275 pk. De Britten slaagden er tegelijkertijd ook nog in om het verbruik met 0,7 liter per 100 km te reduceren. Zodoende krijgt de 3.0D voortaan een C-label.

Wat betekent dat in de praktijk? In geval van de 3.0D S vooral kracht in overvloed, maar ook een ongekend beschaafde motorloop. Als je wilt weten of je echt met een diesel te maken hebt, zul je uit moeten stappen en de motorkap openen. Eenmaal achter het stuur fluistert de drieliter voor zich uit. Trillingen blinken uit door afwezigheid en een klein tikje tegen het gaspedaal blijkt voldoende om de dik 1,8 ton wegende Jag naar de horizon te katapulteren. Geen wonder, want de motor heeft 600 newtonmeter aan koppel gereedstaan. De technici hebben er de nadruk op gelegd om veel trekkracht bij een laag toerental te genereren. Al bij 1.500 tpm staat er circa 580 Nm paraat.

 

Snelle respons

De drieliter beschikt over een ongekend snelle respons op het gaspedaal. Je rijdt op een golf koppel, waardoor je amper gas hoeft te geven om tempo te maken. In de meeste gevallen trekt de motor zich op de achtergrond terug; bij 80 km/h maakt hij in z’n zes slechts 1.200 toeren. Als je vervolgens gas geeft, schakelt hij meerdere verzetten terug en toont hij zijn tweede gezicht. De forse por in de rug die je dan krijgt, gaat samen met een lekkere, diepe grom. Jaguar heeft van de gelegenheid gebruik gemaakt om de zestrapsautomaat een snellere reactietijd mee te geven; de gangwissels verlopen zeer beschaafd en snel. Wanneer je de bak in de handmatige modus met de flippers bedient, zorgt hij bij het terugschakelen ook voor een mooi stootje tussengas. De XF is voorzien van adaptieve dempers die de carrosseriebewegingen honderd keer per seconde checken, maar weinig doen om het rollen van het koetswerk in bochten efficiënt tegen te gaan.

Je kunt daar iets aan doen door een zogenaamde ‘dynamic mode’ te selecteren via de Drive Control, waarbij ook de motorelektronica en de automaat worden aangescherpt, maar het onderstel zou gerust nog een tandje straffer mogen zijn. Het driespaaks stuur laat zich wat te licht ronddraaien, zonder veel contact met het wegdek te bieden. De besturing is niet echt direct en voelt wat kunstmatig aan. De XF biedt een heerlijk veercomfort. Samen met de rust in het interieur en de fantastische motor-bakcombinatie maakt dat de Jag tot een uitmuntende reisauto, waaraan ook de perfect zittende stoelen en het ruim ogende interieur bijdragen. Het interieur oogt bovendien ongekend chic.

De ruimte valt op de achterbank wat tegen. Met 4,96 meter is het een lel van een auto, maar met een lengte van 1,90 meter comfortabel ‘achter jezelf’ zitten is er niet bij. De beenruimte schiet dan tekort en door de sterk aflopende daklijn houdt de hoofdruimte evenmin over. Ook zitten langere mensen vanwege de kleine ruiten tegen de dakstijl aan te kijken, die ook het instappen bemoeilijkt.

Eindoordeel

 

Technische gegevens

Brandstofdiesel
Cilinders6 in V-vorm
Kleppen/cilinder4
Brandstofsysteemcommon rail
Cilinderinhoud2993 cc
Maximaal vermogen202 kW/275 pk bij 4000 tpm
Maximaal koppel600 Nm bij 2000 tpm
 mail naar een vriend plaats dit bericht op nujij plaats dit bericht op hyves plaats dit bericht op linkedin plaats dit bericht op digg maak een bookmark op delicious
 
 
Gedragsregels AutoWeek.nl:
  1. Gebruikers zullen geen misleidende, racistische, beledigende, seksistische, discriminerende, bedreigende of anderszins kwetsende uitingen doen, grof taalgebruik hanteren, misplaatste grappen maken of andere gebruikers op een andere manier lastig vallen.
  2. Gebruikers zullen elkaar met het nodige respect behandelen. Schelden, beledigen of op de man spelen zijn niet toegestaan. Ook onrust stoken of berichten die de sfeer bedreigen zijn niet toegestaan.
  3. Het plaatsten van privé-informatie, privécorrespondentie of iemands beeltenis zonder de uitdrukkelijke toestemming van die persoon is niet toegestaan.
  4. Misleiding, oplichting of je voordoen als iemand anders is niet toegestaan.
  5. Het maken van reclame en het doen van commerciële aanbiedingen is niet toegestaan.
  6. Het is niet toegestaan auteursrechtelijk beschermde foto's te gebruiken of foto's van een webserver zonder toestemming van de hostende partij.
De redactie kan uitingen die niet voldoen aan de gedragsregels of onrechtmatig zijn te allen tijde afkeuren voor plaatsing, verwijderen of aanpassen. Gebruikers die zich (herhaaldelijk) niet aan bovenstaande regels houden kan de schrijftoegang ontzegd worden.

 

 

AutoWeek Autoverzekering

bij total loss: autowaarde garantie +10%

Logo AutoWeek Verzekeringen





Volg AutoWeek

AUTOWEEK DUBBELTEST

Infiniti M35h – Jaguar XF 5.0 V8

ActieAuto

Jaguar XF 2.2D Limited Editions Zuinigste Jaguar-motor ooit De nieuwe XF is leverbaar met een nieuwe ...
 
© 2012 Sanoma Media Netherlands B.V.
Adverteren - Abonneren - Colofon - Contact - Copyright - Disclaimer - Privacy en cookiebeleid - RSS - Twitter - Sitemap
AutoWeek.nl - onderdeel Sanoma Media Netherlands groep