Renault Clio 1.6 16V Initiale (2002)
autoreview
Signalement
Uitvoering | Clio 1.6 16V Initiale |
---|---|
Versnellingen | 5, Handgeschakeld |
Bouwjaar | 2002 |
Jaar van aanschaf | 2012 |
KM-stand bij aanschaf | 103.275 km |
KM-stand laatst | 149.850 km |
Na jaren lang Alfa rijden, nu een Renault Clio!!
- 103.575 km
Nou ja, het enige wat ik kan neerzetten is een eerste indruk. Na jaren lang Alfa Romeo rijden is dit wel even wennen! Maar het is positief bevallen. Véél luxe, veel comfort, en niks ingeboet qua snelheid. De versnellingsbak is wel even wennen. Laat zich soepeler bedienen, dat wel. Helaas is het vorig baasje niet zo zuinig op de Clio geweest. Wellicht wel in onderhoud maar poetsen was ze vreemd. Dat heeft geresulteerd in dagen lang uitmesten van de auto. Waarna de Clio een was, clay, polijst en wax behandeling heeft gekregen. Prompt verscheen een parelmoer-achtige glans en lacht de Renault me tegemoet!
Enige opmerking annex kanttekening is dat ik het olieverbruik in de gaten moet houden. Met proefrijden 5 bolletjes, bij thuiskomst, 3 weken later, 4. Peilstok gaf tussen mix/max aan. De vraag is natuurlijk wanneer de Clio voor het laatst olie heeft gehad. De boekjes staan ingeschreven tot 88K. Dus, wellicht 15K geen olie. Fabrieksopgave is een interval van 30K (2-jaar). Hier gaan we ons niet aanhouden. Deze schroeven we terug naar 15K (1-jaar).
Zo, inmiddels zijn we 2000km verder. Qua olieverbruik niks kunnen ontdekken. Verder voelt de auto degelijk en voorspelbaar. Doet eigenlijk geen rare dingen. Is wel 2 keer uitgevallen binnen een week. Op exact het zelfde punt. :S Nu al een paar weken niks. Binnenkort de Clio eens binnenbrengen om winterbanden te monteren en te voorzien van verse vloeistoffen. To be continued.
Nog steeds tevreden...
- 107.190 km
Een half jaar is verstreken. Wonder boven wonder is de Clio nog standaard. Stiekem kijk ik uit naar een nieuwer type. In het half jaar, wat ik de Clio heb, kan ik alleen maar tevreden zijn. Geen rariteiten, auto start altijd, rijdt lekker, alles doet wat het doen moet, wat verwacht je nog meer? Klein opmerkinkje is dat de koplampen verweren. Zelfs na het polijsten kwam de doffigheid vlot terug. En, de pookhoes laat los! Maar verder is er niks op of aan te merken.
Olieverbruik schommelt tussen 4 en 5 bolletjes op de boordcomputer en is niet afgenomen. Dit jaar staat de distributiriem op het to-do lijstje. Meteen voorzien van een grote beurt. Ik verwacht niks geks! Wel wordt het tijd om eens te hobby'en. ;)
De Clio blijft voorlopig!
- 133.750 km
Toegegeven, stiekem flirt ik zo nu en dan met een andere auto. Tegelijkertijd vraag ik mij af: waarom? Op de banden, distributieriem en remmen na (dus het regulier onderhoud) heb ik geen noemenswaardige problemen gehad. De auto stamt nog uit een tijd dat de economie goed ging en fabrikanten serieus investeerde in materialen e.d. voor het middenklasse gevoel. En dat straalt de auto ook uit. Voorlopig blijft de Clio nog bij mij.
Stil counting!
- 145.750 km
Tsja, wat kan ik zeggen? Nog steeds ben ik tevreden over hoe de Clio zich houdt. Ik kan werkelijk niks bedenken wat slecht is. Als het héél koud is wil de Clio wel eens protesteren de eerste 30 seconden maar ook dat valt reuze mee. Kosten heb ik niet meer gehad (op de beurten na) en verder doet alles het naar behoren.
Over de gehele periode kan ik mij één ding bedenken die mij niet vrolijk stemt. Deze vallen wel onder de categorie op iedere slak zout willen leggen. Dus om even azijn te pissen:
1. Koplampen worden snel dof. Deze moet ik met regelmaat schuren -> polijsten hoewel ze nu al een tijd lang goed zijn.
Olieverbruik is verder nul-komma-niks en met een gemiddeld verbruik tussen de 6.8/7.2:100 (sportieve rijstijl) heb ik weinig te klagen.
Afscheid!
- 149.850 km
Na bijna 3 jaren heb ik de Clio verkocht. Enerzijds ontzettend jammer want de auto heeft mij prima gediend en verkeerde in geweldige technische en optische toestand, aan de andere kant was ik toe aan wat anders. Een Alfa Romeo MiTo (JTDm) is er voor teruggekomen. Afsluitend kan ik mededelen dat deze auto prima bevallen is. Ook had deze meer luxe en comfort te bieden dan zijn jongere broers. Qua techniek heeft de auto mij nooit in de steek gelaten. Bij extreme kou komt het Frans temperamentje tot uiting en heeft de Clio de eerste meters helemaal geen zin maar eenmaal warm loopt de auto meer dan goed. Technisch geen rariteiten gehad, geen olieverbruik en relatief zuinig (1:14) bij een pittige rijstijl. Ga je 100-110 in de cuise control rijden, haal je 1:15-1:15.5 en misschien zuiniger. Zitcomfort is niet te overtreffen in dit segment! Al met al heb ik deze auto hoog zitten en ben ik absoluut zéér tevreden over dit exemplaar. Prijs-kwaliteit is zeer goed!
- Betrouwbaarheid
- Prestaties
- Comfort
- Kosten
- Zou u weer een auto van dit merk kopen? ja
Beoordeel deze review
Geef uw mening over schrijfstijl en bruikbaarheid. Bij tenminste vijf binnengekomen waarderingen zal de gemiddelde beoordeling getoond worden.
PRIVATE LEASE Renault Clio
